ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 14:32

Liderët politikë të Kosovës kujtojnë komandant “Kumanovën”

Liderët politikë të Kosovës kujtojnë komandant “Kumanovën”
Liderët politikë të Kosovës kanë kujtuar rënien për lirinë e Kosovës të Ismet Jasharit –Komandant Kumanova. Presidenti Hashim Thaçi shkruan se Ismet Jashari ishte ndër luftëtarët më të mëdhenj të UÇK-së. “Në 21 vjetorin ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 15:47
Liderët politikë të Kosovës kanë kujtuar rënien për lirinë e Kosovës të Ismet Jasharit –Komandant Kumanova. Presidenti Hashim Thaçi shkruan se Ismet Jashari ishte ndër luftëtarët më të mëdhenj të UÇK-së. “Në 21 vjetorin ...

Limaj: Dhimbja për ‘Kumanovën’ na shërbej për ta rifuqizuar brigadën
Kryetari i Nismës Social Demokrate, Fatmir Limaj në përvjetorin e rënies së Ismet Jashari-Kumanova, ka bërë homazhe në Kleçkë, si dhe ka marrë pjesë në zbulimin e bustit të tij në shkollën “Ismet Jashari – Kumanova”, ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 16:32
Kryetari i Nismës Social Demokrate, Fatmir Limaj në përvjetorin e rënies së Ismet Jashari-Kumanova, ka bërë homazhe në Kleçkë, si dhe ka marrë pjesë në zbulimin e bustit të tij në shkollën “Ismet Jashari – Kumanova”, ...

Veseli kujton komandant “Kumanovën”
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, e ka kujtuar bashkëluftëtarin e tij, Ismet Jasharin – komandant Kumanovën në 21 vjetorin e rënies. Veseli ka thënë se komandant Kumanovën do ta kujtojmë gjithmonë si atdhetar të madh, të ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 15:33
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, e ka kujtuar bashkëluftëtarin e tij, Ismet Jasharin – komandant Kumanovën në 21 vjetorin e rënies. Veseli ka thënë se komandant Kumanovën do ta kujtojmë gjithmonë si atdhetar të madh, të ...

Limaj zbulon bustin e Komandant Kumanovës
Kryetari i Nisma Socialdemokrate Fatmir Limaj ka përkujtuar sot në Kleçkë atdhetarin dhe trimin Ismet Jasahri-Kumanova. Ai ka theksuar se sukseset e Brigadës 121 janë arritur për faktin se kishte rregull dhe gatishmëri ...
TetovaSot | 25-Aug-2019 17:44
Kryetari i Nisma Socialdemokrate Fatmir Limaj ka përkujtuar sot në Kleçkë atdhetarin dhe trimin Ismet Jasahri-Kumanova. Ai ka theksuar se sukseset e Brigadës 121 janë arritur për faktin se kishte rregull dhe gatishmëri ...

Limaj: Dhimbja për ‘Kumanovën’ na shërbej për ta rifuqizuar brigadën
Kryetari i Nismës Social Demokrate, Fatmir Limaj në përvjetorin e rënies së Ismet Jashari-Kumanova, ka bërë homazhe në Kleçkë, si dhe ka marrë pjesë në zbulimin e bustit të tij në shkollën “Ismet Jashari – Kumanova”, ...
Arbresh | 25-Aug-2019 16:42
Kryetari i Nismës Social Demokrate, Fatmir Limaj në përvjetorin e rënies së Ismet Jashari-Kumanova, ka bërë homazhe në Kleçkë, si dhe ka marrë pjesë në zbulimin e bustit të tij në shkollën “Ismet Jashari – Kumanova”, ...

Limaj: Dhimbja për ‘Kumanovën’ na shërbej për ta rifuqizuar brigadën
Kryetari i Nismës SocialDemokrate, Fatmir Limaj në përvjetorin e rënies së Ismet Jashari-Kumanova, ka bërë homazhe në Kleçkë, si dhe ka marrë pjesë në zbulimin e bustit të tij në shkollën “Ismet Jashari – Kumanova”, ...
Kosova Press | 25-Aug-2019 15:55
Kryetari i Nismës SocialDemokrate, Fatmir Limaj në përvjetorin e rënies së Ismet Jashari-Kumanova, ka bërë homazhe në Kleçkë, si dhe ka marrë pjesë në zbulimin e bustit të tij në shkollën “Ismet Jashari – Kumanova”, ...

Limaj zbulon bustin e Komandant Kumanovës
Kryetari i Nisma Socialdemokrate Fatmir Limaj ka përkujtuar sot në Kleçkë atdhetarin dhe trimin Ismet Jasahri-Kumanova. Ai ka theksuar se sukseset e Brigadës 121 janë arritur për faktin se kishte rregull dhe gatishmëri ...
InFokusi | 25-Aug-2019 15:55
Kryetari i Nisma Socialdemokrate Fatmir Limaj ka përkujtuar sot në Kleçkë atdhetarin dhe trimin Ismet Jasahri-Kumanova. Ai ka theksuar se sukseset e Brigadës 121 janë arritur për faktin se kishte rregull dhe gatishmëri ...

Veseli kujton komandant “Kumanovën”
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, e ka kujtuar bashkëluftëtarin e tij, Ismet Jasharin – komandant Kumanovën në 21 vjetorin e rënies. Veseli ka thënë se komandant Kumanovën do ta kujtojmë gjithmonë si atdhetar të madh, të ...
Arbresh | 25-Aug-2019 15:38
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, e ka kujtuar bashkëluftëtarin e tij, Ismet Jasharin – komandant Kumanovën në 21 vjetorin e rënies. Veseli ka thënë se komandant Kumanovën do ta kujtojmë gjithmonë si atdhetar të madh, të ...

Veseli kujton komandant “Kumanovën”
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, e ka kujtuar bashkëluftëtarin e tij, Ismet Jasharin – komandant Kumanovën në 21 vjetorin e rënies. Veseli ka thënë se komandant Kumanovën do ta kujtojmë gjithmonë si atdhetar të madh, të ...
Indeks Online | 25-Aug-2019 15:30
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, e ka kujtuar bashkëluftëtarin e tij, Ismet Jasharin – komandant Kumanovën në 21 vjetorin e rënies. Veseli ka thënë se komandant Kumanovën do ta kujtojmë gjithmonë si atdhetar të madh, të ...

Veseli e kujton Komandant Kumanovën si atdhetar të madh, të guximshëm dhe të pathyeshëm
Veseli në një postim në Facebook ka thënë se Ismet Jashari, komandant “Kumanova”, ishte një prej luftëtarëve më të hershëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Postimi i plotë: Ismet Jashari – komandant “Kumanova”, ishte ...
Lajminet | 25-Aug-2019 15:30
Veseli në një postim në Facebook ka thënë se Ismet Jashari, komandant “Kumanova”, ishte një prej luftëtarëve më të hershëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Postimi i plotë: Ismet Jashari – komandant “Kumanova”, ishte ...

Veseli kujton komandant “Kumanovën” në 21 vjetorin e rënies
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, e ka kujtuar bashkëluftëtarin e tij, Ismet Jasharin – komandant Kumanovën në 21 vjetorin e rënies. Veseli ka thënë se komandant Kumanovën do ta kujtojmë gjithmonë si atdhetar të madh, të ...
Gazeta Monitor | 25-Aug-2019 15:23
Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, e ka kujtuar bashkëluftëtarin e tij, Ismet Jasharin – komandant Kumanovën në 21 vjetorin e rënies. Veseli ka thënë se komandant Kumanovën do ta kujtojmë gjithmonë si atdhetar të madh, të ...

Fatmir Limaj në Kleçkë: Emri i Ismet Jasharit iu dha rrugëve, shkollave, iu dha Kosovës së lirë!
Kreu i NISMA Fatmir Limaj me fjalë të mëdha për Komandant Ismet Jashari i rënë dëshmorë 21 vjet më parë në luftën e Kosovës informon Faktiditor.ch.Limaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë u mblodhëm ...
Albportali | 25-Aug-2019 15:20
Kreu i NISMA Fatmir Limaj me fjalë të mëdha për Komandant Ismet Jashari i rënë dëshmorë 21 vjet më parë në luftën e Kosovës informon Faktiditor.ch.Limaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë u mblodhëm ...

Veseli e kujton Komandant Kumanovën si atdhetar të madh, të guximshëm dhe të pathyeshëm
Kryetari PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë Ismet Jashari, komandant “Kumanova”, ishte një prej luftëtarëve më të hershëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “ “Liria e një populli fitohet vetëm me gjak!” – thoshte gjithmonë ...
Medial | 25-Aug-2019 14:56
Kryetari PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë Ismet Jashari, komandant “Kumanova”, ishte një prej luftëtarëve më të hershëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “ “Liria e një populli fitohet vetëm me gjak!” – thoshte gjithmonë ...

Veseli e kujton Komandant Kumanovën si atdhetar të madh, të guximshëm dhe të pathyeshëm
Kryetari PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë Ismet Jashari, komandant “Kumanova”, ishte një prej luftëtarëve më të hershëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “ “Liria e një populli fitohet vetëm me gjak!” – thoshte gjithmonë ...
Klan Kosova | 25-Aug-2019 14:51
Kryetari PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë Ismet Jashari, komandant “Kumanova”, ishte një prej luftëtarëve më të hershëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “ “Liria e një populli fitohet vetëm me gjak!” – thoshte gjithmonë ...

Limaj zbulon bustin e Komandant Kumanovës
Kryetari i Nisma Socialdemokrate Fatmir Limaj ka përkujtuar sot në Kleçkë atdhetarin dhe trimin Ismet Jasahri-Kumanova. Ai ka theksuar se sukseset e Brigadës 121 janë arritur për faktin se kishte rregull dhe gatishmëri ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 14:48
Kryetari i Nisma Socialdemokrate Fatmir Limaj ka përkujtuar sot në Kleçkë atdhetarin dhe trimin Ismet Jasahri-Kumanova. Ai ka theksuar se sukseset e Brigadës 121 janë arritur për faktin se kishte rregull dhe gatishmëri ...

Fatmir Limaj zbulon bustin e Komandant Kumanovës
U mblodhëm sot sërish në Kleçkë për ta kujtuar atdhetarin dhe trimin Ismet Jashari-Kumanova, bashkë me shumë të tjerë që ja falën jetën lirisë së shenjtë dhe historisë sonë i dhanë madhështi e lavdi. Ne kishim marr një ...
Zeri | 25-Aug-2019 14:34
U mblodhëm sot sërish në Kleçkë për ta kujtuar atdhetarin dhe trimin Ismet Jashari-Kumanova, bashkë me shumë të tjerë që ja falën jetën lirisë së shenjtë dhe historisë sonë i dhanë madhështi e lavdi. Ne kishim marr një ...

Limaj: Kosova ishte me fat që për lirinë dhe shtetësinë e saj luftuan burra si Ismet Jashari
Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka marrë pjesë në përurimin e shtatores së heroit Ismet Jashari-Kumanova me rastin e shënimit të 21-vjetorit të rënies se tij. Ai ka thënë se Kosova ishte me fat që për ...
Gazeta Monitor | 25-Aug-2019 14:21
Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka marrë pjesë në përurimin e shtatores së heroit Ismet Jashari-Kumanova me rastin e shënimit të 21-vjetorit të rënies se tij. Ai ka thënë se Kosova ishte me fat që për ...

Limaj zbulon bustin e Komandant Kumanovës
U mblodhëm sot sërish në Kleçkë për ta kujtuar atdhetarin dhe trimin Ismet Jashari-Kumanova, bashkë me shumë të tjerë që ja falën jetën lirisë së shenjtë dhe historisë sonë i dhanë madhështi e lavdi. Ne kishim marr një ...
Indeks Online | 25-Aug-2019 14:12
U mblodhëm sot sërish në Kleçkë për ta kujtuar atdhetarin dhe trimin Ismet Jashari-Kumanova, bashkë me shumë të tjerë që ja falën jetën lirisë së shenjtë dhe historisë sonë i dhanë madhështi e lavdi. Ne kishim marr një ...

Thaçi: Sakrifica e Ismet Jasharit, dëshmi e vlerave kombëtare të luftës sonë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Ismet Jasharin – komandant “Kumanovën”, në 21 vjetorin e rënies Thaçi, përmes një postimi në Facebook, Ismet Jasharin e ka quajtur si njëri nga luftëtarët më të mëdhenj të ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 10:28
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Ismet Jasharin – komandant “Kumanovën”, në 21 vjetorin e rënies Thaçi, përmes një postimi në Facebook, Ismet Jasharin e ka quajtur si njëri nga luftëtarët më të mëdhenj të ...

Zbulohet busti i Komandant Kumanovës
Sot është zbuluar busti i komandantit Ismet Jashari-Kumanova në oborrin e shkollës që e mban emrin e tij në fshatin Javor. I pranishëm në këtë ngjarje ishte edhe komandanti i Zonës Operative 121, Haxhi Shala, i cili u ...
TetovaSot | 25-Aug-2019 14:01
Sot është zbuluar busti i komandantit Ismet Jashari-Kumanova në oborrin e shkollës që e mban emrin e tij në fshatin Javor. I pranishëm në këtë ngjarje ishte edhe komandanti i Zonës Operative 121, Haxhi Shala, i cili u ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved