ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2019 09:26

Kuvendi “rrëzon” Ilir Metën, ja 8 derketet që nuk u miratuan

Kuvendi “rrëzon” Ilir Metën, ja 8 derketet që nuk u miratuan
Kuvendi ka rëzuar sot tetë dekretet e Ilir Metës, i cili i kishte kthyer në parlamet për rishqyrtim. Rendi i ditës që u miratua sot nga Kuvendi 1. Dekreti për ligjin për rezervat materiale të shtetit rrëzohet me 79 ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 15:11
Kuvendi ka rëzuar sot tetë dekretet e Ilir Metës, i cili i kishte kthyer në parlamet për rishqyrtim. Rendi i ditës që u miratua sot nga Kuvendi 1. Dekreti për ligjin për rezervat materiale të shtetit rrëzohet me 79 ...

Mazhoranca rrëzon në Kuvend dekretet e Metës për koncesionet
mapo.al Kuvendi ka rrëzuar sot dekretet e Presidentit Ilir Meta për koncesionet, përfshirë edhe kontratat për rrugët Milot – Balldren dhe Orikum – Llogara. Dekreti për koncesionin e rrugës Milot – Balldren është rrëzuar ...
Mapo | 12-Sep-2019 15:09
mapo.al Kuvendi ka rrëzuar sot dekretet e Presidentit Ilir Meta për koncesionet, përfshirë edhe kontratat për rrugët Milot – Balldren dhe Orikum – Llogara. Dekreti për koncesionin e rrugës Milot – Balldren është rrëzuar ...

Hajdari: Prokuroria të hetojë koncesionet e rrugëve Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat
Deputetja opozitare Rudina Hajdari e cilësoi projekligjin për koncesionet e rrugëve Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat si të jashtëligjshëm. Nga foltorja e Kuvendit, Hajdari I bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 14:15
Deputetja opozitare Rudina Hajdari e cilësoi projekligjin për koncesionet e rrugëve Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat si të jashtëligjshëm. Nga foltorja e Kuvendit, Hajdari I bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet ...

“Do përçarjmë Shqipërinë”. Rudina Hajdari sqaron lapsusin: Kjo fjalë nuk është e duhura. Ne duam të ringrejmë të djathtën shqiptare
Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari gjatë fjalës së sotme në Kuvend u ndal tek seanca mjaft e komentuar e javës së kaluar, kur kjo e fundit tha se ‘do të përçanin Shqipërinë’. Hajdari u shpreh se nuk ishte ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 13:29
Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari gjatë fjalës së sotme në Kuvend u ndal tek seanca mjaft e komentuar e javës së kaluar, kur kjo e fundit tha se ‘do të përçanin Shqipërinë’. Hajdari u shpreh se nuk ishte ...

Pr/ligji për PPP e rrugëve, Hajdari: Prokuroria të nisë hetimet, aferë korruptive
Deputetja opozitare Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet për pr/ligjin për koncesionet e rrugëve; Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Sipas Hajdarit, nuk ka pasur një garë ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 13:29
Deputetja opozitare Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet për pr/ligjin për koncesionet e rrugëve; Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Sipas Hajdarit, nuk ka pasur një garë ...

“Dashuria për vendin lidhet me kujtimin e tim eti”, Hajdari sqaron lapsusin në Kuvend: Sulmet për të..
TIRANE Deputetja Rudina Hajdari ka zgjedhur ta nisë me një falënderim për ceremoninë përkujtimore të të atit, Azem Hajdari, fjalen e saj ne parlament ndërsa më pas bëri edhe një sqarim për lapsusin në seancën e së ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 13:26
TIRANE Deputetja Rudina Hajdari ka zgjedhur ta nisë me një falënderim për ceremoninë përkujtimore të të atit, Azem Hajdari, fjalen e saj ne parlament ndërsa më pas bëri edhe një sqarim për lapsusin në seancën e së ...

Socialistët rrëzojnë dekretet e Metës për koncesionet e rrugëve, nuk kalon as kandidatura e Petraq Milos
Socialistët kanë rrëzuar këtë të enjte në seancën plenare të gjitha dekretet e Presidentit Meta, ku në veçanti u shqyrtuan dy koncesionet për akset rrugore Milot- Balldren e Orikum- Dukat, dy rrugë të cilat kanë sjellë ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 15:05
Socialistët kanë rrëzuar këtë të enjte në seancën plenare të gjitha dekretet e Presidentit Meta, ku në veçanti u shqyrtuan dy koncesionet për akset rrugore Milot- Balldren e Orikum- Dukat, dy rrugë të cilat kanë sjellë ...

Basha: Në Kuvend po finalizohet grabitja më e madhe, në historinë e pluralizmit
Lideri i opozitës, Lulzim Basha përmes një deklarate për medie, ka thënë se, në Kuvend po finalizohet grabitja më e madhe në historinë 30-vjeçare të pluralizmit. “Në këto momente pak metra pas meje në kuvendit e ...
Dritare | 12-Sep-2019 15:03
Lideri i opozitës, Lulzim Basha përmes një deklarate për medie, ka thënë se, në Kuvend po finalizohet grabitja më e madhe në historinë 30-vjeçare të pluralizmit. “Në këto momente pak metra pas meje në kuvendit e ...

Koncesionet e rrugëve/Basha: Do mbajmë shënim emrat kush voton pro
Në një deklaratë për mediat, ndërkohë që në parlament zhvillohet seanca plenare, kreu demokrat Lulzim Basha, tha se Kuvend sot po finalizohet grabitja më e madhe në historinë 30-vjeçare të pluralizmit. Gjatë fjalës së ...
Dritare | 12-Sep-2019 15:03
Në një deklaratë për mediat, ndërkohë që në parlament zhvillohet seanca plenare, kreu demokrat Lulzim Basha, tha se Kuvend sot po finalizohet grabitja më e madhe në historinë 30-vjeçare të pluralizmit. Gjatë fjalës së ...

PPP e rrugëve të florinjta, Hajdari: Prokuroria të nisë hetimet, aferë korruptive
Deputetja e opozitës së re Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet për pr/ligjin për koncesionet e rrugëve; Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Sipas Hajdarit, nuk ka pasur një ...
Lapsi | 12-Sep-2019 13:58
Deputetja e opozitës së re Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet për pr/ligjin për koncesionet e rrugëve; Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Sipas Hajdarit, nuk ka pasur një ...

Do të përçajmë Shqipërinë/Rudina Hajdari: Mediet më sulmuan për qëllimet e tyre
Gjatë fjalës së saj në parlament ditën e sotme, deputetja Rudina Hajdari, fillimisht vëmendjen e kaloi te seanca e kaluar, për të sqaruar se deklarata e saj ” do të përçajmë Shqipërinë”, është marrë në kontekstin e ...
Dritare | 12-Sep-2019 15:03
Gjatë fjalës së saj në parlament ditën e sotme, deputetja Rudina Hajdari, fillimisht vëmendjen e kaloi te seanca e kaluar, për të sqaruar se deklarata e saj ” do të përçajmë Shqipërinë”, është marrë në kontekstin e ...

Rudina Hajdari: Dashuria për këtë vend lidhet fort me kujtimin e tim ati
Deputetja Rudina Hajdari ditën e sotme në Kuvend theksoi se dashuria që ka për Shqipërinë lidhet fort me kujtimin e babait të saj. Po ashtu ajo falenderoi përzemërsisht të gjithë personat që ishin ditën e sotme të ...
Lajmi i Fundit | 12-Sep-2019 14:34
Deputetja Rudina Hajdari ditën e sotme në Kuvend theksoi se dashuria që ka për Shqipërinë lidhet fort me kujtimin e babait të saj. Po ashtu ajo falenderoi përzemërsisht të gjithë personat që ishin ditën e sotme të ...

Hajdari: Prokuroria të hetojë koncesionet e rrugëve Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat
Deputetja opozitare Rudina Hajdari e cilësoi projekligjin për koncesionet e rrugëve Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat si të jashtëligjshëm. Nga foltorja e Kuvendit, Hajdari I bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet ...
Medial | 12-Sep-2019 14:22
Deputetja opozitare Rudina Hajdari e cilësoi projekligjin për koncesionet e rrugëve Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat si të jashtëligjshëm. Nga foltorja e Kuvendit, Hajdari I bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet ...

Koncesionet/ Basha tregon masat e PD: Do jeni subjekte të ndjekjes anti mafia
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur me tone të prera dhe të ashpra për dy koncesionet që pritet të kalojnë sot në Kuvend, atë të Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Disa herë Basha dha paralajmërime për deputetët që ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 13:17
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur me tone të prera dhe të ashpra për dy koncesionet që pritet të kalojnë sot në Kuvend, atë të Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Disa herë Basha dha paralajmërime për deputetët që ...

Koncesionet e rrugëve, Basha paralajmëron
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka konsideruar afera megakorruptive 2 projektet koncesionare për rrugët Milot – Balldren dhe Orikum –Dukat. Ai i bëri apel deputetëve të mos i hapin rrugë vjedhjes me ligj ...
Medial | 12-Sep-2019 14:07
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka konsideruar afera megakorruptive 2 projektet koncesionare për rrugët Milot – Balldren dhe Orikum –Dukat. Ai i bëri apel deputetëve të mos i hapin rrugë vjedhjes me ligj ...

Koncesionet e rrugëve, Basha paralajmëron
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka konsideruar afera megakorruptive 2 projektet koncesionare për rrugët Milot – Balldren dhe Orikum –Dukat. Ai i bëri apel deputetëve të mos i hapin rrugë vjedhjes me ligj ...
RTSH | 12-Sep-2019 14:05
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka konsideruar afera megakorruptive 2 projektet koncesionare për rrugët Milot – Balldren dhe Orikum –Dukat. Ai i bëri apel deputetëve të mos i hapin rrugë vjedhjes me ligj ...

Rudina Hajdari: Dy koncesionet e rrugëve të dorëzohen te SPAK-u
Kryetarja e grupit demokrat në parlament, Rudina Hajdari u shpreh se dy dosjet për rrugët që do të jepen me koncesion Milot-Balldren dhe Orikum -Dukat duhet të dorëzohen në SPAK, sapo institucioni të ngrihet. Gjatë ...
RTSH | 12-Sep-2019 14:01
Kryetarja e grupit demokrat në parlament, Rudina Hajdari u shpreh se dy dosjet për rrugët që do të jepen me koncesion Milot-Balldren dhe Orikum -Dukat duhet të dorëzohen në SPAK, sapo institucioni të ngrihet. Gjatë ...

“Koncesionet rrezik për destabilizim” Basha: Dajë e nip morën gjysmë miliardë euro kontrata
Ndërsa denoncoi votimin sot në parlament për koncesionin e rrugëve Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren të cilën e konsideroi si grabitjen më të madhe në 30 vite, kryedemokrati Lulzim Basha tha se koncensionet e pastrimi ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 13:04
Ndërsa denoncoi votimin sot në parlament për koncesionin e rrugëve Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren të cilën e konsideroi si grabitjen më të madhe në 30 vite, kryedemokrati Lulzim Basha tha se koncensionet e pastrimi ...

Dekretet e Metës/ Basha: Kush voton koncesionet do jetë subjekt i ligjit Antimafia
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar deputetët e Kuvendit në lidhje me dekretet e presidentit Ilir Meta. Në një deklaratë për mediat, Basha deklaroi se nëse deputetët e Kuvendit do të rrëzojnë ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 13:19
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar deputetët e Kuvendit në lidhje me dekretet e presidentit Ilir Meta. Në një deklaratë për mediat, Basha deklaroi se nëse deputetët e Kuvendit do të rrëzojnë ...

Basha: Deputetët që votojnë pro kontratave korruptive do të përballen me ligjin
Tiranë, 12 shtator 2019 – Kryetari i Partisë Demokrative, Lulzim Basha, u bëri thirrje deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë që të mos votojnë kundër dekretit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, që kthen në ...
Illyriapress | 12-Sep-2019 13:52
Tiranë, 12 shtator 2019 – Kryetari i Partisë Demokrative, Lulzim Basha, u bëri thirrje deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë që të mos votojnë kundër dekretit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, që kthen në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved