ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 14:42

REPORTAZHI/ Historia e xhudos në Kosovë, sjellë nga AFP: Nga “Asllan Çeshmja” e varfër, drejt majave botërore

REPORTAZHI/ Historia e xhudos në Kosovë, sjellë nga AFP: Nga “Asllan Çeshmja” e varfër, drejt majave botërore
Shteti i ri dhe i vogël i Kosovës është shfaqur me një fuqi të jashtëzakonshme të xhudos nëpër botë, dhe suksesi i saj i papritur ka një emër; kampionen e re olimpike, Majlinda Kelmendi. Njëmbëdhjetë vjet pasi fitoi ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 13:41
Shteti i ri dhe i vogël i Kosovës është shfaqur me një fuqi të jashtëzakonshme të xhudos nëpër botë, dhe suksesi i saj i papritur ka një emër; kampionen e re olimpike, Majlinda Kelmendi. Njëmbëdhjetë vjet pasi fitoi ...

Medalje bronxi për Distria Krasniqin, sportistja shënon sukses në botërorin e xhudos
Distria Krasniqi fitoi medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos qe po zhvillohet në Japoni, pasi mposhti Laura Martinez Abelendan. 23-vjeçarja nga Kosova arriti të marre medaljen e vendit të tretë për herë të ...
VizionPlus | 25-Aug-2019 14:53
Distria Krasniqi fitoi medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos qe po zhvillohet në Japoni, pasi mposhti Laura Martinez Abelendan. 23-vjeçarja nga Kosova arriti të marre medaljen e vendit të tretë për herë të ...

Driton Kuka pas medaljes së bronztë: Distria Krasniqi tregoi si duhet dhe luftohet për Kosovën
Trajneri i xhudos, Driton Kuka ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të folur rreth madaljes së bronztë të fituar nga Distria Krasniqi gjatë ditës së sotme (e diel). Distria Krasniqi shënoi tri fitore në raundet e para të ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 14:51
Trajneri i xhudos, Driton Kuka ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të folur rreth madaljes së bronztë të fituar nga Distria Krasniqi gjatë ditës së sotme (e diel). Distria Krasniqi shënoi tri fitore në raundet e para të ...

Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror në Japoni
Xhudistja Distria Krasniqi ia ka sjell Kosovës një medalje nga Kampionati Botëror që po mbahet në Tokio të Japonisë. Distria e ka nisur mirë Kampionatin Botëror duke arritur dy fitore të lehtë në raundet e para. Pejania ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 13:28
Xhudistja Distria Krasniqi ia ka sjell Kosovës një medalje nga Kampionati Botëror që po mbahet në Tokio të Japonisë. Distria e ka nisur mirë Kampionatin Botëror duke arritur dy fitore të lehtë në raundet e para. Pejania ...

Kuka: Medalja e Disit ka shkëlqim që t’i merr sytë
Driton Kuka i është gëzuar jashtëzakonisht shumë medaljes së bronztë të Dristria Krasniqit sot në Japini në Botëror. Në një postim në Facebook, Kuka ka thënë se e bronzta e Krasniqit ka shkëlqim të madh. “Medalja në ...
Gazeta Observer | 25-Aug-2019 18:34
Driton Kuka i është gëzuar jashtëzakonisht shumë medaljes së bronztë të Dristria Krasniqit sot në Japini në Botëror. Në një postim në Facebook, Kuka ka thënë se e bronzta e Krasniqit ka shkëlqim të madh. “Medalja në ...

Kuka: E bronzta e Disit në Japoni ka shkëlqim që t’i merr sytë
Driton Kuka i është gëzuar jashtëzakonisht shumë medaljes së bronztë të Dristria Krasniqit sot në Japoni, në Botëror. Në një postim në Facebook, Kuka ka thënë se e bronzta e Krasniqit ka shkëlqim të madh. “Medalja në ...
AlbInfo | 25-Aug-2019 18:03
Driton Kuka i është gëzuar jashtëzakonisht shumë medaljes së bronztë të Dristria Krasniqit sot në Japoni, në Botëror. Në një postim në Facebook, Kuka ka thënë se e bronzta e Krasniqit ka shkëlqim të madh. “Medalja në ...

Përfundojnë pjesët e para të takimeve në Superligën e Kosovës, shikoni rezultatet interesante
Trajneri i kampionëve tanë në xhudo, Driton Kuka thotë se ndihet i lumtur që sot Distria arrit ta fitojë medaljen e bronztë. Në një postim në Facebook, Kuka ka thënë se e bronzta e Krasniqit ka shkëlqim të madh, shkruan ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 17:53
Trajneri i kampionëve tanë në xhudo, Driton Kuka thotë se ndihet i lumtur që sot Distria arrit ta fitojë medaljen e bronztë. Në një postim në Facebook, Kuka ka thënë se e bronzta e Krasniqit ka shkëlqim të madh, shkruan ...

Superliga: Formacionet zyrtare, FC Vushtrria – FC Trepça ’89
Distria Krasniqi fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror Tokio 2019. Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë, përcjellë GazetaBlic. Xhudistja ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 16:34
Distria Krasniqi fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror Tokio 2019. Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë, përcjellë GazetaBlic. Xhudistja ...

Distria Krasniqi e treta në botë
Xhudistja Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë. Xhudistja kosovare mposhti me Ippon, spanjollen Laura Martinez, kategoria -48 kg. Është kjo ...
Gazeta Monitor | 25-Aug-2019 16:24
Xhudistja Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë. Xhudistja kosovare mposhti me Ippon, spanjollen Laura Martinez, kategoria -48 kg. Është kjo ...

Medalje bronzi për Distria Krasniqin, sportistja shënoi sukses në botërorin e xhudos
Distria Krasniqi fitoi medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos qe po zhvillohet në Japoni, pasi mposhti Laura Martinez Abelendan. 23-vjeçarja nga Kosova arriti të marre medaljen e vendit të tretë për herë të ...
Portalb | 25-Aug-2019 16:22
Distria Krasniqi fitoi medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos qe po zhvillohet në Japoni, pasi mposhti Laura Martinez Abelendan. 23-vjeçarja nga Kosova arriti të marre medaljen e vendit të tretë për herë të ...

Distria përfaqëson denjë Kosovën në Tokio, pamje nga podiumi
Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë, shkruan Zëri.info. Xhudistja kosovare mposhti me Ippon, spanjollen Laura Martinez, në kategorinë deri në ...
Zeri | 25-Aug-2019 16:04
Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë, shkruan Zëri.info. Xhudistja kosovare mposhti me Ippon, spanjollen Laura Martinez, në kategorinë deri në ...

Distria Krasniqi e bronztë në Kampionatin Botëror
Distria Kransiqi ka arritur ta fitojë medaljën e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos që po mbahet në Tokio të Japonisë. Pas humbjes në gjysmëfinale ndaj japonezës Funa Tonaki, kampione e botës 2017 dhe nënkampione ...
InFokusi | 25-Aug-2019 15:23
Distria Kransiqi ka arritur ta fitojë medaljën e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos që po mbahet në Tokio të Japonisë. Pas humbjes në gjysmëfinale ndaj japonezës Funa Tonaki, kampione e botës 2017 dhe nënkampione ...

Distria Krasniqi nuk kalon kampionen e botës, lufton për medaljen e bronztë
Distria Krasniqi nuk arriti të kualifikohet në finale. Xhudistja jonë, Distria Krasniqi, është ndalur në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror Tokio 2019 nga japonezja, Funa Tonaki, kampione e botës 2017 dhe nënkampione e ...
InFokusi | 25-Aug-2019 15:20
Distria Krasniqi nuk arriti të kualifikohet në finale. Xhudistja jonë, Distria Krasniqi, është ndalur në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror Tokio 2019 nga japonezja, Funa Tonaki, kampione e botës 2017 dhe nënkampione e ...

Moment që nuk duhet humbur, Distria Krasniqi e pushtoi Tokion për 33 sekonda
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi e fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Xhudos që është duke u mbajtur në Japoni, transmeton zeri.info Krasniqi triumfoi ndaj spanjolles Laura Martinez Abelendan. Ajo e ...
Zeri | 25-Aug-2019 14:44
Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi e fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Xhudos që është duke u mbajtur në Japoni, transmeton zeri.info Krasniqi triumfoi ndaj spanjolles Laura Martinez Abelendan. Ajo e ...

Distria Krasniqi e treta në botë
Xhudistja Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë. Xhudistja kosovare mposhti me Ippon, spanjollen Laura Martinez, kategoria -48 kg. Është kjo ...
Medial | 25-Aug-2019 14:26
Xhudistja Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë. Xhudistja kosovare mposhti me Ippon, spanjollen Laura Martinez, kategoria -48 kg. Është kjo ...

Distria Krasniqi e fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror në Japoni
Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Xhudos 2019 në Japoni – pasi e mposhti Laura Martinez Abelendan në luftë për këtë çmim të dielën – e cila është e para për të në një kampionat ...
AlbInfo | 25-Aug-2019 14:17
Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Xhudos 2019 në Japoni – pasi e mposhti Laura Martinez Abelendan në luftë për këtë çmim të dielën – e cila është e para për të në një kampionat ...

Emre Can në Bayern? Konfirmohet gjithçka
Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Xhudos 2019 në Japoni – pasi e mposhti Laura Martinez Abelendan në luftë për këtë çmim të dielën – e cila është e para për të në një kampionat ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 14:10
Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Xhudos 2019 në Japoni – pasi e mposhti Laura Martinez Abelendan në luftë për këtë çmim të dielën – e cila është e para për të në një kampionat ...

Distria Krasniqi fiton medaljen e parë për Kosovën në Tokio
Xhudistja kosovare triumfoi në përballjen për vendin e tretë kundër Laura Martinez Abelenda, në kategorinë deri në -48 kilogramë. Distria triumfoi vetëm pas 30 sekonda me ippon. Ndryshe, Distria Krasniqi ishte garuesja ...
Lajminet | 25-Aug-2019 14:00
Xhudistja kosovare triumfoi në përballjen për vendin e tretë kundër Laura Martinez Abelenda, në kategorinë deri në -48 kilogramë. Distria triumfoi vetëm pas 30 sekonda me ippon. Ndryshe, Distria Krasniqi ishte garuesja ...

Distria Krasniqi e bronztë në Tokio të Japonisë
Xhudistja, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë. Xhudistja kosovare mposhti me Ippon, spanjollen Laura Martinez, kategoria -48 kg. Është kjo ...
Klan Kosova | 25-Aug-2019 14:00
Xhudistja, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë. Xhudistja kosovare mposhti me Ippon, spanjollen Laura Martinez, kategoria -48 kg. Është kjo ...

Driton Kuka me fjalë të mëdha për Krasniqin pasi fitoni medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror Tokio 2019
Distria Krasniqi fiton medaljene bronztë në Kampionatin Botëror Tokio 2019.
Kosova Press | 25-Aug-2019 13:51
Distria Krasniqi fiton medaljene bronztë në Kampionatin Botëror Tokio 2019.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved