ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 02:04

Albin Kurti tregon për herë të parë si e njohu gruan norvegjeze dhe në cilën gjuhë komunikon me të bijën

Albin Kurti tregon për herë të parë si e njohu gruan norvegjeze dhe në cilën gjuhë komunikon me të bijën
Albin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, ka hequr petkun e një politikani dhe ka dhënë një intervistë për emisionin “N’Konak” të RTV Dukagjinit. Ai ndër të tjerash ka folur për jetën private dhe rolin e të qenit ...
Telegrafi | 24-Aug-2019 18:31
Albin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, ka hequr petkun e një politikani dhe ka dhënë një intervistë për emisionin “N’Konak” të RTV Dukagjinit. Ai ndër të tjerash ka folur për jetën private dhe rolin e të qenit ...

Vetëvendosjes i bashkohet aktivisti i shoqërisë civile, Gazmend Gjyshinca: Kurti thotë se është kënaqësi që të rinjtë e spikatur po afrohen me lëvizjen
Në kuadër të aderimeve në Lëvizjen Vetëvendosje (VV), kryetari i kësaj lëvizje ka njoftuar se të shtunën radhëve të tyre i është bashkuar edhe një aktivist i shoqërisë civile. Kurti në profilin e tij në Facebook ka ...
Telegrafi | 24-Aug-2019 14:58
Në kuadër të aderimeve në Lëvizjen Vetëvendosje (VV), kryetari i kësaj lëvizje ka njoftuar se të shtunën radhëve të tyre i është bashkuar edhe një aktivist i shoqërisë civile. Kurti në profilin e tij në Facebook ka ...

Çfarë mendimi ka Albin Kurti për Thaçin, thotë që është i magjepsur me dinakërinë që ka
Një prej kundërshtarëve më të mëdhenj politik të kryetarit të Vetëvendosjes është ish-shefi i PDK-së, tani kryetar shteti Hashim Thaçi, shkruan gazeta inFokus. Por, ani se ky i fundit, ka pozitën e parë në vend, Albin ...
InFokusi | 24-Aug-2019 21:57
Një prej kundërshtarëve më të mëdhenj politik të kryetarit të Vetëvendosjes është ish-shefi i PDK-së, tani kryetar shteti Hashim Thaçi, shkruan gazeta inFokus. Por, ani se ky i fundit, ka pozitën e parë në vend, Albin ...

Albin Kurti për koalicionin me LDK-në, “Unë asnjëherë nuk kam thënë se me çdo kusht kandidat për kryeministër duhet të jem unë”
Dita e ditës, një marrëveshje për koalicion parazgjedhor mes Vetëvendosjes e LDK-së, po duket e më pranë. Kjo të paktën, sipas deklaratave nga të dy palët, shkruan gazeta inFokus. Por, një problem thuhet të jetë ai që ...
InFokusi | 24-Aug-2019 21:42
Dita e ditës, një marrëveshje për koalicion parazgjedhor mes Vetëvendosjes e LDK-së, po duket e më pranë. Kjo të paktën, sipas deklaratave nga të dy palët, shkruan gazeta inFokus. Por, një problem thuhet të jetë ai që ...

Kurti: E vlerësoj shumë Rugovën, nuk shkoj te varri i tij veç pse njerëzit e LDK-së insistojnë
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, asnjëherë nuk e ka vizituar varrin e liderit kosovar gjatë viteve të ’90-ta dhe Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Gjithmonë është diskutuar pse Kurti refuzon ta nderojë ...
TetovaSot | 24-Aug-2019 21:21
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, asnjëherë nuk e ka vizituar varrin e liderit kosovar gjatë viteve të ’90-ta dhe Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Gjithmonë është diskutuar pse Kurti refuzon ta nderojë ...

Kurti: E vlerësoj shumë Rugovën, nuk shkoj te varri i tij veç pse njerëzit e LDK’së insistojnë
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, asnjëherë nuk e ka vizituar varrin e liderit kosovar gjatë viteve të ’90-ta dhe Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Gjithmonë është diskutuar pse Kurti refuzon ta nderojë ...
Gazeta Express | 24-Aug-2019 21:17
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, asnjëherë nuk e ka vizituar varrin e liderit kosovar gjatë viteve të ’90-ta dhe Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Gjithmonë është diskutuar pse Kurti refuzon ta nderojë ...

Albin Kurti thotë që janë partia e parë, por preferojnë të fitojnë para zgjedhjeve duke u bashkuar me LDK-në
Albin Kurti, i ftuar në emisionin e gazetës inFokus, n’Konak, foli edhe për pritshmëritë që i ka për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare. Kurti, thotë që zgjedhjet e kaluara ishin të parët, por që përballë kishin ...
InFokusi | 24-Aug-2019 21:17
Albin Kurti, i ftuar në emisionin e gazetës inFokus, n’Konak, foli edhe për pritshmëritë që i ka për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare. Kurti, thotë që zgjedhjet e kaluara ishin të parët, por që përballë kishin ...

Kurti ndryshon qëndrim: Jo domosdo duhet të jem kryeministër
Kurti ka thënë se me LDK-në nuk kanë probleme të patejkalueshme. Madje ai thotë se kurrë se ka thënë se me çdo kusht e do postin e kryeministrit. Kurti në RTV Dukagjini ka thënë se do të ishte përgjegjësi e madhe ...
Lajminet | 24-Aug-2019 21:10
Kurti ka thënë se me LDK-në nuk kanë probleme të patejkalueshme. Madje ai thotë se kurrë se ka thënë se me çdo kusht e do postin e kryeministrit. Kurti në RTV Dukagjini ka thënë se do të ishte përgjegjësi e madhe ...

Albin Kurti flet për largimet nga VV, “Nuk e kam as kohën, as nervat e energjinë për një çështje që i përket kohës së tejshkuar”
Disa muaj më parë, në momentin kur Vetëvendosje kishte rritjen më të madhe të saj, pati edhe ndarjen më të madhe. Kjo, pasi shumë deputetë të Vetëvendosjes, vendosën të largohen prej aty, shkruan gazeta inFokus. Kështu, ...
InFokusi | 24-Aug-2019 20:54
Disa muaj më parë, në momentin kur Vetëvendosje kishte rritjen më të madhe të saj, pati edhe ndarjen më të madhe. Kjo, pasi shumë deputetë të Vetëvendosjes, vendosën të largohen prej aty, shkruan gazeta inFokus. Kështu, ...

Momentet më të vështira të Albin Kurtit në burgjet serbe, “Nuk besoj që me moshën e sotme, me atë që kam përjetuar atëherë do të mund të mbijetoja”
Albin Kurti, një pjesë të jetës së tij e kaloi në burgjet serbe. Aty, brenda ishte edhe me shumë shqiptarë të tjerë. Në burg, Kurti thotë se pati tortura të rënda nga regjimi serb, ku, madje pati edhe të vdekur. Në ...
Gazeta Monitor | 24-Aug-2019 20:50
Albin Kurti, një pjesë të jetës së tij e kaloi në burgjet serbe. Aty, brenda ishte edhe me shumë shqiptarë të tjerë. Në burg, Kurti thotë se pati tortura të rënda nga regjimi serb, ku, madje pati edhe të vdekur. Në ...

Kurti: Jo domosdo duhet të jem kryeministër
Albin Kurti së fundi ka folur rreth koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ku ka lënë të kuptohet se ai nuk e do me çdo kusht postin e kryeministrit. Kurti ka thënë se me LDK-në nuk kanë probleme të ...
Zeri | 24-Aug-2019 20:50
Albin Kurti së fundi ka folur rreth koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ku ka lënë të kuptohet se ai nuk e do me çdo kusht postin e kryeministrit. Kurti ka thënë se me LDK-në nuk kanë probleme të ...

Edhe ambasadori Blerim Reka shkon te Albin Kurti
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka njoftuar sot se është takuar me Ambasaodrin Blerim Reka, me të cilin ka biseduar për gjeopolitikën ballkanike në prag të zgjedhjeve në Kosovë dhe për “tranzicionin ...
Gazeta Monitor | 24-Aug-2019 20:50
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka njoftuar sot se është takuar me Ambasaodrin Blerim Reka, me të cilin ka biseduar për gjeopolitikën ballkanike në prag të zgjedhjeve në Kosovë dhe për “tranzicionin ...

VV dhe ambasadori francez bisedojnë për zgjedhje
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me anëtarët e kryesisë kanë pritën në takim ambasadorin e Francës Didier Chabert, ku janë pajtuar se nevojitet organizimi sa më të mirë të zgjedhjeve të lira dhe ...
Telegrafi | 24-Aug-2019 09:39
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me anëtarët e kryesisë kanë pritën në takim ambasadorin e Francës Didier Chabert, ku janë pajtuar se nevojitet organizimi sa më të mirë të zgjedhjeve të lira dhe ...

Albin Kurti tregon si u themelua Vetëvendosja
Ishte viti 2005, apo 14 vite më parë, kur në Kosovë doli një lëvizje e re, e cila më vonë u shëndrrua në parti. Fjala është për Vetëvendosjen, shkruan gazeta inFokus. E lideri i saj, Albin Kurti, në emisionin e gazetës ...
InFokusi | 24-Aug-2019 20:43
Ishte viti 2005, apo 14 vite më parë, kur në Kosovë doli një lëvizje e re, e cila më vonë u shëndrrua në parti. Fjala është për Vetëvendosjen, shkruan gazeta inFokus. E lideri i saj, Albin Kurti, në emisionin e gazetës ...

Kurti: E vlerësoj lart Rugovën, nuk ia vizitova varrin veç pse ma kërkonin me insistim njerëzit e LDK-së
Kreu i VV’së, Albin Kurti në emisionin ‘Konak’ ka treguar pse asnjëherë deri më tash nuk ka shkuar për vizitë tek varri i ish-Presidentit Ibrahim Rugova. transmeton Periskopi. Ai thotë se ishte insistimi i njerëzve të ...
Indeks Online | 24-Aug-2019 20:35
Kreu i VV’së, Albin Kurti në emisionin ‘Konak’ ka treguar pse asnjëherë deri më tash nuk ka shkuar për vizitë tek varri i ish-Presidentit Ibrahim Rugova. transmeton Periskopi. Ai thotë se ishte insistimi i njerëzve të ...

Kurti merr mbështetje nga Blerim Reka
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot ka pritur ambasadorin, Prof. Dr. Blerim Reka, me të cilin është biseduar për gjeopolitikën ballkanike në prag të zgjedhjeve në Kosovë.
Kosova Press | 24-Aug-2019 20:20
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot ka pritur ambasadorin, Prof. Dr. Blerim Reka, me të cilin është biseduar për gjeopolitikën ballkanike në prag të zgjedhjeve në Kosovë.

Veç gardianëve serb, Albin Kurti thotë që në burg e rrahu edhe berberi që ia preu flokët
Dersa ishte në burgjet e serbisë, Albin Kurti, thotë që pati tortura e rrahje nga gardianët serb. Por, kur hyri në burg, Albin Kurtit, i ishte dashur të ia prisnin edhe flokët. Këto të fundit thotë që vet nuk i preu më ...
InFokusi | 24-Aug-2019 20:20
Dersa ishte në burgjet e serbisë, Albin Kurti, thotë që pati tortura e rrahje nga gardianët serb. Por, kur hyri në burg, Albin Kurtit, i ishte dashur të ia prisnin edhe flokët. Këto të fundit thotë që vet nuk i preu më ...

Albin Kurti: Jo domosdoshmërisht duhet të jem kryeministër
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur rreth koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ku ka lënë të kuptohet se ai nuk e do me çdo kusht postin e kryeministrit. Kurti ka thënë se me LDK-në nuk ...
Arbresh | 24-Aug-2019 20:08
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur rreth koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ku ka lënë të kuptohet se ai nuk e do me çdo kusht postin e kryeministrit. Kurti ka thënë se me LDK-në nuk ...

Albin Kurti tregon si e njohu gruan norvegjeze dhe çfarë gjuhe flet vajza e tij
Albin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje ka folur për jetën private dhe rolin e të qenit prind i një vajze dhe bashkëshort i një norvegjezeje. Kandidati për kryeministër të Kosovës ka treguar se si ishte njohur me ...
TetovaSot | 24-Aug-2019 20:08
Albin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje ka folur për jetën private dhe rolin e të qenit prind i një vajze dhe bashkëshort i një norvegjezeje. Kandidati për kryeministër të Kosovës ka treguar se si ishte njohur me ...

Momentet më të vështira të Albin Kurtit në burgjet serbe, “Nuk besoj që me moshën e sotme, me atë që kam përjetuar atëherë do të mund të mbijetoja”
Momentet më të vështira të Albin Kurtit në burgjet serbe, “Nuk besoj që me moshën e sotme, me atë që kam përjetuar atëherë do të mund të mbijetoja” Albin Kurti, një pjesë të jetës së tij e kaloi në burgjet serbe. Aty, ...
InFokusi | 24-Aug-2019 19:57
Momentet më të vështira të Albin Kurtit në burgjet serbe, “Nuk besoj që me moshën e sotme, me atë që kam përjetuar atëherë do të mund të mbijetoja” Albin Kurti, një pjesë të jetës së tij e kaloi në burgjet serbe. Aty, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved