ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 02:34

Trump: Së shpejti një marrëveshje e madhe me Britaninë

Trump: Së shpejti një marrëveshje e madhe me Britaninë
Presidenti amerikan Donald Trump, me një seri postimesh në Twitter, ka siguruar publikun se gjithçka po shkon si duhet në takimin e G7 dhe se ekonomikisht “vendi po ecën shkëlqyer”. Në fund të takimit me kryeministrin ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 09:52
Presidenti amerikan Donald Trump, me një seri postimesh në Twitter, ka siguruar publikun se gjithçka po shkon si duhet në takimin e G7 dhe se ekonomikisht “vendi po ecën shkëlqyer”. Në fund të takimit me kryeministrin ...

Francë, Macron-Trump takim për të biseduar para samitit të G7-ës
Emmanuel Macron dhe Donald Trump hëngrën mëngjesin bashkë për të biseduar mbi çështje të ndryshme para hapjes së G7-ës që pritet të jetë veçanërisht e tensionuar, një takim që nuk ishte parashikuar fillimisht. “Ky është ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 06:29
Emmanuel Macron dhe Donald Trump hëngrën mëngjesin bashkë për të biseduar mbi çështje të ndryshme para hapjes së G7-ës që pritet të jetë veçanërisht e tensionuar, një takim që nuk ishte parashikuar fillimisht. “Ky është ...

Në samitin e G-7ës, udhëheqësit europianë përballë Donald Trump
Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i mirënjohur ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 20:32
Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i mirënjohur ...

Nis samiti i G7 në Francë, klima dhe tregtia objekt debatesh
Liderët e 7 vendeve më të zhvilluara dhe industrializuara të globit kanë mbërritur në Biarritz të Francës, aty ku do të mbahet për dy ditë samiti i G7 me temë “Luftimi i pabarazisë sociale.” Axhenda këtë vit përmban një ...
VizionPlus | 24-Aug-2019 15:55
Liderët e 7 vendeve më të zhvilluara dhe industrializuara të globit kanë mbërritur në Biarritz të Francës, aty ku do të mbahet për dy ditë samiti i G7 me temë “Luftimi i pabarazisë sociale.” Axhenda këtë vit përmban një ...

Trump: Ndoshta do të ftoj Putinin në samitin e radhës të G7
Presidenti i SHBA-së Donald Trump deklaroi se ka gjasa që ta ftojë Rusinë që përsëri t’i bashkangjitet takimeve të Grupit të 7 fuqive ekonomike botërore (G7), vitin e ardhshëm kur pritës i samitit të vitit të arshëm do ...
Medial | 25-Aug-2019 11:00
Presidenti i SHBA-së Donald Trump deklaroi se ka gjasa që ta ftojë Rusinë që përsëri t’i bashkangjitet takimeve të Grupit të 7 fuqive ekonomike botërore (G7), vitin e ardhshëm kur pritës i samitit të vitit të arshëm do ...

Johnson shmag liderët evropian në G7, i “ngjitet” Trump-it
Presidenti amerikan Donald Trump i tha sot Boris Johnson se Britania e Madhe do të bëj një marrëveshje të madhe tregtare me Shtetet e Bashkuara, duke shtuar se kryeministri i ri britanik ishte njeriu i duhur për të ...
Tesheshi | 25-Aug-2019 10:19
Presidenti amerikan Donald Trump i tha sot Boris Johnson se Britania e Madhe do të bëj një marrëveshje të madhe tregtare me Shtetet e Bashkuara, duke shtuar se kryeministri i ri britanik ishte njeriu i duhur për të ...

Ndihmësit e Trumpit e akuzojnë Macronin për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...
PortaliOnline | 25-Aug-2019 10:09
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...

Macron kokë më kokë me Trump në Samitin e G7
Franca ka mbledhur krerët botërorë në Samitin e G7 që zhvillohet këtë fundjavë. Para fillimit të Samit Presidenti francez, Emanule Macron zhvilloi një takim me Presidentin amerikan, Donald Trump. Emmanuel Macron dhe ...
RTSH | 25-Aug-2019 10:09
Franca ka mbledhur krerët botërorë në Samitin e G7 që zhvillohet këtë fundjavë. Para fillimit të Samit Presidenti francez, Emanule Macron zhvilloi një takim me Presidentin amerikan, Donald Trump. Emmanuel Macron dhe ...

Macron pret në Francë vendet e G7-ës
Presidenti francez, Emmanuel Macron, nikoqiri i samitit, planifikoi takimin treditor në vendpushimin Atlantik të Biarritz. Macron vendosi një agjendë për grupin – Francë, Britani, Kanada, Gjermani, Itali, Japoni dhe ...
AlbInfo | 25-Aug-2019 09:20
Presidenti francez, Emmanuel Macron, nikoqiri i samitit, planifikoi takimin treditor në vendpushimin Atlantik të Biarritz. Macron vendosi një agjendë për grupin – Francë, Britani, Kanada, Gjermani, Itali, Japoni dhe ...

Samiti i pasigurisë – Krerët e G7-s takohen në Biarritz
Vendi i njohur i pushimeve në Francë, Biarritz është gati për të pritur samitin e 7 vendeve më të industrializuara që fillon këtë të shtunë (24.08). Më parë presidenti francez, flet të premten me organizatat ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 12:38
Vendi i njohur i pushimeve në Francë, Biarritz është gati për të pritur samitin e 7 vendeve më të industrializuara që fillon këtë të shtunë (24.08). Më parë presidenti francez, flet të premten me organizatat ...

BE: Luftërat tregtare çojnë në recesion, marrëveshjet rrisin ekonominë
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk paralajmëroi sot SHBA-në se një vazhdim i luftërave tregtare do të çojë në recesion, shkruan ATSH. “Luftërat tregtare do të çojnë në recesion, ndërkohë që marrëveshjet ...
Gazeta Dita | 25-Aug-2019 09:20
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk paralajmëroi sot SHBA-në se një vazhdim i luftërave tregtare do të çojë në recesion, shkruan ATSH. “Luftërat tregtare do të çojnë në recesion, ndërkohë që marrëveshjet ...

Ndihmësit e Trumpit e akuzojnë Macronin për turpërimin e presidentit amerikan
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...
Arbresh | 25-Aug-2019 08:56
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...

Ndihmësit e Trumpit e akuzojnë Macronin për turpërimin e presidentit amerikan
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 08:44
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...

Liderët e G7-ës në Francë për të diskutuar çështjet e rëndësishme
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...
Portalb | 24-Aug-2019 21:29
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...

Franca kërkon nënshkrim nga rrjetet sociale për internet të sigurt
Franca, e cila po pret samitin e G7 në Biarritz, fillimisht po shpreson të bënte gjigantët e mediave sociale të nënshkruan një të ashtuquajtur “Karta për një Internet të hapur, të lirë dhe të sigurt” të premten, sipas ...
AlbInfo | 24-Aug-2019 21:08
Franca, e cila po pret samitin e G7 në Biarritz, fillimisht po shpreson të bënte gjigantët e mediave sociale të nënshkruan një të ashtuquajtur “Karta për një Internet të hapur, të lirë dhe të sigurt” të premten, sipas ...

Liderët e G7-ës mblidhen në Francë për të diskutuar Iranin, Rusinë dhe Amazonën
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...
TetovaSot | 24-Aug-2019 18:19
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...

G7/ Çështjet botërore cënojnë unitetin
Ndërsa ekonomia globale po dridhet, Lindja e Mesme është në një situatë aspak të qetë, Amazona po digjet, ngrohja globale po shkakton panik, liderët botërorë po mblidhen në brigjet e Atlantikut të Francës për një ...
Dritare | 24-Aug-2019 18:17
Ndërsa ekonomia globale po dridhet, Lindja e Mesme është në një situatë aspak të qetë, Amazona po digjet, ngrohja globale po shkakton panik, liderët botërorë po mblidhen në brigjet e Atlantikut të Francës për një ...

Samiti i G7 në Francë, Tusk paralajmëron Trump për tarifat
Samiti i G7-ës në Francë u parapri nga deklarata të forta të Presidentit të Këshillit Europian Donald Tusk. Ky i fundit paralajmëroi presidentin Trump se nëse do të vendoste tarifa ndaj verës franceze, Europa do të ...
ABCNews | 24-Aug-2019 15:41
Samiti i G7-ës në Francë u parapri nga deklarata të forta të Presidentit të Këshillit Europian Donald Tusk. Ky i fundit paralajmëroi presidentin Trump se nëse do të vendoste tarifa ndaj verës franceze, Europa do të ...

Samiti i G7/ Trump shkon në Francë me Melaninë!
Presidenti amerikan Donald Trump mbërriti në Francë të Shtunën, për të marrë pejesë në samitin e G7. Donald Trump ka qenë i fundit, në bordin e avionit “Air Force One”, i cili është shfaqur në mesditë në Bordeaux. Ai ...
Dritare | 24-Aug-2019 18:17
Presidenti amerikan Donald Trump mbërriti në Francë të Shtunën, për të marrë pejesë në samitin e G7. Donald Trump ka qenë i fundit, në bordin e avionit “Air Force One”, i cili është shfaqur në mesditë në Bordeaux. Ai ...

Samiti i G7 në Francë, Tusk paralajmëron Trump për tarifat
Samiti i G7-ës në Francë u parapri nga deklarata të forta të Presidentit të Këshillit Europian Donald Tusk. Ky i fundit paralajmëroi presidentin Trump se nëse do të vendoste tarifa ndaj verës franceze, Europa do të ...
Medial | 24-Aug-2019 17:37
Samiti i G7-ës në Francë u parapri nga deklarata të forta të Presidentit të Këshillit Europian Donald Tusk. Ky i fundit paralajmëroi presidentin Trump se nëse do të vendoste tarifa ndaj verës franceze, Europa do të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved