ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 04:38

KPA lë në fuqi shkarkimin e prokurorit Bujar Hoti

KPA lë në fuqi shkarkimin e prokurorit Bujar Hoti
Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA, vendosi të hënën më 16 shtator të lërë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK për shkarkimin nga detyra të prokurorit të Apelit Durrës, Bujar Hoti. KPA njoftoi ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 17:59
Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA, vendosi të hënën më 16 shtator të lërë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK për shkarkimin nga detyra të prokurorit të Apelit Durrës, Bujar Hoti. KPA njoftoi ...

KPA shkarkon nga detyra Prokurorin, Bujar Hoti
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin, e Gjykatës së Apelit të Durrësit Bujar Hoti. KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK e cila në vlerësimin e saj shkarkui nga detyra prokurorin Hoti. Sipas ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 16:52
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin, e Gjykatës së Apelit të Durrësit Bujar Hoti. KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK e cila në vlerësimin e saj shkarkui nga detyra prokurorin Hoti. Sipas ...

KPA lë në fuqi vendimin e KPK, shkarkohet nga detyra prokurori Bujar Hoti
TIRANE Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti. KPA la në fuqi vendimin e KPK-së, që e kishte shkarkuar nga detyra Hotin. Vendimi i dhënë sot nga Kolegji i Posaçëm i ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 16:16
TIRANE Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti. KPA la në fuqi vendimin e KPK-së, që e kishte shkarkuar nga detyra Hotin. Vendimi i dhënë sot nga Kolegji i Posaçëm i ...

Vettingu e nxori jashtë sistemit të drejtësisë, KPA merr vendimin për Bujar Hotin
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar një vit më parë prokurorin Bujar Hoti. Ky ka qenë vendimi i dhënë për prokurorin e apelit në Durrës, që ishte njëherësh dhe kandidat Këshillin e Lartë të Prokurorisë. ...
Telegraf | 16-Sep-2019 16:29
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar një vit më parë prokurorin Bujar Hoti. Ky ka qenë vendimi i dhënë për prokurorin e apelit në Durrës, që ishte njëherësh dhe kandidat Këshillin e Lartë të Prokurorisë. ...

KPA lë në fuqi shkarkimin e prokurorit Bujar Hoti
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin e prokurorit të ...
Reporter | 16-Sep-2019 17:39
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin e prokurorit të ...

Apeli shkarkon nga detyra prokurorin Bujar Hoti
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e marrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit duke vendosur që prokurori i apelit të Durrësit Bujar Hoti të shkarkohet nga detyra. Pasuria e Bujar Hotit ishte dhe ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 17:17
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e marrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit duke vendosur që prokurori i apelit të Durrësit Bujar Hoti të shkarkohet nga detyra. Pasuria e Bujar Hotit ishte dhe ...

Kolegji i Apelimit shkarkon nga detyra prokurorin Bujar Hoti
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e marrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit duke vendosur që prokurori i apelit të Durrësit Bujar Hoti të shkarkohet nga detyra. Pasuria e Bujar Hotit ishte dhe ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 17:04
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e marrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit duke vendosur që prokurori i apelit të Durrësit Bujar Hoti të shkarkohet nga detyra. Pasuria e Bujar Hotit ishte dhe ...

KPA shkarkon nga detyra Prokurorin, Bujar Hoti
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin, e Gjykatës së Apelit të Durrësit Bujar Hoti. KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK e cila në vlerësimin e saj shkarkui nga detyra prokurorin Hoti. Sipas ...
Medial | 16-Sep-2019 17:02
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin, e Gjykatës së Apelit të Durrësit Bujar Hoti. KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK e cila në vlerësimin e saj shkarkui nga detyra prokurorin Hoti. Sipas ...

“Ngeci” në vetting, KPA merr vendimin për prokurorin Bujar Hotin
Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) për shkarkimin e prokurorit të instancës së Apelit në Durrës, Bujar Hoti. Hetimi adminisrtativ i KPK-së doli në ...
Lapsi | 16-Sep-2019 16:32
Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) për shkarkimin e prokurorit të instancës së Apelit në Durrës, Bujar Hoti. Hetimi adminisrtativ i KPK-së doli në ...

SPAK, edhe më pak prokurorë/ KLP do vendosë për strukturën antikorrupsion
Prokuroria e posaçme antikorrupsion mund të nisë punën edhe me një numër me më pak se 10 prokurorësh. Por sipas kreut të KLP-së Genti Ibrahimi ky është një vendim që i përkët këshillit. Sipas Ibrahimit fundi shtatorit ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 16:06
Prokuroria e posaçme antikorrupsion mund të nisë punën edhe me një numër me më pak se 10 prokurorësh. Por sipas kreut të KLP-së Genti Ibrahimi ky është një vendim që i përkët këshillit. Sipas Ibrahimit fundi shtatorit ...

KPA lë në fuqi vendimin e KPK, shkarkohet prokurori i Apelit të Durrësit
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK,në lidhje me prokurorin Bujar Hoti, i cili u shkarkua nga KPK. Sipas KPK, Bujar Hoti, prokuror në prokurorinë e apelit të Durrësit, nuk arriti ta justifikonte ...
Gazeta Dita | 16-Sep-2019 16:55
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK,në lidhje me prokurorin Bujar Hoti, i cili u shkarkua nga KPK. Sipas KPK, Bujar Hoti, prokuror në prokurorinë e apelit të Durrësit, nuk arriti ta justifikonte ...

Caktohet kreu i prokurorisë së Dibrës
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zgjedhur sot me 8 vota pro edhe kreun e prokurorisë së Dibrës.
Top Channel | 16-Sep-2019 12:53
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zgjedhur sot me 8 vota pro edhe kreun e prokurorisë së Dibrës.

Ngritja e SPAK, Gent Ibrahimi: Do marrim vendim
Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë Gentian Ibrahimi ka deklaruar se SPAK nuk mund të filloj me 5 prokuror. Sipas Ibrahimit KLP po pret që vettingu i 3 kandidatëve të marrë forme të prerë. Keru i KLP ka deklaruar ...
ABCNews | 16-Sep-2019 16:23
Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë Gentian Ibrahimi ka deklaruar se SPAK nuk mund të filloj me 5 prokuror. Sipas Ibrahimit KLP po pret që vettingu i 3 kandidatëve të marrë forme të prerë. Keru i KLP ka deklaruar ...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, me 8 vota pro, zgjedh drejtuesin e ri të Gjykatës së Shkallës së Parë në Mat
Është zgjedhur sot nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, me 8 vota pro, drejtuesi i ri i Gjykatës së Shkallës së Parë në Mat. Si drejtues i prokurorisë është caktuar përkohësisht prokurori Abaz Muça, i cili po zëvendëson ...
RTSH | 16-Sep-2019 16:46
Është zgjedhur sot nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, me 8 vota pro, drejtuesi i ri i Gjykatës së Shkallës së Parë në Mat. Si drejtues i prokurorisë është caktuar përkohësisht prokurori Abaz Muça, i cili po zëvendëson ...

KPA lë në fuqi vendimin e KPK/ Shkarkohet nga detyra prokurori i Apelit në Durrës
TIRANË- Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK, për shkarkim nga detyra për prokurorin pranë Prokurorisë së Apelit të Durrësit, Bujar Hotin. Në mbledhjen zhvilluar ditën e sotme, trupa gjykuese e ...
Lajmi i Fundit | 16-Sep-2019 16:43
TIRANË- Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK, për shkarkim nga detyra për prokurorin pranë Prokurorisë së Apelit të Durrësit, Bujar Hotin. Në mbledhjen zhvilluar ditën e sotme, trupa gjykuese e ...

Kush është prokurori që po zëvendëson Hysni Vatën, të shkarkuarin e Vettingut
Është zgjedhur sot nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, me 8 vota pro, drejtuesi i ri i Gjykatës së Shkallës së Parë në Mat.
Top Channel | 16-Sep-2019 12:39
Është zgjedhur sot nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, me 8 vota pro, drejtuesi i ri i Gjykatës së Shkallës së Parë në Mat.

KPA lë në fuqi vendimin e KPK, shkarkohet nga detyra prokurori Bujar Hoti
TIRANE Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti. KPA la në fuqi vendimin e KPK-së, që e kishte shkarkuar nga detyra Hotin. Vendimi i dhënë sot nga Kolegji i Posaçëm i ...
Medial | 16-Sep-2019 16:18
TIRANE Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti. KPA la në fuqi vendimin e KPK-së, që e kishte shkarkuar nga detyra Hotin. Vendimi i dhënë sot nga Kolegji i Posaçëm i ...

E shkarkoi KPK, ja kush do e drejtojë Prokurorinë e Matit. Në Dibër Rifat Kojku
Pas shkarkimit të Hysni Vatës si drejtues i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Mat, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar në këtë pozicion Abaz Muçën. Mësohet se Muça është caktuar në këtë detyrë me 8 vota pro. ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 12:36
Pas shkarkimit të Hysni Vatës si drejtues i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Mat, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar në këtë pozicion Abaz Muçën. Mësohet se Muça është caktuar në këtë detyrë me 8 vota pro. ...

U shkarkua nga KLP, ja kush do ta zëvendësojë kryeprokurorin e Matit!
Pasi kryeprokurori i Matit, Hysni Vata, u shkarkua nga detyra për shkak se rezultoi me probleme në të tri kriteret e vlerësimit, në pasuri, pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin, KPL ka vendosur në këtë pozicion ...
Dritare | 16-Sep-2019 14:12
Pasi kryeprokurori i Matit, Hysni Vata, u shkarkua nga detyra për shkak se rezultoi me probleme në të tri kriteret e vlerësimit, në pasuri, pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin, KPL ka vendosur në këtë pozicion ...

Zëvendësimi i Gentian Osmanit në KLP, zbardhen emrat e kandidatëve
Janë zbardhur emrat e dy kandidatëve që do të zëvendësojnë vendin e lënë bosh nga Gentian Osmani në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Mësohet se për këtë post kanë kandiduar prokurori i krimeve të rënda Vladimir Mara ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 12:29
Janë zbardhur emrat e dy kandidatëve që do të zëvendësojnë vendin e lënë bosh nga Gentian Osmani në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Mësohet se për këtë post kanë kandiduar prokurori i krimeve të rënda Vladimir Mara ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved