ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 18:05

Gola, spektakël dhe polemika, “zjarr” në javën e parë të Serie A

Gola, spektakël dhe polemika, “zjarr” në javën e parë të Serie A
Gola, spektakël dhe shumë polemika, por edhe konfirmime. Ka nisur në këtë mënyrë sezoni i ri i Serie A, që pa Juventusin dhe Napolin menjëherë pretendentë, ashtu siç ishin edhe parashikimet. Me një gol të kapitenit ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 13:02
Gola, spektakël dhe shumë polemika, por edhe konfirmime. Ka nisur në këtë mënyrë sezoni i ri i Serie A, që pa Juventusin dhe Napolin menjëherë pretendentë, ashtu siç ishin edhe parashikimet. Me një gol të kapitenit ...

Vushtrria dhe Trepça ’89 i ndajnë pikët në javën e dytë të Superligës
Vushtrria dhe Trepça ’89 i ka ndarë pikët në javën e dytë në Superligën e Kosovës, pasi ndeshja përfundoi 1-1. Skuadra nga Mitrovica e filloi më mirë përballjen duke e rrezikuar portën e vushtrriasve me anë të Manaj që ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 18:57
Vushtrria dhe Trepça ’89 i ka ndarë pikët në javën e dytë në Superligën e Kosovës, pasi ndeshja përfundoi 1-1. Skuadra nga Mitrovica e filloi më mirë përballjen duke e rrezikuar portën e vushtrriasve me anë të Manaj që ...

Drita këndellet shpejt, triumfon ndaj Flamurtarit
Drita ka arritur të shënojë fitore në shtëpi ndaj Flamurtarit me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në Superligën e Kosovës. Skuadra gjilanase ka arritur të shijoj fitoren e parë këtë sezon, pasi ka ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 18:48
Drita ka arritur të shënojë fitore në shtëpi ndaj Flamurtarit me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në Superligën e Kosovës. Skuadra gjilanase ka arritur të shijoj fitoren e parë këtë sezon, pasi ka ...

Bastien Toma shënon gol të bukur në fitoren e Sionit ndaj Luzernit
Mesfushori shqiptar, Bastien Toma ka shënuar gol të bukur në këtë fundjavë në Superligën e Zvicrës. Sioni ka arritur të fitojë në shtëpi me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Luzrenit në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 18:41
Mesfushori shqiptar, Bastien Toma ka shënuar gol të bukur në këtë fundjavë në Superligën e Zvicrës. Sioni ka arritur të fitojë në shtëpi me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Luzrenit në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë ...

Juventus e nis me fitore, Napoli mposht Fiorentinën në një ndeshje spektakolare
Juventus e nis me fitore rrugetimin e kampionatit duke mposhtur jashte Parmen 1-0 ne ndeshjen e pare te serise A. Nje takim disi i vuajtur per bardhezinjte me Parmen e cila u shfaq shpesh e rrezikshme ne porten ...
VizionPlus | 25-Aug-2019 15:21
Juventus e nis me fitore rrugetimin e kampionatit duke mposhtur jashte Parmen 1-0 ne ndeshjen e pare te serise A. Nje takim disi i vuajtur per bardhezinjte me Parmen e cila u shfaq shpesh e rrezikshme ne porten ...

Lirim Kastrati vazhdon shkëlqimin, shënon gol të bukur nga distanca në fitoren e Lokomotiva Zagrebit
Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati ka vazhduar me paraqitje të mira dhe gola në Superligës së Kroacisë. Lokomotiva e Zagrebit ka arritur të fitojë në udhëtim me rezultat 2-1 ndaj Zapresic në ndeshjen e ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 17:28
Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati ka vazhduar me paraqitje të mira dhe gola në Superligës së Kroacisë. Lokomotiva e Zagrebit ka arritur të fitojë në udhëtim me rezultat 2-1 ndaj Zapresic në ndeshjen e ...

VIDEO: Muriqi i pandalshëm në Turqi me Fenerbhaçen, i shënon edhhe Basaksehirit
Vedat Muriqi po vazhdon shkëlqimin dhe golat në Superligën e Turqisë me skuadrën e Fenerbahces. Sulmuesi i Kosovës shënoi gol në ndeshjen e tij debutuese me Fenerbhaçen në Superligën e Turqisë ndaj Gaziantep. ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 23:03
Vedat Muriqi po vazhdon shkëlqimin dhe golat në Superligën e Turqisë me skuadrën e Fenerbahces. Sulmuesi i Kosovës shënoi gol në ndeshjen e tij debutuese me Fenerbhaçen në Superligën e Turqisë ndaj Gaziantep. ...

Duel i çmendur Fiorentina-Napoli, skuadra e Ançelotit feston pas 7 golash
Nëse Juventusi është mjaftuar me një gol në ndeshjen e hapjes ndaj Parmës, Napolit i janë dashur të shënojë 4 të tillë për të mposhtur Fiorentinën që nuk është dorëzuar asnjëherë në një ndeshje shumë argëtuese që u ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 22:56
Nëse Juventusi është mjaftuar me një gol në ndeshjen e hapjes ndaj Parmës, Napolit i janë dashur të shënojë 4 të tillë për të mposhtur Fiorentinën që nuk është dorëzuar asnjëherë në një ndeshje shumë argëtuese që u ...

Formacionet zyrtare: Ja si rreshtohet Barcelona kundër Betisit
Para pak çastesh ka përfunduar takimi i Premierligës ndërmjet Tottenhamit dhe Newcastle. Skuadra e Newcastle arrit që ta bëjë befasinë e vitit duke e mposhtur skuadrën e Pochettinos në shtëpi, shkruan GazetaBlic. Edhe ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 20:00
Para pak çastesh ka përfunduar takimi i Premierligës ndërmjet Tottenhamit dhe Newcastle. Skuadra e Newcastle arrit që ta bëjë befasinë e vitit duke e mposhtur skuadrën e Pochettinos në shtëpi, shkruan GazetaBlic. Edhe ...

Newcastle Unitedi e befason Tottenhamin
Tottenhami ka pësuar humbje befasuese në shtëpi nga Newcastle Unitedi. Mysafirët shënuan fitore prej 0 me 1, transmeton Koha.net. Ishte Joelinton ai që shënoi në minutën e 27 pas asistimit nga Atsu. Pas 3 ndeshjeve të ...
Shenja | 25-Aug-2019 19:45
Tottenhami ka pësuar humbje befasuese në shtëpi nga Newcastle Unitedi. Mysafirët shënuan fitore prej 0 me 1, transmeton Koha.net. Ishte Joelinton ai që shënoi në minutën e 27 pas asistimit nga Atsu. Pas 3 ndeshjeve të ...

Goli i bukur me kokë në ndeshjen Udinese – Milan
Është shënuar goli i parë në ndeshjen Udinese-Milan Ka shënuar një gol të bukur me kokë në minutën e 72-të me asistimin e De Paul nga goditja nga këndi. /GazetaExpress/
Gazeta Express | 25-Aug-2019 19:44
Është shënuar goli i parë në ndeshjen Udinese-Milan Ka shënuar një gol të bukur me kokë në minutën e 72-të me asistimin e De Paul nga goditja nga këndi. /GazetaExpress/

Zhbllokohet rezultati në 'Dacia Arena', tmerrohet Milani
Udinese ka kaluar në epërsi përballë Milanit në ndeshjen e javës së parë në Serie A. Në "Dacia Arena", vendasit e kanë shënuar golin e parë për 1:0. Ishte Rodrigo Becao ai i cili shënoi për Udinesen në minutën e ...
Zeri | 25-Aug-2019 19:44
Udinese ka kaluar në epërsi përballë Milanit në ndeshjen e javës së parë në Serie A. Në "Dacia Arena", vendasit e kanë shënuar golin e parë për 1:0. Ishte Rodrigo Becao ai i cili shënoi për Udinesen në minutën e ...

E papritura ndodhë në ndeshjen Tottenham - Newcastle
Tottenhami ka pësuar humbje të papritur nga Newcastle United në kuadër të javës së tretë në Premierligë. Në ndeshjen e zhvilluar në "Tottenham Hotspur Stadium", vendasit janë mposhtur nga Newcastle me rezultat 1:0, ...
Zeri | 25-Aug-2019 19:33
Tottenhami ka pësuar humbje të papritur nga Newcastle United në kuadër të javës së tretë në Premierligë. Në ndeshjen e zhvilluar në "Tottenham Hotspur Stadium", vendasit janë mposhtur nga Newcastle me rezultat 1:0, ...

Celina në formë të lartë, shënon supergol për Swansean
Bersant Celina ka vazhduar shkëlqimin në futbollin anglez. Mesfushori i Kosovës ka shënuar edhe një gol tjetër me fanellën e skuadrës së tij Swansea. 22-vjeçari e pranoi një top nga Van der Hoorn dhe me tu futur në zonë ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 14:56
Bersant Celina ka vazhduar shkëlqimin në futbollin anglez. Mesfushori i Kosovës ka shënuar edhe një gol tjetër me fanellën e skuadrës së tij Swansea. 22-vjeçari e pranoi një top nga Van der Hoorn dhe me tu futur në zonë ...

Befasohet Tottenhami në ‘Hotspur Stadium”, Newcastle ia ndal hovin
Para pak çastesh kanë përfunduar dy takimet e ditë së sotme në Superligën e Kosovës në futboll. Drita e nisi mbarë takimi, goli erdhi herët qysh në minutën e 5’të, gol të cilin e shënoi Betim Haxhimusa, pastaj me të ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 19:27
Para pak çastesh kanë përfunduar dy takimet e ditë së sotme në Superligën e Kosovës në futboll. Drita e nisi mbarë takimi, goli erdhi herët qysh në minutën e 5’të, gol të cilin e shënoi Betim Haxhimusa, pastaj me të ...

Konfirmohet: Messi nuk fillon ndaj Real Betisit
Vjen goli i tretë në takimin Drita -flamurtari, duel ky i cili po zhvillohet në kuadër të Superligës. Golin e tretë dhe të qetësisë për skuadrën e Dritës e ka shënuar, Fidan Gërbeshi nga pika e bardhë, shkruan ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 19:18
Vjen goli i tretë në takimin Drita -flamurtari, duel ky i cili po zhvillohet në kuadër të Superligës. Golin e tretë dhe të qetësisë për skuadrën e Dritës e ka shënuar, Fidan Gërbeshi nga pika e bardhë, shkruan ...

Drita e fuqishme përballë Flamurtarit, barazon Trepça 89
Drita ka arritur që ta harrojë humbjen kundër Ferizajit javën e kaluar, kurse e ka deklasuar në shtëpi skuadrën e Flamurtarit me rezultat 3-0. Kurse Trepça pas fitores prej 4-1 kundër Gjilanit ka arritur që ta marrë ...
Kosova Sot | 25-Aug-2019 19:07
Drita ka arritur që ta harrojë humbjen kundër Ferizajit javën e kaluar, kurse e ka deklasuar në shtëpi skuadrën e Flamurtarit me rezultat 3-0. Kurse Trepça pas fitores prej 4-1 kundër Gjilanit ka arritur që ta marrë ...

Drita bindshëm kundër Flamurtarit, Vushtrria dhe Trepça ’89 ndajnë pikët
Drita ka mposhtur Flamurtarin me rezultat 3-0 në ndeshjen e xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në futboll. Golat për skuadrën nga Gjilani i shënuan Betim Haxhimusa (5'), Izair Emini (50') dhe Fidan Gerbeshi (79'). ...
Indeks Online | 25-Aug-2019 19:00
Drita ka mposhtur Flamurtarin me rezultat 3-0 në ndeshjen e xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në futboll. Golat për skuadrën nga Gjilani i shënuan Betim Haxhimusa (5'), Izair Emini (50') dhe Fidan Gerbeshi (79'). ...

Drita e fuqishme përballë Flamurtarit, barazon Trepça 89
Drita ka arritur që ta harrojë humbjen kundër Ferizajit javën e kaluar, kurse e ka deklasuar në shtëpi skuadrën e Flamurtarit me rezultat 3-0. Kurse Trepça pas fitores prej 4-1 kundër Gjilanit ka arritur që ta marrë ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 19:00
Drita ka arritur që ta harrojë humbjen kundër Ferizajit javën e kaluar, kurse e ka deklasuar në shtëpi skuadrën e Flamurtarit me rezultat 3-0. Kurse Trepça pas fitores prej 4-1 kundër Gjilanit ka arritur që ta marrë ...

Dramë në 'Ferki Aliu', ndeshja Vushtrria - Trepça'89 mbyllet me këtë rezultat
Ndeshje interesante është zhvilluar në pasditën e sotme në stadiumin 'Ferki Aliu' në Vushtrri. Vushtrria ka qenë nikoqire e Trepçës'89 sot në kuadër të javës së dytë në Superligën e Kosovës, raporton Zëri.info. Skuadra ...
Zeri | 25-Aug-2019 18:57
Ndeshje interesante është zhvilluar në pasditën e sotme në stadiumin 'Ferki Aliu' në Vushtrri. Vushtrria ka qenë nikoqire e Trepçës'89 sot në kuadër të javës së dytë në Superligën e Kosovës, raporton Zëri.info. Skuadra ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved