ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 06:40

Trump: Me Britaninë mund të arrijnë marrëveshje “shumë të madhe” tregtare

Trump: Me Britaninë mund të arrijnë marrëveshje “shumë të madhe” tregtare
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar një “marrëveshje shumë të madhe tregtare” me Mbretërinë e Bashkuar, duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin britanik, Boris Johnson në ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 14:23
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar një “marrëveshje shumë të madhe tregtare” me Mbretërinë e Bashkuar, duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin britanik, Boris Johnson në ...

Takimi i liderëve të G7-ës,Macron:Të hiqet dorë nga luftërat tregtare
FRANCE Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se shpreson të bindë liderët botërorë të tërhiqen nga luftërat tregtare dhe të shërojnë përcarjet në rritje gjatë samitin të G7 në Biarritz, edhe pse sipas treguesve, ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 13:39
FRANCE Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se shpreson të bindë liderët botërorë të tërhiqen nga luftërat tregtare dhe të shërojnë përcarjet në rritje gjatë samitin të G7 në Biarritz, edhe pse sipas treguesve, ...

Takimi i liderëve të G7-ës, Macron: Të hiqet dorë nga luftërat tregtare
Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se shpreson të bindë liderët botërorë të tërhiqen nga luftërat tregtare dhe të shërojnë përcarjet në rritje gjatë samitin të G7 në Biarritz, edhe pse sipas treguesve, misioni ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 13:53
Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se shpreson të bindë liderët botërorë të tërhiqen nga luftërat tregtare dhe të shërojnë përcarjet në rritje gjatë samitin të G7 në Biarritz, edhe pse sipas treguesve, misioni ...

Në samitin e G-7-ës, udhëheqësit europianë përballë Trump
mapo.al Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i ...
Mapo | 25-Aug-2019 13:51
mapo.al Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i ...

Francë, Macron-Trump takim për të biseduar para samitit të G7-ës
Emmanuel Macron dhe Donald Trump hëngrën mëngjesin bashkë për të biseduar mbi çështje të ndryshme para hapjes së G7-ës që pritet të jetë veçanërisht e tensionuar, një takim që nuk ishte parashikuar fillimisht. “Ky është ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 06:29
Emmanuel Macron dhe Donald Trump hëngrën mëngjesin bashkë për të biseduar mbi çështje të ndryshme para hapjes së G7-ës që pritet të jetë veçanërisht e tensionuar, një takim që nuk ishte parashikuar fillimisht. “Ky është ...

Trump: Së shpejti një marrëveshje e madhe me Britaninë
Presidenti amerikan Donald Trump, me një seri postimesh në Twitter, ka siguruar publikun se gjithçka po shkon si duhet në takimin e G7 dhe se ekonomikisht “vendi po ecën shkëlqyer”. Në fund të takimit me kryeministrin ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 09:52
Presidenti amerikan Donald Trump, me një seri postimesh në Twitter, ka siguruar publikun se gjithçka po shkon si duhet në takimin e G7 dhe se ekonomikisht “vendi po ecën shkëlqyer”. Në fund të takimit me kryeministrin ...

SHBA-Britani, marrëveshje tregtare
Samiti i 45 i 7 vendeve më të industrializuara në botë po vijon ditën e dytë të bisedimeve në Biarritz të Francës. Pas një mëngjesi pune këtë të diele, presidenti i SHBA Donald Trump dhe kryeministri britanik Boris ...
VizionPlus | 25-Aug-2019 13:28
Samiti i 45 i 7 vendeve më të industrializuara në botë po vijon ditën e dytë të bisedimeve në Biarritz të Francës. Pas një mëngjesi pune këtë të diele, presidenti i SHBA Donald Trump dhe kryeministri britanik Boris ...

Në samitin e G-7ës, udhëheqësit europianë përballë Donald Trump
Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i mirënjohur ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 20:32
Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i mirënjohur ...

Trump: Me Britaninë e Madhe mund të arrijmë një marrëveshje ‘shumë të madhe’ tregtare
Duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin e Britanisë së Madhe, Boris Johnson në Samitin G7 në Biarritz të Francës, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka premtuar një marrëveshje ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 14:03
Duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin e Britanisë së Madhe, Boris Johnson në Samitin G7 në Biarritz të Francës, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka premtuar një marrëveshje ...

SHBA-Britani, marrëveshje madhore post-BREXIT
Shtetet e Bashkuara dhe Britania po bëhen gati të arrijnë një marrëveshje të madhe tregtare mes tyre, që ka gjasa të lërë mënjanë Bashkimin Europian. Për presidentin Trump, që u takua me kryeministrin Boris Xhonson në ...
ABCNews | 25-Aug-2019 13:51
Shtetet e Bashkuara dhe Britania po bëhen gati të arrijnë një marrëveshje të madhe tregtare mes tyre, që ka gjasa të lërë mënjanë Bashkimin Europian. Për presidentin Trump, që u takua me kryeministrin Boris Xhonson në ...

Samite G7 në Francë, presidenti Trump shoqërohet nga Melania
FRANCE Drejtuesit e G7-s do të mblidhen sot nën sytë e opinionit botëror që pret prej tyre zgjidhje konkrete për krizat që kanë goditur planetin, lufta tregtare, Irani apo zjarri në Amazonë. Një nga një, drejtuesit e ...
BalkanWeb | 24-Aug-2019 15:36
FRANCE Drejtuesit e G7-s do të mblidhen sot nën sytë e opinionit botëror që pret prej tyre zgjidhje konkrete për krizat që kanë goditur planetin, lufta tregtare, Irani apo zjarri në Amazonë. Një nga një, drejtuesit e ...

“Fake News”, Trump hedh poshtë mosmarrëveshjet me aleatët e G7
Presidenti Donald Trump i ka quajtur të rreme dhe të neveritshme lajmet e publikuara në media për një ftohje mes tij dhe liderëve të grupimit G7. Përmes një postimi në Twitter, Trump ka thënë se me aleatët perëndimorë ...
ABCNews | 25-Aug-2019 13:24
Presidenti Donald Trump i ka quajtur të rreme dhe të neveritshme lajmet e publikuara në media për një ftohje mes tij dhe liderëve të grupimit G7. Përmes një postimi në Twitter, Trump ka thënë se me aleatët perëndimorë ...

Macron thotë se liderët e G7-ës kanë arritur marrëveshje për Iranin
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha të dielën se liderët e shtatë vendeve më të zhvilluara të botës janë pajtuar për masa të përbashkëta në lidhje me Iranin me qëllim të zbutjes së tensioneve dhe hapjes së ...
Arbresh | 25-Aug-2019 15:05
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha të dielën se liderët e shtatë vendeve më të zhvilluara të botës janë pajtuar për masa të përbashkëta në lidhje me Iranin me qëllim të zbutjes së tensioneve dhe hapjes së ...

Trump thotë se me Britaninë mund të arrijnë marrëveshje “shumë të madhe” tregtare
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar një “marrëveshje shumë të madhe tregtare” me Mbretërinë e Bashkuar, duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin britanik, Boris Johnson në ...
TetovaSot | 25-Aug-2019 14:46
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka premtuar një “marrëveshje shumë të madhe tregtare” me Mbretërinë e Bashkuar, duke folur pas një takimi të mëngjesit me kryeministrin britanik, Boris Johnson në ...

Vazhdon punimet samiti i G-7ës
Udhëheqësit e vendeve më të industrializuara të botës po marrin pjesë në samitin e tyre të përvitshëm. Grupi i të Shtatëve (G-7) është mbledhur këtë vit në qytetin Biarritz, të Francës. Përpara fillimit të samitit, ...
Zeri Amerikes | 25-Aug-2019 14:45
Udhëheqësit e vendeve më të industrializuara të botës po marrin pjesë në samitin e tyre të përvitshëm. Grupi i të Shtatëve (G-7) është mbledhur këtë vit në qytetin Biarritz, të Francës. Përpara fillimit të samitit, ...

Macron thotë se liderët e G7-ës kanë arritur marrëveshje për Iranin
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha të dielën se liderët e shtatë vendeve më të zhvilluara të botës janë pajtuar për masa të përbashkëta në lidhje me Iranin me qëllim të zbutjes së tensioneve dhe hapjes së ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 14:44
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha të dielën se liderët e shtatë vendeve më të zhvilluara të botës janë pajtuar për masa të përbashkëta në lidhje me Iranin me qëllim të zbutjes së tensioneve dhe hapjes së ...

Trump: SHBA dhe Britania, marrëveshje tregtare pas Brexit
Britania do të hyjë në një marrëveshje të madhe tregtare me Shtetet e Bashkuara pas Brexit, tha presidenti amerikan Donald Trump, duke shtuar se kryeministri i ri britanik është njeriu i duhur për të nxjerrë vendin e ...
Shenja | 25-Aug-2019 14:37
Britania do të hyjë në një marrëveshje të madhe tregtare me Shtetet e Bashkuara pas Brexit, tha presidenti amerikan Donald Trump, duke shtuar se kryeministri i ri britanik është njeriu i duhur për të nxjerrë vendin e ...

Samiti G-7ës, udhëheqësit evropianë përballë Presidentit Trump
Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i mirënjohur ...
Politiko | 25-Aug-2019 14:19
Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i mirënjohur ...

Papa Françesku kërkon mobilizim botëror kundër zjarreve në Amazonë
Papa Françesku bëri thirrje të dielën për angazhim ndërkombëtar në luftën kundër mijëra zjarreve në rajonin malor të Amazonës në Brazil, duke thënë se kjo hapësirë është jetike për shëndetin e planetit tonë. “Të gjithë ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 14:19
Papa Françesku bëri thirrje të dielën për angazhim ndërkombëtar në luftën kundër mijëra zjarreve në rajonin malor të Amazonës në Brazil, duke thënë se kjo hapësirë është jetike për shëndetin e planetit tonë. “Të gjithë ...

G7, Trump: Fake News, liderët po merren vesh mirë mes tyre
“Diskutimet po ecin mjaft mirë, liderët po merren vesh me njeri-tjetrin dhe vendi ynë, ekonomikisht, po ia del mbanë për mrekulli”. Ky ishte komenti që bëri përmes një mesazhi në Twitter presidenti amerikan Donald Trump ...
RTSH | 25-Aug-2019 14:19
“Diskutimet po ecin mjaft mirë, liderët po merren vesh me njeri-tjetrin dhe vendi ynë, ekonomikisht, po ia del mbanë për mrekulli”. Ky ishte komenti që bëri përmes një mesazhi në Twitter presidenti amerikan Donald Trump ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved