ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 01:42

Kosovë, zbulohet pllaka memoriale e 11 shtatorit

Kosovë, zbulohet pllaka memoriale e 11 shtatorit
Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj dhe ...
RTSH | 11-Sep-2019 11:01
Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj dhe ...

Islam Pacolli kujton viktimat e sulmit terroriste të 11 shtatorit
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AKR-së, Islam Pacolli, ka kujtuar viktimat e sulmit terroristë të 11 shtatorit. Përmes një postimi në facebook, Pacolli ka shkruar se zbulimi i sotëm i obeliskut “Kosova ...
Arbresh | 11-Sep-2019 11:00
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AKR-së, Islam Pacolli, ka kujtuar viktimat e sulmit terroristë të 11 shtatorit. Përmes një postimi në facebook, Pacolli ka shkruar se zbulimi i sotëm i obeliskut “Kosova ...

Kadri Veseli përkujton 11 shtatorin, ” terrorizmi është një e keqe për gjithë njerëzimin”
18 vite më parë, më 11 shtator të vitit 2001, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndodhi një sulm i tmerrshëm terrorist ndaj dy të ashtuquajturave “Kullat Binjake” dhe Pentagonit. Këtë sulm, përsipër e mori organizata ...
InFokusi | 11-Sep-2019 10:54
18 vite më parë, më 11 shtator të vitit 2001, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndodhi një sulm i tmerrshëm terrorist ndaj dy të ashtuquajturave “Kullat Binjake” dhe Pentagonit. Këtë sulm, përsipër e mori organizata ...

Hoxhaj: 11 shtatori, ditë e dhimbjes dhe e kthesës
Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në përvjetorin e sulmeve terrotiste në SHBA, ka thënë se populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik ...
Arbresh | 11-Sep-2019 10:54
Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në përvjetorin e sulmeve terrotiste në SHBA, ka thënë se populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik ...

Prishtinë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit
Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush ...
TetovaSot | 11-Sep-2019 10:45
Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush ...

Hoxhaj: 11 shtatori, ditë e dhimbjes dhe e kthesës
Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në përvjetorin e sulmeve terrotiste në SHBA, ka thënë se populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 10:43
Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në përvjetorin e sulmeve terrotiste në SHBA, ka thënë se populli i Kosovës ka qenë dhe do të jetë gjithmonë përkrah popullit mik ...

Kosova kujton viktimat e 11 shtatorit
Në përkujtim të 18 vjetorit të sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku humbën jetë 3000 persona edhe Kosova po i nderon këto viktima me shumë aktivitete.
Kosova Press | 11-Sep-2019 10:38
Në përkujtim të 18 vjetorit të sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku humbën jetë 3000 persona edhe Kosova po i nderon këto viktima me shumë aktivitete.

11 shtatori, dita që ndryshoi botën, la pas rreth 3 mijë viktima
Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota, përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë. “Ne ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 10:06
Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota, përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë. “Ne ...

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sulmit terrorist
Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave. Kjo foto e realizuar nga fotografi ...
TetovaSot | 11-Sep-2019 10:26
Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave. Kjo foto e realizuar nga fotografi ...

Prishtinë: Përkujtohen viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit
Në Prishtinë janë përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001 në SHBA. Në kujtim të viktimave në oborrin e Qeverisë së Kosovës është inauguruar Memoriali “Kosova kujton”. Në ceremoni, ...
Radio Evropa e Lire | 11-Sep-2019 10:24
Në Prishtinë janë përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën me 11 shtator të vitit 2001 në SHBA. Në kujtim të viktimave në oborrin e Qeverisë së Kosovës është inauguruar Memoriali “Kosova kujton”. Në ceremoni, ...

Amerikanët shënojnë 18-vjetorin e sulmeve të vitit 2001
Sot shënohet 18 vjetori i sulmit terrorist të 11 shtatorit në Nju Jork shembi Kullat Binjake, nga i cili sulm humbën jetën 2,996 njerëz në katër zona të ndryshme. 11 shtatori i vitit 2001 do të mbahet mend gjatë në ...
Televizioni Koha | 11-Sep-2019 10:22
Sot shënohet 18 vjetori i sulmit terrorist të 11 shtatorit në Nju Jork shembi Kullat Binjake, nga i cili sulm humbën jetën 2,996 njerëz në katër zona të ndryshme. 11 shtatori i vitit 2001 do të mbahet mend gjatë në ...

18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, ç’ndodhi më 11 shtator 2001 (Video)
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 08:03
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes ...

U gjend në vendin e ngjarjes, doktori publikon imazhe të reja 18 vjet pas 11 shtatorit
Disa fotografi të cilat thuhet se nuk janë parë më herët, të 11 shtatorit që tregojnë shkatërrimin në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York, janë publikuar nga një prej mjekëve të parë në vendngjarje. Siç shkruan The ...
BalkanWeb | 10-Sep-2019 15:41
Disa fotografi të cilat thuhet se nuk janë parë më herët, të 11 shtatorit që tregojnë shkatërrimin në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York, janë publikuar nga një prej mjekëve të parë në vendngjarje. Siç shkruan The ...

Mjeku nxjerr pamje të reja nga tmerri i 11 shtatorit
Një doktor që nxitoi te rrënojat e kullave binjake në SHBA, më 11 shtator të vitit 2001, gjatë sulmit terrorist që la pas rreth 3000 viktima, ka postuar fotot të bëra në orët e para pas shkatërrimit.
Top Channel | 10-Sep-2019 14:26
Një doktor që nxitoi te rrënojat e kullave binjake në SHBA, më 11 shtator të vitit 2001, gjatë sulmit terrorist që la pas rreth 3000 viktima, ka postuar fotot të bëra në orët e para pas shkatërrimit.

Prishtinë, zbulohet pllaka përkujtimore në nderim të viktimave të 11 shtatorit
Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush ...
Alsat-M | 11-Sep-2019 10:22
Në oborrin e Qeverisë së Kosovës mëngjesin e sotëm është zbuluar pllaka memoriale në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush ...

Pacolli thotë se 11 shtatori e ndryshoi botën për keq
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka kujtuar sulmet terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001 në ShBA teksa ka thënë se këto sulme e kanë ndryshuar botën për të keq. Ai ka kujtuar edhe viktimat e sulmit të cilët ishin ...
Zeri | 11-Sep-2019 10:19
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka kujtuar sulmet terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001 në ShBA teksa ka thënë se këto sulme e kanë ndryshuar botën për të keq. Ai ka kujtuar edhe viktimat e sulmit të cilët ishin ...

Pacolli: 11 shtatori ndryshoi botën
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka quajtur 11 shtatorin e 18 viteve më parë si data që ndryshoi botën, shkruan . Pacolli ka thënë se sot të gjithë jemi New York. “Sot, i ...
Arbresh | 11-Sep-2019 10:16
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka quajtur 11 shtatorin e 18 viteve më parë si data që ndryshoi botën, shkruan . Pacolli ka thënë se sot të gjithë jemi New York. “Sot, i ...

Hoxhaj: 11 shtatori kujtohet si dëshmi e themelit të lirisë
Zëvendëskryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj, ka marrë pjesë në zbulimin e memorialit “Kosova kujton”, në nderim të viktimave të 11 shtatorit të vitit 2001 në ShBA. Ai përmes një shkrimi në Facebook thotë se 11 shtatori ...
Arbresh | 11-Sep-2019 10:08
Zëvendëskryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj, ka marrë pjesë në zbulimin e memorialit “Kosova kujton”, në nderim të viktimave të 11 shtatorit të vitit 2001 në ShBA. Ai përmes një shkrimi në Facebook thotë se 11 shtatori ...

Ambasada amerikane përkujton 11 shtatorin
Ambasada e SHBA në Tiranë ka përkujtuar sot ngjarjen e 11 shtatorit 2001 në nderim të atyre që humbën jetën 18 vjet më parë. Ambasada Amerikane në Tiranë, përmes një foto të publikuar në rrjetet sociale, ka përcjellë ...
RTSH | 11-Sep-2019 10:06
Ambasada e SHBA në Tiranë ka përkujtuar sot ngjarjen e 11 shtatorit 2001 në nderim të atyre që humbën jetën 18 vjet më parë. Ambasada Amerikane në Tiranë, përmes një foto të publikuar në rrjetet sociale, ka përcjellë ...

11 shtator 2001- sulmi më i madh terrorist kundrejt SHBA
Sot është 11 shtator, dita kur 18 vjet më parë grupimi terrorist Al Kaeda, ndërmori sulmin më të madh terrorist kundrejt SHBA. Objektiv i tij ishin ndërtesat më të rëndësishme Kullat Binjake në New York ku ishte ...
RTSH | 11-Sep-2019 10:06
Sot është 11 shtator, dita kur 18 vjet më parë grupimi terrorist Al Kaeda, ndërmori sulmin më të madh terrorist kundrejt SHBA. Objektiv i tij ishin ndërtesat më të rëndësishme Kullat Binjake në New York ku ishte ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved