ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 16:22

SHBA fajëson Iranin për sulmet me dron në rafineritë e naftës

SHBA fajëson Iranin për sulmet me dron në rafineritë e naftës
Shtetet e Bashkuara kanë fajësuar Iranin se qëndron prapa sulmeve me dronë, që shkatërruan pothuajse gjysmën e kapacitetit të prodhimit të naftës të Arabisë Saudite. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se ...
GazetaTema | 15-Sep-2019 10:57
Shtetet e Bashkuara kanë fajësuar Iranin se qëndron prapa sulmeve me dronë, që shkatërruan pothuajse gjysmën e kapacitetit të prodhimit të naftës të Arabisë Saudite. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se ...

Ndalohet përkohësisht prodhimi i naftës nga Arabia Saudite
Arabia Saudite njoftoi ndalimin e përkohshëm të prodhimit të naftës nga dy fabrikat e drejtuara nga kompania Saudi Aramco pas sulmeve të djeshme me dronë ndaj këtyre dy objekteve të naftës. Ministri saudit i Energjisë, ...
Telegrafi | 15-Sep-2019 11:01
Arabia Saudite njoftoi ndalimin e përkohshëm të prodhimit të naftës nga dy fabrikat e drejtuara nga kompania Saudi Aramco pas sulmeve të djeshme me dronë ndaj këtyre dy objekteve të naftës. Ministri saudit i Energjisë, ...

Sulmohen me dronë dy rafineri nafte në Arabinë Saudite
mapo.al Dy prej rafinerive më të mëdha naftënxjerrëse në Arabinë Saudite janë sulmuar nga dronë të kontrolluar nga militantë mbështetës të Iranit, thonë mediat në Lindjen e Mesme. Pamjet treguan një flakë të madhe në ...
Mapo | 15-Sep-2019 08:32
mapo.al Dy prej rafinerive më të mëdha naftënxjerrëse në Arabinë Saudite janë sulmuar nga dronë të kontrolluar nga militantë mbështetës të Iranit, thonë mediat në Lindjen e Mesme. Pamjet treguan një flakë të madhe në ...

Rebelët sulmojnë me drone rafinerinë më të madhe në bote të naftës saudite
Rebelët huthi sulmuan me dronë rafinerinë më të madhe të naftës në botë në Arabinë Saudite, e cila menaxhohet nga kompania kombëtare Saudi Aram-Ko. Sulmi shkaktoi shpërthime dhe zjarre në rafineri, por nuk ka raportime ...
ABCNews | 15-Sep-2019 10:01
Rebelët huthi sulmuan me dronë rafinerinë më të madhe të naftës në botë në Arabinë Saudite, e cila menaxhohet nga kompania kombëtare Saudi Aram-Ko. Sulmi shkaktoi shpërthime dhe zjarre në rafineri, por nuk ka raportime ...

Pritet të rritet çmimi i naftës pas sulmit në Arabinë Saudite
Arabia Saudite ka përgjysmuar prodhimin e naftës dhe të gazit pas sulmeve me dronë në dy prej fabrikave të mëdha të naftës të drejtuara nga kompania shtetërore “Aramco”. Ministri i Energjisë, Princi Abdulaziz bin ...
Indeks Online | 15-Sep-2019 10:53
Arabia Saudite ka përgjysmuar prodhimin e naftës dhe të gazit pas sulmeve me dronë në dy prej fabrikave të mëdha të naftës të drejtuara nga kompania shtetërore “Aramco”. Ministri i Energjisë, Princi Abdulaziz bin ...

Sulmi në fabrikat e naftës në Arabinë Saudite ul prodhimin, pritet rritja e çmimit
Arabia Saudite ka përgjysmuar prodhimin e naftës dhe të gazit pas sulmeve me dronë në dy prej fabrikave të mëdha të naftës të drejtuara nga kompania shtetërore “Aramco”. Ministri i Energjisë, Princi Abdulaziz bin ...
TetovaSot | 15-Sep-2019 10:35
Arabia Saudite ka përgjysmuar prodhimin e naftës dhe të gazit pas sulmeve me dronë në dy prej fabrikave të mëdha të naftës të drejtuara nga kompania shtetërore “Aramco”. Ministri i Energjisë, Princi Abdulaziz bin ...

Sulmi në fabrikat e naftës ul prodhimin, pritet rritja e çmimit
Arabia Saudite ka përgjysmuar prodhimin e naftës dhe të gazit pas sulmeve me dronë në dy prej fabrikave të mëdha të naftës të drejtuara nga kompania shtetërore “Aramco”. Ministri i Energjisë, Princi Abdulaziz bin ...
EkonomiaOnline | 15-Sep-2019 10:29
Arabia Saudite ka përgjysmuar prodhimin e naftës dhe të gazit pas sulmeve me dronë në dy prej fabrikave të mëdha të naftës të drejtuara nga kompania shtetërore “Aramco”. Ministri i Energjisë, Princi Abdulaziz bin ...

Shpërthejnë në flakë rafineritë e naftës në Arabinë Saudite
Dy fabrika shtetërore të prodhimit të karburantit në Arabinë e Saudite janë sulmuar me avione. Mediat kanë publikuar pamje me zjarrin që ka shpërthyer dhe re gjigande tumi mbi Abkaik, ku ndodhet dhe ndërmarrja më e ...
PreshevaJone | 15-Sep-2019 10:23
Dy fabrika shtetërore të prodhimit të karburantit në Arabinë e Saudite janë sulmuar me avione. Mediat kanë publikuar pamje me zjarrin që ka shpërthyer dhe re gjigande tumi mbi Abkaik, ku ndodhet dhe ndërmarrja më e ...

SHBA-ja fajëson Iranin për sulmet në rafineritë e naftës
Shtetet e Bashkuara kanë fajësuar Iranin se qëndron prapa sulmeve me dronë, që shkatërruan pothuajse gjysmën e kapacitetit të prodhimit të naftës të Arabisë Saudite. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se ...
Radio Evropa e Lire | 15-Sep-2019 10:14
Shtetet e Bashkuara kanë fajësuar Iranin se qëndron prapa sulmeve me dronë, që shkatërruan pothuajse gjysmën e kapacitetit të prodhimit të naftës të Arabisë Saudite. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se ...

Rebelët Sul.mojnë me drone rafinerinë më të madhe në bote të naftës saudite
Lexime: 4 Rebelët huthi sulmuan me dronë rafinerinë më të madhe të naftës në botë në Arabinë Saudite, e cila menaxhohet nga kompania kombëtare Saudi Aram-Ko. Sulmi shkaktoi shpërthime dhe zjarre në rafineri, por nuk ka ...
Medial | 15-Sep-2019 10:12
Lexime: 4 Rebelët huthi sulmuan me dronë rafinerinë më të madhe të naftës në botë në Arabinë Saudite, e cila menaxhohet nga kompania kombëtare Saudi Aram-Ko. Sulmi shkaktoi shpërthime dhe zjarre në rafineri, por nuk ka ...

?Shpërthejnë në flakë rafineritë e naftës në Arabinë Saudite
Dy fabrika shtetërore të prodhimit të karburantit në Arabinë e Saudite janë sulmuar me avione. Mediat kanë publikuar pamje me zjarrin që ka shpërthyer dhe re gjigande tumi mbi Abkaik, ku ndodhet dhe ndërmarrja më e ...
Indeks Online | 15-Sep-2019 09:15
Dy fabrika shtetërore të prodhimit të karburantit në Arabinë e Saudite janë sulmuar me avione. Mediat kanë publikuar pamje me zjarrin që ka shpërthyer dhe re gjigande tumi mbi Abkaik, ku ndodhet dhe ndërmarrja më e ...

Arabia Saudite, rafineria e naftës më e madhe në botë shpërthen pas sulmit me dronë nga rebelët
Lëvizja rebele Houthi e Jemenit ka marrë përsipër sulmin që ka shkaktuar zjarr gjigand në rafinerinë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Sulmi me dronë ndaj rafineri së dhe fushave të naftës nisi mëngjesin e të ...
Telegraf | 14-Sep-2019 21:14
Lëvizja rebele Houthi e Jemenit ka marrë përsipër sulmin që ka shkaktuar zjarr gjigand në rafinerinë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Sulmi me dronë ndaj rafineri së dhe fushave të naftës nisi mëngjesin e të ...

FOTO-VIDEO/ Merr flakë fabrika e përpunimit të naftës, tensionohen ‘gjakrat’ midis…
Sulmet e droneve shkaktuan një zjarr të madh në objektin më të madh në botë për përpunimin e naftës dhe një fushë të madhe nafte në Arabinë Saudite sot. Zjarret në Abqaiq, i cili përmban fabrikën më të madhe në botë për ...
Standard | 15-Sep-2019 09:13
Sulmet e droneve shkaktuan një zjarr të madh në objektin më të madh në botë për përpunimin e naftës dhe një fushë të madhe nafte në Arabinë Saudite sot. Zjarret në Abqaiq, i cili përmban fabrikën më të madhe në botë për ...

Pompeo tregon se kush qëndron pas sulmeve në stacionet e naftës në Arabi
Rebelët e grupit “Houthi”, të cilët dyshohet se kanë lidhje me Iranin, e kanë marrë përgjegjësinë për sulmet e së shtunës. Sidoqoftë, diplomati kryesor i presidentit amerikan e akuzoi haptazi Iranin, duke shkruar në ...
Lajminet | 15-Sep-2019 09:08
Rebelët e grupit “Houthi”, të cilët dyshohet se kanë lidhje me Iranin, e kanë marrë përgjegjësinë për sulmet e së shtunës. Sidoqoftë, diplomati kryesor i presidentit amerikan e akuzoi haptazi Iranin, duke shkruar në ...

Pompeo: Prapa sulmeve me dronë në stacionet e naftës në Arabi qëndron Irani
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, e ka akuzuar Iranin për organizim të sulmeve me dronë ndaj stacioneve të naftës në Arabinë Saudite, të cilat mund të sjellin humbje të prodhimit botëror të naftës për më shumë ...
Shenja | 15-Sep-2019 09:01
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, e ka akuzuar Iranin për organizim të sulmeve me dronë ndaj stacioneve të naftës në Arabinë Saudite, të cilat mund të sjellin humbje të prodhimit botëror të naftës për më shumë ...

Pompeo: Prapa sulmeve me dronë në stacionet e naftës në Arabi qëndron Irani
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, e ka akuzuar Iranin për organizim të sulmeve me dronë ndaj stacioneve të naftës në Arabinë Saudite, të cilat mund të sjellin humbje të prodhimit botëror të naftës për më shumë ...
Arbresh | 15-Sep-2019 08:48
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, e ka akuzuar Iranin për organizim të sulmeve me dronë ndaj stacioneve të naftës në Arabinë Saudite, të cilat mund të sjellin humbje të prodhimit botëror të naftës për më shumë ...

Pompeo: Prapa sulmeve me dronë në stacionet e naftës në Arabi qëndron Irani
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, e ka akuzuar Iranin për organizim të sulmeve me dronë ndaj stacioneve të naftës në Arabinë Saudite, të cilat mund të sjellin humbje të prodhimit botëror të naftës për më shumë ...
Gazeta Express | 15-Sep-2019 08:42
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, e ka akuzuar Iranin për organizim të sulmeve me dronë ndaj stacioneve të naftës në Arabinë Saudite, të cilat mund të sjellin humbje të prodhimit botëror të naftës për më shumë ...

Rebelët huthi, sulm në rafinerinë e naftës në Arabinë Saudite
Dronë që thuhet se janë drejtuar nga rebelët huthi të Jemenit, sulmuan objektin më të madh në botë për përpunimin e naftës në Arabinë Saudite dhe një fushë të madhe nafte të kompanisë Aramco të shtunën në mëngjes, duke ...
GazetaTema | 14-Sep-2019 15:57
Dronë që thuhet se janë drejtuar nga rebelët huthi të Jemenit, sulmuan objektin më të madh në botë për përpunimin e naftës në Arabinë Saudite dhe një fushë të madhe nafte të kompanisë Aramco të shtunën në mëngjes, duke ...

Shpërthejnë në flakë rafineritë e naftës në Arabinë Saudite
Dy fabrika shtetërore të prodhimit të karburantit në Arabinë e Saudite janë sulmuar me avione. Mediat kanë publikuar pamje me zjarrin që ka shpërthyer dhe re gjigande tumi mbi Abkaik, ku ndodhet dhe ndërmarrja më e ...
Kosova Press | 15-Sep-2019 08:40
Dy fabrika shtetërore të prodhimit të karburantit në Arabinë e Saudite janë sulmuar me avione. Mediat kanë publikuar pamje me zjarrin që ka shpërthyer dhe re gjigande tumi mbi Abkaik, ku ndodhet dhe ndërmarrja më e ...

Pompeo akuzon Iranin për sulmet ndaj rafinerisë saudite
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo akuzoi Iranin për sulmet ndaj dy objekteve saudite të naftës, për të cilat përgjegjësinë e morën kryengritësit Huthi të Jemenit që mbështeten nga Irani. Në dy komente në Twitter ...
Zeri Amerikes | 15-Sep-2019 02:43
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo akuzoi Iranin për sulmet ndaj dy objekteve saudite të naftës, për të cilat përgjegjësinë e morën kryengritësit Huthi të Jemenit që mbështeten nga Irani. Në dy komente në Twitter ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved