ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 21:19

Vuçiç takon Papën: Vatikani nuk do e njohë Pavarësinë e Kosovës

Vuçiç takon Papën: Vatikani nuk do e njohë Pavarësinë e Kosovës
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u takua këtë të enjte me Papa Françeskun në Vatikan. Kreu I shtetit serb tha për mediat e Beogradit se Vatikani do të vijojë të ruajë pozicionin e tij duke mos e njohur Kosovën si një ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 15:12
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u takua këtë të enjte me Papa Françeskun në Vatikan. Kreu I shtetit serb tha për mediat e Beogradit se Vatikani do të vijojë të ruajë pozicionin e tij duke mos e njohur Kosovën si një ...

Vuçiç takon Papën, e falenderon që nuk ka njohur pavarësinë e Kosovës
Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zhvilluar sot një takim zyrtar në Vatikan me Atin e Shenjtë Papa Françesku. Presidenti serb i ka dhuruar Atit të Shenjtë një libër mbi historinë e Kishës serbe Shën Nikolla e cila ...
Lapsi | 12-Sep-2019 17:20
Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka zhvilluar sot një takim zyrtar në Vatikan me Atin e Shenjtë Papa Françesku. Presidenti serb i ka dhuruar Atit të Shenjtë një libër mbi historinë e Kishës serbe Shën Nikolla e cila ...

Vuçiq i dhuron Papës libër për kishën që ndodhet në Kosovë
Kreu i Selisë së Shenjtë, Papa Françesku ka pritur në vizitë presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ndërsa takimi ka zgjatur rreth gjysmë ore. Agjencia italiane e lajmeve ANSA raporton se një nga dhuratat që Vuçiq ia ...
PortaliOnline | 12-Sep-2019 17:37
Kreu i Selisë së Shenjtë, Papa Françesku ka pritur në vizitë presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ndërsa takimi ka zgjatur rreth gjysmë ore. Agjencia italiane e lajmeve ANSA raporton se një nga dhuratat që Vuçiq ia ...

Vuçiq: Nuk e besoj që Çekia do ta tërheq njohjen e Kosovës
Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq tha se ai nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës. Duke komentuar deklaratat e presidentit të Çekisë, Milosh Zeman, se ai do të ngrisë ...
Albportali | 12-Sep-2019 17:27
Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq tha se ai nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës. Duke komentuar deklaratat e presidentit të Çekisë, Milosh Zeman, se ai do të ngrisë ...

Vuçiq: Vatikani dëshiron bisedime dhe një zgjidhje paqësore midis serbëve dhe shqiptarëve
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ndodhet për vizitë në Vatikan, pas takimit me Papën Françesko, tha se Vatikani po ndjek një politikë serioze, dhe se do të ruajë qëndrimin e tij për të mos njohur ...
Indeks Online | 12-Sep-2019 16:21
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ndodhet për vizitë në Vatikan, pas takimit me Papën Françesko, tha se Vatikani po ndjek një politikë serioze, dhe se do të ruajë qëndrimin e tij për të mos njohur ...

Vuçiç takon Papa Franceskun: Do ta lus të mos e pranojë Kosovën
Ashtu sic kishte njoftuar më parë, presidenti serb Aleksandër Vuçiç u takua këtë të enjte me Papa Franceskun në Selinë, për të cilin ishte shprehur më parë se do t’a luste që të mos njihte Kosovën. Sipas një njoftimi ...
RTSH | 12-Sep-2019 15:54
Ashtu sic kishte njoftuar më parë, presidenti serb Aleksandër Vuçiç u takua këtë të enjte me Papa Franceskun në Selinë, për të cilin ishte shprehur më parë se do t’a luste që të mos njihte Kosovën. Sipas një njoftimi ...

Vuçiq, Papës Francesku në Vatikan, “E vlerësojmë qëndrimin tuaj ndaj Kosovës e Metohisë”
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, gjatë ditës së sotme në Vatikan është takuar me Papa Françeskun. Aty, Vuçiq ka theksuar se Serbia e vlerëson qëndrimin siç e quan ai parimor të selisë së shenjtë në lidhje me ...
InFokusi | 12-Sep-2019 15:29
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, gjatë ditës së sotme në Vatikan është takuar me Papa Françeskun. Aty, Vuçiq ka theksuar se Serbia e vlerëson qëndrimin siç e quan ai parimor të selisë së shenjtë në lidhje me ...

Vuçiq i dhuron Papës libër për kishën që ndodhet në Kosovë
Kreu i Selisë së Shenjtë, Papa Françesku ka pritur në vizitë presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ndërsa takimi ka zgjatur rreth gjysmë ore. Agjencia italiane e lajmeve ANSA raporton se një nga dhuratat që Vuçiq ia ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 15:18
Kreu i Selisë së Shenjtë, Papa Françesku ka pritur në vizitë presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ndërsa takimi ka zgjatur rreth gjysmë ore. Agjencia italiane e lajmeve ANSA raporton se një nga dhuratat që Vuçiq ia ...

TAKIMI/ Vuçiç, Papa Françeskut në Vatikan: faleminderit që nuk e njeh Kosovën!
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u takua në Vatikan me kreun e Kishës Katolike Romake, Papa Françeskun, të cilit ai i përcolli mirënjohjen e tij për Serbinë për pozicionin parimor të Selisë së Shenjtë në Kosovë (duke ...
Tesheshi | 12-Sep-2019 15:18
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u takua në Vatikan me kreun e Kishës Katolike Romake, Papa Françeskun, të cilit ai i përcolli mirënjohjen e tij për Serbinë për pozicionin parimor të Selisë së Shenjtë në Kosovë (duke ...

Vuçiq i dhuron Papës libër për kishën që ndodhet në Kosovë
Kreu i Selisë së Shenjtë, Papa Françesku ka pritur në vizitë presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ndërsa takimi ka zgjatur rreth gjysmë ore. Agjencia italiane e lajmeve ANSA raporton se një nga dhuratat që Vuçiq ia ...
Zeri | 12-Sep-2019 15:15
Kreu i Selisë së Shenjtë, Papa Françesku ka pritur në vizitë presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ndërsa takimi ka zgjatur rreth gjysmë ore. Agjencia italiane e lajmeve ANSA raporton se një nga dhuratat që Vuçiq ia ...

Vuçiq: Nuk është reale të pritet që Çekia ta tërheqë njohjen e Kosovës
Romë, 12 shtator 2019 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ai mendon se nuk është reale që Republika e Çekisë të tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës. Vuçiq, duke komentuar deklaratat e presidentit të ...
Illyriapress | 12-Sep-2019 15:07
Romë, 12 shtator 2019 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ai mendon se nuk është reale që Republika e Çekisë të tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës. Vuçiq, duke komentuar deklaratat e presidentit të ...

Vuçiq i dhuron Papës libër për kishën që ndodhet në Kosovë
Kreu i Selisë së Shenjtë, Papa Françesku ka pritur në vizitë presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ndërsa takimi ka zgjatur rreth gjysmë ore. Agjencia italiane e lajmeve ANSA raporton se një nga dhuratat që Vuçiq ia ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 15:07
Kreu i Selisë së Shenjtë, Papa Françesku ka pritur në vizitë presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ndërsa takimi ka zgjatur rreth gjysmë ore. Agjencia italiane e lajmeve ANSA raporton se një nga dhuratat që Vuçiq ia ...

Vuçiç me mision në Vatikan: Të mos e njohin Kosovën
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka bërë të qartë se në takimin e të shtunës me Papa Françeskun në Vatikan do i kërkojë atij që të mos e njohë pavarësinë e Kosovës. Aleksandër Vuçiç, kreu i shtetit serb, ndodhet në ...
ABCNews | 12-Sep-2019 12:06
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka bërë të qartë se në takimin e të shtunës me Papa Françeskun në Vatikan do i kërkojë atij që të mos e njohë pavarësinë e Kosovës. Aleksandër Vuçiç, kreu i shtetit serb, ndodhet në ...

Pensionistët e Serbisë kërkojnë angazhimin e Vatikanit në dialogun për Kosovën
Partia e Pensionistëve të Bashkuar të Serbisë beson se Vatikani duhet të angazhohet në dialog për të ardhmen e Kosovës. PUPS thekson në një deklaratë se vizita e sotme e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në ...
Arbresh | 12-Sep-2019 14:34
Partia e Pensionistëve të Bashkuar të Serbisë beson se Vatikani duhet të angazhohet në dialog për të ardhmen e Kosovës. PUPS thekson në një deklaratë se vizita e sotme e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në ...

Pensionistët e Serbisë kërkojnë angazhimin e Vatikanit në dialogun për Kosovën
Partia e Pensionistëve të Bashkuar të Serbisë beson se Vatikani duhet të angazhohet në dialog për të ardhmen e Kosovës. PUPS thekson në një deklaratë se vizita e sotme e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në ...
Medial | 12-Sep-2019 14:32
Partia e Pensionistëve të Bashkuar të Serbisë beson se Vatikani duhet të angazhohet në dialog për të ardhmen e Kosovës. PUPS thekson në një deklaratë se vizita e sotme e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në ...

Pensionistët e Serbisë kërkojnë angazhimin e Vatikanit në dialogun për Kosovën
Partia e Pensionistëve të Bashkuar të Serbisë beson se Vatikani duhet të angazhohet në dialog për të ardhmen e Kosovës. PUPS thekson në një deklaratë se vizita e sotme e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 14:32
Partia e Pensionistëve të Bashkuar të Serbisë beson se Vatikani duhet të angazhohet në dialog për të ardhmen e Kosovës. PUPS thekson në një deklaratë se vizita e sotme e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në ...

“Lajthit” Vuçiç: Po shkoj në Vatikan t’i lutem Papës të mos e njohë Kosovën
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka nisur vizitën e tij zyrtare në Vatikan, për t’i kërkuar kreut të Selisë së Shenjtë, Papa Françesku, mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës. “Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta ...
Lapsi | 12-Sep-2019 10:49
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka nisur vizitën e tij zyrtare në Vatikan, për t’i kërkuar kreut të Selisë së Shenjtë, Papa Françesku, mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës. “Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta ...

Vuçiç: Po shkoj në Vatikan t’i lutem Papës të mos e njohë Kosovën
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan.
Top Channel | 12-Sep-2019 09:56
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan.

Vuçiq pas takimit me Papën: Vatikani nuk do ta njohë Kosovën
Pas takimit me Papën, Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha se Vatikani po ndjek një politikë serioze dhe do të ruajë pozicionin e tij për Kosovën, raporton Sputnik. Pas takimit, presidenti i Serbisë u tha gazetarëve se ...
Arbresh | 12-Sep-2019 13:48
Pas takimit me Papën, Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha se Vatikani po ndjek një politikë serioze dhe do të ruajë pozicionin e tij për Kosovën, raporton Sputnik. Pas takimit, presidenti i Serbisë u tha gazetarëve se ...

Vuçiq pas takimit me Papën: Vatikani nuk do ta njohë Kosovën
Pas takimit me Papën, Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha se Vatikani po ndjek një politikë serioze dhe do të ruajë pozicionin e tij për Kosovën, raporton Sputnik. Pas takimit, presidenti i Serbisë u tha gazetarëve se ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 13:29
Pas takimit me Papën, Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha se Vatikani po ndjek një politikë serioze dhe do të ruajë pozicionin e tij për Kosovën, raporton Sputnik. Pas takimit, presidenti i Serbisë u tha gazetarëve se ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved