ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2019 10:17

Maqedoni e Veriut/ Dështon takimi Zaev-Mickovski për marrëveshjen mbi ligjin për Prokurorinë Publike

Maqedoni e Veriut/ Dështon takimi Zaev-Mickovski për marrëveshjen mbi ligjin për Prokurorinë Publike
Pas bisedimeve maratonë dështoi takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickovski për një marrëveshje mbi ligjin për Prokurorinë Publike.
Top Channel | 12-Sep-2019 05:07
Pas bisedimeve maratonë dështoi takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickovski për një marrëveshje mbi ligjin për Prokurorinë Publike.

PSP pajtohet që të gjitha lëndët t’i dorëzojë tek Prokuroria Publike
Prokuroria Speciale Publike (PSP) përmes një komunikate për media njofton se është e gatshme që të gjitha lëndët t’i dorëzojë në Prokurorinë Publike. PSP njofton se nga ana e Prokurorisë Publike kanë marrë letër, përmes ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 13:50
Prokuroria Speciale Publike (PSP) përmes një komunikate për media njofton se është e gatshme që të gjitha lëndët t’i dorëzojë në Prokurorinë Publike. PSP njofton se nga ana e Prokurorisë Publike kanë marrë letër, përmes ...

LSDM: Mickoski mbron krimin
Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov nëpërmjet një konference për shtyp tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski po mbrojnë krimin e regjimit”. Kostadinov tha se kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski pranoi se ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 13:34
Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov nëpërmjet një konference për shtyp tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski po mbrojnë krimin e regjimit”. Kostadinov tha se kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski pranoi se ...

Dimovski kërkon seancë urgjente për shkarkimin e Katica Janevës
Deputeti i OBRM-PDUKM-së Ilija Dimovski, kërkon që urgjentisht të mbahet seancë për shkarkimin e Katica Janevës nga funksioni i kryeprokurores speciale. Përmes një postimi në “Twitter”, Dimovski i ka bërë thirrje ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 13:12
Deputeti i OBRM-PDUKM-së Ilija Dimovski, kërkon që urgjentisht të mbahet seancë për shkarkimin e Katica Janevës nga funksioni i kryeprokurores speciale. Përmes një postimi në “Twitter”, Dimovski i ka bërë thirrje ...

Anulohet seanca për rastin “Talir”
Fillimi i gjykimit për rastin “Talir” e cila ka të bëjë me financimin e partisë së OBRM-PDUKM-së sot përsëri është anuluar. Seanca u anulua për shkak të operacionit të cilën e ka pasur i akuzuari Leko Ristovski. Për të ...
Telegrafi | 28-May-2019 13:01
Fillimi i gjykimit për rastin “Talir” e cila ka të bëjë me financimin e partisë së OBRM-PDUKM-së sot përsëri është anuluar. Seanca u anulua për shkak të operacionit të cilën e ka pasur i akuzuari Leko Ristovski. Për të ...

Ristoska: Prokuroria Speciale ekziston ende
Prokurorja speciale Lençe Ristoska, sot para fillimit të seancës për rastin “Talir”, deklaroi se Prokuroria Speciale është akoma e gjallë. Sa i përket përshkrimit të lëndëve në PSP dhe çfarë do të ndodh me prokurorët ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 10:51
Prokurorja speciale Lençe Ristoska, sot para fillimit të seancës për rastin “Talir”, deklaroi se Prokuroria Speciale është akoma e gjallë. Sa i përket përshkrimit të lëndëve në PSP dhe çfarë do të ndodh me prokurorët ...

OBRM-PDUKM: LSDM po mbron krimin e Katica Janevës
Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “deputetët nën kontrollin e Zoran Zaevit refuzuan të diskutojnë për shkarkimin e Janevës edhe pse ajo është gati një muaj në paraburgim”. “Kjo është dëshmi e qartë se ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 09:31
Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “deputetët nën kontrollin e Zoran Zaevit refuzuan të diskutojnë për shkarkimin e Janevës edhe pse ajo është gati një muaj në paraburgim”. “Kjo është dëshmi e qartë se ...

Nuk ka paralajmërim për takim të ri Zaev-Mickoski për Ligjin për PP-në
Të hapur për bisedime të reja, por pa paralajmërime për tërheqje nga qëndrimet tashmë të vërtetuara për prokurorinë e re publike, në të cilën duhet të inkorporohet prokuroria speciale publike, ishin qëndrimet e ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 08:54
Të hapur për bisedime të reja, por pa paralajmërime për tërheqje nga qëndrimet tashmë të vërtetuara për prokurorinë e re publike, në të cilën duhet të inkorporohet prokuroria speciale publike, ishin qëndrimet e ...

Shkarkimi i Janevës, opozita kërkon seancë urgjente
Opozita kërkon që kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi të thërret seancë urgjente për shkarkimin e Katica Janevës. Sipas VMRO-DPMNE-së, në rast se seanca nuk thirret deri para 14 shtator, procedura bllokohet dhe me këtë sipas ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 15:07
Opozita kërkon që kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi të thërret seancë urgjente për shkarkimin e Katica Janevës. Sipas VMRO-DPMNE-së, në rast se seanca nuk thirret deri para 14 shtator, procedura bllokohet dhe me këtë sipas ...

E ardhmja e negociatave për Prokurorinë, e pasigurt
Kur kanë mbetur edhe tre ditë deri në skadimin e mandatit të kryeprokurores Speciale, nuk dihet akoma fati i negociatave për ligjin e prokurorisë publike. Palët shprehen të gatshme të vazhdojnë negociatat por për ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 14:57
Kur kanë mbetur edhe tre ditë deri në skadimin e mandatit të kryeprokurores Speciale, nuk dihet akoma fati i negociatave për ligjin e prokurorisë publike. Palët shprehen të gatshme të vazhdojnë negociatat por për ...

Ahmeti: Ja pse nuk mora pjesë në takimin Zaev – Mickoski
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, ka sqaruar mospjesmarrjen e tij në takimin Zaev-Mickovski, ditë më parë. Ai, tha se në këtë takim dy partitë maqedonase kanë bërë përpjekje për të tejkaluar dallimet mes tyre për Ligjin e ...
Ina-Online | 12-Sep-2019 14:49
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, ka sqaruar mospjesmarrjen e tij në takimin Zaev-Mickovski, ditë më parë. Ai, tha se në këtë takim dy partitë maqedonase kanë bërë përpjekje për të tejkaluar dallimet mes tyre për Ligjin e ...

VMRO-DPMNE-ja kërkon seancë urgjente kuvendore për shkarkimin e Janëvës
Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar kërkesë të nënshkruar nga 20 deputetë për thirrjen e seancës urgjente për shkarkimin e prokurores speciale publike Katica Janeva. Koordinatori i grupit parlamentar të ...
Albportali | 12-Sep-2019 14:39
Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar kërkesë të nënshkruar nga 20 deputetë për thirrjen e seancës urgjente për shkarkimin e prokurores speciale publike Katica Janeva. Koordinatori i grupit parlamentar të ...

Milloshoski: Pushteti mbron Janevën
Zaevi ka paralajmëruar se për 10 ditë Janeva nga Shutka do të dërgohet në paraburgim shtëpiak, njofton Shenja. Kështu ka deklaruar deputeti i VMRO-DPMNE-së Antonio Milloshovski duke ju referuar takimit të liderëve të ...
Shenja | 12-Sep-2019 14:37
Zaevi ka paralajmëruar se për 10 ditë Janeva nga Shutka do të dërgohet në paraburgim shtëpiak, njofton Shenja. Kështu ka deklaruar deputeti i VMRO-DPMNE-së Antonio Milloshovski duke ju referuar takimit të liderëve të ...

VMRO-DPMNE-ja kërkon seancë urgjente kuvendore për shkarkimin e Janëvës
Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar kërkesë të nënshkruar nga 20 deputetë për thirrjen e seancës urgjente për shkarkimin e prokurores speciale publike Katica Janeva. Koordinatori i grupit parlamentar të ...
Republika | 12-Sep-2019 14:36
Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar kërkesë të nënshkruar nga 20 deputetë për thirrjen e seancës urgjente për shkarkimin e prokurores speciale publike Katica Janeva. Koordinatori i grupit parlamentar të ...

VMRO-DPMNE-ja kërkon seancë urgjente kuvendore për shkarkimin e Janëvës
Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar kërkesë të nënshkruar nga 20 deputetë për thirrjen e seancës urgjente për shkarkimin e prokurores speciale publike Katica Janeva. Koordinatori i grupit parlamentar të ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 14:30
Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar kërkesë të nënshkruar nga 20 deputetë për thirrjen e seancës urgjente për shkarkimin e prokurores speciale publike Katica Janeva. Koordinatori i grupit parlamentar të ...

VMRO-DPMNE-ja kërkon seancë urgjente kuvendore për shkarkimin e Janevës
Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar kërkesë të nënshkruar nga 20 deputetë për thirrjen e seancës urgjente për shkarkimin e prokurores speciale publike Katica Janeva. Koordinatori i grupit parlamentar të ...
Gazeta Observer | 12-Sep-2019 14:24
Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar kërkesë të nënshkruar nga 20 deputetë për thirrjen e seancës urgjente për shkarkimin e prokurores speciale publike Katica Janeva. Koordinatori i grupit parlamentar të ...

PSP e gatshme t’i dorëzojë lëndët
Shkup, 12 shtator – Prokuroria Speciale Publike sot kumtoi se është e gatshme menjëherë t’i dorëzojë lëndët rreth të cilave vepron me të gjitha shkresat dhe dëshmitë e Prokurorisë Speciale Publike të Republikës së ...
Koha.mk | 12-Sep-2019 14:04
Shkup, 12 shtator – Prokuroria Speciale Publike sot kumtoi se është e gatshme menjëherë t’i dorëzojë lëndët rreth të cilave vepron me të gjitha shkresat dhe dëshmitë e Prokurorisë Speciale Publike të Republikës së ...

VMRO-DPMNE-ja kërkon seancë urgjente për shkarkimin e Janëvës
Shkup, 12 shtator – Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar kërkesë të nënshkruar nga 20 deputetë për thirrjen e seancës urgjente për shkarkimin e prokurores speciale publike Katica Janeva. Koordinatori i grupit ...
Koha.mk | 12-Sep-2019 14:01
Shkup, 12 shtator – Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar kërkesë të nënshkruar nga 20 deputetë për thirrjen e seancës urgjente për shkarkimin e prokurores speciale publike Katica Janeva. Koordinatori i grupit ...

Anulohet “Talir”, seanca e radhës më 3 tetor
Seanca gjyqësore për rastin “Talir” të PSP-së që ka të bëjë me financimin e VMRO-DPMNE-së, sot është anuluar për të dhjetën herë. Anulimi i sotëm erdhi për shkak se Prokurorja Speciale Katica Janeva gjendet në ...
Alsat-M | 12-Sep-2019 14:01
Seanca gjyqësore për rastin “Talir” të PSP-së që ka të bëjë me financimin e VMRO-DPMNE-së, sot është anuluar për të dhjetën herë. Anulimi i sotëm erdhi për shkak se Prokurorja Speciale Katica Janeva gjendet në ...

PSP është e gatshme t’i dorëzojë lëndët tek PTHP
Prokuroria Speciale Publike sot kumtoi se është e gatshme menjëherë t’i dorëzojë lëndët rreth të cilave vepron me të gjitha shkresat dhe dëshmitë e Prokurorisë Speciale Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut. “E ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 13:54
Prokuroria Speciale Publike sot kumtoi se është e gatshme menjëherë t’i dorëzojë lëndët rreth të cilave vepron me të gjitha shkresat dhe dëshmitë e Prokurorisë Speciale Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut. “E ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved