ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 13:19

Shtëpia e Bardhë nuk e përjashton mundësinë që Trump të takohet me Rohanin

Shtëpia e Bardhë nuk e përjashton mundësinë që Trump të takohet me Rohanin
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...
VizionPlus | 15-Sep-2019 21:03
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...
VizionPlus | 15-Sep-2019 20:16
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
mapo.al Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit të Lindjes së Mesme”, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dron në dy ndërtesat e ...
Mapo | 15-Sep-2019 17:10
mapo.al Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit të Lindjes së Mesme”, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dron në dy ndërtesat e ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...
BalkanWeb | 15-Sep-2019 16:42
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...

Studimi i tregut: Sulmet ndaj fabrikave të naftës, a do rritet çmimi?
Kompania shtetërore e Arabisë Saudite Aramco është prodhuesi më i madh i naftës në botë, që gjeneron 10% të naftës në botë, por është gjithashtu një nga bizneset më fitimprurës në botë. Që një sulm i dronit të ketë ...
GazetaTema | 15-Sep-2019 16:05
Kompania shtetërore e Arabisë Saudite Aramco është prodhuesi më i madh i naftës në botë, që gjeneron 10% të naftës në botë, por është gjithashtu një nga bizneset më fitimprurës në botë. Që një sulm i dronit të ketë ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...
Arbresh | 15-Sep-2019 23:55
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite, transmeton REL. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ...
Gazeta Express | 15-Sep-2019 23:15
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite, transmeton REL. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ...

Sulmet e naftës në Arabi, SHBA akuzon Iranin
Irani ka akuzuar SHBA-të për mashtrim, pasi Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo tha se Teherani ishte pas sulmeve më dron në dy objektet e naftës në Arabinë Saudite. Pompeo kishte hedhur poshtë pretendimet e rebelëve ...
Arbresh | 15-Sep-2019 22:05
Irani ka akuzuar SHBA-të për mashtrim, pasi Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo tha se Teherani ishte pas sulmeve më dron në dy objektet e naftës në Arabinë Saudite. Pompeo kishte hedhur poshtë pretendimet e rebelëve ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite, transmeton REL “Sulmet e djeshme me dronë në dy ...
Portalb | 15-Sep-2019 21:51
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite, transmeton REL “Sulmet e djeshme me dronë në dy ...

Arabia Saudite: Prodhimi i naftës ra 50% nga sulmet
Arabia Saudite po përpiqet të normalizojë operacionet në fushat kryesore naftëmbajtëse pas sulmeve me dronë që reduktuan në 50% prodhimin e naftës në vend. Autoritetet në Riad thonë se do të përdorin rezervat kombëtare ...
Arbresh | 15-Sep-2019 21:50
Arabia Saudite po përpiqet të normalizojë operacionet në fushat kryesore naftëmbajtëse pas sulmeve me dronë që reduktuan në 50% prodhimin e naftës në vend. Autoritetet në Riad thonë se do të përdorin rezervat kombëtare ...

Rebelët Huthi marrin përgjegjësinë për sulmet me dron në Arabinë Saudite
Rebelët jemenas Huthi kanë marrë përgjegjësinë për dy sulme me dronë , në ndërtesat për përpunimin e naftës, që operohen nga kompania saudite, Daudi Aramco. Ministria e Brendshme e Arabisë Saudite më herët gjatë ditës ...
GazetaTema | 15-Sep-2019 12:16
Rebelët jemenas Huthi kanë marrë përgjegjësinë për dy sulme me dronë , në ndërtesat për përpunimin e naftës, që operohen nga kompania saudite, Daudi Aramco. Ministria e Brendshme e Arabisë Saudite më herët gjatë ditës ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...
AlbInfo | 15-Sep-2019 21:46
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...

Shtëpia e Bardhë nuk e përjashton mundësinë që Trump të takohet me Rohanin
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...
Portalb | 15-Sep-2019 21:39
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...

A do të rritet çmimi i naftës pas sulmit të kompanisë Aramco në Arabi?
Kompania shtetërore e Arabisë Saudite Aramco është prodhuesi më i madh i naftës në botë, që gjeneron 10% të naftës në botë, por është gjithashtu një nga bizneset më fitimprurës në botë. Sulmi me dronë nga grupi Houthi i ...
Koha.mk | 15-Sep-2019 20:55
Kompania shtetërore e Arabisë Saudite Aramco është prodhuesi më i madh i naftës në botë, që gjeneron 10% të naftës në botë, por është gjithashtu një nga bizneset më fitimprurës në botë. Sulmi me dronë nga grupi Houthi i ...

Shtëpia e Bardhë nuk e përjashton mundësinë që Trump të takohet me liderin e Iranit
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...
TetovaSot | 15-Sep-2019 19:45
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...

Pompeo fajëson Iranin për sulmet ndaj fabrikave saudite të naftës
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka fajësuar Iranin për sulmet me dronë ndaj dy fabrikave të naftës në Arabinë Saudite, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një postim në Twitter, Pompeo tha se ministri i Jashtë ...
Shenja | 15-Sep-2019 19:19
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka fajësuar Iranin për sulmet me dronë ndaj dy fabrikave të naftës në Arabinë Saudite, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një postim në Twitter, Pompeo tha se ministri i Jashtë ...

Sulm me dron ndaj rafinerive në Arabinë Saudite
Dy sulme të koordinuara me dron kanë goditur rafineritë më të mëdha në botë të përpunimit të naftës në Abkaik të Arabisë Saudite, duke shkatërruar rreth gjysmën e kapacitetit të naftës së mbretërisë, ose 5% të ...
VizionPlus | 15-Sep-2019 12:53
Dy sulme të koordinuara me dron kanë goditur rafineritë më të mëdha në botë të përpunimit të naftës në Abkaik të Arabisë Saudite, duke shkatërruar rreth gjysmën e kapacitetit të naftës së mbretërisë, ose 5% të ...

A to të rritet çmimi i naftës pas sulmit të kompanisë Aramco në Arabi?
Kompania shtetërore e Arabisë Saudite Aramco është prodhuesi më i madh i naftës në botë, që gjeneron 10% të naftës në botë, por është gjithashtu një nga bizneset më fitimprurës në botë. Sulmi me dronë nga grupi Houthi i ...
Klan Kosova | 15-Sep-2019 19:10
Kompania shtetërore e Arabisë Saudite Aramco është prodhuesi më i madh i naftës në botë, që gjeneron 10% të naftës në botë, por është gjithashtu një nga bizneset më fitimprurës në botë. Sulmi me dronë nga grupi Houthi i ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...
TetovaSot | 15-Sep-2019 18:43
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...

Shtëpia e Bardhë nuk e përjashton mundësinë që Trump të takohet me Rohanin
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...
Koha.mk | 15-Sep-2019 18:33
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved