ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 06:30

Ditë e shënuar! 109 vite më parë lindi e madhja Nënë Tereza

Ditë e shënuar! 109 vite më parë lindi e madhja Nënë Tereza
Sot është një ditë e shënuar dhe që vlen të kujtohet nga të gjithë shqiptarët në mbarë botën. Si sot 109 vite më parë erdhi në jetë një ndër njerëzit më të shquar të Shqipërisë, që do të kujtohet padyshim brez pas ...
BalkanWeb | 26-Aug-2019 08:22
Sot është një ditë e shënuar dhe që vlen të kujtohet nga të gjithë shqiptarët në mbarë botën. Si sot 109 vite më parë erdhi në jetë një ndër njerëzit më të shquar të Shqipërisë, që do të kujtohet padyshim brez pas ...

Haradinaj: Shën Tereza me mrekullitë e saj i dha botës shembullin unik të humanizmit
Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka kujtuar Shën Terezën në 109 vjetorin e lindjes së saj. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se nobelistja e parë shqiptare në mënyrë të mahnitshme mishëroi idenë e ...
Gazeta Express | 26-Aug-2019 08:36
Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka kujtuar Shën Terezën në 109 vjetorin e lindjes së saj. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se nobelistja e parë shqiptare në mënyrë të mahnitshme mishëroi idenë e ...

Haradinaj: Shën Tereza i dha botës shembullin më unik të humanizmit
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në 109 vjetorin e lindjes së nobelistës së parë shqiptare, Shën Tereza, ka thënë se ajo me mrekullitë e saj, i dha botës shembullin më unik dhe të papërseritshëm të humanizmit. ...
Indeks Online | 26-Aug-2019 08:36
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në 109 vjetorin e lindjes së nobelistës së parë shqiptare, Shën Tereza, ka thënë se ajo me mrekullitë e saj, i dha botës shembullin më unik dhe të papërseritshëm të humanizmit. ...

Haradinaj: Shën Tereza i dha botës shembullin më unik të humanizmit
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në 109 vjetorin e lindjes së nobelistës së parë shqiptare, Shën Tereza, ka thënë se ajo me mrekullitë e saj, i dha botës shembullin më unik dhe të papërseritshëm të humanizmit. ...
InFokusi | 26-Aug-2019 08:36
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në 109 vjetorin e lindjes së nobelistës së parë shqiptare, Shën Tereza, ka thënë se ajo me mrekullitë e saj, i dha botës shembullin më unik dhe të papërseritshëm të humanizmit. ...

109 vjet nga lindja e Shën Terezës, jeta e humanistet shqiptare (VIDEO)
Kur ajo ishte gjallë Shën Tereza njihej dhe konsiderohej nga njerëzit që i besonin se ajo bënte mrekulli. Sot ajo kujtohet si shenjëtore e vërtet. Kjo grua me një fytyrë të imët, të rrudhur, të plakur, ka pushtuar ...
Klan Kosova | 26-Aug-2019 08:36
Kur ajo ishte gjallë Shën Tereza njihej dhe konsiderohej nga njerëzit që i besonin se ajo bënte mrekulli. Sot ajo kujtohet si shenjëtore e vërtet. Kjo grua me një fytyrë të imët, të rrudhur, të plakur, ka pushtuar ...

Haradinaj: Shën Tereza me mrekullitë e saj i dha botës shembullin unik të humanizmit
Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka kujtuar Shën Terezën në 109 vjetorin e lindjes së saj. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se nobelistja e parë shqiptare në mënyrë të mahnitshme mishëroi idenë e ...
Medial | 26-Aug-2019 08:29
Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka kujtuar Shën Terezën në 109 vjetorin e lindjes së saj. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se nobelistja e parë shqiptare në mënyrë të mahnitshme mishëroi idenë e ...

Haradinaj: Shën Tereza me mrekullitë e saj i dha botës shembullin unik të humanizmit
Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka kujtuar Shën Terezën në 109 vjetorin e lindjes së saj. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se nobelistja e parë shqiptare në mënyrë të mahnitshme mishëroi idenë e ...
EkonomiaOnline | 26-Aug-2019 08:29
Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka kujtuar Shën Terezën në 109 vjetorin e lindjes së saj. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se nobelistja e parë shqiptare në mënyrë të mahnitshme mishëroi idenë e ...

Haradinaj: Shën Tereza i dha botës shembullin më unik të humanizmit
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në 109 vjetorin e lindjes së nobelistës së parë shqiptare, Shën Tereza, ka thënë se ajo me mrekullitë e saj, i dha botës shembullin më unik dhe të papërseritshëm të humanizmit.
Kosova Press | 26-Aug-2019 08:29
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në 109 vjetorin e lindjes së nobelistës së parë shqiptare, Shën Tereza, ka thënë se ajo me mrekullitë e saj, i dha botës shembullin më unik dhe të papërseritshëm të humanizmit.

Haradinaj: Shën Tereza me mrekullitë e saj i dha botës shembullin unik të humanizmit
Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka kujtuar Shën Terezën në 109 vjetorin e lindjes së saj. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se nobelistja e parë shqiptare në mënyrë të mahnitshme mishëroi idenë e ...
Klan Kosova | 26-Aug-2019 08:22
Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka kujtuar Shën Terezën në 109 vjetorin e lindjes së saj. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se nobelistja e parë shqiptare në mënyrë të mahnitshme mishëroi idenë e ...

109 vjet më parë u lind Nënë Tereza
Sot është ditëlindja e Shën Nënë Terezës. Nobelistja shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Nëna Terezë ka lindur më 26 gusht 1910 në Shkup. Ajo tërë jetën e saj ia kushtoi çështjes së bamirësisë, duke i ndihmuar familjet e varfra ...
Zeri | 26-Aug-2019 08:11
Sot është ditëlindja e Shën Nënë Terezës. Nobelistja shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Nëna Terezë ka lindur më 26 gusht 1910 në Shkup. Ajo tërë jetën e saj ia kushtoi çështjes së bamirësisë, duke i ndihmuar familjet e varfra ...

109 vite më parë lindi Nënë Tereza
Sot është ditëlindja e Shën Nënë Terezës. Nobelistja shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Nëna Terezë ka lindur më 26 gusht 1910 në Shkup. Ajo tërë jetën e saj ia kushtoi çështjes së bamirësisë, duke i ndihmuar familjet e varfra ...
Lajminet | 26-Aug-2019 08:00
Sot është ditëlindja e Shën Nënë Terezës. Nobelistja shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Nëna Terezë ka lindur më 26 gusht 1910 në Shkup. Ajo tërë jetën e saj ia kushtoi çështjes së bamirësisë, duke i ndihmuar familjet e varfra ...

Mbahet akademi për ditëlindjen e Shën Nënë Terezës
Katedralja ‘Shën Nënë Tereza’ në Prishtinë, organizon akademi për të shënuar 40- vjetorin e Shpërblimit Nobel për Paqe të Nënë Terezës, në ditën e lindjes së saj, më 26 gusht, në Qendrën “BogdaniPolis”. Ky aktivitet ...
Indeks Online | 26-Aug-2019 07:42
Katedralja ‘Shën Nënë Tereza’ në Prishtinë, organizon akademi për të shënuar 40- vjetorin e Shpërblimit Nobel për Paqe të Nënë Terezës, në ditën e lindjes së saj, më 26 gusht, në Qendrën “BogdaniPolis”. Ky aktivitet ...

Mbahet akademi për ditëlindjen e Shën Nënë Terezës
Katedralja ‘Shën Nënë Tereza’ në Prishtinë, organizon akademi për të shënuar 40- vjetorin e Shpërblimit Nobel për Paqe të Nënë Terezës, në ditën e lindjes së saj, më 26 gusht, në Qendrën “BogdaniPolis”. Ky aktivitet ...
Telegrafi | 26-Aug-2019 07:42
Katedralja ‘Shën Nënë Tereza’ në Prishtinë, organizon akademi për të shënuar 40- vjetorin e Shpërblimit Nobel për Paqe të Nënë Terezës, në ditën e lindjes së saj, më 26 gusht, në Qendrën “BogdaniPolis”. Ky aktivitet ...

109 vjet më parë u lind Nënë Tereza
Sot është ditëlindja e Shën Nënë Terezës. Nobelistja shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Nëna Terezë ka lindur më 26 gusht 1910 në Shkup. Ajo tërë jetën e saj ia kushtoi çështjes së bamirësisë, duke i ndihmuar familjet e varfra ...
Gazeta Express | 26-Aug-2019 07:42
Sot është ditëlindja e Shën Nënë Terezës. Nobelistja shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Nëna Terezë ka lindur më 26 gusht 1910 në Shkup. Ajo tërë jetën e saj ia kushtoi çështjes së bamirësisë, duke i ndihmuar familjet e varfra ...

Mbahet akademi për ditëlindjen e Shën Nënë Terezës
Katedralja ‘Shën Nënë Tereza’ në Prishtinë, organizon akademi për të shënuar 40- vjetorin e Shpërblimit Nobel për Paqe të Nënë Terezës, në ditën e lindjes së saj, më 26 gusht, në Qendrën “BogdaniPolis”. Ky aktivitet ...
InFokusi | 26-Aug-2019 07:36
Katedralja ‘Shën Nënë Tereza’ në Prishtinë, organizon akademi për të shënuar 40- vjetorin e Shpërblimit Nobel për Paqe të Nënë Terezës, në ditën e lindjes së saj, më 26 gusht, në Qendrën “BogdaniPolis”. Ky aktivitet ...

Mbahet akademi për ditëlindjen e Shën Nënë Terezës
Katedralja ‘Shën Nënë Tereza’ në Prishtinë, organizon akademi për të shënuar 40- vjetorin e Shpërblimit Nobel për Paqe të Nënë Terezës, në ditën e lindjes së saj, më 26 gusht, në Qendrën “BogdaniPolis”.
Kosova Press | 26-Aug-2019 07:33
Katedralja ‘Shën Nënë Tereza’ në Prishtinë, organizon akademi për të shënuar 40- vjetorin e Shpërblimit Nobel për Paqe të Nënë Terezës, në ditën e lindjes së saj, më 26 gusht, në Qendrën “BogdaniPolis”.

Frank Shkreli: Nënë Tereza: “E kam në zemër popullin tem Shqiptar”
Me rastin e ditëlindjes së Shën Nënë Terezes Nga Frank Shkreli* Shën Nëna Tereze ose siç e njeh e mbarë bota, thjesht si Nënë Tereza ka lindur, më 26 gusht 1910. Po e kujtoj këtë datë me një shënim për një libër, që më ...
Telegraf | 25-Aug-2019 19:27
Me rastin e ditëlindjes së Shën Nënë Terezes Nga Frank Shkreli* Shën Nëna Tereze ose siç e njeh e mbarë bota, thjesht si Nënë Tereza ka lindur, më 26 gusht 1910. Po e kujtoj këtë datë me një shënim për një libër, që më ...

109 vite më parë lindi Nëna Terezë
Sot është ditëlindja e Shën Nënë Terezës. Nobelistja shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Nëna Terezë ka lindur më 26 gusht 1910 në Shkup. Ajo tërë jetën e saj ia kushtoi çështjes së bamirësisë, duke i ndihmuar familjet e varfra ...
InFokusi | 26-Aug-2019 07:30
Sot është ditëlindja e Shën Nënë Terezës. Nobelistja shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Nëna Terezë ka lindur më 26 gusht 1910 në Shkup. Ajo tërë jetën e saj ia kushtoi çështjes së bamirësisë, duke i ndihmuar familjet e varfra ...

Haradinaj, takim miqësor me Zaevin
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, po qëndron në Shkup në festën e ditëlindjes së Ilir Rusit, djalit të biznesmenit të famshëm dibran Turhan Rusi.
Kosova Press | 24-Aug-2019 23:11
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, po qëndron në Shkup në festën e ditëlindjes së Ilir Rusit, djalit të biznesmenit të famshëm dibran Turhan Rusi.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved