ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/09/2019 17:48

Ligji për Akademinë e Shkencave, rrëzohet dekreti i Metës

Ligji për Akademinë e Shkencave, rrëzohet dekreti i Metës
Komisioni i Medias ka rrëzuar në mbledhjen e sotme dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Dekreti u hodh poshtë me 12 vota kundër. Vota e vetme pro është ...
Lapsi | 11-Sep-2019 13:44
Komisioni i Medias ka rrëzuar në mbledhjen e sotme dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Dekreti u hodh poshtë me 12 vota kundër. Vota e vetme pro është ...

Rrëzohet në Komision dekreti për ‘ligjin mbi Akademinë e Shkencave’, vetëm kryetarja pro Metës
Është rrëzuar sot në komisionin parlamentar një tjetër dekret i presidentit Ilir Meta. Në Lomisionin e Medias, 12 anëtarët kanë votuar kundër dekretit të presidentit mbi rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave, ...
Politiko | 11-Sep-2019 13:44
Është rrëzuar sot në komisionin parlamentar një tjetër dekret i presidentit Ilir Meta. Në Lomisionin e Medias, 12 anëtarët kanë votuar kundër dekretit të presidentit mbi rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave, ...

Meta takim me Bashën, në Presidencë
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha, në Presidencë. Mësohet se takimi që ka zgjatur rreth një orë ka pasur në fokus krizën politike, kurse detajet se për çfarë ...
Dritare | 11-Sep-2019 13:26
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha, në Presidencë. Mësohet se takimi që ka zgjatur rreth një orë ka pasur në fokus krizën politike, kurse detajet se për çfarë ...

Meta njofton konferencë për shtyp, pas takimit me delegacionin e Venecias
Presidenti Ilir Meta, një ditë pas takimit me delegacionin e Komisionit të Venecias, ka lajmëruar se sot në orën 17:00 do të japë një konferencë për shtyp, në ambientet e Presidencës. “Presidenti i Republikës, Ilir Meta ...
Dritare | 11-Sep-2019 13:26
Presidenti Ilir Meta, një ditë pas takimit me delegacionin e Komisionit të Venecias, ka lajmëruar se sot në orën 17:00 do të japë një konferencë për shtyp, në ambientet e Presidencës. “Presidenti i Republikës, Ilir Meta ...

Shkarkimi i Metës, Manja pas takimit me “Venecian”: Do e trajtojmë me standardet më të larta profesionale
Kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja ka reaguar pas takimit që zhvilloi sot me delegacionin e Komisionit të Venecias.
Top Channel | 11-Sep-2019 13:01
Kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja ka reaguar pas takimit që zhvilloi sot me delegacionin e Komisionit të Venecias.

Komisioni i Medias rrëzon me 12 vota dekretin e Metës për ligjin mbi ASH
Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik ka rrëzuar me shumicë votash dekretin e Presidentit Meta mbi rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Pasi u hodh në votim, dekreti i Metës për ligjin mbi ...
Gazeta Dita | 11-Sep-2019 13:04
Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik ka rrëzuar me shumicë votash dekretin e Presidentit Meta mbi rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Pasi u hodh në votim, dekreti i Metës për ligjin mbi ...

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në një moment kur ka një lëvizje ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 12:39
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta. Takimi vjen në një moment kur ka një lëvizje ...

Presidenti Meta, konferencë shtypi në orën 17:00
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përmes një statusi në rrjetin social Facebook njofton se do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të ...
Telegraf | 11-Sep-2019 12:24
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përmes një statusi në rrjetin social Facebook njofton se do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të ...

Meta takim “kokë më kokë” me Lulzim Bashën
Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur në një takim kreun e PD-së Lulzim Basha në zyrën e tij. Takimi mes të dyve ka zgjatur rreth 35 minuta, ndërsa asnjë prej zyrave të shtypit nuk ka dhënë detaje lidhur me këtë ...
Telegraf | 11-Sep-2019 12:14
Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur në një takim kreun e PD-së Lulzim Basha në zyrën e tij. Takimi mes të dyve ka zgjatur rreth 35 minuta, ndërsa asnjë prej zyrave të shtypit nuk ka dhënë detaje lidhur me këtë ...

“Gati për çdo përgjigje”, Presidenti Meta njofton konferencë për mediat pas përballjes me ‘Venecian’
TIRANE Pas përfundimit të takimeve me aktorët kryesorë politikë në vend, të delegacionit të Venecias, presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të dalë sot pasdite në një konferencë për mediat. Anëtarët e ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 11:55
TIRANE Pas përfundimit të takimeve me aktorët kryesorë politikë në vend, të delegacionit të Venecias, presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të dalë sot pasdite në një konferencë për mediat. Anëtarët e ...

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje
Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit. Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias, të ftuar nga ...
Flaka | 11-Sep-2019 12:29
Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit. Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias, të ftuar nga ...

Pas kthimit nga Brukseli, kryedemokrati Basha i shkon Metës në zyrë
TIRANE Një takim në presidencë, është ndalesa e parë që kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar menjëherë pas kthimit nga Brukseli, ku mori pjesë në nga punimet e Asamblesë së PPE. Burime për “BalkanWeb” thanë se Kreu i ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 11:39
TIRANE Një takim në presidencë, është ndalesa e parë që kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar menjëherë pas kthimit nga Brukseli, ku mori pjesë në nga punimet e Asamblesë së PPE. Burime për “BalkanWeb” thanë se Kreu i ...

Aleatët e PD mohojnë skenarin e djegies së Kuvendit: Meta të japë shpjegime për kë e kishte dhe kush ia tha
Deklarata e bërë nga presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta shfrytëzonin ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 11:54
Deklarata e bërë nga presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta shfrytëzonin ...

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta.
Top Channel | 11-Sep-2019 11:24
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta.

Lulzim Basha i vete në zyrë Metës, për konsultime: Si do ja bëjmë me Ramën?
Lulzim Basha i ka vajtur në zyrë këtë paradite Ilir Metës. Ata kanë biseduar mbi një orë, para se kreu i PD-së të largohej nga Presidenca. Për momentin nuk ka asnjë njoftim si nga Presidenca, ashtu dhe nga PD, për këtë ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 11:39
Lulzim Basha i ka vajtur në zyrë këtë paradite Ilir Metës. Ata kanë biseduar mbi një orë, para se kreu i PD-së të largohej nga Presidenca. Për momentin nuk ka asnjë njoftim si nga Presidenca, ashtu dhe nga PD, për këtë ...

Opozita takon “Venecian”/ E vërteta e Dekretit, uniteti, pluralizmi në Shqipëri, zgjedhjet pa standarde dhe loja e paturpshme e Kuvendit
Opozita takohet me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias: Presidenti Meta me dekretet e tij u përpoq të ruajë unitetin dhe pluralizmin në Shqipëri Opinioni që do të japin në tetor konstitucionalistët e Komisionit të ...
Telegraf | 11-Sep-2019 11:57
Opozita takohet me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias: Presidenti Meta me dekretet e tij u përpoq të ruajë unitetin dhe pluralizmin në Shqipëri Opinioni që do të japin në tetor konstitucionalistët e Komisionit të ...

Basha i shkon Metës në Presidencë
Kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha ka takuar këtë të mërkurë presidentin Ilir Meta. Takimi ka zgjatur më shume se një orë. Nuk dihen detaje nga takimi mes tyre por të dy liderët takohen në kohën kur ekspertët ...
VizionPlus | 11-Sep-2019 11:57
Kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha ka takuar këtë të mërkurë presidentin Ilir Meta. Takimi ka zgjatur më shume se një orë. Nuk dihen detaje nga takimi mes tyre por të dy liderët takohen në kohën kur ekspertët ...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor
Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë ...
Top Channel | 11-Sep-2019 10:57
Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë ...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor
Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë ...
Klan Kosova | 11-Sep-2019 12:24
Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë ...

A e shkeli Meta kushtetutën me shfuqizimin e 30 qershorit? ‘Venecia’: Konkluzionet më 11 tetor
Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 tetor. Ky fakt ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 10:55
Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 tetor. Ky fakt ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved