ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2019 17:51

LDK kërkon kryeministrin, kushti për koalicionet parazgjedhore

LDK kërkon kryeministrin, kushti për koalicionet parazgjedhore
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...
Top Channel | 24-Aug-2019 18:56
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...

Vjosa Osmani është Angela Merkel e Kosovës
Anëtarja e Kryesisë së LDK’së, Vjosa Osmani, ka nisur të cilësohet si politikania gjermane Angela Merkel. Partia e Isa Mustafës do të vendos nesër se kush do të jetë kandidat për Kryeministër në zgjedhjet e kësaj ...
Telegraf | 25-Aug-2019 15:12
Anëtarja e Kryesisë së LDK’së, Vjosa Osmani, ka nisur të cilësohet si politikania gjermane Angela Merkel. Partia e Isa Mustafës do të vendos nesër se kush do të jetë kandidat për Kryeministër në zgjedhjet e kësaj ...

LDK pritet të vendosë sot rreth kandidatit për kryeministër
Sot mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të diskutohet për kandidatin për kryeministër nga radhët e kësaj partie. Deri më tani është përfolur emri i Vjosa Osmanit, si kandidate ...
Telegrafi | 26-Aug-2019 07:27
Sot mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të diskutohet për kandidatin për kryeministër nga radhët e kësaj partie. Deri më tani është përfolur emri i Vjosa Osmanit, si kandidate ...

?Abrashi e konfirmon: Jam zgjedhur sekretar organizativ i LDK-së
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, e ka konfirmuar se është zgjedhur sekretar organizativ i partisë, një nga pozitat kryesore në subjekt. Pasi është përzgjedhur si anëtar i kryesisë, ai sot ...
Telegrafi | 24-Aug-2019 17:20
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, e ka konfirmuar se është zgjedhur sekretar organizativ i partisë, një nga pozitat kryesore në subjekt. Pasi është përzgjedhur si anëtar i kryesisë, ai sot ...

LDK pritet të vendosë sot rreth kandidatit për kryeministër
Sot mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të diskutohet për kandidatin për kryeministër nga radhët e kësaj partie. Kryesia e LDK-së të shtunën e kaluar ka lënë të hapur mundësinë që kjo ...
Arbresh | 26-Aug-2019 08:29
Sot mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të diskutohet për kandidatin për kryeministër nga radhët e kësaj partie. Kryesia e LDK-së të shtunën e kaluar ka lënë të hapur mundësinë që kjo ...

LDK mblidhet sot, vendos për kandidatin për kryeministër
Kryesia e re e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot për të diskutuar dy tema të rëndësisë së madhe. Se a do të futet në koalicion parazgjedhor dhe kush do të jetë kandidati për kryeministër nga kjo parti, ...
EkonomiaOnline | 26-Aug-2019 08:03
Kryesia e re e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot për të diskutuar dy tema të rëndësisë së madhe. Se a do të futet në koalicion parazgjedhor dhe kush do të jetë kandidati për kryeministër nga kjo parti, ...

LDK mblidhet sot, temë kryesore kandidati për kryeministër
Kryesia e re e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot për të diskutuar dy tema të rëndësisë së madhe. Se a do të futet në koalicion parazgjedhor dhe kush do të jetë kandidati për kryeministër nga kjo parti, ...
Klan Kosova | 26-Aug-2019 07:54
Kryesia e re e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot për të diskutuar dy tema të rëndësisë së madhe. Se a do të futet në koalicion parazgjedhor dhe kush do të jetë kandidati për kryeministër nga kjo parti, ...

LDK vendos sot rreth kandidatit për kryeministër
Lidhja Demokratike e Kosovës sot pritet ta caktojë nominimin e kandidatit për kryeministër për zgjedhjet e parakohshme. Në rast se nuk do të ketë konsensus në Kryesi të partisë të hënën për ndonjërin prej emrave, ...
Lajminet | 26-Aug-2019 07:42
Lidhja Demokratike e Kosovës sot pritet ta caktojë nominimin e kandidatit për kryeministër për zgjedhjet e parakohshme. Në rast se nuk do të ketë konsensus në Kryesi të partisë të hënën për ndonjërin prej emrave, ...

LDK pritet të vendosë sot rreth kandidatit për kryeministër
Sot mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të diskutohet për kandidatin për kryeministër nga radhët e kësaj partie. Kryesia e LDK-së të shtunën e kaluar ka lënë të hapur mundësinë që kjo ...
Indeks Online | 26-Aug-2019 07:36
Sot mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të diskutohet për kandidatin për kryeministër nga radhët e kësaj partie. Kryesia e LDK-së të shtunën e kaluar ka lënë të hapur mundësinë që kjo ...

LDK pritet të vendosë sot rreth kandidatit për kryeministër
Sot mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të diskutohet për kandidatin për kryeministër nga radhët e kësaj partie. Kryesia e LDK-së të shtunën e kaluar ka lënë të hapur mundësinë që kjo ...
InFokusi | 26-Aug-2019 07:24
Sot mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të diskutohet për kandidatin për kryeministër nga radhët e kësaj partie. Kryesia e LDK-së të shtunën e kaluar ka lënë të hapur mundësinë që kjo ...

LDK pritet të vendosë sot rreth kandidatit për kryeministër
Sot mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të diskutohet për kandidatin për kryeministër nga radhët e kësaj partie.
Kosova Press | 26-Aug-2019 07:18
Sot mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pritet të diskutohet për kandidatin për kryeministër nga radhët e kësaj partie.

Sot mblidhet LDK: Këto janë dy temat e nxehta që do të diskutohen
Kryesia e re e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot për të diskutuar dy tema shumë të nxehta Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri se sot Kryesia e re do të mblidhet të flasë për koalicionin e mundshëm ...
Gazeta Express | 26-Aug-2019 07:12
Kryesia e re e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot për të diskutuar dy tema shumë të nxehta Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri se sot Kryesia e re do të mblidhet të flasë për koalicionin e mundshëm ...

‘Shpërthen’ vëllai i Xhafer Tahirit i quan “prostituta politike” zyrtarët e LDK-së
Po vazhdojnë reagimet për zgjedhjen e Kryesisë së re të LDK-së. Ahmet Tahiri, vëllai i Xhafer Tahirit, ka reaguar pasi që nuk është më pjesë e Kryesisë së LDK-së. Kryetari i Vushtrrisë i cili është nga radhët e Lidhjes ...
Arbresh | 26-Aug-2019 00:31
Po vazhdojnë reagimet për zgjedhjen e Kryesisë së re të LDK-së. Ahmet Tahiri, vëllai i Xhafer Tahirit, ka reaguar pasi që nuk është më pjesë e Kryesisë së LDK-së. Kryetari i Vushtrrisë i cili është nga radhët e Lidhjes ...

Xhafer Tahiri nuk u zgjodh anëtar i Kryesisë, vëllai i tij i quan “prostituta politike” zyrtarët e LDK-së
Kryetari i Vushtrrisë i cili është nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Xhafer Tahiri, më nuk është pjesë e Kryesisë së re të këtij subjekti politik. Pas mbledhjes që dje e ka mbajtur Këshilli i LDK-së, ku ...
Lajminet | 26-Aug-2019 00:16
Kryetari i Vushtrrisë i cili është nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Xhafer Tahiri, më nuk është pjesë e Kryesisë së re të këtij subjekti politik. Pas mbledhjes që dje e ka mbajtur Këshilli i LDK-së, ku ...

Vëllai i Xhafer Tahirit thotë se 'prostitutat politike' ia zunë vendin vëllait të tij në kryesinë e LDK-së
Ahmet Tahiri, vëllai i Xhafer Tahirit, ka reaguar pasi që nuk është më pjesë e Kryesisë së LDK-së. Kryetari i Vushtrrisë i cili është nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Xhafer Tahiri, më nuk është pjesë ...
Zeri | 25-Aug-2019 23:31
Ahmet Tahiri, vëllai i Xhafer Tahirit, ka reaguar pasi që nuk është më pjesë e Kryesisë së LDK-së. Kryetari i Vushtrrisë i cili është nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Xhafer Tahiri, më nuk është pjesë ...

LDK në Kosovë i jep dritën jeshile kryetarit Mustafa për të negociuar me Albin Kurtin
Lidhja Demokratike e Kosovës ka mandatuar kreun e partisë Isa Mustafën që të negociojë me Lëvizjen Vetëvendosje për një koalicion të mundshëm parazgjedhor. Kjo parti as pas kësaj mbledhje nuk ka dalë me kandidat për ...
ABCNews | 24-Aug-2019 16:33
Lidhja Demokratike e Kosovës ka mandatuar kreun e partisë Isa Mustafën që të negociojë me Lëvizjen Vetëvendosje për një koalicion të mundshëm parazgjedhor. Kjo parti as pas kësaj mbledhje nuk ka dalë me kandidat për ...

LDK mblidhet nesër në orën 14:00, mandatari për kryeministër e koalicioni me VV-në dy temat kryesore
Caktimi i mandatarit për kryeministër dhe koalicioni i mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje do të jenë dy temat e nxehta të cilat do të diskutohen në mbledhjen e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje ...
Zeri | 25-Aug-2019 23:16
Caktimi i mandatarit për kryeministër dhe koalicioni i mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje do të jenë dy temat e nxehta të cilat do të diskutohen në mbledhjen e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje ...

LDK mblidhet nesër nga ora 14:00, ka dy tema të “nxehta”
Caktimi i mandatarit për kryeministër dhe koalicioni i mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje do të jenë dy temat e “nxehta” të cilat do të diskutohen në mbledhjen e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje ...
Gazeta Observer | 25-Aug-2019 23:16
Caktimi i mandatarit për kryeministër dhe koalicioni i mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje do të jenë dy temat e “nxehta” të cilat do të diskutohen në mbledhjen e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje ...

LDK mblidhet nesër në orën 14:00, këto janë temat e diskutimit
Caktimi i mandatarit për kryeministër dhe koalicioni i mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje do të jenë dy temat e nxehta të cilat do të diskutohen në mbledhjen e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje ...
Arbresh | 25-Aug-2019 23:06
Caktimi i mandatarit për kryeministër dhe koalicioni i mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje do të jenë dy temat e nxehta të cilat do të diskutohen në mbledhjen e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje ...

LDK mblidhet nesër në orën 14:00, mandatari për kryeministër e koalicioni me VV’në dy temat e nxehta
Caktimi i mandatarit për kryeministër dhe koalicioni i mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje do të jenë dy temat e nxehta të cilat do të diskutohen në mbledhjen e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 22:42
Caktimi i mandatarit për kryeministër dhe koalicioni i mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje do të jenë dy temat e nxehta të cilat do të diskutohen në mbledhjen e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo mbledhje ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved