ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2020 13:21

Trump:Me Britaninë mund të arrijmë marrëveshje ‘të madhe’ tregtare

Trump:Me Britaninë mund të arrijmë marrëveshje ‘të madhe’ tregtare
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar një “marrëveshje shumë të madhe tregtare” me Mbretërinë e Bashkuar, duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin britanik, Boris Johnson në ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 19:37
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar një “marrëveshje shumë të madhe tregtare” me Mbretërinë e Bashkuar, duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin britanik, Boris Johnson në ...

Trump: Me Britaninë mund të arrijmë marrëveshje ‘të madhe’ tregtare
mapo.al Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar një “marrëveshje shumë të madhe tregtare” me Mbretërinë e Bashkuar, duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin britanik, Boris Johnson ...
Mapo | 25-Aug-2019 19:54
mapo.al Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar një “marrëveshje shumë të madhe tregtare” me Mbretërinë e Bashkuar, duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin britanik, Boris Johnson ...

Liderët e G7-s për riforcimin e dialogut me Rusinë
Drejtuesit e G7-s ranë dakord për riforcimin e dialogut dhe koordinimit me Rusinë, përjashtuar nga grupi në vitin 2014, por vlerësuan se ishte ende shumë herët për ta riintegruar në një G8, theksoi sot një burim ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 19:18
Drejtuesit e G7-s ranë dakord për riforcimin e dialogut dhe koordinimit me Rusinë, përjashtuar nga grupi në vitin 2014, por vlerësuan se ishte ende shumë herët për ta riintegruar në një G8, theksoi sot një burim ...

Trump pendohet që nuk ka vendosur tarifa edhe më të larta për Kinën
“Kur Presidenti Donald Trump tha të Dielën se kishte mendime të dyta për përshkallëzimin e luftës tregtare me Kinën, ai donte të thoshte se dëshironte që të kishte ngritur tarifat për Pekinin edhe më shumë” u shpreh ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 18:51
“Kur Presidenti Donald Trump tha të Dielën se kishte mendime të dyta për përshkallëzimin e luftës tregtare me Kinën, ai donte të thoshte se dëshironte që të kishte ngritur tarifat për Pekinin edhe më shumë” u shpreh ...

Samiti i G7-s/ Ministri i jashtëm i Iranit, vizitë “surprizë” në Biarritz
Ministri i Jashtëm Iranian, Mohammad Javad Zarif, surprizoi jo pak kur mbërriti në Biarritz ku po mbahet samiti i G7-s, në përpjekje për zhbllokuar ngërçin diplomatik që ka shkaktuar programi i diskutueshëm bërthamor i ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 18:06
Ministri i Jashtëm Iranian, Mohammad Javad Zarif, surprizoi jo pak kur mbërriti në Biarritz ku po mbahet samiti i G7-s, në përpjekje për zhbllokuar ngërçin diplomatik që ka shkaktuar programi i diskutueshëm bërthamor i ...

Japonia dhe SHBA pranë një marrëveshjeje tregtare
Japonia dhe SHBA-ja arritën një konsensus të gjerë gjatë negociatave të tyre tregtare, konfirmoi sot shtypi japonez, në një kohë kur drejtuesit e dy vendeve do të takohen në kuadër të samitit të G7. Presidenti amerikan ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 17:50
Japonia dhe SHBA-ja arritën një konsensus të gjerë gjatë negociatave të tyre tregtare, konfirmoi sot shtypi japonez, në një kohë kur drejtuesit e dy vendeve do të takohen në kuadër të samitit të G7. Presidenti amerikan ...

Diskutimet/ Vazhdon punimet samiti i G-7ës në Francë
Udhëheqësit e vendeve më të industrializuara të botës po marrin pjesë në samitin e tyre të përvitshëm. Grupi i të Shtatëve (G-7) është mbledhur këtë vit në qytetin Biarritz, të Francës. Përpara fillimit të samitit, ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 15:31
Udhëheqësit e vendeve më të industrializuara të botës po marrin pjesë në samitin e tyre të përvitshëm. Grupi i të Shtatëve (G-7) është mbledhur këtë vit në qytetin Biarritz, të Francës. Përpara fillimit të samitit, ...

Macron: Franca do të vazhdojë dialogun me Iranin
Presidenti francez Emmanuel Macron, është zotuar të vazhdojë bisedimet me Teheranin në javet e ardhshme, për të ulur tensionet në lidhje me programin bërthamor të Iranit. Macron i bëri këto komente më 25 gusht në ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 15:13
Presidenti francez Emmanuel Macron, është zotuar të vazhdojë bisedimet me Teheranin në javet e ardhshme, për të ulur tensionet në lidhje me programin bërthamor të Iranit. Macron i bëri këto komente më 25 gusht në ...

Johnson: Mbështesim paqen tregtare dhe tregtinë e lirë
Kryeministri britanik, Boris Johnson deklaroi sot për Donald Trump se vendi i tij mbështeste një paqe tregtare dhe tregtinë e lirë, ndërkohë që lufta tregtare është përkeqësuar mes SHBA-së dhe Kinës. “Për të konfirmuar ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 16:04
Kryeministri britanik, Boris Johnson deklaroi sot për Donald Trump se vendi i tij mbështeste një paqe tregtare dhe tregtinë e lirë, ndërkohë që lufta tregtare është përkeqësuar mes SHBA-së dhe Kinës. “Për të konfirmuar ...

Trump: Me Britaninë mund të arrijnë marrëveshje “shumë të madhe” tregtare
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar një “marrëveshje shumë të madhe tregtare” me Mbretërinë e Bashkuar, duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin britanik, Boris Johnson në ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 14:23
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar një “marrëveshje shumë të madhe tregtare” me Mbretërinë e Bashkuar, duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin britanik, Boris Johnson në ...

Macron: Franca do të vazhdojë dialogun me Iranin
Presidenti francez Emmanuel Macron, është zotuar të vazhdojë bisedimet me Teheranin në javet e ardhshme, për të ulur tensionet në lidhje me programin bërthamor të Iranit. Macron i bëri këto komente më 25 gusht në ...
VizionPlus | 25-Aug-2019 16:14
Presidenti francez Emmanuel Macron, është zotuar të vazhdojë bisedimet me Teheranin në javet e ardhshme, për të ulur tensionet në lidhje me programin bërthamor të Iranit. Macron i bëri këto komente më 25 gusht në ...

Takimi i liderëve të G7-ës,Macron:Të hiqet dorë nga luftërat tregtare
FRANCE Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se shpreson të bindë liderët botërorë të tërhiqen nga luftërat tregtare dhe të shërojnë përcarjet në rritje gjatë samitin të G7 në Biarritz, edhe pse sipas treguesve, ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 13:39
FRANCE Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se shpreson të bindë liderët botërorë të tërhiqen nga luftërat tregtare dhe të shërojnë përcarjet në rritje gjatë samitin të G7 në Biarritz, edhe pse sipas treguesve, ...

Takimi i liderëve të G7-ës, Macron: Të hiqet dorë nga luftërat tregtare
Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se shpreson të bindë liderët botërorë të tërhiqen nga luftërat tregtare dhe të shërojnë përcarjet në rritje gjatë samitin të G7 në Biarritz, edhe pse sipas treguesve, misioni ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 13:53
Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se shpreson të bindë liderët botërorë të tërhiqen nga luftërat tregtare dhe të shërojnë përcarjet në rritje gjatë samitin të G7 në Biarritz, edhe pse sipas treguesve, misioni ...

Në samitin e G-7-ës, udhëheqësit europianë përballë Trump
mapo.al Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i ...
Mapo | 25-Aug-2019 13:51
mapo.al Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i ...

Trump pendohet që nuk ka vendosur tarifa tregtare edhe më të larta për Kinën
“Kur presidenti Donald Trump tha të dielën se kishte mendime të dyta për përshkallëzimin e luftës tregtare me Kinën, ai donte të thoshte se dëshironte që të kishte ngritur tarifat për Pekinin edhe më shumë”. Kështu u ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 16:32
“Kur presidenti Donald Trump tha të dielën se kishte mendime të dyta për përshkallëzimin e luftës tregtare me Kinën, ai donte të thoshte se dëshironte që të kishte ngritur tarifat për Pekinin edhe më shumë”. Kështu u ...

Trump prish planet e Macron për Iranin
Gjatë punimeve të samitit G7, presidenti Trump ka shpërfillur përpjekjet e homologut Macron për uljen e tensioneve me Iranin. Për Trump, presidenti francez mund të flasë sa të dojë me regjimin e Republikës Islamike, ...
ABCNews | 25-Aug-2019 17:02
Gjatë punimeve të samitit G7, presidenti Trump ka shpërfillur përpjekjet e homologut Macron për uljen e tensioneve me Iranin. Për Trump, presidenti francez mund të flasë sa të dojë me regjimin e Republikës Islamike, ...

Arrestohen 68 persona gjatë samitit të G7-së
Në kuadër të samitit G7 i cili zhvillohet në qytetin Biarritz në jugperëndim të Francës janë arrestuar 68 persona. Në një deklaratë nga Pyrenees-Atlantique, thuhet se në kuadër të samitit G7 janë arrestuar këta persona, ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 12:46
Në kuadër të samitit G7 i cili zhvillohet në qytetin Biarritz në jugperëndim të Francës janë arrestuar 68 persona. Në një deklaratë nga Pyrenees-Atlantique, thuhet se në kuadër të samitit G7 janë arrestuar këta persona, ...

Johnson: Britania s’do të paguajë 39 miliardë funte në rastin e ‘Brexitit të vështirë’
Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson tha sot se nëse vendi i tij largohet nga BE pa një marrëveshje, ai nuk do të jetë më i detyruar me ligj të paguajë daljen prej 39 miliardë funtesh, të dakorduar nga ...
Kosova Press | 25-Aug-2019 19:51
Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson tha sot se nëse vendi i tij largohet nga BE pa një marrëveshje, ai nuk do të jetë më i detyruar me ligj të paguajë daljen prej 39 miliardë funtesh, të dakorduar nga ...

Mbledhja e G – 7, drejtuesit pro riforcimit të dialogut me Rusinë
Drejtuesit e G7-s ranë dakord për riforcimin e dialogut dhe koordinimit me Rusinë, përjashtuar nga grupi në vitin 2014, por vlerësuan se ishte ende shumë herët për ta riintegruar në një G8, theksoi sot një burim ...
Lexo | 25-Aug-2019 19:37
Drejtuesit e G7-s ranë dakord për riforcimin e dialogut dhe koordinimit me Rusinë, përjashtuar nga grupi në vitin 2014, por vlerësuan se ishte ende shumë herët për ta riintegruar në një G8, theksoi sot një burim ...

Shtëpia e Bardhë: Trump nuk ishte informuar për takimin Macron- Zarif
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha se Franca nuk e ka informuar se ministri i Jashtëm i Iranit do të takohet sot me një delegacion francez, në margjinat e samitit të G7 në Biarritz, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë. ...
Indeks Online | 25-Aug-2019 19:33
Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha se Franca nuk e ka informuar se ministri i Jashtëm i Iranit do të takohet sot me një delegacion francez, në margjinat e samitit të G7 në Biarritz, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved