ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2019 10:17

Milloshoski akuzon Zaevin se po mbron Katica Janevën

Milloshoski akuzon Zaevin se po mbron Katica Janevën
Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski thotë se kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar se për 10 ditë kryeprokurorja speciale, Katica Janeva nga burgu i Shuto Orizares do të transferohet në ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 16:16
Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski thotë se kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar se për 10 ditë kryeprokurorja speciale, Katica Janeva nga burgu i Shuto Orizares do të transferohet në ...

Zhbogar: Fokusi të vendoset tek zgjidhja për Ligjin për Prokurorinë Publike
Euroambasadori Samuel Zhbogar, sot ju ka bërë apel partive politike që të vazhdojnë përpjekjet për të arritur konsensus për Ligjin për Prokurorinë Publike. Në deklaratën të cilën e bëri në Vevçan, Zhbogar porositi që ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 15:54
Euroambasadori Samuel Zhbogar, sot ju ka bërë apel partive politike që të vazhdojnë përpjekjet për të arritur konsensus për Ligjin për Prokurorinë Publike. Në deklaratën të cilën e bëri në Vevçan, Zhbogar porositi që ...

Maqedoni e Veriut/ Dështon takimi Zaev-Mickovski për marrëveshjen mbi ligjin për Prokurorinë Publike
Pas bisedimeve maratonë dështoi takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickovski për një marrëveshje mbi ligjin për Prokurorinë Publike.
Top Channel | 12-Sep-2019 05:07
Pas bisedimeve maratonë dështoi takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickovski për një marrëveshje mbi ligjin për Prokurorinë Publike.

PSP pajtohet që të gjitha lëndët t’i dorëzojë tek Prokuroria Publike
Prokuroria Speciale Publike (PSP) përmes një komunikate për media njofton se është e gatshme që të gjitha lëndët t’i dorëzojë në Prokurorinë Publike. PSP njofton se nga ana e Prokurorisë Publike kanë marrë letër, përmes ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 13:50
Prokuroria Speciale Publike (PSP) përmes një komunikate për media njofton se është e gatshme që të gjitha lëndët t’i dorëzojë në Prokurorinë Publike. PSP njofton se nga ana e Prokurorisë Publike kanë marrë letër, përmes ...

LSDM: Mickoski mbron krimin
Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov nëpërmjet një konference për shtyp tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski po mbrojnë krimin e regjimit”. Kostadinov tha se kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski pranoi se ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 13:34
Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov nëpërmjet një konference për shtyp tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski po mbrojnë krimin e regjimit”. Kostadinov tha se kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski pranoi se ...

Dimovski kërkon seancë urgjente për shkarkimin e Katica Janevës
Deputeti i OBRM-PDUKM-së Ilija Dimovski, kërkon që urgjentisht të mbahet seancë për shkarkimin e Katica Janevës nga funksioni i kryeprokurores speciale. Përmes një postimi në “Twitter”, Dimovski i ka bërë thirrje ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 13:12
Deputeti i OBRM-PDUKM-së Ilija Dimovski, kërkon që urgjentisht të mbahet seancë për shkarkimin e Katica Janevës nga funksioni i kryeprokurores speciale. Përmes një postimi në “Twitter”, Dimovski i ka bërë thirrje ...

Anulohet seanca për rastin “Talir”
Fillimi i gjykimit për rastin “Talir” e cila ka të bëjë me financimin e partisë së OBRM-PDUKM-së sot përsëri është anuluar. Seanca u anulua për shkak të operacionit të cilën e ka pasur i akuzuari Leko Ristovski. Për të ...
Telegrafi | 28-May-2019 13:01
Fillimi i gjykimit për rastin “Talir” e cila ka të bëjë me financimin e partisë së OBRM-PDUKM-së sot përsëri është anuluar. Seanca u anulua për shkak të operacionit të cilën e ka pasur i akuzuari Leko Ristovski. Për të ...

(VIDEO) PSP-ja e gatshme për të dorëzuar të gjitha lëndët në Prokurorinë Themelore
Prokuroria Speciale Publike dekl?rohet e gatshme që menjëherë t’i dorëzojë lëndët të cilat i ka kërkuar Prokuroria Themelore Publike. Ata nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar se e kanë njoftuar Themeloren se ...
Shenja | 12-Sep-2019 16:23
Prokuroria Speciale Publike dekl?rohet e gatshme që menjëherë t’i dorëzojë lëndët të cilat i ka kërkuar Prokuroria Themelore Publike. Ata nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar se e kanë njoftuar Themeloren se ...

(VIDEO) Opozita pretendon se Zaev ka deklaruar se Janeva për 10 ditë do të lirohet në paraburgim shtëpiak
Zaevi ka paralajmëruar se për 10 ditë kryeprokurorja Katica Janeva nga Shutka do të dërgohet në paraburgim shtëpiak. Kështu ka deklaruar deputeti i VMRO-DPMNE-së Antonio Milloshovski duke ju referuar takimit të liderëve ...
Shenja | 12-Sep-2019 16:22
Zaevi ka paralajmëruar se për 10 ditë kryeprokurorja Katica Janeva nga Shutka do të dërgohet në paraburgim shtëpiak. Kështu ka deklaruar deputeti i VMRO-DPMNE-së Antonio Milloshovski duke ju referuar takimit të liderëve ...

Ristoska: Prokuroria Speciale ekziston ende
Prokurorja speciale Lençe Ristoska, sot para fillimit të seancës për rastin “Talir”, deklaroi se Prokuroria Speciale është akoma e gjallë. Sa i përket përshkrimit të lëndëve në PSP dhe çfarë do të ndodh me prokurorët ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 10:51
Prokurorja speciale Lençe Ristoska, sot para fillimit të seancës për rastin “Talir”, deklaroi se Prokuroria Speciale është akoma e gjallë. Sa i përket përshkrimit të lëndëve në PSP dhe çfarë do të ndodh me prokurorët ...

(VIDEO) VMRO akuzon kryeministrin dhe LSDM-në se dëshirojnë ta shpëtojnë Janevën
VMRO-DPMNE ka kërkuar seancë urgjente në Kuvend për shkarkimin e prokurores speciale, Katica Janeva. Opozita akuzoi edhe sot kryeminstrin Zoran Zaev, LSDM-në dhe shumicën parlamentare se dëshirojnë ta mbrojnë dhe ...
Shenja | 12-Sep-2019 16:19
VMRO-DPMNE ka kërkuar seancë urgjente në Kuvend për shkarkimin e prokurores speciale, Katica Janeva. Opozita akuzoi edhe sot kryeminstrin Zoran Zaev, LSDM-në dhe shumicën parlamentare se dëshirojnë ta mbrojnë dhe ...

Zhbogar: Zgjidhja për gjyqësorin, më e rëndësishme se bisedimet me BE-në
Ambasadori i Bashkimit Evropian (BE) në Shkup, Samuel Zhbogar ka kërkuar nga partitë politike që të arrijnë marrëveshje për ligjin e Prokurorisë Speciale, duke e vlerësuar madje si më të rëndësishëm se sa marrja e datës ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 15:45
Ambasadori i Bashkimit Evropian (BE) në Shkup, Samuel Zhbogar ka kërkuar nga partitë politike që të arrijnë marrëveshje për ligjin e Prokurorisë Speciale, duke e vlerësuar madje si më të rëndësishëm se sa marrja e datës ...

Takimet e liderëve deri në orët e mëngjesit
Për takimin e fundit të liderëve mes Zoran Zaevit dhe Hristijan Mickoskit që zgjati deri në orën 3 pas mesnatës, analisti Arsovski thotë se bëhet fjalë për mospasje të konsideratës për orarin e punës së mediave. Në këto ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 15:37
Për takimin e fundit të liderëve mes Zoran Zaevit dhe Hristijan Mickoskit që zgjati deri në orën 3 pas mesnatës, analisti Arsovski thotë se bëhet fjalë për mospasje të konsideratës për orarin e punës së mediave. Në këto ...

Ahmeti tregon arsyen pse nuk mori pjesë në takimin Zaev – Mickoski
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, ka sqaruar mospjesmarrjen e tij në takimin Zaev-Mickovski, ditë më parë. Ai, tha se në këtë takim dy partitë maqedonase kanë bërë përpjekje për të tejkaluar dallimet mes tyre për Ligjin e ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 15:34
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, ka sqaruar mospjesmarrjen e tij në takimin Zaev-Mickovski, ditë më parë. Ai, tha se në këtë takim dy partitë maqedonase kanë bërë përpjekje për të tejkaluar dallimet mes tyre për Ligjin e ...

Zhbogar: Zgjidhja për gjyqësorin, më e rëndësishme se bisedimet me BE-në
Zhbogar konsideron se politikanët duhet të angazhohen për kthimin e besimit të qytetarëve në sistemin gjyqësor. “Vlerësoj se arritja e një zgjidhjeje për një gjyqësor funksional është shumë më e rëndësishme se data e ...
Lajminet | 12-Sep-2019 15:34
Zhbogar konsideron se politikanët duhet të angazhohen për kthimin e besimit të qytetarëve në sistemin gjyqësor. “Vlerësoj se arritja e një zgjidhjeje për një gjyqësor funksional është shumë më e rëndësishme se data e ...

PSP-ja e gatshme t’i dorëzojë lëndët në Prokurorinë Publike
Prokuroria Speciale është duke i grumbulluar lëndët për t’ia dorëzuar prokurorit shtetëror, Lubomir Joveskit. PSP-ja edhe zyrtarisht njoftoi se janë të gatshëm t’i japin lëndët, së bashku me shkresat, dëshmitë dhe ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 15:31
Prokuroria Speciale është duke i grumbulluar lëndët për t’ia dorëzuar prokurorit shtetëror, Lubomir Joveskit. PSP-ja edhe zyrtarisht njoftoi se janë të gatshëm t’i japin lëndët, së bashku me shkresat, dëshmitë dhe ...

E ardhmja e negociatave për Prokurorinë, e pasigurt
Kur kanë mbetur edhe tre ditë deri në skadimin e mandatit të kryeprokurores Speciale, nuk dihet akoma fati i negociatave për ligjin e prokurorisë publike. Palët shprehen të gatshme të vazhdojnë negociatat por për ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 15:29
Kur kanë mbetur edhe tre ditë deri në skadimin e mandatit të kryeprokurores Speciale, nuk dihet akoma fati i negociatave për ligjin e prokurorisë publike. Palët shprehen të gatshme të vazhdojnë negociatat por për ...

Ahmeti për takimin Zaev-Mickoski: Ti kalojnë dallimet, pastaj marrim pjesë në tavolinë
Tetovë, 12 shtator – Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, ka thënë se nuk ka marrë pjesë në takimin e liderëve ngase dy liderët tjerë Zaev dhe Mickoski ende nuk kanë përfaruar qëndrimet mes veti, shkruan gazeta KOHA. ...
Koha.mk | 12-Sep-2019 15:27
Tetovë, 12 shtator – Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, ka thënë se nuk ka marrë pjesë në takimin e liderëve ngase dy liderët tjerë Zaev dhe Mickoski ende nuk kanë përfaruar qëndrimet mes veti, shkruan gazeta KOHA. ...

Zhbogar: Zgjidhja për gjyqësorin, më e rëndësishme se bisedimet me BE-në
Ambasadori i Bashkimit Evropian (BE) në Shkup, Samuel Zhbogar ka kërkuar nga partitë politike që të arrijnë marrëveshje për ligjin e Prokurorisë Speciale, duke e vlerësuar madje si më të rëndësishëm se sa marrja e datës ...
Radio Evropa e Lire | 12-Sep-2019 15:23
Ambasadori i Bashkimit Evropian (BE) në Shkup, Samuel Zhbogar ka kërkuar nga partitë politike që të arrijnë marrëveshje për ligjin e Prokurorisë Speciale, duke e vlerësuar madje si më të rëndësishëm se sa marrja e datës ...

Shkarkimi i Janevës, opozita kërkon seancë urgjente
Opozita kërkon që kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi të thërret seancë urgjente për shkarkimin e Katica Janevës. Sipas VMRO-DPMNE-së, në rast se seanca nuk thirret deri para 14 shtator, procedura bllokohet dhe me këtë sipas ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 15:07
Opozita kërkon që kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi të thërret seancë urgjente për shkarkimin e Katica Janevës. Sipas VMRO-DPMNE-së, në rast se seanca nuk thirret deri para 14 shtator, procedura bllokohet dhe me këtë sipas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved