ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2019 06:32

“Basha na ka thirr te memoriali i Azemit, po si mund të shkojmë ne atje, kur ai i ka përjashtuar Rudinën?”

“Basha na ka thirr te memoriali i Azemit, po si mund të shkojmë ne atje, kur ai i ka përjashtuar Rudinën?”
Lulzim Basha ka thirrur këtë 12 shtator demokratët, të bëjnë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit. Por, këtë vit situata është e sikletshme, duke qenë se demokratët do bëjnë homazhe tek memoriali i Azemit, në një kohë ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:40
Lulzim Basha ka thirrur këtë 12 shtator demokratët, të bëjnë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit. Por, këtë vit situata është e sikletshme, duke qenë se demokratët do bëjnë homazhe tek memoriali i Azemit, në një kohë ...

21 vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit, politika homazhe në nder të tij
Klasa politika ka kujtuar këtë të enjte 21 vjetorin e vrasjes së ish-deputetit Azem Hajdari. Politikanë të shumtë si nga radhët e mazhorancës por edhe opozitës joparlamentare kanë përkujtuar ish-deputetin Hajdari. Kreu ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 09:40
Klasa politika ka kujtuar këtë të enjte 21 vjetorin e vrasjes së ish-deputetit Azem Hajdari. Politikanë të shumtë si nga radhët e mazhorancës por edhe opozitës joparlamentare kanë përkujtuar ish-deputetin Hajdari. Kreu ...

Ilir Meta homazhe për Azem Hajdarin: Zgjedhjet e lira e të ndershme, duhen mbrojtur me çdo çmim
Ilir Meta në përkujtim të Azem Hajdarit, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani” në kryeqytet Më pas përcolli mesazhin se zgjedhjet e lira janë kolona vertebrore e çdo shteti, duhet ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:35
Ilir Meta në përkujtim të Azem Hajdarit, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani” në kryeqytet Më pas përcolli mesazhin se zgjedhjet e lira janë kolona vertebrore e çdo shteti, duhet ...

Përkujtimi i Azem Hajdarit/ Meta: 12 shtatori solli vendin tonë në rrugën e duhur të demokracisë
Presidenti Ilir Meta, në përkujtim të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani” në kryeqytet
Top Channel | 12-Sep-2019 09:33
Presidenti Ilir Meta, në përkujtim të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, vendosi një kurorë me lule tek memoriali i tij në rrugën “Abdi Toptani” në kryeqytet

Presidenti Meta homazhe për Azem Hajdarin: Detyrim, lideri i lëvizjes që solli pluralizmin politik
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nderuar sot kujtimin e Azem Hajdarit, liderit të lëvizjes studentore në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Kreu i Shtetit ka vendosur kurorë me lule në memorialin për nder të ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 09:29
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nderuar sot kujtimin e Azem Hajdarit, liderit të lëvizjes studentore në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Kreu i Shtetit ka vendosur kurorë me lule në memorialin për nder të ...

Fatos Klosi: Roli i Berishës në vrasjen e Azem Hajdarit, është një histori e ngatërruar
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azem Hajdari gjeti vdekjen 21 vite më parë. Në datën 12 shtator të vitit 1998 ai u nda nga jeta pas një atentati mafioz që iu bë para selisë së Partisë Demokratike. Por edhe pse sot ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:23
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azem Hajdari gjeti vdekjen 21 vite më parë. Në datën 12 shtator të vitit 1998 ai u nda nga jeta pas një atentati mafioz që iu bë para selisë së Partisë Demokratike. Por edhe pse sot ...

21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit, deputetët homazhe në Varrezat e Dëshmorëve, Rudina puth varrin e të atit
TIRANE Sot 21 vite nga vrasja e ish-deputetit të Partisë Demokratike Azem Hajdari. Në shenjë nderimi të figurës së tij, nën kujdesin e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, Kuvendi ka organizuar homazhe në varrin e Hajdarit, ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 09:23
TIRANE Sot 21 vite nga vrasja e ish-deputetit të Partisë Demokratike Azem Hajdari. Në shenjë nderimi të figurës së tij, nën kujdesin e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, Kuvendi ka organizuar homazhe në varrin e Hajdarit, ...

Avokati i Izet Haxhisë: Vrasësit e Azemit kishin si shënjestër Berishën
Vrasja e ish-deputetit Azem Hajdari vijon të jetë ende e pa zbardhur. Të shumtë kanë qenë ata, të cilët kanë reaguar për këtë ngjarje, duke sjellë dhe ndarë me audiencën versionin e tyre. Por, teksa sot mbushen 21 vjet ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:15
Vrasja e ish-deputetit Azem Hajdari vijon të jetë ende e pa zbardhur. Të shumtë kanë qenë ata, të cilët kanë reaguar për këtë ngjarje, duke sjellë dhe ndarë me audiencën versionin e tyre. Por, teksa sot mbushen 21 vjet ...

Sot 21 vite nga vrasja e Heroit të Demokracisë Azem Hajdari
Shqipëria përkujton sot 21 vjetori i vrasjes Azem Hajdari, Heroi i Demokracisë. Ai është, një nga udhëheqësit kryesorë të lëvizjes studentore që çoi në shëmbjen e diktaturës komuniste, vendosjen e pluralizmit dhe ...
RTSH | 12-Sep-2019 09:40
Shqipëria përkujton sot 21 vjetori i vrasjes Azem Hajdari, Heroi i Demokracisë. Ai është, një nga udhëheqësit kryesorë të lëvizjes studentore që çoi në shëmbjen e diktaturës komuniste, vendosjen e pluralizmit dhe ...

Homazhet për Azem Hajdarin/ Grupet Parlamentare vendosin kurora me lule te varrezat e dëshmorëve; Meta te Memoriali
Ashtu siç ishte paralajmëruar, kanë nisur homazhet për nder të Azem Hajdarit, ‘pishtarit të demokracisë’, 21 vjet pas vrasjes. Kuvendi ka organizuar homazhe për nder të ish deputetit demokrat homazhe të varrezat e ...
Politiko | 12-Sep-2019 09:35
Ashtu siç ishte paralajmëruar, kanë nisur homazhet për nder të Azem Hajdarit, ‘pishtarit të demokracisë’, 21 vjet pas vrasjes. Kuvendi ka organizuar homazhe për nder të ish deputetit demokrat homazhe të varrezat e ...

21 vite pa Azem Hajdarin, 50 faktet që duhet të dini për të
mapo.al Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e ...
Mapo | 12-Sep-2019 08:46
mapo.al Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e ...

Presidenti Meta homazhe për Azem Hajdarin: Detyrim, lideri i lëvizjes që solli pluralizmin politik
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nderuar sot kujtimin e Azem Hajdarit, liderit të lëvizjes studentore në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Kreu i Shtetit ka vendosur kurorë me lule në memorialin për nder të ...
Medial | 12-Sep-2019 09:33
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nderuar sot kujtimin e Azem Hajdarit, liderit të lëvizjes studentore në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Kreu i Shtetit ka vendosur kurorë me lule në memorialin për nder të ...

Politika përkujton sot Azem Hajdarin, 21 vite nga vrasja e tij
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, i cili njihet si heroi i Demokracisë. Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, po ashtu njihet si themeluesi i ...
Gazeta Dita | 12-Sep-2019 09:23
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, i cili njihet si heroi i Demokracisë. Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, po ashtu njihet si themeluesi i ...

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit
Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali Berisha. Hjadari u qëllua me një breshëri plumbash, duke mbetur në vend i vdekur. Më 14 shtator turma e irrituar dhe ...
Lajminet | 12-Sep-2019 09:21
Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali Berisha. Hjadari u qëllua me një breshëri plumbash, duke mbetur në vend i vdekur. Më 14 shtator turma e irrituar dhe ...

21 vite nga vrasja, politika nderon Azem Hajdarin
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...
Top Channel | 12-Sep-2019 08:16
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...

21 vite pa Azem Hajdarin, Klosi: Berisha derdhi lotë krokodili, ja roli i tij në vrasje
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azem Hajdari gjeti vdekjen 21 vite më parë. Në datën 12 shtator të vitit 1998 ai u nda nga jeta pas një atentati mafioz që iu bë para selisë së Partisë Demokratike. Por edhe pse sot ...
Lexo | 12-Sep-2019 09:13
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azem Hajdari gjeti vdekjen 21 vite më parë. Në datën 12 shtator të vitit 1998 ai u nda nga jeta pas një atentati mafioz që iu bë para selisë së Partisë Demokratike. Por edhe pse sot ...

Nesër ceremonia e përkujtimit!!! Heroi i Demokracisë, Azem Hajdari!
Partia Demokratike ka publikuar axhendën e aktivitetit të ditës së nesërme për përkujtimin e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Hajdari u ekzekutua pak metra larg ish-selisë së PD-së, më 12 shtator 1998, dhe bashkë me ...
Standard | 12-Sep-2019 09:12
Partia Demokratike ka publikuar axhendën e aktivitetit të ditës së nesërme për përkujtimin e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Hajdari u ekzekutua pak metra larg ish-selisë së PD-së, më 12 shtator 1998, dhe bashkë me ...

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 08:26
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...

21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit
Tiranë, 12 shtator 2019 – Sot në Shqipëri shënohet 21 vjetori i vrasjes së Heroit të Demokracisë Azem Hajdari. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në përkujtim të Hajdarit, do të vendosë një kurorë lulesh tek memoriali ...
Illyriapress | 12-Sep-2019 09:02
Tiranë, 12 shtator 2019 – Sot në Shqipëri shënohet 21 vjetori i vrasjes së Heroit të Demokracisë Azem Hajdari. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në përkujtim të Hajdarit, do të vendosë një kurorë lulesh tek memoriali ...

21 vite pa Azem Hajdarin, Ismail Kadare e ka quajtur “vrasja e shekullit” në Shqipëri
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 08:42
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved