ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 14:42

Tahiri thumbon Ramën e Thaçin:A do luajnë më me kufijtë e Kosovës?

Tahiri thumbon Ramën e Thaçin:A do luajnë më me kufijtë e Kosovës?
KOSOVË Ish-kryenegociatorja Edita Tahiri, një prej kundërshtareve të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka thumbuar Presidentin e Kosovës Hashim Thaçin, Presidentin e Serbisë, Aleksander ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 22:43
KOSOVË Ish-kryenegociatorja Edita Tahiri, një prej kundërshtareve të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka thumbuar Presidentin e Kosovës Hashim Thaçin, Presidentin e Serbisë, Aleksander ...

Ndërrimi i kufijve, Tahiri i reagon Thaçit, Vuçiqit e Ramës: Kah do t’ia mbani tash?
Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pasi SHBA dhe Gjermania ia kanë bërë të ditur presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se ideja e ndryshimit të kufijve ka marrë fund. ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 21:41
Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pasi SHBA dhe Gjermania ia kanë bërë të ditur presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se ideja e ndryshimit të kufijve ka marrë fund. ...

Ish ministrja e Kosovës thumbon Ramën, Thaçin dhe Vuçiçin
Edita Tahiri, ish-ministre e Jashtme dhe ish kryenegociatore e Kosovës në negociatat me Serbinë ka thumbuar presidentin kosovar Hashim Thaçi, atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, si edhe kryeministrin Edi Rama në lidhje me ...
Politiko | 25-Aug-2019 22:00
Edita Tahiri, ish-ministre e Jashtme dhe ish kryenegociatore e Kosovës në negociatat me Serbinë ka thumbuar presidentin kosovar Hashim Thaçi, atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, si edhe kryeministrin Edi Rama në lidhje me ...

Tahiri thumbon Thaçin, Vuçiqin e Ramën: Kah do t’ia mbani tash
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...
TetovaSot | 25-Aug-2019 21:52
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...

Shpërthen Edita Tahiri ndaj ‘treshes famkeqe’: “Po tani nga do t’ia mbani?”
Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë. Deklaratat e saj kundër Thaçit, Ramës dhe Vuçiçit kanë marrë përhapje të madhe shto kësaj edhe ...
Standard | 25-Aug-2019 21:44
Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë. Deklaratat e saj kundër Thaçit, Ramës dhe Vuçiçit kanë marrë përhapje të madhe shto kësaj edhe ...

Alpbachu, “momenti historik” i idesë së keqe për ndryshim të kufijve të Kosovës
Ditën e sotme, para një viti, më 25 gusht 2018, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, folën bashkë në një forum në Alpbach të Austrisë, për idenë e tyre për zgjidhje përfundimtare ...
EkonomiaOnline | 25-Aug-2019 21:41
Ditën e sotme, para një viti, më 25 gusht 2018, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, folën bashkë në një forum në Alpbach të Austrisë, për idenë e tyre për zgjidhje përfundimtare ...

Tahiri thumbon Thaçin, Vuçiqin e Ramën: Kah do t’ia mbani tash
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...
Arbresh | 25-Aug-2019 20:58
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...

Tahiri thumbon Thaçin, Vuçiqin e Ramën: Kah do t’ia mbani tash
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...
InFokusi | 25-Aug-2019 20:55
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...

Tahiri - Thaçit, Vuçiqit e Ramës: Kah do t’ia mbani tash kur iu tha Serbisë se s'ka BE pa e njohur Kosovën
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...
Zeri | 25-Aug-2019 20:49
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...

Ndërrimi i kufijve, Tahiri- Thaçit, Vuçiqit e Ramës: Kah do t’ia mbani tash?
Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë Edita Tahiri ka reaguar pasi SHBA dhe Gjermania ia kanë bërë të ditur presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq se ideja e ndryshimit të kufijve ka marrë fund.
Kosova Press | 25-Aug-2019 20:49
Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë Edita Tahiri ka reaguar pasi SHBA dhe Gjermania ia kanë bërë të ditur presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq se ideja e ndryshimit të kufijve ka marrë fund.

Tahiri ‘thumbon’ Thaçin, Vuçiqin e Ramën: Kah do t’ia mbani tash?
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...
Gazeta Observer | 25-Aug-2019 20:38
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...

Tahiri thumbon Thaçin, Vuçiqin e Ramën: Kah do t’ia mbani tash
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 20:24
Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, ka qenë një prej kundërshtareve më të ashpëra të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në një reagim në profilin e saj zyrtar, ajo ka thumbuar ideatorët e ...

Pompeo i bëri presion Vuçiqit: Pranoje Kosovën
Gazeta gjermane ‘Zuerst.de’, shkruan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë rritur jashtëzakonisht presionin ndaj Serbisë për të njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës. Sipas këtij shkrimi thuhet se një gjë e ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 12:57
Gazeta gjermane ‘Zuerst.de’, shkruan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë rritur jashtëzakonisht presionin ndaj Serbisë për të njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës. Sipas këtij shkrimi thuhet se një gjë e ...

Alpbach-u, ‘Momenti Historik’ i idesë së keqe për ndryshim të kufijve të Kosovës
Muhamet Hamit i Ditën e sotme, para një viti, më 25 gusht 2018, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, folën bashkë në një forum në Alpach të Austrisë, për idenë e tyre për zgjidhje ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 20:12
Muhamet Hamit i Ditën e sotme, para një viti, më 25 gusht 2018, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, folën bashkë në një forum në Alpach të Austrisë, për idenë e tyre për zgjidhje ...

SHBA-të vendosin afat për finalen Kosovë-Serbi, në dhjetor pritet të rinisë dialogu
Vera e vitit 2020 është afati kohor që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur për arritjen e marrëveshjes finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Për një gjë të tillë shkruan sot gazeta serbe ‘Blic’, në një tekst ku ...
Arbresh | 25-Aug-2019 14:56
Vera e vitit 2020 është afati kohor që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur për arritjen e marrëveshjes finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Për një gjë të tillë shkruan sot gazeta serbe ‘Blic’, në një tekst ku ...

SHBA-të vendosin afat për finalen Kosovë-Serbi, në dhjetor pritet të rinisë dialogu
Vera e vitit 2020 është afati kohor që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur për arritjen e marrëveshjes finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Për një gjë të tillë shkruan sot gazeta serbe ‘Blic’, në një tekst ku ...
Zeri | 25-Aug-2019 14:53
Vera e vitit 2020 është afati kohor që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur për arritjen e marrëveshjes finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Për një gjë të tillë shkruan sot gazeta serbe ‘Blic’, në një tekst ku ...

“Pranoni Kosovën”, gazeta gjermane: Pompeu i dha “ultimatum” Vuçiç
Gazeta gjermane ‘Zuerst.de’, shkruan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë rritur presionin ndaj Serbisë për të njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës. Sipas këtij shkrimi thuhet se një gjë e tillë ka ndodhur në ...
Politiko | 25-Aug-2019 14:51
Gazeta gjermane ‘Zuerst.de’, shkruan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë rritur presionin ndaj Serbisë për të njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës. Sipas këtij shkrimi thuhet se një gjë e tillë ka ndodhur në ...

SHBA-të vendosin afat për finalen Kosovë-Serbi, në dhjetor pritet të rinisë dialogu
Vera e vitit 2020 është afati kohor që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur për arritjen e marrëveshjes finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Për një gjë të tillë shkruan sot gazeta serbe ‘Blic’, në një tekst ku ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 14:46
Vera e vitit 2020 është afati kohor që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur për arritjen e marrëveshjes finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Për një gjë të tillë shkruan sot gazeta serbe ‘Blic’, në një tekst ku ...

Gazeta gjermane zbulon presionin që Pompeo ia bëri Vuçiqit: Pranoje Kosovën
Gazeta gjermane ‘Zuerst.de’, shkruan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë rritur jashtëzakonisht presionin ndaj Serbisë për të njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës. Sipas këtij shkrimi thuhet se një gjë e ...
Albportali | 25-Aug-2019 14:44
Gazeta gjermane ‘Zuerst.de’, shkruan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë rritur jashtëzakonisht presionin ndaj Serbisë për të njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës. Sipas këtij shkrimi thuhet se një gjë e ...

Vuçiç: Idetë e mia dështuan, nuk ka ndryshim kufijsh
mapo.al Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, i ka dhënë ultimatum presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç që të pranojë qëndrimin gjerman për çështjen e zgjidhjes së problemit me Kosovën, pasi në të kundërt, Serbia ...
Mapo | 25-Aug-2019 10:41
mapo.al Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, i ka dhënë ultimatum presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç që të pranojë qëndrimin gjerman për çështjen e zgjidhjes së problemit me Kosovën, pasi në të kundërt, Serbia ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved