ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 14:09

Meta takim me Bashën, në Presidencë

Meta takim me Bashën, në Presidencë
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha, në Presidencë. Mësohet se takimi që ka zgjatur rreth një orë ka pasur në fokus krizën politike, kurse detajet se për çfarë ...
Dritare | 11-Sep-2019 13:26
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha, në Presidencë. Mësohet se takimi që ka zgjatur rreth një orë ka pasur në fokus krizën politike, kurse detajet se për çfarë ...

Meta njofton konferencë për shtyp, pas takimit me delegacionin e Venecias
Presidenti Ilir Meta, një ditë pas takimit me delegacionin e Komisionit të Venecias, ka lajmëruar se sot në orën 17:00 do të japë një konferencë për shtyp, në ambientet e Presidencës. “Presidenti i Republikës, Ilir Meta ...
Dritare | 11-Sep-2019 13:26
Presidenti Ilir Meta, një ditë pas takimit me delegacionin e Komisionit të Venecias, ka lajmëruar se sot në orën 17:00 do të japë një konferencë për shtyp, në ambientet e Presidencës. “Presidenti i Republikës, Ilir Meta ...

Monika Kryemadhi: Kryeministri Rama ka qëllim në vetvete mbrojtjen e koncesioneve
Raporti i OSBE-ODIHR, legjitimon akuzat e opozitës Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një intervistë televizive është shprehur, se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak të arrogancës së kryeministrit. Ajo ...
Telegraf | 11-Sep-2019 13:26
Raporti i OSBE-ODIHR, legjitimon akuzat e opozitës Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një intervistë televizive është shprehur, se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak të arrogancës së kryeministrit. Ajo ...

Shkarkimi i Metës, Manja pas takimit me “Venecian”: Do e trajtojmë me standardet më të larta profesionale
Kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja ka reaguar pas takimit që zhvilloi sot me delegacionin e Komisionit të Venecias.
Top Channel | 11-Sep-2019 13:01
Kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja ka reaguar pas takimit që zhvilloi sot me delegacionin e Komisionit të Venecias.

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në një moment kur ka një lëvizje ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 12:39
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në një moment kur ka një lëvizje ...

Presidenti Meta, konferencë shtypi në orën 17:00
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përmes një statusi në rrjetin social Facebook njofton se do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të ...
Telegraf | 11-Sep-2019 12:24
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përmes një statusi në rrjetin social Facebook njofton se do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të ...

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje
Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit. Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias, të ftuar nga ...
Flaka | 11-Sep-2019 12:29
Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit. Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias, të ftuar nga ...

Meta takim “kokë më kokë” me Lulzim Bashën
Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur në një takim kreun e PD-së Lulzim Basha në zyrën e tij. Takimi mes të dyve ka zgjatur rreth 35 minuta, ndërsa asnjë prej zyrave të shtypit nuk ka dhënë detaje lidhur me këtë ...
Telegraf | 11-Sep-2019 12:14
Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur në një takim kreun e PD-së Lulzim Basha në zyrën e tij. Takimi mes të dyve ka zgjatur rreth 35 minuta, ndërsa asnjë prej zyrave të shtypit nuk ka dhënë detaje lidhur me këtë ...

“Gati për çdo përgjigje”, Presidenti Meta njofton konferencë për mediat pas përballjes me ‘Venecian’
TIRANE Pas përfundimit të takimeve me aktorët kryesorë politikë në vend, të delegacionit të Venecias, presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të dalë sot pasdite në një konferencë për mediat. Anëtarët e ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 11:55
TIRANE Pas përfundimit të takimeve me aktorët kryesorë politikë në vend, të delegacionit të Venecias, presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të dalë sot pasdite në një konferencë për mediat. Anëtarët e ...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor
Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë ...
Klan Kosova | 11-Sep-2019 12:24
Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë ...

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje
Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit.
Top Channel | 11-Sep-2019 11:51
Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit.

Pas kthimit nga Brukseli, kryedemokrati Basha i shkon Metës në zyrë
TIRANE Një takim në presidencë, është ndalesa e parë që kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar menjëherë pas kthimit nga Brukseli, ku mori pjesë në nga punimet e Asamblesë së PPE. Burime për “BalkanWeb” thanë se Kreu i ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 11:39
TIRANE Një takim në presidencë, është ndalesa e parë që kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar menjëherë pas kthimit nga Brukseli, ku mori pjesë në nga punimet e Asamblesë së PPE. Burime për “BalkanWeb” thanë se Kreu i ...

Aleatët e PD mohojnë skenarin e djegies së Kuvendit: Meta të japë shpjegime për kë e kishte dhe kush ia tha
Deklarata e bërë nga presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta shfrytëzonin ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 11:54
Deklarata e bërë nga presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta shfrytëzonin ...

Opozita takon “Venecian”/ E vërteta e Dekretit, uniteti, pluralizmi në Shqipëri, zgjedhjet pa standarde dhe loja e paturpshme e Kuvendit
Opozita takohet me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias: Presidenti Meta me dekretet e tij u përpoq të ruajë unitetin dhe pluralizmin në Shqipëri Opinioni që do të japin në tetor konstitucionalistët e Komisionit të ...
Telegraf | 11-Sep-2019 11:57
Opozita takohet me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias: Presidenti Meta me dekretet e tij u përpoq të ruajë unitetin dhe pluralizmin në Shqipëri Opinioni që do të japin në tetor konstitucionalistët e Komisionit të ...

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta.
Top Channel | 11-Sep-2019 11:24
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta.

Basha i shkon Metës në Presidencë
Kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha ka takuar këtë të mërkurë presidentin Ilir Meta. Takimi ka zgjatur më shume se një orë. Nuk dihen detaje nga takimi mes tyre por të dy liderët takohen në kohën kur ekspertët ...
VizionPlus | 11-Sep-2019 11:57
Kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha ka takuar këtë të mërkurë presidentin Ilir Meta. Takimi ka zgjatur më shume se një orë. Nuk dihen detaje nga takimi mes tyre por të dy liderët takohen në kohën kur ekspertët ...

Lulzim Basha i vete në zyrë Metës, për konsultime: Si do ja bëjmë me Ramën?
Lulzim Basha i ka vajtur në zyrë këtë paradite Ilir Metës. Ata kanë biseduar mbi një orë, para se kreu i PD-së të largohej nga Presidenca. Për momentin nuk ka asnjë njoftim si nga Presidenca, ashtu dhe nga PD, për këtë ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 11:39
Lulzim Basha i ka vajtur në zyrë këtë paradite Ilir Metës. Ata kanë biseduar mbi një orë, para se kreu i PD-së të largohej nga Presidenca. Për momentin nuk ka asnjë njoftim si nga Presidenca, ashtu dhe nga PD, për këtë ...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor
Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë ...
Top Channel | 11-Sep-2019 10:57
Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë ...

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në një moment kur ka një lëvizje ...
Klan Kosova | 11-Sep-2019 12:14
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në një moment kur ka një lëvizje ...

A e shkeli Meta kushtetutën me shfuqizimin e 30 qershorit? ‘Venecia’: Konkluzionet më 11 tetor
Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 tetor. Ky fakt ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 10:55
Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 tetor. Ky fakt ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved