ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 18:26

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira. Në pjesën veriore të vendit, pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 19 gradë ...
Telegrafi | 26-Aug-2019 08:06
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira. Në pjesën veriore të vendit, pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 19 gradë ...

Ndryshim moti, paradite me diell pasdite priten shtrëngata dhe reshje shiu
Java e fundit e muajit gusht do të vazhdojë të shoqërohet me mot të nxehtë. Në ditët e para të kësaj jave priten shtrëngata dhe reshje shiu. Sot në vendin tonë do të mbajë mot pjesërisht i vranët, pasdite priten ...
Telegrafi | 26-Aug-2019 07:51
Java e fundit e muajit gusht do të vazhdojë të shoqërohet me mot të nxehtë. Në ditët e para të kësaj jave priten shtrëngata dhe reshje shiu. Sot në vendin tonë do të mbajë mot pjesërisht i vranët, pasdite priten ...

Moti për pesë ditët e ardhshme, të hënën dhe të martën pritet të ketë shi
Gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me diell dhe vranësira të ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 20:24
Gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me diell dhe vranësira të ...

Temperatura deri në 39 °C, ja parashikimi i motit për çdo qytet
Vendi ynë sot do të ndikohet nga mot me kthjellime dhe në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim dhe do të shtrihen në pjesën më të madhe të territorit. Në relievet malore reshje shiu afatshkurtra në formën e stuhive, ...
Telegraf | 25-Aug-2019 11:36
Vendi ynë sot do të ndikohet nga mot me kthjellime dhe në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim dhe do të shtrihen në pjesën më të madhe të territorit. Në relievet malore reshje shiu afatshkurtra në formën e stuhive, ...

Ndryshim moti, paradite me diell pasdite priten reshje shiu
Java e fundit e muajit gusht do të vazhdojë të shoqërohet me mot të nxehtë. Në ditët e para të kësaj jave priten shtrëngata dhe reshje shiu. Sot në vendin tonë do të mbajë mot pjesërisht i vranët, pasdite priten ...
Arbresh | 26-Aug-2019 08:36
Java e fundit e muajit gusht do të vazhdojë të shoqërohet me mot të nxehtë. Në ditët e para të kësaj jave priten shtrëngata dhe reshje shiu. Sot në vendin tonë do të mbajë mot pjesërisht i vranët, pasdite priten ...

Paradite mot me diell, pasdite vranësira
Sot parashikohet që temperatura maksimale të jetë prej 29 deri 38 gradë celsius, ndërsa gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike deri të martën moti ...
Shenja | 26-Aug-2019 08:15
Sot parashikohet që temperatura maksimale të jetë prej 29 deri 38 gradë celsius, ndërsa gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike deri të martën moti ...

Ndryshime drastike të motit: Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim
Javën e fundit të muajit gusht vazhdon moti i nxehtë, por ditëve të para të javës me shtrëngata me shi Gjatë ditës së sotme mot pjesërisht vranët, priten edhe zhvillime të shtrëngatave me shi. Temperatura maksimale ...
Zeri | 26-Aug-2019 08:06
Javën e fundit të muajit gusht vazhdon moti i nxehtë, por ditëve të para të javës me shtrëngata me shi Gjatë ditës së sotme mot pjesërisht vranët, priten edhe zhvillime të shtrëngatave me shi. Temperatura maksimale ...

Moti për ditën e sotme
Edhe gjatë ditës së sotme do të mbizotëroj një mot i nxehtë me temperatura maksimale 20 gradë. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës, në Prishtinë temperaturat maksimale do të shënojnë deri në 20 gradë, ndërsa ...
Bota Sot | 31-Mar-2016 08:23
Edhe gjatë ditës së sotme do të mbizotëroj një mot i nxehtë me temperatura maksimale 20 gradë. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës, në Prishtinë temperaturat maksimale do të shënojnë deri në 20 gradë, ndërsa ...

Moti për ditën e sotme
Gjatë ditës së sotme do të ketë mot pjesërisht vranët, priten edhe zhvillime të shtrëngatave me shi. Temperatura maksimale pritet të jetë 31 gradë Celsius, kurse ajo minimalja pritet të jetë 16 gradë Celsius. Do të fryj ...
Medial | 26-Aug-2019 07:54
Gjatë ditës së sotme do të ketë mot pjesërisht vranët, priten edhe zhvillime të shtrëngatave me shi. Temperatura maksimale pritet të jetë 31 gradë Celsius, kurse ajo minimalja pritet të jetë 16 gradë Celsius. Do të fryj ...

Maqedoni, deri të martën moti do jetë me shi dhe temperatura të larta
Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike deri të martën moti gjatë orëve të pasdites do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut. Nga dita e mërkurë moti do të jetë sabil, njofton Telegrafi Maqedoni. ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 12:24
Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike deri të martën moti gjatë orëve të pasdites do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut. Nga dita e mërkurë moti do të jetë sabil, njofton Telegrafi Maqedoni. ...

Ndryshojnë temperaturat, parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim
Javën e fundit të muajit gusht vazhdon moti i nxehtë, por ditëve të para të javës me shtrëngata me shi. Gjatë ditës së sotme mot pjesërisht vranët, priten edhe zhvillime të shtrëngatave me shi. Temperatura maksimale ...
InFokusi | 26-Aug-2019 07:48
Javën e fundit të muajit gusht vazhdon moti i nxehtë, por ditëve të para të javës me shtrëngata me shi. Gjatë ditës së sotme mot pjesërisht vranët, priten edhe zhvillime të shtrëngatave me shi. Temperatura maksimale ...

Ndryshojnë temperaturat, parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim
Fronti i ftohtë i cili përfshiu sot Kosovën dhe disa pjesë tjera të rajonit shkaktojë destabilizim të fuqishëm të motit ku pati shtrëngata të fuqishme lokale dhe pastaj ulje të temperaturave. Temperaturat do të ...
Lajminet | 15-Aug-2019 07:39
Fronti i ftohtë i cili përfshiu sot Kosovën dhe disa pjesë tjera të rajonit shkaktojë destabilizim të fuqishëm të motit ku pati shtrëngata të fuqishme lokale dhe pastaj ulje të temperaturave. Temperaturat do të ...

Ndryshime drastike të motit: Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim
Javën e fundit të muajit gusht vazhdon moti i nxehtë, por ditëve të para të javës me shtrëngata me shi Gjatë ditës së sotme mot pjesërisht vranët, priten edhe zhvillime të shtrëngatave me shi. Temperatura maksimale ...
Gazeta Express | 26-Aug-2019 07:15
Javën e fundit të muajit gusht vazhdon moti i nxehtë, por ditëve të para të javës me shtrëngata me shi Gjatë ditës së sotme mot pjesërisht vranët, priten edhe zhvillime të shtrëngatave me shi. Temperatura maksimale ...

Moti: Sot e nesër – jostabil
Temperaturat më të larta 30-33°C. Gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me diell ...
Gazeta Monitor | 25-Aug-2019 23:43
Temperaturat më të larta 30-33°C. Gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me diell ...

Temperatura deri në 39 °C, parashikimi i motit për çdo qytet..
Vendi ynë sot do të ndikohet nga mot me kthjellime dhe në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim dhe do të shtrihen në pjesën më të madhe të territorit. Në relievet malore reshje shiu afatshkurtra në formën e stuhive, ...
Standard | 25-Aug-2019 21:44
Vendi ynë sot do të ndikohet nga mot me kthjellime dhe në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim dhe do të shtrihen në pjesën më të madhe të territorit. Në relievet malore reshje shiu afatshkurtra në formën e stuhive, ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me diell dhe vranësira të ...
InFokusi | 25-Aug-2019 20:55
Gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me diell dhe vranësira të ...

Ky është parashikimi i motit, për pesë ditët e ardhshme
Nga dita e hënë deri të mërkurën, vendi do të jetë nën ndikimin e masave relativisht të ngrohta të cilat vijnë nga pjesa jugperëndimore e kontinentit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në këto kushte do të ...
Bota Sot | 31-Jan-2016 17:29
Nga dita e hënë deri të mërkurën, vendi do të jetë nën ndikimin e masave relativisht të ngrohta të cilat vijnë nga pjesa jugperëndimore e kontinentit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në këto kushte do të ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e enjete nëpër disa territore mund të sjellin riga shiu të dobëta dhe të izoluara, kryesisht në viset malore. Temperaturat ...
Koha.net | 14-Aug-2016 18:51
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e enjete nëpër disa territore mund të sjellin riga shiu të dobëta dhe të izoluara, kryesisht në viset malore. Temperaturat ...

Mot i ndryshueshëm e me temperatura ekstreme na pret këtë javë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se, vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Sipas IHMK-së, kjo situatë meteorologjike do të ...
Lajminet | 25-Aug-2019 20:24
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se, vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Sipas IHMK-së, kjo situatë meteorologjike do të ...

Moti për pesë ditët e ardhshme
Gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me diell dhe vranësira të ...
Indeks Online | 25-Aug-2019 20:13
Gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me diell dhe vranësira të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved