ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 00:23

Manchester City, dy pikë larg Liverpool-it

Manchester City, dy pikë larg Liverpool-it
Manchester City u afrua sërish me kreun e renditjes në Premier Ligë, pas fitores arritur jashtë fushe. Sulmuesi argjentinas, Aguero, ishte më i miri për ekipin e Guardiolës, duke shënuar dy gola. Kampionët as nuk mund ...
ABCNews | 25-Aug-2019 23:31
Manchester City u afrua sërish me kreun e renditjes në Premier Ligë, pas fitores arritur jashtë fushe. Sulmuesi argjentinas, Aguero, ishte më i miri për ekipin e Guardiolës, duke shënuar dy gola. Kampionët as nuk mund ...

Drita këndellet shpejt, triumfon ndaj Flamurtarit
Drita ka arritur të shënojë fitore në shtëpi ndaj Flamurtarit me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në Superligën e Kosovës. Skuadra gjilanase ka arritur të shijoj fitoren e parë këtë sezon, pasi ka ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 18:48
Drita ka arritur të shënojë fitore në shtëpi ndaj Flamurtarit me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në Superligën e Kosovës. Skuadra gjilanase ka arritur të shijoj fitoren e parë këtë sezon, pasi ka ...

Bastien Toma shënon gol të bukur në fitoren e Sionit ndaj Luzernit
Mesfushori shqiptar, Bastien Toma ka shënuar gol të bukur në këtë fundjavë në Superligën e Zvicrës. Sioni ka arritur të fitojë në shtëpi me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Luzrenit në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 18:41
Mesfushori shqiptar, Bastien Toma ka shënuar gol të bukur në këtë fundjavë në Superligën e Zvicrës. Sioni ka arritur të fitojë në shtëpi me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Luzrenit në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë ...

Gola, spektakël dhe polemika, “zjarr” në javën e parë të Serie A
Gola, spektakël dhe shumë polemika, por edhe konfirmime. Ka nisur në këtë mënyrë sezoni i ri i Serie A, që pa Juventusin dhe Napolin menjëherë pretendentë, ashtu siç ishin edhe parashikimet. Me një gol të kapitenit ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 13:02
Gola, spektakël dhe shumë polemika, por edhe konfirmime. Ka nisur në këtë mënyrë sezoni i ri i Serie A, që pa Juventusin dhe Napolin menjëherë pretendentë, ashtu siç ishin edhe parashikimet. Me një gol të kapitenit ...

Liverpool i vetëm në krye, Real Madrid ngec në shtëpi
Liverpool triumfoi ne supersfiden e javes se trete te premier liges angleze duke mposhtur ne shtepi topcinje e Arsenal me rezlutatin 3-1. Skuadra e Jurgen Klop ishte me kembengulese ne kerkimin e golit dhe pas disa ...
VizionPlus | 25-Aug-2019 15:33
Liverpool triumfoi ne supersfiden e javes se trete te premier liges angleze duke mposhtur ne shtepi topcinje e Arsenal me rezlutatin 3-1. Skuadra e Jurgen Klop ishte me kembengulese ne kerkimin e golit dhe pas disa ...

Lirim Kastrati vazhdon shkëlqimin, shënon gol të bukur nga distanca në fitoren e Lokomotiva Zagrebit
Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati ka vazhduar me paraqitje të mira dhe gola në Superligës së Kroacisë. Lokomotiva e Zagrebit ka arritur të fitojë në udhëtim me rezultat 2-1 ndaj Zapresic në ndeshjen e ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 17:28
Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati ka vazhduar me paraqitje të mira dhe gola në Superligës së Kroacisë. Lokomotiva e Zagrebit ka arritur të fitojë në udhëtim me rezultat 2-1 ndaj Zapresic në ndeshjen e ...

Juventus e nis me fitore, Napoli mposht Fiorentinën në një ndeshje spektakolare
Juventus e nis me fitore rrugetimin e kampionatit duke mposhtur jashte Parmen 1-0 ne ndeshjen e pare te serise A. Nje takim disi i vuajtur per bardhezinjte me Parmen e cila u shfaq shpesh e rrezikshme ne porten ...
VizionPlus | 25-Aug-2019 15:21
Juventus e nis me fitore rrugetimin e kampionatit duke mposhtur jashte Parmen 1-0 ne ndeshjen e pare te serise A. Nje takim disi i vuajtur per bardhezinjte me Parmen e cila u shfaq shpesh e rrezikshme ne porten ...

Notat e lojtarëve: Bournemouth 1-3 Manchester City, David Silva më i dalluari
Manchester City e ka mposhtur Bournemouthin në javën e tretë të Ligës Premier me rezultat 1-3, duke qëndruar dy pikë mbrapa liderit, Liverpoolit. Golin e vetëm për vendasit e realizoi Harry Wilson, ndërsa për Citizens ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 17:11
Manchester City e ka mposhtur Bournemouthin në javën e tretë të Ligës Premier me rezultat 1-3, duke qëndruar dy pikë mbrapa liderit, Liverpoolit. Golin e vetëm për vendasit e realizoi Harry Wilson, ndërsa për Citizens ...

Shotani: Jo gjithmonë paraja luan rol kryesor në futboll
Vjen goli i pestë në takimin Barcelona – Real Betis. Golin e pestë për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Vidal i sapo inkuadruar në lojë, shkruan GazetaBlic. Goli u shënua në minutën e 76’të. Rezultati aktual i takimit ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 23:34
Vjen goli i pestë në takimin Barcelona – Real Betis. Golin e pestë për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Vidal i sapo inkuadruar në lojë, shkruan GazetaBlic. Goli u shënua në minutën e 76’të. Rezultati aktual i takimit ...

City e mposht Bournemouthin me shumë spektakël, mbetet hije e Liverpoolit
Manchester City ka vazhduar me formën e lartë edhe në xhiron e tretë, duke e mposhtur Bournemouthin me rezultat 1-3. Citizens ishin të parët ata që kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Sergio Aguero në minutën e ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 16:57
Manchester City ka vazhduar me formën e lartë edhe në xhiron e tretë, duke e mposhtur Bournemouthin me rezultat 1-3. Citizens ishin të parët ata që kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Sergio Aguero në minutën e ...

Ditë historike për Amir Rrahmanin
Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, ka debutuar në Serie A me skuadrën e Veronës, raporeton Zëri.info. Rrahmani ka luajtur për 90-të minuta në barazimin që skuadra e tij e arriti në fushën e saj ndaj ...
Zeri | 25-Aug-2019 22:59
Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, ka debutuar në Serie A me skuadrën e Veronës, raporeton Zëri.info. Rrahmani ka luajtur për 90-të minuta në barazimin që skuadra e tij e arriti në fushën e saj ndaj ...

Super, super-gol nga Vidal, Barcelona po e ‘shkatërron’ Betisin
Vjen goli i tretë në takimin Barcelona- Real Betis. Golin e dytë dhe të epërsisë për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Griezmann në minutën e 49’të të takimit, shkruan GazetaBlic. rezultati aktual i takimit është 2:1 ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 22:42
Vjen goli i tretë në takimin Barcelona- Real Betis. Golin e dytë dhe të epërsisë për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Griezmann në minutën e 49’të të takimit, shkruan GazetaBlic. rezultati aktual i takimit është 2:1 ...

VIDEO: Muriqi i pandalshëm në Turqi me Fenerbhaçen, i shënon edhhe Basaksehirit
Vedat Muriqi po vazhdon shkëlqimin dhe golat në Superligën e Turqisë me skuadrën e Fenerbahces. Sulmuesi i Kosovës shënoi gol në ndeshjen e tij debutuese me Fenerbhaçen në Superligën e Turqisë ndaj Gaziantep. ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 23:03
Vedat Muriqi po vazhdon shkëlqimin dhe golat në Superligën e Turqisë me skuadrën e Fenerbahces. Sulmuesi i Kosovës shënoi gol në ndeshjen e tij debutuese me Fenerbhaçen në Superligën e Turqisë ndaj Gaziantep. ...

Griezmannnnnnn, çfarë super-goli ishte ky
Vjen goli i dytë në takimin Barcelona – Real Betis. Golin e dytë dhe të barazimin për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Griezmann në minutën e 41’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit është 1:1. ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 22:17
Vjen goli i dytë në takimin Barcelona – Real Betis. Golin e dytë dhe të barazimin për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Griezmann në minutën e 41’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit është 1:1. ...

Trajneri i Milanit: Unë nuk mund t’i ndryshojë lojtarët
Vjen goli i parë në takimin Barcelona – Real Betis. golin e parë dhe të epërsisë për skuadrën e Betisit e ka shënuar, Nabil Fekri në minutën e 15’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit është 1:0 ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 22:00
Vjen goli i parë në takimin Barcelona – Real Betis. golin e parë dhe të epërsisë për skuadrën e Betisit e ka shënuar, Nabil Fekri në minutën e 15’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit është 1:0 ...

Barcelonës nuk i duhet magjia e Messit, Griezamnn ‘shqyjen’ rrjetën e Betisit
Dy ndeshje , dy fitore. Ky është bilanci i Atletico Madrid të cilët kanë fituar ndeshjen e dytë me radhë kundër Leganes si mysafirë. Ashtu si në ndeshjen e parë me Getafe, ku Atletico fitoi me rezultat 1-0, edhe në ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 21:51
Dy ndeshje , dy fitore. Ky është bilanci i Atletico Madrid të cilët kanë fituar ndeshjen e dytë me radhë kundër Leganes si mysafirë. Ashtu si në ndeshjen e parë me Getafe, ku Atletico fitoi me rezultat 1-0, edhe në ...

VIDEO/ Udinese ‘bllokon’ Milanin, kuqezinjtë pësojnë disfatë në transfertë
Milani luajti në transfertë me Udinesen sfidën e parë të kampionatit të ri të Serie A. Në “Dacia Arena” ishte edhe testi i parë real për trajnerin Marco Giampaolo, i cili zyrtarisht e nis me humbje aventurën e tij në ...
Standard | 25-Aug-2019 21:44
Milani luajti në transfertë me Udinesen sfidën e parë të kampionatit të ri të Serie A. Në “Dacia Arena” ishte edhe testi i parë real për trajnerin Marco Giampaolo, i cili zyrtarisht e nis me humbje aventurën e tij në ...

Atletico Madrid vazhdon me fitore, e mposht Leganesin
Atletico Madridi ka vazhduar me formë të lartë duke e shënuar fitoren e dyttë nga dy xhiro në La Liga.Djelmoshat e Diego Simeones kanë arritur ta mposhtin Leganesin me rezultat 1-0.Golin e vetëm e shënoi Vitolo në ...
Shenja | 25-Aug-2019 21:08
Atletico Madridi ka vazhduar me formë të lartë duke e shënuar fitoren e dyttë nga dy xhiro në La Liga.Djelmoshat e Diego Simeones kanë arritur ta mposhtin Leganesin me rezultat 1-0.Golin e vetëm e shënoi Vitolo në ...

Milani nuk e jep imazhin e ekipit të madh, starton me humbje
Milan e ka nisur me humbje sezonin 2019/2020 në Serie A. ‘Rossonerët’ janë mposhtur me rezultat minimal 1:0 nga Udinese në ‘Dacia Arena’. Trajneri i ri i Milanit, Marco Giampaolo, vendosi që në këtë ndeshje t’u besojë ...
Zeri | 25-Aug-2019 21:04
Milan e ka nisur me humbje sezonin 2019/2020 në Serie A. ‘Rossonerët’ janë mposhtur me rezultat minimal 1:0 nga Udinese në ‘Dacia Arena’. Trajneri i ri i Milanit, Marco Giampaolo, vendosi që në këtë ndeshje t’u besojë ...

Duel i çmendur Fiorentina-Napoli, skuadra e Ançelotit feston pas 7 golash
Nëse Juventusi është mjaftuar me një gol në ndeshjen e hapjes ndaj Parmës, Napolit i janë dashur të shënojë 4 të tillë për të mposhtur Fiorentinën që nuk është dorëzuar asnjëherë në një ndeshje shumë argëtuese që u ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 22:56
Nëse Juventusi është mjaftuar me një gol në ndeshjen e hapjes ndaj Parmës, Napolit i janë dashur të shënojë 4 të tillë për të mposhtur Fiorentinën që nuk është dorëzuar asnjëherë në një ndeshje shumë argëtuese që u ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved