ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/09/2019 02:20

Trump: Së shpejti një marrëveshje e madhe me Britaninë

Trump: Së shpejti një marrëveshje e madhe me Britaninë
Presidenti amerikan Donald Trump, me një seri postimesh në Twitter, ka siguruar publikun se gjithçka po shkon si duhet në takimin e G7 dhe se ekonomikisht “vendi po ecën shkëlqyer”. Në fund të takimit me kryeministrin ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 09:52
Presidenti amerikan Donald Trump, me një seri postimesh në Twitter, ka siguruar publikun se gjithçka po shkon si duhet në takimin e G7 dhe se ekonomikisht “vendi po ecën shkëlqyer”. Në fund të takimit me kryeministrin ...

Francë, Macron-Trump takim për të biseduar para samitit të G7-ës
Emmanuel Macron dhe Donald Trump hëngrën mëngjesin bashkë për të biseduar mbi çështje të ndryshme para hapjes së G7-ës që pritet të jetë veçanërisht e tensionuar, një takim që nuk ishte parashikuar fillimisht. “Ky është ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 06:29
Emmanuel Macron dhe Donald Trump hëngrën mëngjesin bashkë për të biseduar mbi çështje të ndryshme para hapjes së G7-ës që pritet të jetë veçanërisht e tensionuar, një takim që nuk ishte parashikuar fillimisht. “Ky është ...

Në samitin e G-7ës, udhëheqësit europianë përballë Donald Trump
Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i mirënjohur ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 20:32
Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i mirënjohur ...

Nis samiti i G7 në Francë, klima dhe tregtia objekt debatesh
Liderët e 7 vendeve më të zhvilluara dhe industrializuara të globit kanë mbërritur në Biarritz të Francës, aty ku do të mbahet për dy ditë samiti i G7 me temë “Luftimi i pabarazisë sociale.” Axhenda këtë vit përmban një ...
VizionPlus | 24-Aug-2019 15:55
Liderët e 7 vendeve më të zhvilluara dhe industrializuara të globit kanë mbërritur në Biarritz të Francës, aty ku do të mbahet për dy ditë samiti i G7 me temë “Luftimi i pabarazisë sociale.” Axhenda këtë vit përmban një ...

Trump: Boris Johnson është njeriu i duhur për ta realizuar Brexit-in
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, është njeriu i duhur për ta realizuar procesin e largimit të Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 11:04
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, është njeriu i duhur për ta realizuar procesin e largimit të Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi ...

Evropa, Perëndimi, Kina dhe Rusia
mapo.al Kina dhe Rusia besojnë se mund të sillen si të duan dhe të mos ndëshkohen kur shtypin disidencën, sepse vendet perëndimore kanë kontradikta mes tyre, paralajmërojnë disa analistë. Perëndimi, thonë këta analistë, ...
Mapo | 24-Aug-2019 12:57
mapo.al Kina dhe Rusia besojnë se mund të sillen si të duan dhe të mos ndëshkohen kur shtypin disidencën, sepse vendet perëndimore kanë kontradikta mes tyre, paralajmërojnë disa analistë. Perëndimi, thonë këta analistë, ...

Trump: Ndoshta do të ftoj Putinin në samitin e radhës të G7
Presidenti i SHBA-së Donald Trump deklaroi se ka gjasa që ta ftojë Rusinë që përsëri t’i bashkangjitet takimeve të Grupit të 7 fuqive ekonomike botërore (G7), vitin e ardhshëm kur pritës i samitit të vitit të arshëm do ...
Medial | 25-Aug-2019 11:00
Presidenti i SHBA-së Donald Trump deklaroi se ka gjasa që ta ftojë Rusinë që përsëri t’i bashkangjitet takimeve të Grupit të 7 fuqive ekonomike botërore (G7), vitin e ardhshëm kur pritës i samitit të vitit të arshëm do ...

Johnson shmag liderët evropian në G7, i “ngjitet” Trump-it
Presidenti amerikan Donald Trump i tha sot Boris Johnson se Britania e Madhe do të bëj një marrëveshje të madhe tregtare me Shtetet e Bashkuara, duke shtuar se kryeministri i ri britanik ishte njeriu i duhur për të ...
Tesheshi | 25-Aug-2019 10:19
Presidenti amerikan Donald Trump i tha sot Boris Johnson se Britania e Madhe do të bëj një marrëveshje të madhe tregtare me Shtetet e Bashkuara, duke shtuar se kryeministri i ri britanik ishte njeriu i duhur për të ...

Ndihmësit e Trumpit e akuzojnë Macronin për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...
PortaliOnline | 25-Aug-2019 10:09
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...

Macron kokë më kokë me Trump në Samitin e G7
Franca ka mbledhur krerët botërorë në Samitin e G7 që zhvillohet këtë fundjavë. Para fillimit të Samit Presidenti francez, Emanule Macron zhvilloi një takim me Presidentin amerikan, Donald Trump. Emmanuel Macron dhe ...
RTSH | 25-Aug-2019 10:09
Franca ka mbledhur krerët botërorë në Samitin e G7 që zhvillohet këtë fundjavë. Para fillimit të Samit Presidenti francez, Emanule Macron zhvilloi një takim me Presidentin amerikan, Donald Trump. Emmanuel Macron dhe ...

Samiti i pasigurisë – Krerët e G7-s takohen në Biarritz
Vendi i njohur i pushimeve në Francë, Biarritz është gati për të pritur samitin e 7 vendeve më të industrializuara që fillon këtë të shtunë (24.08). Më parë presidenti francez, flet të premten me organizatat ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 12:38
Vendi i njohur i pushimeve në Francë, Biarritz është gati për të pritur samitin e 7 vendeve më të industrializuara që fillon këtë të shtunë (24.08). Më parë presidenti francez, flet të premten me organizatat ...

Macron pret në Francë vendet e G7-ës
Presidenti francez, Emmanuel Macron, nikoqiri i samitit, planifikoi takimin treditor në vendpushimin Atlantik të Biarritz. Macron vendosi një agjendë për grupin – Francë, Britani, Kanada, Gjermani, Itali, Japoni dhe ...
AlbInfo | 25-Aug-2019 09:20
Presidenti francez, Emmanuel Macron, nikoqiri i samitit, planifikoi takimin treditor në vendpushimin Atlantik të Biarritz. Macron vendosi një agjendë për grupin – Francë, Britani, Kanada, Gjermani, Itali, Japoni dhe ...

BE: Luftërat tregtare çojnë në recesion, marrëveshjet rrisin ekonominë
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk paralajmëroi sot SHBA-në se një vazhdim i luftërave tregtare do të çojë në recesion, shkruan ATSH. “Luftërat tregtare do të çojnë në recesion, ndërkohë që marrëveshjet ...
Gazeta Dita | 25-Aug-2019 09:20
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk paralajmëroi sot SHBA-në se një vazhdim i luftërave tregtare do të çojë në recesion, shkruan ATSH. “Luftërat tregtare do të çojnë në recesion, ndërkohë që marrëveshjet ...

Ndihmësit e Trumpit e akuzojnë Macronin për turpërimin e presidentit amerikan
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...
Arbresh | 25-Aug-2019 08:56
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...

Ndihmësit e Trumpit e akuzojnë Macronin për turpërimin e presidentit amerikan
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 08:44
Disa zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane e kanë akuzuar presidentin francez dhe organizatorin e samitit të G7-ës, Emmanuel Macron, për përpjekje për ta turpëruar homologun e tij amerikan përmes diskutimit të temave ...

Liderët e G7-ës në Francë për të diskutuar çështjet e rëndësishme
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...
Portalb | 24-Aug-2019 21:29
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...

Liderët e G7-ës mblidhen në Francë për të diskutuar Iranin, Rusinë dhe Amazonën
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...
TetovaSot | 24-Aug-2019 18:19
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...

G7/ Çështjet botërore cënojnë unitetin
Ndërsa ekonomia globale po dridhet, Lindja e Mesme është në një situatë aspak të qetë, Amazona po digjet, ngrohja globale po shkakton panik, liderët botërorë po mblidhen në brigjet e Atlantikut të Francës për një ...
Dritare | 24-Aug-2019 18:17
Ndërsa ekonomia globale po dridhet, Lindja e Mesme është në një situatë aspak të qetë, Amazona po digjet, ngrohja globale po shkakton panik, liderët botërorë po mblidhen në brigjet e Atlantikut të Francës për një ...

Samiti i G7 në Francë, Tusk paralajmëron Trump për tarifat
Samiti i G7-ës në Francë u parapri nga deklarata të forta të Presidentit të Këshillit Europian Donald Tusk. Ky i fundit paralajmëroi presidentin Trump se nëse do të vendoste tarifa ndaj verës franceze, Europa do të ...
ABCNews | 24-Aug-2019 15:41
Samiti i G7-ës në Francë u parapri nga deklarata të forta të Presidentit të Këshillit Europian Donald Tusk. Ky i fundit paralajmëroi presidentin Trump se nëse do të vendoste tarifa ndaj verës franceze, Europa do të ...

Samiti i G7/ Trump shkon në Francë me Melaninë!
Presidenti amerikan Donald Trump mbërriti në Francë të Shtunën, për të marrë pejesë në samitin e G7. Donald Trump ka qenë i fundit, në bordin e avionit “Air Force One”, i cili është shfaqur në mesditë në Bordeaux. Ai ...
Dritare | 24-Aug-2019 18:17
Presidenti amerikan Donald Trump mbërriti në Francë të Shtunën, për të marrë pejesë në samitin e G7. Donald Trump ka qenë i fundit, në bordin e avionit “Air Force One”, i cili është shfaqur në mesditë në Bordeaux. Ai ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved