ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 00:13

Manchester City, dy pikë larg Liverpool-it

Manchester City, dy pikë larg Liverpool-it
Manchester City u afrua sërish me kreun e renditjes në Premier Ligë, pas fitores arritur jashtë fushe. Sulmuesi argjentinas, Aguero, ishte më i miri për ekipin e Guardiolës, duke shënuar dy gola. Kampionët as nuk mund ...
ABCNews | 25-Aug-2019 23:31
Manchester City u afrua sërish me kreun e renditjes në Premier Ligë, pas fitores arritur jashtë fushe. Sulmuesi argjentinas, Aguero, ishte më i miri për ekipin e Guardiolës, duke shënuar dy gola. Kampionët as nuk mund ...

Drita këndellet shpejt, triumfon ndaj Flamurtarit
Drita ka arritur të shënojë fitore në shtëpi ndaj Flamurtarit me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në Superligën e Kosovës. Skuadra gjilanase ka arritur të shijoj fitoren e parë këtë sezon, pasi ka ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 18:48
Drita ka arritur të shënojë fitore në shtëpi ndaj Flamurtarit me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në Superligën e Kosovës. Skuadra gjilanase ka arritur të shijoj fitoren e parë këtë sezon, pasi ka ...

Bastien Toma shënon gol të bukur në fitoren e Sionit ndaj Luzernit
Mesfushori shqiptar, Bastien Toma ka shënuar gol të bukur në këtë fundjavë në Superligën e Zvicrës. Sioni ka arritur të fitojë në shtëpi me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Luzrenit në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 18:41
Mesfushori shqiptar, Bastien Toma ka shënuar gol të bukur në këtë fundjavë në Superligën e Zvicrës. Sioni ka arritur të fitojë në shtëpi me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Luzrenit në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë ...

Gola, spektakël dhe polemika, “zjarr” në javën e parë të Serie A
Gola, spektakël dhe shumë polemika, por edhe konfirmime. Ka nisur në këtë mënyrë sezoni i ri i Serie A, që pa Juventusin dhe Napolin menjëherë pretendentë, ashtu siç ishin edhe parashikimet. Me një gol të kapitenit ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 13:02
Gola, spektakël dhe shumë polemika, por edhe konfirmime. Ka nisur në këtë mënyrë sezoni i ri i Serie A, që pa Juventusin dhe Napolin menjëherë pretendentë, ashtu siç ishin edhe parashikimet. Me një gol të kapitenit ...

Lirim Kastrati vazhdon shkëlqimin, shënon gol të bukur nga distanca në fitoren e Lokomotiva Zagrebit
Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati ka vazhduar me paraqitje të mira dhe gola në Superligës së Kroacisë. Lokomotiva e Zagrebit ka arritur të fitojë në udhëtim me rezultat 2-1 ndaj Zapresic në ndeshjen e ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 17:28
Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati ka vazhduar me paraqitje të mira dhe gola në Superligës së Kroacisë. Lokomotiva e Zagrebit ka arritur të fitojë në udhëtim me rezultat 2-1 ndaj Zapresic në ndeshjen e ...

Liverpool i vetëm në krye, Real Madrid ngec në shtëpi
Liverpool triumfoi ne supersfiden e javes se trete te premier liges angleze duke mposhtur ne shtepi topcinje e Arsenal me rezlutatin 3-1. Skuadra e Jurgen Klop ishte me kembengulese ne kerkimin e golit dhe pas disa ...
VizionPlus | 25-Aug-2019 15:33
Liverpool triumfoi ne supersfiden e javes se trete te premier liges angleze duke mposhtur ne shtepi topcinje e Arsenal me rezlutatin 3-1. Skuadra e Jurgen Klop ishte me kembengulese ne kerkimin e golit dhe pas disa ...

Notat e lojtarëve: Bournemouth 1-3 Manchester City, David Silva më i dalluari
Manchester City e ka mposhtur Bournemouthin në javën e tretë të Ligës Premier me rezultat 1-3, duke qëndruar dy pikë mbrapa liderit, Liverpoolit. Golin e vetëm për vendasit e realizoi Harry Wilson, ndërsa për Citizens ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 17:11
Manchester City e ka mposhtur Bournemouthin në javën e tretë të Ligës Premier me rezultat 1-3, duke qëndruar dy pikë mbrapa liderit, Liverpoolit. Golin e vetëm për vendasit e realizoi Harry Wilson, ndërsa për Citizens ...

Juventus e nis me fitore, Napoli mposht Fiorentinën në një ndeshje spektakolare
Juventus e nis me fitore rrugetimin e kampionatit duke mposhtur jashte Parmen 1-0 ne ndeshjen e pare te serise A. Nje takim disi i vuajtur per bardhezinjte me Parmen e cila u shfaq shpesh e rrezikshme ne porten ...
VizionPlus | 25-Aug-2019 15:21
Juventus e nis me fitore rrugetimin e kampionatit duke mposhtur jashte Parmen 1-0 ne ndeshjen e pare te serise A. Nje takim disi i vuajtur per bardhezinjte me Parmen e cila u shfaq shpesh e rrezikshme ne porten ...

Shotani: Jo gjithmonë paraja luan rol kryesor në futboll
Vjen goli i pestë në takimin Barcelona – Real Betis. Golin e pestë për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Vidal i sapo inkuadruar në lojë, shkruan GazetaBlic. Goli u shënua në minutën e 76’të. Rezultati aktual i takimit ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 23:34
Vjen goli i pestë në takimin Barcelona – Real Betis. Golin e pestë për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Vidal i sapo inkuadruar në lojë, shkruan GazetaBlic. Goli u shënua në minutën e 76’të. Rezultati aktual i takimit ...

Ditë historike për Amir Rrahmanin
Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, ka debutuar në Serie A me skuadrën e Veronës, raporeton Zëri.info. Rrahmani ka luajtur për 90-të minuta në barazimin që skuadra e tij e arriti në fushën e saj ndaj ...
Zeri | 25-Aug-2019 22:59
Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, ka debutuar në Serie A me skuadrën e Veronës, raporeton Zëri.info. Rrahmani ka luajtur për 90-të minuta në barazimin që skuadra e tij e arriti në fushën e saj ndaj ...

Super, super-gol nga Vidal, Barcelona po e ‘shkatërron’ Betisin
Vjen goli i tretë në takimin Barcelona- Real Betis. Golin e dytë dhe të epërsisë për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Griezmann në minutën e 49’të të takimit, shkruan GazetaBlic. rezultati aktual i takimit është 2:1 ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 22:42
Vjen goli i tretë në takimin Barcelona- Real Betis. Golin e dytë dhe të epërsisë për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Griezmann në minutën e 49’të të takimit, shkruan GazetaBlic. rezultati aktual i takimit është 2:1 ...

City e mposht Bournemouthin me shumë spektakël, mbetet hije e Liverpoolit
Manchester City ka vazhduar me formën e lartë edhe në xhiron e tretë, duke e mposhtur Bournemouthin me rezultat 1-3. Citizens ishin të parët ata që kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Sergio Aguero në minutën e ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 16:57
Manchester City ka vazhduar me formën e lartë edhe në xhiron e tretë, duke e mposhtur Bournemouthin me rezultat 1-3. Citizens ishin të parët ata që kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Sergio Aguero në minutën e ...

Griezmannnnnnn, çfarë super-goli ishte ky
Vjen goli i dytë në takimin Barcelona – Real Betis. Golin e dytë dhe të barazimin për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Griezmann në minutën e 41’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit është 1:1. ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 22:17
Vjen goli i dytë në takimin Barcelona – Real Betis. Golin e dytë dhe të barazimin për skuadrën e Barcelonës e ka shënuar Griezmann në minutën e 41’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit është 1:1. ...

Trajneri i Milanit: Unë nuk mund t’i ndryshojë lojtarët
Vjen goli i parë në takimin Barcelona – Real Betis. golin e parë dhe të epërsisë për skuadrën e Betisit e ka shënuar, Nabil Fekri në minutën e 15’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit është 1:0 ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 22:00
Vjen goli i parë në takimin Barcelona – Real Betis. golin e parë dhe të epërsisë për skuadrën e Betisit e ka shënuar, Nabil Fekri në minutën e 15’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit është 1:0 ...

Barcelonës nuk i duhet magjia e Messit, Griezamnn ‘shqyjen’ rrjetën e Betisit
Dy ndeshje , dy fitore. Ky është bilanci i Atletico Madrid të cilët kanë fituar ndeshjen e dytë me radhë kundër Leganes si mysafirë. Ashtu si në ndeshjen e parë me Getafe, ku Atletico fitoi me rezultat 1-0, edhe në ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 21:51
Dy ndeshje , dy fitore. Ky është bilanci i Atletico Madrid të cilët kanë fituar ndeshjen e dytë me radhë kundër Leganes si mysafirë. Ashtu si në ndeshjen e parë me Getafe, ku Atletico fitoi me rezultat 1-0, edhe në ...

VIDEO/ Udinese ‘bllokon’ Milanin, kuqezinjtë pësojnë disfatë në transfertë
Milani luajti në transfertë me Udinesen sfidën e parë të kampionatit të ri të Serie A. Në “Dacia Arena” ishte edhe testi i parë real për trajnerin Marco Giampaolo, i cili zyrtarisht e nis me humbje aventurën e tij në ...
Standard | 25-Aug-2019 21:44
Milani luajti në transfertë me Udinesen sfidën e parë të kampionatit të ri të Serie A. Në “Dacia Arena” ishte edhe testi i parë real për trajnerin Marco Giampaolo, i cili zyrtarisht e nis me humbje aventurën e tij në ...

Atletico Madrid vazhdon me fitore, e mposht Leganesin
Atletico Madridi ka vazhduar me formë të lartë duke e shënuar fitoren e dyttë nga dy xhiro në La Liga.Djelmoshat e Diego Simeones kanë arritur ta mposhtin Leganesin me rezultat 1-0.Golin e vetëm e shënoi Vitolo në ...
Shenja | 25-Aug-2019 21:08
Atletico Madridi ka vazhduar me formë të lartë duke e shënuar fitoren e dyttë nga dy xhiro në La Liga.Djelmoshat e Diego Simeones kanë arritur ta mposhtin Leganesin me rezultat 1-0.Golin e vetëm e shënoi Vitolo në ...

Milani nuk e jep imazhin e ekipit të madh, starton me humbje
Milan e ka nisur me humbje sezonin 2019/2020 në Serie A. ‘Rossonerët’ janë mposhtur me rezultat minimal 1:0 nga Udinese në ‘Dacia Arena’. Trajneri i ri i Milanit, Marco Giampaolo, vendosi që në këtë ndeshje t’u besojë ...
Zeri | 25-Aug-2019 21:04
Milan e ka nisur me humbje sezonin 2019/2020 në Serie A. ‘Rossonerët’ janë mposhtur me rezultat minimal 1:0 nga Udinese në ‘Dacia Arena’. Trajneri i ri i Milanit, Marco Giampaolo, vendosi që në këtë ndeshje t’u besojë ...

Atletico i ka specializuar fitoret me rezultat 1:0
Skuadra e Diego Simeones, ka mposhtur 0-1 në udhëtim Leganes, në një ndeshje aspak të lehtë. Edhe në këtë ndeshje, me paraqitje të mirë u dallua talenti i ardhur nga Benfica, Joao Felix. Reprezentuesi portugez në ...
Lajminet | 25-Aug-2019 20:55
Skuadra e Diego Simeones, ka mposhtur 0-1 në udhëtim Leganes, në një ndeshje aspak të lehtë. Edhe në këtë ndeshje, me paraqitje të mirë u dallua talenti i ardhur nga Benfica, Joao Felix. Reprezentuesi portugez në ...

Atletico Madrid e sigurt, fiton tri pikët e radhës
Dy ndeshje , dy fitore. Ky është bilanci i Atletico Madrid të cilët kanë fituar ndeshjen e dytë me radhë kundër Leganes si mysafirë. Ashtu si në ndeshjen e parë me Getafe, ku Atletico fitoi me rezultat 1-0, edhe në ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 20:55
Dy ndeshje , dy fitore. Ky është bilanci i Atletico Madrid të cilët kanë fituar ndeshjen e dytë me radhë kundër Leganes si mysafirë. Ashtu si në ndeshjen e parë me Getafe, ku Atletico fitoi me rezultat 1-0, edhe në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved