ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2019 09:36

Rama takim me liderët europianë, diskutohen negociatat Shqipëri – BE

Rama takim me liderët europianë, diskutohen negociatat Shqipëri – BE
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, ku tregohen takimet e kryeministrit shqiptar me liderë politikë europianë. Në pamjet e publikuara nga kreu i qeverisë shqiptare, Rama shfaqet në takime me liderë ballkanikë ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 18:38
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, ku tregohen takimet e kryeministrit shqiptar me liderë politikë europianë. Në pamjet e publikuara nga kreu i qeverisë shqiptare, Rama shfaqet në takime me liderë ballkanikë ...

Aleksandër Vuçiç: Nuk mendoj se Çekia do të tërheqë njohjen e Kosovës
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha se ai nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës. Duke komentuar deklaratat e presidentit të Çekisë, Milosh Zeman, se ai do të ngrisë ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 18:07
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha se ai nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës. Duke komentuar deklaratat e presidentit të Çekisë, Milosh Zeman, se ai do të ngrisë ...

Rama shkon, Haradinaj jo: Çekia turbullon ujërat për Kosovën
mapo.al Kryeministri Edi Rama postoi disa foto të enjten nga një takim në Çeki. Edhe këtë herë, kryeministri doli jashtë vendit për të marrë pjesë në një samit. Takimi i Vishegradit, ku bëjnë pjesë Çekia, Polonia, ...
Mapo | 12-Sep-2019 19:36
mapo.al Kryeministri Edi Rama postoi disa foto të enjten nga një takim në Çeki. Edhe këtë herë, kryeministri doli jashtë vendit për të marrë pjesë në një samit. Takimi i Vishegradit, ku bëjnë pjesë Çekia, Polonia, ...

Grupi i Vishegradit: BE të hapë bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryetarët e qeverive të vendeve nga Ballkani Perëndimor, miratuan Deklaratën e grupit të Vishegradit për Ballkanin Perëndimor. Liderët e ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 17:58
Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryetarët e qeverive të vendeve nga Ballkani Perëndimor, miratuan Deklaratën e grupit të Vishegradit për Ballkanin Perëndimor. Liderët e ...

Vuçiç: S’mendoj se Çekia do tërheqë njohjen e Kosovës
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha se ai nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës. Duke komentuar deklaratat e presidentit të Çekisë, Milosh Zeman, se ai do të ngrisë ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 16:10
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha se ai nuk mendon se është reale që Republika e Çekisë të tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës. Duke komentuar deklaratat e presidentit të Çekisë, Milosh Zeman, se ai do të ngrisë ...

Rama në Pragë: Mbështetje dhe plan veprimi për negociatat nga 4 shtetet
kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave.
Top Channel | 12-Sep-2019 14:17
kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave.

Zaev: Zgjidhja e çështjeve me fqinjët na jep besueshmëri që të jemi të suksesshëm edhe në procesin e anëtarësimit
Kryeministri Zoran Zaev sot, gjatë një vizite një-ditore në Pragë të Republikës së Çekisë, mori pjesë në “Samitin e Kryeministrave të Grupit të Shteteve të Vishegradit dhe Kryeministrave të vendeve partnere të Ballkanit ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 17:02
Kryeministri Zoran Zaev sot, gjatë një vizite një-ditore në Pragë të Republikës së Çekisë, mori pjesë në “Samitin e Kryeministrave të Grupit të Shteteve të Vishegradit dhe Kryeministrave të vendeve partnere të Ballkanit ...

Rama një lajm të mirë nga Praga: Jo vetëm mbështetje totale për çeljen e negociatave por edhe…
ÇEKI Kryeministri Edi Rama merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Çeki nga ku jep edhe një lajm të mirë për vendin dhe hapjen e negociatave. Rama shkruan se jo vetëm ka marrë mbështetje totale nga vendet e V4 që janë ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 14:15
ÇEKI Kryeministri Edi Rama merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Çeki nga ku jep edhe një lajm të mirë për vendin dhe hapjen e negociatave. Rama shkruan se jo vetëm ka marrë mbështetje totale nga vendet e V4 që janë ...

Rama në Pragë: Mbështetje për negociatat nga 4 shtetet
mapo.al Kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në Facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave. Por kjo nuk ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:34
mapo.al Kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në Facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave. Por kjo nuk ...

FOTOT/ Rama në Pragë: Mbështetje totale nga Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia për çeljen e negociatave të Shqipërisë
Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka marrë mbështetje totale nga Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia për çeljen e negociatave të Shqipërisë. “Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 14:17
Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka marrë mbështetje totale nga Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia për çeljen e negociatave të Shqipërisë. “Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e ...

“Tërheqim njohjen për Kosovën”, çekët bëjnë ironi me Presidentin e tyre
Deklarata e Presidentit çek, Millosh Zeman se do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, një vend i cili sic tha, “nuk i pëlqen”, ka shkaktuar reagime të forta në radhët e politikës çeke.
Top Channel | 12-Sep-2019 12:51
Deklarata e Presidentit çek, Millosh Zeman se do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, një vend i cili sic tha, “nuk i pëlqen”, ka shkaktuar reagime të forta në radhët e politikës çeke.

Vuçiq për tërheqjen e njohjes së Kosovës nga Çekia: Nuk mendoj se është diçka reale
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se nuk duhet të ketë pritshmëri shumë të larta që Republika Çeke mund të ndryshojë aq lehtë qëndrimin e saj për njohjen e Kosovës. “Do të donim shumë, por nuk mendoj se është ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 15:23
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se nuk duhet të ketë pritshmëri shumë të larta që Republika Çeke mund të ndryshojë aq lehtë qëndrimin e saj për njohjen e Kosovës. “Do të donim shumë, por nuk mendoj se është ...

Rama: Ja vendet që janë pro çeljes së negociatave të Shqipërisë
Kryeministri Rama ndodhet në Pragë në një samit të përbashkët mes vendeve te Vishogradit dhe atyre të Ballkanit Perendimor. Kreu i qeverisë shkruan në rrjetet sociale se Polonia, Hungaria, Çekia dhe Sllovakia kanë dhënë ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 14:39
Kryeministri Rama ndodhet në Pragë në një samit të përbashkët mes vendeve te Vishogradit dhe atyre të Ballkanit Perendimor. Kreu i qeverisë shkruan në rrjetet sociale se Polonia, Hungaria, Çekia dhe Sllovakia kanë dhënë ...

Zaev – Vondraçek: Mbështetja çeke për anëtarësim në NATO hap për aspiratat euroatlantike të Maqedonisë
Shkup, 12 shtator – Kryetari i Dhomës Përfaqësuese të Parlamentit çek, Radek Vondraçek, në takimin e sotëm me kryeministrin Zoran Zaev në Pragë, shprehu mbështetje për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut ...
Koha.mk | 12-Sep-2019 19:25
Shkup, 12 shtator – Kryetari i Dhomës Përfaqësuese të Parlamentit çek, Radek Vondraçek, në takimin e sotëm me kryeministrin Zoran Zaev në Pragë, shprehu mbështetje për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut ...

Diskutimet për integrimin e Shqipërisë në BE, Rama publikon videon
Kryeministri i vendit Edi Rama, ka publikuar një video në Facebook, nga takimi i tij zyrtar në Pragë, me liderë politikë, ballkanikë dhe europianë, ku është diskutuar për çeljen e negociatave pë integrimin e Shqipërisë ...
Dritare | 12-Sep-2019 19:20
Kryeministri i vendit Edi Rama, ka publikuar një video në Facebook, nga takimi i tij zyrtar në Pragë, me liderë politikë, ballkanikë dhe europianë, ku është diskutuar për çeljen e negociatave pë integrimin e Shqipërisë ...

Kryeministrat e Grupit të Vishegradit ftojnë BE-në për vendim në hapjen e bisedimeve për aderim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryetarët e qeverive të vendeve nga Ballkani Perëndimor, mes të cilëve edhe kryeministri Zoran Zaev, miratuan Deklaratë të grupit të ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 19:05
Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryetarët e qeverive të vendeve nga Ballkani Perëndimor, mes të cilëve edhe kryeministri Zoran Zaev, miratuan Deklaratë të grupit të ...

Vendet e Vishegradit mbështesin anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në BE
“Nëse BE-ja do të kishte pranuar Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë si vende anëtare të BE-së, nuk do të kishte kaq shumë migrantë të paligjshëm në Evropë. Do të mund të ndalonim migrimin e paligjshëm”, u tha në ...
Lajminet | 12-Sep-2019 19:04
“Nëse BE-ja do të kishte pranuar Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë si vende anëtare të BE-së, nuk do të kishte kaq shumë migrantë të paligjshëm në Evropë. Do të mund të ndalonim migrimin e paligjshëm”, u tha në ...

Zaev – Vondraçek: Mbështetja çeke për anëtarësim në NATO hap për aspiratat euroatlantike të Maqedonisë
Kryetari i Dhomës Përfaqësuese të Parlamentit çek, Radek Vondraçek, në takimin e sotëm me kryeministrin Zoran Zaev në Pragë, shprehu mbështetje për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Vondraçek ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 19:01
Kryetari i Dhomës Përfaqësuese të Parlamentit çek, Radek Vondraçek, në takimin e sotëm me kryeministrin Zoran Zaev në Pragë, shprehu mbështetje për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Vondraçek ...

Zaev: Sukseset në reformat dhe zgjidhja e çështjeve të hapura me fqinjët, na jep besueshmëri të jemi të suksesshëm edhe në procesin inkuadrues
Kryeministri Zoran Zaev sot në kuadër të vizitës njëditore në Pragë, Republikën e Çekisë, mori pjesë në “Samitin e kryeministrave të shteteve të grupit të Vishegradit dhe kryeministrave të partnerëve shtetëror nga ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 18:54
Kryeministri Zoran Zaev sot në kuadër të vizitës njëditore në Pragë, Republikën e Çekisë, mori pjesë në “Samitin e kryeministrave të shteteve të grupit të Vishegradit dhe kryeministrave të partnerëve shtetëror nga ...

Kosova anulon pjesëmarrjen në samitin e Pragës
Kosova ka anuluar pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin i Pragës, mes katër shteteve të Vishegradit dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor. Shkak për këtë u bënë deklaratat e presidentit çek Zeman kundër njohjes së ...
ABCNews | 12-Sep-2019 15:20
Kosova ka anuluar pjesëmarrjen e planifikuar në Samitin i Pragës, mes katër shteteve të Vishegradit dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor. Shkak për këtë u bënë deklaratat e presidentit çek Zeman kundër njohjes së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved