ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2020 19:32

Kosovë, vrasje e hesape, gjykata dënon 30 vjet burg Enver Sekiraqan

Kosovë, vrasje e hesape, gjykata dënon 30 vjet burg Enver Sekiraqan
PRISHTINË Gjykata Themelore në Prishtinë e dënoi me 30 vjet burgim të akuzuarin Enver Sikiraqa, pasi e shpalli fajtor për shtytje në veprën penale vrasje e rëndë. Lajmin e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Mirlinda ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 15:41
PRISHTINË Gjykata Themelore në Prishtinë e dënoi me 30 vjet burgim të akuzuarin Enver Sikiraqa, pasi e shpalli fajtor për shtytje në veprën penale vrasje e rëndë. Lajmin e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Mirlinda ...

Aktori rus dënohet me burg për pjesmarrje në protestë
Aktori rus Pavel Ustinov është dënuar me 3.5 vjet burgim për dhunë ndaj policisë gjatë një proteste muajin e kaluar, ku ai këmbëngul se nuk ka marrë pjesë. Gjykata e rrethit Tver të Moskës e shpalli të hënën fajtor ...
Zeri Amerikes | 16-Sep-2019 18:24
Aktori rus Pavel Ustinov është dënuar me 3.5 vjet burgim për dhunë ndaj policisë gjatë një proteste muajin e kaluar, ku ai këmbëngul se nuk ka marrë pjesë. Gjykata e rrethit Tver të Moskës e shpalli të hënën fajtor ...

Enver Sekiraqa u dënua me 30 vjet burgim
Rreth 12 vjet pas vrasjes se pjesëtarit të Policisë se Kosovës, Triumf Riza, i akuzuari Enver Sekiraqa është dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë 30 vite burgim. Një proces maratonik kundër Sekiraqës ka përfunduar ...
PortaliOnline | 16-Sep-2019 18:05
Rreth 12 vjet pas vrasjes se pjesëtarit të Policisë se Kosovës, Triumf Riza, i akuzuari Enver Sekiraqa është dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë 30 vite burgim. Një proces maratonik kundër Sekiraqës ka përfunduar ...

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burg
Enver Sekiraqa, të hënën, është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të ...
Ina-Online | 16-Sep-2019 16:29
Enver Sekiraqa, të hënën, është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të ...

Pranon se mbajti armë pa leje, i akuzuari dënohet me 800 euro gjobë
Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka dënuar me 800 euro gjobë, të akuzuarin për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve, Kushtrim Thaqi. Ndaj tij, gjithashtu është shqiptuar ...
Zeri | 16-Sep-2019 16:13
Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka dënuar me 800 euro gjobë, të akuzuarin për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve, Kushtrim Thaqi. Ndaj tij, gjithashtu është shqiptuar ...

Dënimi me 30 vjet burg për Sekiraqën, Gjykata sqaron vendimin
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa. Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen ...
Zeri | 16-Sep-2019 15:59
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa. Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen ...

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burg
Prishtinë, 16 shtator 2019 – Plot 12 vjet pas vrasjes së Triumf Rizës, Gjykata në Prishtinë e shpalli sot për herë të dytë fajtor Enver Sekiraqën për nxitjen e kësaj vrasje dhe e dënoi me 30 vjet burg. Vetë Sekiraqa nuk ...
Illyriapress | 16-Sep-2019 15:59
Prishtinë, 16 shtator 2019 – Plot 12 vjet pas vrasjes së Triumf Rizës, Gjykata në Prishtinë e shpalli sot për herë të dytë fajtor Enver Sekiraqën për nxitjen e kësaj vrasje dhe e dënoi me 30 vjet burg. Vetë Sekiraqa nuk ...

Dënimi me 30 vjet burg për Sekiraqën, Gjykata sqaron vendimin
Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen e veprave terroriste” nga neni 141 të KPRK-së, i cili dënim do të ekzekutohet pas ...
Lajminet | 16-Sep-2019 15:32
Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen e veprave terroriste” nga neni 141 të KPRK-së, i cili dënim do të ekzekutohet pas ...

Pranon se mbajti armë pa leje, i akuzuari dënohet me 800 euro gjobë
Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka dënuar me 800 euro gjobë, të akuzuarin për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve, Kushtrim Thaqi. Ndaj tij, gjithashtu është shqiptuar ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 15:28
Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka dënuar me 800 euro gjobë, të akuzuarin për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve, Kushtrim Thaqi. Ndaj tij, gjithashtu është shqiptuar ...

Arsimtarja e pranon se e rrahu nxënësin me rrip, dënohet me kusht
Një vit burgim me kusht ka shqiptuar Gjykata Themelore në Pejë ndaj arsimtares Nerimane Gjakova, e akuzuar për lëndim të lehtë trupor. Mirëpo, dënimi me burg nuk do të ekzekutohet nëse ajo nuk kryen vepër tjetër penale ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 15:25
Një vit burgim me kusht ka shqiptuar Gjykata Themelore në Pejë ndaj arsimtares Nerimane Gjakova, e akuzuar për lëndim të lehtë trupor. Mirëpo, dënimi me burg nuk do të ekzekutohet nëse ajo nuk kryen vepër tjetër penale ...

Dënimi për Enver Sekiraqën, Gjykata sqaron vendimin
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa. Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 15:19
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa. Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me burgim në kohëzgjatje prej 30 viteve për veprën penale “Shtytja për kryerjen ...

Dënimi për Sekiraqën, Gjykata sqaron vendimin
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa.
Kosova Press | 16-Sep-2019 15:17
Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit Enver Sekiraqa.

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burgim për nxitje në vrasjen e Triumf Rizës
Kosovari Enver Sekiraqa është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të vrasjes ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 15:10
Kosovari Enver Sekiraqa është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të vrasjes ...

Dënohet me 30 vjet burgim Enver Sekiraqa
Gjykata Themelore në Prishtinë e dënoi me 30 vjet burgim të akuzuarin Enver Sikiraqa, pasi e shpalli fajtor për shtytje në veprën penale vrasje e rëndë. Sipas aktakuzës, Sekiraqa e ka nxitur Arben Berishën në vrasjen e ...
AlbInfo | 16-Sep-2019 15:02
Gjykata Themelore në Prishtinë e dënoi me 30 vjet burgim të akuzuarin Enver Sikiraqa, pasi e shpalli fajtor për shtytje në veprën penale vrasje e rëndë. Sipas aktakuzës, Sekiraqa e ka nxitur Arben Berishën në vrasjen e ...

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burgim
Gjykata Themelore në Prishtinë e dënoi me 30 vjet burgim të akuzuarin Enver Sikiraqa, pasi e shpalli fajtor për shtytje në veprën penale vrasje e rëndë. Lajmin e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Mirlinda Gashi, ...
Radio Evropa e Lire | 16-Sep-2019 14:46
Gjykata Themelore në Prishtinë e dënoi me 30 vjet burgim të akuzuarin Enver Sikiraqa, pasi e shpalli fajtor për shtytje në veprën penale vrasje e rëndë. Lajmin e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Mirlinda Gashi, ...

Sekiraqa u dënua me 30 vjet burgim për nxitje në vrasjen e Triumf Rizës
Enver Sekiraqa është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza . Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të vrasjes së ...
Portalb | 16-Sep-2019 14:38
Enver Sekiraqa është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza . Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të vrasjes së ...

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burg për nxitje në vrasjen e Triumf Rizës
Enver Sekiraqa, të hënën, është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 13:42
Enver Sekiraqa, të hënën, është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të ...

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burgim për nxitje në vrasjen e Triumf Rizës
Enver Sekiraqa është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të vrasjes së ...
Gazeta Monitor | 16-Sep-2019 14:00
Enver Sekiraqa është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai akuzohej për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, pasi po pretendohet për nxitje të vrasjes së ...

Sekiraqa dënohet sërish, nxiti vrasjen e Triumf Rizës
Enver Sikiraqa për herë të dytë është shpallur fajtor për nxitjen e vrasjes së Triumf Rizës. 12 vjet pas vrasjes që ka mbetur në historinë tragjike të Kosovës së pasluftës, Gjykata në Prishtinë e ka dënuar Sekiraqën me ...
InFokusi | 16-Sep-2019 13:56
Enver Sikiraqa për herë të dytë është shpallur fajtor për nxitjen e vrasjes së Triumf Rizës. 12 vjet pas vrasjes që ka mbetur në historinë tragjike të Kosovës së pasluftës, Gjykata në Prishtinë e ka dënuar Sekiraqën me ...

Enver Sekiraqa dënohet me 30 vjet burg për nxitje në vrasjen e Triumf Rizës
Enver Sekiraqa, të hënën, është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza.
Kosova Press | 16-Sep-2019 13:56
Enver Sekiraqa, të hënën, është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza.

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved