ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2019 09:26

Xhaferi: Seanca për shkarkimin e Janevës do të thirret nesër ose pasnesër

Xhaferi: Seanca për shkarkimin e Janevës do të thirret nesër ose pasnesër
Grupi parlamentar i OBRM-PDUKM-së kërkon seancë të jashtëzakonshme për shkarkimin e prokurores publike speciale Katica Janeva. Koordinatori i kësaj partie Nikolla Micevski, kërkon nga kreu i Kuvendit Talat Xhaferi ta ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 19:25
Grupi parlamentar i OBRM-PDUKM-së kërkon seancë të jashtëzakonshme për shkarkimin e prokurores publike speciale Katica Janeva. Koordinatori i kësaj partie Nikolla Micevski, kërkon nga kreu i Kuvendit Talat Xhaferi ta ...

Ahmeti: Problemin me PSP-në duhet ta zgjidhin dy partitë më të mëdha maqedonase
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti sot tha se problemin me Prokurorinë Speciale Publike (PSP) duhet të zgjidhet, siç thotë ai, nga dy partitë më të mëdha maqedonase, ndërsa rekomandon që shteti ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 17:43
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti sot tha se problemin me Prokurorinë Speciale Publike (PSP) duhet të zgjidhet, siç thotë ai, nga dy partitë më të mëdha maqedonase, ndërsa rekomandon që shteti ...

Milloshoski akuzon Zaevin se po mbron Katica Janevën
Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski thotë se kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar se për 10 ditë kryeprokurorja speciale, Katica Janeva nga burgu i Shuto Orizares do të transferohet në ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 16:16
Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski thotë se kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar se për 10 ditë kryeprokurorja speciale, Katica Janeva nga burgu i Shuto Orizares do të transferohet në ...

Zhbogar: Fokusi të vendoset tek zgjidhja për Ligjin për Prokurorinë Publike
Euroambasadori Samuel Zhbogar, sot ju ka bërë apel partive politike që të vazhdojnë përpjekjet për të arritur konsensus për Ligjin për Prokurorinë Publike. Në deklaratën të cilën e bëri në Vevçan, Zhbogar porositi që ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 15:54
Euroambasadori Samuel Zhbogar, sot ju ka bërë apel partive politike që të vazhdojnë përpjekjet për të arritur konsensus për Ligjin për Prokurorinë Publike. Në deklaratën të cilën e bëri në Vevçan, Zhbogar porositi që ...

Maqedoni e Veriut/ Dështon takimi Zaev-Mickovski për marrëveshjen mbi ligjin për Prokurorinë Publike
Pas bisedimeve maratonë dështoi takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickovski për një marrëveshje mbi ligjin për Prokurorinë Publike.
Top Channel | 12-Sep-2019 05:07
Pas bisedimeve maratonë dështoi takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickovski për një marrëveshje mbi ligjin për Prokurorinë Publike.

PSP pajtohet që të gjitha lëndët t’i dorëzojë tek Prokuroria Publike
Prokuroria Speciale Publike (PSP) përmes një komunikate për media njofton se është e gatshme që të gjitha lëndët t’i dorëzojë në Prokurorinë Publike. PSP njofton se nga ana e Prokurorisë Publike kanë marrë letër, përmes ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 13:50
Prokuroria Speciale Publike (PSP) përmes një komunikate për media njofton se është e gatshme që të gjitha lëndët t’i dorëzojë në Prokurorinë Publike. PSP njofton se nga ana e Prokurorisë Publike kanë marrë letër, përmes ...

LSDM: Mickoski mbron krimin
Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov nëpërmjet një konference për shtyp tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski po mbrojnë krimin e regjimit”. Kostadinov tha se kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski pranoi se ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 13:34
Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov nëpërmjet një konference për shtyp tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski po mbrojnë krimin e regjimit”. Kostadinov tha se kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski pranoi se ...

Dimovski kërkon seancë urgjente për shkarkimin e Katica Janevës
Deputeti i OBRM-PDUKM-së Ilija Dimovski, kërkon që urgjentisht të mbahet seancë për shkarkimin e Katica Janevës nga funksioni i kryeprokurores speciale. Përmes një postimi në “Twitter”, Dimovski i ka bërë thirrje ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 13:12
Deputeti i OBRM-PDUKM-së Ilija Dimovski, kërkon që urgjentisht të mbahet seancë për shkarkimin e Katica Janevës nga funksioni i kryeprokurores speciale. Përmes një postimi në “Twitter”, Dimovski i ka bërë thirrje ...

Anulohet seanca për rastin “Talir”
Fillimi i gjykimit për rastin “Talir” e cila ka të bëjë me financimin e partisë së OBRM-PDUKM-së sot përsëri është anuluar. Seanca u anulua për shkak të operacionit të cilën e ka pasur i akuzuari Leko Ristovski. Për të ...
Telegrafi | 28-May-2019 13:01
Fillimi i gjykimit për rastin “Talir” e cila ka të bëjë me financimin e partisë së OBRM-PDUKM-së sot përsëri është anuluar. Seanca u anulua për shkak të operacionit të cilën e ka pasur i akuzuari Leko Ristovski. Për të ...

Milloshoski: Janeva është përgjegjëse që PPS-ja pësoi fat famëkeq
Deputeti i VMRO-së, Antonio Milloshoski tha se Katica Janeva është përgjegjëse që Prokuroria Publike Speciale pësoi fat famëkeq. “Ai person, prokurorja, e cila duhej ta ringjallte drejtësinë dhe besimin në sistemin ...
Flaka | 12-Sep-2019 19:39
Deputeti i VMRO-së, Antonio Milloshoski tha se Katica Janeva është përgjegjëse që Prokuroria Publike Speciale pësoi fat famëkeq. “Ai person, prokurorja, e cila duhej ta ringjallte drejtësinë dhe besimin në sistemin ...

REGJISTRIMI I POPULLSISË. Lojëra politike me statistikën
Opozita maqedonase e udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja kërkon që regjistrimi në vend se në vitin 2020, të mbahet në vitin 2021, ndërsa LSDM-ja në pushtet dhe analistët këtë kërkesë e konsiderojnë si lojë politike. Partitë ...
Flaka | 12-Sep-2019 19:39
Opozita maqedonase e udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja kërkon që regjistrimi në vend se në vitin 2020, të mbahet në vitin 2021, ndërsa LSDM-ja në pushtet dhe analistët këtë kërkesë e konsiderojnë si lojë politike. Partitë ...

Osmani i kundërpërgjigjet Selës: “Po flet vetëm marrëzira”!
Kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela dje tha se ka informacione se në përgjimet e skandalit “Reket” ka bomba edhe për zëvendëskryeministrin Bujar Osmani, andaj Sela thotë se ky rast nuk do të ketë epilog. I pyetur ...
Flaka | 12-Sep-2019 19:37
Kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela dje tha se ka informacione se në përgjimet e skandalit “Reket” ka bomba edhe për zëvendëskryeministrin Bujar Osmani, andaj Sela thotë se ky rast nuk do të ketë epilog. I pyetur ...

Milloshoski: Janeva është përgjegjëse që PPS-ja pësoi fat famëkeq
Shkup, 12 shtator – Deputeti i VMRO-së, Antonio Milloshoski tha se Katica Janeva është përgjegjëse që Prokuroria Publike Speciale pësoi fat famëkeq. “Ai person, prokurorja, e cila duhej ta ringjallte drejtësinë dhe ...
Koha.mk | 12-Sep-2019 19:29
Shkup, 12 shtator – Deputeti i VMRO-së, Antonio Milloshoski tha se Katica Janeva është përgjegjëse që Prokuroria Publike Speciale pësoi fat famëkeq. “Ai person, prokurorja, e cila duhej ta ringjallte drejtësinë dhe ...

Boki 13 shtrohet në spital
Bojan Jovanovski i njohur si “Boki 13” sot sërish është transferuar në klinikat e Shkupit, pasi është ankuar për dhimbje në burgun hetues “Shkupi”. Akoma nuk dihet nëse Jovanovski do të mbahet për kurim në spital, ose ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 19:22
Bojan Jovanovski i njohur si “Boki 13” sot sërish është transferuar në klinikat e Shkupit, pasi është ankuar për dhimbje në burgun hetues “Shkupi”. Akoma nuk dihet nëse Jovanovski do të mbahet për kurim në spital, ose ...

Zhbogar: Gjyqësori funksional, më i rëndësishëm se data për fillim të negociatave
Ambasadori i BE-së në vend, Samuel Zbogar tha se zgjidhja për gjyqësorin funksional është më e rëndësishme sesa marrja e një date për negociata me BE-në. Ai theksoi se politikanët dhe gjyqësori duhet së pari ta kthejnë ...
Ina-Online | 12-Sep-2019 19:01
Ambasadori i BE-së në vend, Samuel Zbogar tha se zgjidhja për gjyqësorin funksional është më e rëndësishme sesa marrja e një date për negociata me BE-në. Ai theksoi se politikanët dhe gjyqësori duhet së pari ta kthejnë ...

Ahmeti: Vetingu i domosdoshëm
Lideri i BDI-së Ali Ahmeti theksoi se nuk ka pasur nevojë ai të marrë pjesë në takimin e liderëve pasi siç tha vetëm VMRO dhe LSDM kanë dallime për ligjin për PP. Ahmeti tha se mbështesin ligjin për PP dhe se BDI do të ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 18:50
Lideri i BDI-së Ali Ahmeti theksoi se nuk ka pasur nevojë ai të marrë pjesë në takimin e liderëve pasi siç tha vetëm VMRO dhe LSDM kanë dallime për ligjin për PP. Ahmeti tha se mbështesin ligjin për PP dhe se BDI do të ...

Ahmeti: Problemin me PSP-në duhet fillimisht ta zgjidhin dy partitë më të mëdha maqedonase
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti sot deklaroi se problemin me Prokurorinë Speciale Publike (PSP) fillimisht duhet ta zgjidhin, siç thotë, dy partitë më të mëdha maqedonase, njëherësh duke ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 18:47
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti sot deklaroi se problemin me Prokurorinë Speciale Publike (PSP) fillimisht duhet ta zgjidhin, siç thotë, dy partitë më të mëdha maqedonase, njëherësh duke ...

“Boki 13” shtrohet sërish në spital
Bojan Jovanovski i njohur si “Boki 13” sot sërish është transferuar në klinikat e Shkupit, pasi është ankuar për dhimbje në burgun hetues “Shkupi”. Akoma nuk dihet nëse Jovanovski do të mbahet për kurim në spital, ose ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 12:11
Bojan Jovanovski i njohur si “Boki 13” sot sërish është transferuar në klinikat e Shkupit, pasi është ankuar për dhimbje në burgun hetues “Shkupi”. Akoma nuk dihet nëse Jovanovski do të mbahet për kurim në spital, ose ...

REGJISTRIMI I POPULLSISË. Lojëra politike me statistikën
Opozita maqedonase e udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja kërkon që regjistrimi në vend se në vitin 2020, të mbahet në vitin 2021, ndërsa LSDM-ja në pushtet dhe analistët këtë kërkesë e konsiderojnë si lojë politike. Partitë ...
Koha.mk | 12-Sep-2019 18:41
Opozita maqedonase e udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja kërkon që regjistrimi në vend se në vitin 2020, të mbahet në vitin 2021, ndërsa LSDM-ja në pushtet dhe analistët këtë kërkesë e konsiderojnë si lojë politike. Partitë ...

Osmani i kundërpërgjigjet Selës: “Po flet vetëm marrëzira”!
Kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela dje tha se ka informacione se në përgjimet e skandalit “Reket” ka bomba edhe për zëvendëskryeministrin Bujar Osmani, andaj Sela thotë se ky rast nuk do të ketë epilog. I pyetur ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 18:06
Kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela dje tha se ka informacione se në përgjimet e skandalit “Reket” ka bomba edhe për zëvendëskryeministrin Bujar Osmani, andaj Sela thotë se ky rast nuk do të ketë epilog. I pyetur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved