ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 13:09

Korrupsioni i “ha kokën”, shkarkohet kryeprokurorja speciale, Katica Janeva

Korrupsioni i “ha kokën”, shkarkohet kryeprokurorja speciale, Katica Janeva
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shkarkuar nga detyra kryeprokuroren speciale Katica Janeva, e cila ndodhet në paraburgim si e dyshuar në rastin “Reketi”. Për shkarkimin e Janevës kanë votuar të gjithë 102 deputetët që ...
BalkanWeb | 14-Sep-2019 17:37
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shkarkuar nga detyra kryeprokuroren speciale Katica Janeva, e cila ndodhet në paraburgim si e dyshuar në rastin “Reketi”. Për shkarkimin e Janevës kanë votuar të gjithë 102 deputetët që ...

“Reketi”/ Parlamenti shkarkon prokuroren Speciale, Katica Janeva
mapo.al Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shkarkuar nga detyra kryeprokuroren Speciale Katica Janeva, e cila ndodhet në paraburgim si e dyshuar në rastin “Reketi”. Për shkarkimin e Janevës kanë votuar të gjithë, plot ...
Mapo | 14-Sep-2019 18:47
mapo.al Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shkarkuar nga detyra kryeprokuroren Speciale Katica Janeva, e cila ndodhet në paraburgim si e dyshuar në rastin “Reketi”. Për shkarkimin e Janevës kanë votuar të gjithë, plot ...

Milloshoski: Paga mesatare e prokurorëve të PSP-së ka tejkaluar 3.500 euro
Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski, i cili është pjesë e grupit të punës për ligjin e ri të prokurorisë, njoftoi se paga mesatare mujore e punonjësve të PSP-së me arsim të lartë është 80.000 denarë, nëse, siç ...
Telegrafi | 15-Sep-2019 10:01
Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski, i cili është pjesë e grupit të punës për ligjin e ri të prokurorisë, njoftoi se paga mesatare mujore e punonjësve të PSP-së me arsim të lartë është 80.000 denarë, nëse, siç ...

Këshilli i Prokurorëve nesër do të vendosë për prokurorët e PSP-së
Pasi prokurorja speciale publike, Katica Janeva u shkarkua dje pas paraburgimit për rastin “Haraçi”, Këshilli i Prokurorëve Publikë do të vendos nesër për prokurorët e tjerë të PSP-së. Mandati i tyre gjithashtu pritet ...
Telegrafi | 15-Sep-2019 09:29
Pasi prokurorja speciale publike, Katica Janeva u shkarkua dje pas paraburgimit për rastin “Haraçi”, Këshilli i Prokurorëve Publikë do të vendos nesër për prokurorët e tjerë të PSP-së. Mandati i tyre gjithashtu pritet ...

Shkarkohet prokurorja speciale Katica Janeva
Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën e jashtëzakonshme unanimisht ka shkarkuar prokuroren speciale Katica Janevën, e cila është në paraburgim për shkak të rastit “Haraçi”. “Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën ...
Telegrafi | 14-Sep-2019 20:50
Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën e jashtëzakonshme unanimisht ka shkarkuar prokuroren speciale Katica Janevën, e cila është në paraburgim për shkak të rastit “Haraçi”. “Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën ...

Pushteti propozon që opozita të kandidojë shef për prokurorinë
Propozime të reja nga qeveria për opozitën në negociatat për ligjin për Prokurorinë Publike. Kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për televizionin “Sitel” publikoi dy ide që iu propozuan negociatorëve të opozitës. ...
Telegrafi | 14-Sep-2019 17:48
Propozime të reja nga qeveria për opozitën në negociatat për ligjin për Prokurorinë Publike. Kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për televizionin “Sitel” publikoi dy ide që iu propozuan negociatorëve të opozitës. ...

Maqedoni e Veriut/ Kuvendi sot mban seancë për shkarkimin e Janevës
Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot në seancën nr.112 me fillim prej ora 13:00 do të vazhdon procedurat për shkarkimin e shefes së Prokurorisë speciale publike (PSP), Katica Janeva, transmeton Portalb.mk.
Top Channel | 14-Sep-2019 14:10
Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot në seancën nr.112 me fillim prej ora 13:00 do të vazhdon procedurat për shkarkimin e shefes së Prokurorisë speciale publike (PSP), Katica Janeva, transmeton Portalb.mk.

Xhaferi nënshkroi vendimin për shkarkimin e Janevës
Sonte, Këshilli i Prokurorëve Publikë do të procedojë sipas vendimit të Kuvendit, e cila menjëherë pas votimit është dërguar deri tek kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi. Propozimi për të shkarkuar Janevën nga Kuvendi ...
Telegrafi | 14-Sep-2019 17:15
Sonte, Këshilli i Prokurorëve Publikë do të procedojë sipas vendimit të Kuvendit, e cila menjëherë pas votimit është dërguar deri tek kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi. Propozimi për të shkarkuar Janevën nga Kuvendi ...

Nesër zgjidhet statusi i të gjithë prokurorëve të PSP-së
Këshilli i Prokurorëve nesër do të diskutojë për fatin e prokurorëve të Prokurorisë Speciale, njofton Portalb.mk. Ashtu siç deklaroi kryetari i Këshillit të Prokurorëve, Aco Kolevski, për prokurorët patjetër të ...
Gazeta Express | 15-Sep-2019 10:53
Këshilli i Prokurorëve nesër do të diskutojë për fatin e prokurorëve të Prokurorisë Speciale, njofton Portalb.mk. Ashtu siç deklaroi kryetari i Këshillit të Prokurorëve, Aco Kolevski, për prokurorët patjetër të ...

Nesër vendoset mbi faktin e Fatimes, Lences e të tjerëve
Kuvendi i Maqedonisë e shkarkoi kryeprokuroren Katica Janeca për rastn “Reket”. Tani pritet që nesër Këshilli i Prokurorëve të vendos për fatin e prokurorëve tjetër të PSP-së. Kjo për faktin se skandon edhe mandati i ...
Ina-Online | 15-Sep-2019 10:49
Kuvendi i Maqedonisë e shkarkoi kryeprokuroren Katica Janeca për rastn “Reket”. Tani pritet që nesër Këshilli i Prokurorëve të vendos për fatin e prokurorëve tjetër të PSP-së. Kjo për faktin se skandon edhe mandati i ...

Shkarkohet Janeva, nesër do të rregullohet statusi i prokurorëve të tjerë të PSP-së
Shkup, 15 shtator 2019 (MEDIAL) – Prokurorja speciale publike Katica Janeva, e cila në këtë moment është në paraburgim si e dyshuara e tretë në rastin “Reket” tashmë është shkarkuar. Mbetet të rregullohet statusi i ...
Medial | 15-Sep-2019 10:46
Shkup, 15 shtator 2019 (MEDIAL) – Prokurorja speciale publike Katica Janeva, e cila në këtë moment është në paraburgim si e dyshuara e tretë në rastin “Reket” tashmë është shkarkuar. Mbetet të rregullohet statusi i ...

Këshilli i Prokurorëve Publik nesër do të vendosë për prokurorët e Speciales
Pas shkarkimit të kryeprokurores speciale Katica Janeva për rastin “Zhvatja” nesër Këshilli i Prokurorëve Punlikë do të vendosë për fatin e prokurorëve tjerë të PSP-së, njofton Shenja. Mandati i tyre gjithashtu pritet ...
Shenja | 15-Sep-2019 10:21
Pas shkarkimit të kryeprokurores speciale Katica Janeva për rastin “Zhvatja” nesër Këshilli i Prokurorëve Punlikë do të vendosë për fatin e prokurorëve tjerë të PSP-së, njofton Shenja. Mandati i tyre gjithashtu pritet ...

Shkarkohet kryeprokurorja speciale Katica Janeva, nesër rregullohet statusi i prokurorëve të tjerë
Pas rishikimit të propozimit të Kuvendit, Këshilli i Prokurorëve njëzëri ka vendosur që Katica Janeva të shkarkohet nga funksioni i prokurores speciale publike për sjellje joprofesionale dhe të pandërgjegjshme.Kryetari ...
Ina-Online | 15-Sep-2019 10:03
Pas rishikimit të propozimit të Kuvendit, Këshilli i Prokurorëve njëzëri ka vendosur që Katica Janeva të shkarkohet nga funksioni i prokurores speciale publike për sjellje joprofesionale dhe të pandërgjegjshme.Kryetari ...

Këshilli i Prokurorëve nesër do të vendosë për prokurorët e PSP-së
Pasi prokurorja speciale publike, Katica Janeva u shkarkua dje pas paraburgimit për rastin “Haraçi”, Këshilli i Prokurorëve Publikë do të vendos nesër për prokurorët e tjerë të PSP-së. Mandati i tyre gjithashtu pritet ...
Arbresh | 15-Sep-2019 09:45
Pasi prokurorja speciale publike, Katica Janeva u shkarkua dje pas paraburgimit për rastin “Haraçi”, Këshilli i Prokurorëve Publikë do të vendos nesër për prokurorët e tjerë të PSP-së. Mandati i tyre gjithashtu pritet ...

Nga prokurore provinciale, kryeprokurore speciale e shtetit! Ja kush ishte Katica Janeva
Nga prokurore në gjykatën e Gjevgjelisë, përmes Marrëveshjes së Përzhinës dhe mbështetjes së pakushtëzuar nga katër partitë – LSDM, VMRO-DPMNE, BDI dhe PDSH, por edhe me ndihmën e faktorit ndërkombëtar, Katica Janeva u ...
Albportali | 15-Sep-2019 00:27
Nga prokurore në gjykatën e Gjevgjelisë, përmes Marrëveshjes së Përzhinës dhe mbështetjes së pakushtëzuar nga katër partitë – LSDM, VMRO-DPMNE, BDI dhe PDSH, por edhe me ndihmën e faktorit ndërkombëtar, Katica Janeva u ...

Këshilli i Prokurorëve shkarkoi Katica Janevën
Pas rishikimit të propozimit të Kuvendit, Këshilli i Prokurorëve njëzëri ka vendosur që Katica Janeva të shkarkohet nga funksioni i prokurores speciale publike për shkak të sjelljes joprofesionale dhe të pandërgjegjshme.
Kosova Press | 14-Sep-2019 22:19
Pas rishikimit të propozimit të Kuvendit, Këshilli i Prokurorëve njëzëri ka vendosur që Katica Janeva të shkarkohet nga funksioni i prokurores speciale publike për shkak të sjelljes joprofesionale dhe të pandërgjegjshme.

Edhe Këshilli i Prokurorëve e shkarkoi Katica Janevën
Këshilli i Prokurorëve Publik në seancën e jashtëzakonshme njëzëri vendosi për shkarkimin e kryeprokurores speciale Katica Janeva e cila është e dyshuara e tretë në rastin “Zhvatja” dhe aktualisht gjendet në paraburgim. ...
Shenja | 14-Sep-2019 21:58
Këshilli i Prokurorëve Publik në seancën e jashtëzakonshme njëzëri vendosi për shkarkimin e kryeprokurores speciale Katica Janeva e cila është e dyshuara e tretë në rastin “Zhvatja” dhe aktualisht gjendet në paraburgim. ...

Këshilli i Prokurorëve shkarkon Katica Janevën
Pas rishikimit të propozimit të Kuvendit, Këshilli i Prokurorëve njëzëri ka vendosur që Katica Janeva të shkarkohet nga funksioni i prokurores speciale publike për shkak të sjelljes joprofesionale dhe të ...
TetovaSot | 14-Sep-2019 21:50
Pas rishikimit të propozimit të Kuvendit, Këshilli i Prokurorëve njëzëri ka vendosur që Katica Janeva të shkarkohet nga funksioni i prokurores speciale publike për shkak të sjelljes joprofesionale dhe të ...

Maqedoni e Veriut/ Parlamenti shkarkon nga detyra prokuroren e posaçme
Parlamenti i Maqedonisë së Veriut miratoi vendimin e komisionit parlamentar për shkarkimin nga detyra të prokurores së posaçme Katica Janeva. Vendimi erdhi pas dyshimeve për përfshirjen e saj në një skandal të madh ...
Politiko | 14-Sep-2019 21:30
Parlamenti i Maqedonisë së Veriut miratoi vendimin e komisionit parlamentar për shkarkimin nga detyra të prokurores së posaçme Katica Janeva. Vendimi erdhi pas dyshimeve për përfshirjen e saj në një skandal të madh ...

Shkarkohet prokurorja speciale Katica Janeva
Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën e jashtëzakonshme unanimisht ka shkarkuar prokuroren speciale Katica Janevën, e cila është në paraburgim për shkak të rastit “Haraçi”. “Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën ...
Televizioni Koha | 14-Sep-2019 21:16
Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën e jashtëzakonshme unanimisht ka shkarkuar prokuroren speciale Katica Janevën, e cila është në paraburgim për shkak të rastit “Haraçi”. “Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved