ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 08:22

Nuk ikën vapa me gushtin, 10 ditët e para të shtatorit do jenë shumë të nxehta

Nuk ikën vapa me gushtin, 10 ditët e para të shtatorit do jenë shumë të nxehta
Një shprehje thotë “Gusht e gunë”, por këtë herë nuk është rasti. Muaji gusht do të vazhdojë të jetë përvëlim. Vala e të nxehtit ka përfshirë një pjesë të mirë të Ballkanit. Fundjava parashikohet e nxehtë dhe e lagësht.
Top Channel | 24-Aug-2019 15:46
Një shprehje thotë “Gusht e gunë”, por këtë herë nuk është rasti. Muaji gusht do të vazhdojë të jetë përvëlim. Vala e të nxehtit ka përfshirë një pjesë të mirë të Ballkanit. Fundjava parashikohet e nxehtë dhe e lagësht.

Moti, e diel 25 gusht 2019
Dita e diel 25 Gusht moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe rreshje shiu në pjesën në pjesën e dytë të ditës. Era do të jet ë e lehtë me drejtim Juger ë ndim (SW) m e shpejt ë si 8 m/ sek n ë bregdet. ...
VizionPlus | 25-Aug-2019 08:16
Dita e diel 25 Gusht moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe rreshje shiu në pjesën në pjesën e dytë të ditës. Era do të jet ë e lehtë me drejtim Juger ë ndim (SW) m e shpejt ë si 8 m/ sek n ë bregdet. ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 gradë celsius ndërsa ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 09:13
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 gradë celsius ndërsa ...

Moti sot në Kosovë
Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pas dite parashihen që vende–vende të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 09:09
Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pas dite parashihen që vende–vende të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat ...

Diell dhe vranësira mesatare gjatë ditës së sotme
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 gradë Celsius ndërsa ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 11:02
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 gradë Celsius ndërsa ...

Plane për të dielën/ Shikoni më parë parashikimin e motit!
Vendi gjatë paradites do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Ndërsa pasdite pritet që vranësirat të jenë më të dendura, kryesisht në zonat malore. Gjatë darkës parashikohet të ketë edhe reshje ...
Dritare | 25-Aug-2019 10:28
Vendi gjatë paradites do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Ndërsa pasdite pritet që vranësirat të jenë më të dendura, kryesisht në zonat malore. Gjatë darkës parashikohet të ketë edhe reshje ...

Parashikimi i motit për sot
Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 gradë Celsius ...
Alsat-M | 25-Aug-2019 10:17
Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 gradë Celsius ...

Ja moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 gradë Celsius ndërsa ...
TetovaSot | 25-Aug-2019 10:10
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 gradë Celsius ndërsa ...

Moti sot
Shkup, 25 gusht – Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 ...
Koha.mk | 25-Aug-2019 10:09
Shkup, 25 gusht – Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 ...

Moti, e diel 25 gusht 2019
Dita e diel 25 Gusht moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe rreshje shiu në pjesën në pjesën e dytë të ditës. Era do të jet ë e lehtë me drejtim Juger ë ndim (SW) m e shpejt ë si 8 m/ sek n ë bregdet. ...
Medial | 25-Aug-2019 09:27
Dita e diel 25 Gusht moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe rreshje shiu në pjesën në pjesën e dytë të ditës. Era do të jet ë e lehtë me drejtim Juger ë ndim (SW) m e shpejt ë si 8 m/ sek n ë bregdet. ...

Parashikimi i motit
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 gradë Celsius ndërsa ...
Shenja | 25-Aug-2019 09:21
Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut, erë të përforcuar dhe stuhi. Temperaturat minimale do të jenë nga 13 deri 22 gradë Celsius ndërsa ...

Moti sot në Shqipëri
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak i Shqipërisë bën të ditur se moti sot parashikohet me kthjellime dhe në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim e do të shtrihen në pjesën më të madhe të territorit. Në relievet malore ...
Telegrafi | 24-Aug-2019 11:10
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak i Shqipërisë bën të ditur se moti sot parashikohet me kthjellime dhe në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim e do të shtrihen në pjesën më të madhe të territorit. Në relievet malore ...

Moti sot në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pas dite parashihen që vende–vende të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale ...
InFokusi | 25-Aug-2019 09:20
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pas dite parashihen që vende–vende të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale ...

Vapa ikën me gushtin? Jo, temperaturat përvëluese do të vazhdojnë edhe në shtator
Harrojeni shprehjen e kahershme të të parëve “Vapa ikën me gushtin” sepse temperaturat e larta do të të vijojnë edhe përgjatë 10 ditëve të para të muajit shtator. Sipas parashikimit të sinoptikanëve, deri në mbyllje të ...
Lapsi | 24-Aug-2019 16:41
Harrojeni shprehjen e kahershme të të parëve “Vapa ikën me gushtin” sepse temperaturat e larta do të të vijojnë edhe përgjatë 10 ditëve të para të muajit shtator. Sipas parashikimit të sinoptikanëve, deri në mbyllje të ...

Moti/ Temperatura të larta dhe reshje shiu në disa qarqe
RESHJET Priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Elbasan dhe Fier, ndërsa në qarqet e tjera nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT Nesër (e diel, ...
Lajmi i Fundit | 25-Aug-2019 09:09
RESHJET Priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Elbasan dhe Fier, ndërsa në qarqet e tjera nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT Nesër (e diel, ...

Ndryshon moti, ja çfarë temperatura na presion sot
Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbajë me diell dhe vranësira të cilat pas ...
Gazeta Observer | 25-Aug-2019 08:56
Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbajë me diell dhe vranësira të cilat pas ...

Sot mot me diell, por priten edhe reshje shiu
Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pasdite parashihen që vende–vende të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat ...
Medial | 25-Aug-2019 08:54
Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pasdite parashihen që vende–vende të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat ...

Moti sot në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pas dite parashihen që vende–vende të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.
Kosova Press | 25-Aug-2019 08:36
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pas dite parashihen që vende–vende të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sot mot me diell, por priten edhe reshje shiu
Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pasdite parashihen që vende–vende të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat ...
Klan Kosova | 25-Aug-2019 08:32
Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pasdite parashihen që vende–vende të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat ...

Befason moti sot, këto do të jenë temperaturat
Gjatë ditës së sotme, mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se në vendin tonë do të mbajë me diell dhe vranësira të cilat pas dite, në pjesën ...
Zeri | 25-Aug-2019 07:53
Gjatë ditës së sotme, mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se në vendin tonë do të mbajë me diell dhe vranësira të cilat pas dite, në pjesën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved