ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 02:23

21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit, Kuvendi homazhe në Varrezat e Dëshmorëve

21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit, Kuvendi homazhe në Varrezat e Dëshmorëve
TIRANE Sot 21 vite nga vrasja e ish-deputetit të Partisë Demokratike Azem Hajdari. Në shenjë nderimi të figurës së tij, nën kujdesin e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, Kuvendi ka organizuar homazhe në varrin e Hajdarit, ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 09:23
TIRANE Sot 21 vite nga vrasja e ish-deputetit të Partisë Demokratike Azem Hajdari. Në shenjë nderimi të figurës së tij, nën kujdesin e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, Kuvendi ka organizuar homazhe në varrin e Hajdarit, ...

Fatos Klosi: Roli i Berishës në vrasjen e Azem Hajdarit, është një histori e ngatërruar
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azem Hajdari gjeti vdekjen 21 vite më parë. Në datën 12 shtator të vitit 1998 ai u nda nga jeta pas një atentati mafioz që iu bë para selisë së Partisë Demokratike. Por edhe pse sot ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:23
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azem Hajdari gjeti vdekjen 21 vite më parë. Në datën 12 shtator të vitit 1998 ai u nda nga jeta pas një atentati mafioz që iu bë para selisë së Partisë Demokratike. Por edhe pse sot ...

Politika përkujton sot Azem Hajdarin, 21 vite nga vrasja e tij
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, i cili njihet si heroi i Demokracisë. Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, po ashtu njihet si themeluesi i ...
Gazeta Dita | 12-Sep-2019 09:23
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, i cili njihet si heroi i Demokracisë. Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, po ashtu njihet si themeluesi i ...

Avokati i Izet Haxhisë: Vrasësit e Azemit kishin si shënjestër Berishën
Vrasja e ish-deputetit Azem Hajdari vijon të jetë ende e pa zbardhur. Të shumtë kanë qenë ata, të cilët kanë reaguar për këtë ngjarje, duke sjellë dhe ndarë me audiencën versionin e tyre. Por, teksa sot mbushen 21 vjet ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:15
Vrasja e ish-deputetit Azem Hajdari vijon të jetë ende e pa zbardhur. Të shumtë kanë qenë ata, të cilët kanë reaguar për këtë ngjarje, duke sjellë dhe ndarë me audiencën versionin e tyre. Por, teksa sot mbushen 21 vjet ...

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit
Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali Berisha. Hjadari u qëllua me një breshëri plumbash, duke mbetur në vend i vdekur. Më 14 shtator turma e irrituar dhe ...
Lajminet | 12-Sep-2019 09:21
Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali Berisha. Hjadari u qëllua me një breshëri plumbash, duke mbetur në vend i vdekur. Më 14 shtator turma e irrituar dhe ...

21 vite pa Azem Hajdarin, Klosi: Berisha derdhi lotë krokodili, ja roli i tij në vrasje
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azem Hajdari gjeti vdekjen 21 vite më parë. Në datën 12 shtator të vitit 1998 ai u nda nga jeta pas një atentati mafioz që iu bë para selisë së Partisë Demokratike. Por edhe pse sot ...
Lexo | 12-Sep-2019 09:13
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azem Hajdari gjeti vdekjen 21 vite më parë. Në datën 12 shtator të vitit 1998 ai u nda nga jeta pas një atentati mafioz që iu bë para selisë së Partisë Demokratike. Por edhe pse sot ...

21 vite nga vrasja, politika nderon Azem Hajdarin
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...
Top Channel | 12-Sep-2019 08:16
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...

Nesër ceremonia e përkujtimit!!! Heroi i Demokracisë, Azem Hajdari!
Partia Demokratike ka publikuar axhendën e aktivitetit të ditës së nesërme për përkujtimin e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Hajdari u ekzekutua pak metra larg ish-selisë së PD-së, më 12 shtator 1998, dhe bashkë me ...
Standard | 12-Sep-2019 09:12
Partia Demokratike ka publikuar axhendën e aktivitetit të ditës së nesërme për përkujtimin e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Hajdari u ekzekutua pak metra larg ish-selisë së PD-së, më 12 shtator 1998, dhe bashkë me ...

21 vite pa Azem Hajdarin, 50 faktet që duhet të dini për të
mapo.al Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e ...
Mapo | 12-Sep-2019 08:46
mapo.al Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e ...

21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit
Tiranë, 12 shtator 2019 – Sot në Shqipëri shënohet 21 vjetori i vrasjes së Heroit të Demokracisë Azem Hajdari. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në përkujtim të Hajdarit, do të vendosë një kurorë lulesh tek memoriali ...
Illyriapress | 12-Sep-2019 09:02
Tiranë, 12 shtator 2019 – Sot në Shqipëri shënohet 21 vjetori i vrasjes së Heroit të Demokracisë Azem Hajdari. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në përkujtim të Hajdarit, do të vendosë një kurorë lulesh tek memoriali ...

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 08:26
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...

“Shtatori i zi” shqiptar, kryeministri italian Romano Prodi anulon fluturimin drejt Tiranës (Azem Hajdari, vrasja e gabuar, pjesa e katërt)
(Azem Hajdari, vrasja e gabuar, pjesa e katërt) Nga Ylli Polovina Siç ju informuam në shkrimin e javës së shkuar alarmi në qeverinë italiane të Romano Prodit rreth ngjarjeve që po zhvilloheshin në Shqipëri qe shumë i ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
(Azem Hajdari, vrasja e gabuar, pjesa e katërt) Nga Ylli Polovina Siç ju informuam në shkrimin e javës së shkuar alarmi në qeverinë italiane të Romano Prodit rreth ngjarjeve që po zhvilloheshin në Shqipëri qe shumë i ...

21 vite pa Azem Hajdarin, Ismail Kadare e ka quajtur “vrasja e shekullit” në Shqipëri
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 08:42
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...

21 vite nga vrasja, politika nderon Azem Hajdarin
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 08:26
Në 12 shtator të vitit 1998, u vra në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit ...

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit
?Sot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 07:28
?Sot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali ...

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit
ëSot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali ...
Zeri | 12-Sep-2019 08:18
ëSot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali ...

Sot, 21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit
Më 12 shtator të vitit 1998, pak metra larg selisë së PD-së në kryeqytet u vra me armë zjarri, Azem Hajdari, deputeti dhe ish-kryetari i parë i Partisë Demokratike. Nga breshëritë e plumbave gjeti vdekjen dhe truproja i ...
Politiko | 12-Sep-2019 08:02
Më 12 shtator të vitit 1998, pak metra larg selisë së PD-së në kryeqytet u vra me armë zjarri, Azem Hajdari, deputeti dhe ish-kryetari i parë i Partisë Demokratike. Nga breshëritë e plumbave gjeti vdekjen dhe truproja i ...

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit
Sot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali Berisha. ...
Indeks Online | 12-Sep-2019 07:28
Sot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali Berisha. ...

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit
Sot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali Berisha. ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 07:28
Sot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali Berisha. ...

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit
Sot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali Berisha. ...
InFokusi | 12-Sep-2019 07:09
Sot bëhen 21 vite nga vrasja në Tiranë e deputetit dhe ish-kryetarit të parë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Azem Hajdari ishte qëlluar para selisë së PD-së, ku qëndronte ish-kryetari i kësaj partie, Sali Berisha. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved