ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/10/2019 06:02

Trump tha se do të takojë udëheqësit iranianë, nisin polemikat

Trump tha se do të takojë udëheqësit iranianë, nisin polemikat
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 18:24
Presidenti Donald Trump i quajti “të pasakta” njoftimet se është i gatshëm të takohet “pa kushte” me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...

Pekin, Kina kërkon vetëpërmbajtje pas sulmeve kundër rafinerive saudite
Kina ka bërë thirrje për vetëkontroll, pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite. “Në mungesë të një hetimi përfundimtar, nxjerrja e përfundimeve se kush duhet të ketë përgjegjësi mund të rezultojë një ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 17:01
Kina ka bërë thirrje për vetëkontroll, pas sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite. “Në mungesë të një hetimi përfundimtar, nxjerrja e përfundimeve se kush duhet të ketë përgjegjësi mund të rezultojë një ...

Trump: Gati të reagojmë pas sulmeve mbi naftën saudite
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 16:02
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...

Trump: Gati të reagojmë pas sulmeve mbi naftën saudite
mapo.al Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...
Mapo | 16-Sep-2019 14:34
mapo.al Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...

Trump: Gati të hakmerremi kundër sulmeve ndaj Riadit
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se SHBA është e gatshme të hakmerret për sulmet e fundjavës kundër rafinerive kryesore të naftës në Arabinë Saudite. “Furnizimi me naftë nga Arabia Saudite është sulmuar. Ka ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 12:58
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se SHBA është e gatshme të hakmerret për sulmet e fundjavës kundër rafinerive kryesore të naftës në Arabinë Saudite. “Furnizimi me naftë nga Arabia Saudite është sulmuar. Ka ...

Rritet ndjeshëm çmimi i naftës pas sulmit në rafineritë e Arabisë Saudite
Pas sulmeve të fushave naftëmbajtëse në Arabinë Saudite të shtunën, është rritur ndjeshëm çmimi i naftës në të gjithë tregun global. Pasi vendi që u sulmua të shtunën është një prej eksportuesve më të mëdhenjë të naftës ...
Telegraf | 16-Sep-2019 15:25
Pas sulmeve të fushave naftëmbajtëse në Arabinë Saudite të shtunën, është rritur ndjeshëm çmimi i naftës në të gjithë tregun global. Pasi vendi që u sulmua të shtunën është një prej eksportuesve më të mëdhenjë të naftës ...

‘Gishtin në këmbëz’: Sërish fryn ‘erë lufte’ mes SHBA dhe Iranit
mapo.al Rikthehen tensionet e forta mes SHBA dhe Iranit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar disa pamje satelitore që thuhet se mbështesin pretendimin se Irani qëndron pas sulmeve të fushat e naftës në ...
Mapo | 16-Sep-2019 11:21
mapo.al Rikthehen tensionet e forta mes SHBA dhe Iranit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar disa pamje satelitore që thuhet se mbështesin pretendimin se Irani qëndron pas sulmeve të fushat e naftës në ...

Sulmet ndaj naftës saudite, “çmenden” çmimet e karburanteve në tregjet botërore
Dy sulmet e fundit ndaj naftës saudite – një uzinë përpunimi e një fushë naftëmbajtëse – kanë bërë që i gjithë furnizimi me karburante në botë të përballet me rritje çmimesh. Nafta e papërpunuar është përballur me një ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 09:31
Dy sulmet e fundit ndaj naftës saudite – një uzinë përpunimi e një fushë naftëmbajtëse – kanë bërë që i gjithë furnizimi me karburante në botë të përballet me rritje çmimesh. Nafta e papërpunuar është përballur me një ...

Trump kërcënon Iranin: Gati të reagojmë pas sulmeve mbi naftën saudite
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...
Lapsi | 16-Sep-2019 17:29
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të përpunimit u goditën duke ...

Rriten çmimet e naftës pas sulmeve në Arabinë Saudite, kërcënohet furnizimi botëror
Pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, çmimet e naftës u rritën deri në 20 për qind të vlerës, gjë që është rritja më e lartë që nga Lufta e Gjirit në vitin 1991. Por çmimet u stabilizuan pasi ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 12:04
Pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, çmimet e naftës u rritën deri në 20 për qind të vlerës, gjë që është rritja më e lartë që nga Lufta e Gjirit në vitin 1991. Por çmimet u stabilizuan pasi ...

Përshkallëzohen tensionet mes Iranit dhe SHBA
Teherani ka mohuar kategorikisht një takim të mundshëm mes presidentit irainian Rohani dhe kreut të shtëpisë së Bardhë Tramp. Sipas ministrisë së jashtme iraniane takimi mund të ndodhë vetëm pas heqjes së sanksioneve ...
ABCNews | 16-Sep-2019 14:12
Teherani ka mohuar kategorikisht një takim të mundshëm mes presidentit irainian Rohani dhe kreut të shtëpisë së Bardhë Tramp. Sipas ministrisë së jashtme iraniane takimi mund të ndodhë vetëm pas heqjes së sanksioneve ...

Sulmet në rafineritë e Arabisë Saudite prekin edhe tregun e naftës në Kosovë
Çmimi i naftës është rritur pas dy sulmeve ajrore në raniferitë në Arabinë Saudite, ku u shkatërrua më shumë se 5% e furnizimit gobal. Statistikat tregojnë se çmimi është rritur me mbi 10% duke shkuar në 66.28 dollarë ...
Monitor | 16-Sep-2019 14:07
Çmimi i naftës është rritur pas dy sulmeve ajrore në raniferitë në Arabinë Saudite, ku u shkatërrua më shumë se 5% e furnizimit gobal. Statistikat tregojnë se çmimi është rritur me mbi 10% duke shkuar në 66.28 dollarë ...

SHBA nxjerr pamjet e sulmeve ndaj rafinerive të naftës në Arabi
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar imazhe satelitore dhe cituan inteligjencën për të mbështetur pretendimin e tyre se Irani fshihet pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Irani mohon përfshirjen në sulmet ajrore të ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 09:31
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar imazhe satelitore dhe cituan inteligjencën për të mbështetur pretendimin e tyre se Irani fshihet pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Irani mohon përfshirjen në sulmet ajrore të ...

Marfi: SHBA-ja nuk duhet të përzihet në tensionet rritëse mes Iranit dhe Arabisë Saudite
Uashington, 16 shtator – SHBA-ja nuk duhet të përzihet në tensionet rritëse mes Iranit dhe Arabisë Saudite, shkruajti sot në Tuiter senatori demokratik amerikan Kris Marfi. Komentet e tij vijnë prejse militantët huthë ...
Koha.mk | 16-Sep-2019 18:39
Uashington, 16 shtator – SHBA-ja nuk duhet të përzihet në tensionet rritëse mes Iranit dhe Arabisë Saudite, shkruajti sot në Tuiter senatori demokratik amerikan Kris Marfi. Komentet e tij vijnë prejse militantët huthë ...

Çmimet e naftës shënojnë rritje pasi sulmet ndërprenë prodhimin saudit
Çmimet e naftës së papërpunuar kanë shënuar rritje pasi sulmet e kryera me dronë detyruan Arabinë Saudite që të ndërpresë prodhimin, duke shkurtuar një pjesë të rëndësishme të furnizimit global të naftës, transmeton AA. ...
Shenja | 16-Sep-2019 18:06
Çmimet e naftës së papërpunuar kanë shënuar rritje pasi sulmet e kryera me dronë detyruan Arabinë Saudite që të ndërpresë prodhimin, duke shkurtuar një pjesë të rëndësishme të furnizimit global të naftës, transmeton AA. ...

Arabia Saudite mund të rifillojë pjesërisht prodhimin e naftës
Arabia Saudite synon të rikthejë një të tretën e prodhimit të ndërprerë të naftës deri të hënën në mbrëmje, transmeton AA. Gazeta Wall Street Journal (WSJ) raportoi se humbja e afro 6 për qind të prodhimit global të ...
Shenja | 16-Sep-2019 18:06
Arabia Saudite synon të rikthejë një të tretën e prodhimit të ndërprerë të naftës deri të hënën në mbrëmje, transmeton AA. Gazeta Wall Street Journal (WSJ) raportoi se humbja e afro 6 për qind të prodhimit global të ...

Polemika mbi takimin e mundshëm të Presidentit Trump me udhëheqjen iraniane
Presidenti Donald Trump i quajti "të pasakta" njoftimet se është i gatshëm të takohet "pa kushte" me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...
Zeri Amerikes | 16-Sep-2019 18:03
Presidenti Donald Trump i quajti "të pasakta" njoftimet se është i gatshëm të takohet "pa kushte" me udhëheqësit iranianë për të zbutur tensionet, edhe pse vetë ai dhe ndihmësit e tij e kanë bërë një premtim të tillë në ...

Sulmet ndaj rafinerive saudite, rritet çmimi i naftës
5.7 milion fuçi nafte në ditë më pak, është rezultati i sulmeve të së shtunës ndaj rafinerisë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Ndërsa autoritetet premtojnë se do të rekuperojnë 30 për qind të prodhimit brenda ...
ABCNews | 16-Sep-2019 11:21
5.7 milion fuçi nafte në ditë më pak, është rezultati i sulmeve të së shtunës ndaj rafinerisë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Ndërsa autoritetet premtojnë se do të rekuperojnë 30 për qind të prodhimit brenda ...

Koalicioni ushtarak: Sulmi ndaj objekteve saudite të naftës u krye me armë iraniane
Një koalicion ushtarak i udhëhequr nga Arabia Saudite që lufton lëvizjen Huti në Jemen ka njoftuar se sulmi ndaj objekteve saudite të naftës u krye me armë iraniane dhe se nuk kishte origjinë nga Jemeni. Këto janë ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 17:25
Një koalicion ushtarak i udhëhequr nga Arabia Saudite që lufton lëvizjen Huti në Jemen ka njoftuar se sulmi ndaj objekteve saudite të naftës u krye me armë iraniane dhe se nuk kishte origjinë nga Jemeni. Këto janë ...

Përshkallëzohen tensionet mes Iranit dhe SHBA
Teherani ka mohuar kategorikisht një takim të mundshëm mes presidentit irainian Rohani dhe kreut të shtëpisë së Bardhë Tramp. Sipas ministrisë së jashtme iraniane takimi mund të ndodhë vetëm pas heqjes së sanksioneve ...
Arbresh | 16-Sep-2019 16:29
Teherani ka mohuar kategorikisht një takim të mundshëm mes presidentit irainian Rohani dhe kreut të shtëpisë së Bardhë Tramp. Sipas ministrisë së jashtme iraniane takimi mund të ndodhë vetëm pas heqjes së sanksioneve ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved