ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 05:29

Amazona në flakë: Pyjet po digjen sepse bota po ha më shumë mish. Fraznca dhe Irlanda kërcënojnë Bolsonaron

Amazona në flakë: Pyjet po digjen sepse bota po ha më shumë mish. Fraznca dhe Irlanda kërcënojnë Bolsonaron
Zjarret që po shkrumbojnë pyllin e shiut në Amazonë mund të përbëjnë një krizë ndërkombëtare, por e vërteta është se ato nuk janë as aksidentale. Pjesa më e madhe e zjarreve janë vendosur nga druvarët apo fermerët që ...
GazetaTema | 23-Aug-2019 21:36
Zjarret që po shkrumbojnë pyllin e shiut në Amazonë mund të përbëjnë një krizë ndërkombëtare, por e vërteta është se ato nuk janë as aksidentale. Pjesa më e madhe e zjarreve janë vendosur nga druvarët apo fermerët që ...

Protestë në Londër për shpëtimin e Amazonës, mushkërisë së planetit
Rreth 300 persona u mblodhën sot para ambasadës së Brazilit duke kërkuar shpëtimin e Amazonës, shkatërruar nga zjarret duke nxitur një sërë manifestimesh të parashikuara në mbarë botën në mbështje të “mushkërisë në ...
GazetaTema | 23-Aug-2019 16:49
Rreth 300 persona u mblodhën sot para ambasadës së Brazilit duke kërkuar shpëtimin e Amazonës, shkatërruar nga zjarret duke nxitur një sërë manifestimesh të parashikuara në mbarë botën në mbështje të “mushkërisë në ...

Amazona digjet, por presidenti i Brazilit nuk do këshilla nga jashtë
Amazona po digjet. Brenda 48 orësh – 2500 zjarre të reja. Sao Paulo mbulohet nga errësira në mes të ditës, mushkëria e gjelbër e planetit është në rrezik, por presidenti i Brazilit, Bolsonaro nuk do këshilla nga bota. ...
GazetaTema | 23-Aug-2019 14:47
Amazona po digjet. Brenda 48 orësh – 2500 zjarre të reja. Sao Paulo mbulohet nga errësira në mes të ditës, mushkëria e gjelbër e planetit është në rrezik, por presidenti i Brazilit, Bolsonaro nuk do këshilla nga bota. ...

Bota e shqetësuar për Amazonën, Macron e OKB: G7 të diskutojë për zjarret
Ndërsa shtatë udhëheqësit e vendeve më të zhvilluara dhe industrializuara te globit do të takohen këtë fundjavë në Biarritz të Francës, presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kanë bërë ...
VizionPlus | 23-Aug-2019 16:08
Ndërsa shtatë udhëheqësit e vendeve më të zhvilluara dhe industrializuara te globit do të takohen këtë fundjavë në Biarritz të Francës, presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kanë bërë ...

Situata në Amazonë jashtë kontrollit, OKB shumë e shqetësuar
Situata në Amazonë, shkatërruar nga shpyllëzimi dhe zjarret është jashtë kontrollit, denoncoi militantja ekologjiste braziliane Marina Silva, duke akuzuar qeverinë ultra të djathtë të presidentit, Jair Bolsonaro se ka ...
BalkanWeb | 23-Aug-2019 12:09
Situata në Amazonë, shkatërruar nga shpyllëzimi dhe zjarret është jashtë kontrollit, denoncoi militantja ekologjiste braziliane Marina Silva, duke akuzuar qeverinë ultra të djathtë të presidentit, Jair Bolsonaro se ka ...

“Do bllokojmë marrëveshjen tregtare”, zjarret në Amazonë shqetësojnë botën
Përmasat e zjarreve që kanë përfshirë pyjet e Amazonës në Brazil kanë shqetësuar mbarë botën. Në BE, Franca dhe Irlanda kanë paralajmëruar me bllokimin e marrëveshjes tregtare me Amerikën e Jugut, nëse autoritetet ...
ABCNews | 23-Aug-2019 19:47
Përmasat e zjarreve që kanë përfshirë pyjet e Amazonës në Brazil kanë shqetësuar mbarë botën. Në BE, Franca dhe Irlanda kanë paralajmëruar me bllokimin e marrëveshjes tregtare me Amerikën e Jugut, nëse autoritetet ...

Pyjet po digjen sepse bota po ha më shumë mish
Zjarret që po shkrumbojnë pyllin e shiut në Amazonë mund të përbëjnë një krizë ndërkombëtare, por e vërteta është se ato nuk janë as aksidentale. Pjesa më e madhe e zjarreve janë vendosur nga druvarët apo fermerët që ...
Arbresh | 24-Aug-2019 00:53
Zjarret që po shkrumbojnë pyllin e shiut në Amazonë mund të përbëjnë një krizë ndërkombëtare, por e vërteta është se ato nuk janë as aksidentale. Pjesa më e madhe e zjarreve janë vendosur nga druvarët apo fermerët që ...

Pas zjarrit, nis shiu në Amazonë
Sikurse dihet prej disa ditësh, pylli gjigant i Amazonës është mbuluar nga flakët. Mediat në mbarë botën kanë ngritur alarmin, pasi situata është përkeqësuar ndjeshëm dhe rrezikohet zhdukja e ksaj sipërfaqeje e cila ...
Arbresh | 24-Aug-2019 00:15
Sikurse dihet prej disa ditësh, pylli gjigant i Amazonës është mbuluar nga flakët. Mediat në mbarë botën kanë ngritur alarmin, pasi situata është përkeqësuar ndjeshëm dhe rrezikohet zhdukja e ksaj sipërfaqeje e cila ...

Zviceranët dalin në rrugë kundër zjarreve të Amazonës
Rreth 300 njerëz morën pjesë në një tubim në Cyrih, sipas organizatorëve. Ata u zhvendosën nga Parku Platzspitz afër stacionit kryesor hekurudhor përpara konsullatës braziliane. Marshimi protestues ishte planifikuar në ...
AlbInfo | 23-Aug-2019 22:11
Rreth 300 njerëz morën pjesë në një tubim në Cyrih, sipas organizatorëve. Ata u zhvendosën nga Parku Platzspitz afër stacionit kryesor hekurudhor përpara konsullatës braziliane. Marshimi protestues ishte planifikuar në ...

Amazona alarmon BE dhe krerët e G7
Situata e krijuar në Amazonë me zjarret që po shkrumbojnë me dhjetëra hektarë pyje, ka alarmuar Evropën, krerët e G7 si dhe mijëra ambjetalistë në botë. Në Amazonë po digjet çdo minutë një hapësirë me pyje e barabartë ...
RTSH | 23-Aug-2019 19:46
Situata e krijuar në Amazonë me zjarret që po shkrumbojnë me dhjetëra hektarë pyje, ka alarmuar Evropën, krerët e G7 si dhe mijëra ambjetalistë në botë. Në Amazonë po digjet çdo minutë një hapësirë me pyje e barabartë ...

Ushtria braziliane e gatshme ta mbrojë Amazonën
Sao Paolo, 23 gusht – Ushtria braziliane është e gatshme ta mbrojë pyllin e Amazonës, deklaroi sot komandanti i forcave të armatosura të Brazlit, Edison Leal Puzhol, ndërsa rritet presioni ndërkombëtar ndaj vendit dhe ...
Koha.mk | 23-Aug-2019 19:41
Sao Paolo, 23 gusht – Ushtria braziliane është e gatshme ta mbrojë pyllin e Amazonës, deklaroi sot komandanti i forcave të armatosura të Brazlit, Edison Leal Puzhol, ndërsa rritet presioni ndërkombëtar ndaj vendit dhe ...

Zjarret në Amazon, Franca kërcënon të bllokojë tregtinë
Franca dhe Irlanda janë shprehur se nuk do të ratifikojnë një marrëveshje të madhe tregtare me vendet e Amerikës së Jugut, vetëm në rast se Brazili bën më shumë për të luftuar zjarret në Amazon. Udhëheqësi francez ...
Arbresh | 23-Aug-2019 19:38
Franca dhe Irlanda janë shprehur se nuk do të ratifikojnë një marrëveshje të madhe tregtare me vendet e Amerikës së Jugut, vetëm në rast se Brazili bën më shumë për të luftuar zjarret në Amazon. Udhëheqësi francez ...

OKB: Situata në Amazonë është shumë shqetësuese (VIDEO)
Situata në Amazonë, shkatërruar nga shpyllëzimi dhe zjarret është jashtë kontrollit, denoncoi militantja ekologjiste braziliane Marina Silva, duke akuzuar qeverinë ultra të djathtë të presidentit, Jair Bolsonaro se ka ...
PortaliOnline | 23-Aug-2019 18:35
Situata në Amazonë, shkatërruar nga shpyllëzimi dhe zjarret është jashtë kontrollit, denoncoi militantja ekologjiste braziliane Marina Silva, duke akuzuar qeverinë ultra të djathtë të presidentit, Jair Bolsonaro se ka ...

FRANCË – Përplasje Macron-Bolsonaro në lidhje me Zja.rret në Amazonë
PARIS, 23 gusht /MEDIAL-ANSA/ – Ka filluar një përplasje e fortë në “Twitter” mes Emanuel Macron dhe Jair Bolsonaro në lidhje me mbrojtjen e Amazonës. Presidenti francez lëshoi alarmin mbi krizën ndërkombëtare që ...
Medial | 23-Aug-2019 18:35
PARIS, 23 gusht /MEDIAL-ANSA/ – Ka filluar një përplasje e fortë në “Twitter” mes Emanuel Macron dhe Jair Bolsonaro në lidhje me mbrojtjen e Amazonës. Presidenti francez lëshoi alarmin mbi krizën ndërkombëtare që ...

OKB: Situata në Amazonë është shumë shqetësuese (VIDEO)
Situata në Amazonë, shkatërruar nga shpyllëzimi dhe zjarret është jashtë kontrollit, denoncoi militantja ekologjiste braziliane Marina Silva, duke akuzuar qeverinë ultra të djathtë të presidentit, Jair Bolsonaro se ka ...
TetovaSot | 23-Aug-2019 18:27
Situata në Amazonë, shkatërruar nga shpyllëzimi dhe zjarret është jashtë kontrollit, denoncoi militantja ekologjiste braziliane Marina Silva, duke akuzuar qeverinë ultra të djathtë të presidentit, Jair Bolsonaro se ka ...

Situata në Amazonë jashtë kontrollit, OKB shumë e shqetësuar
Situata në Amazonë, shkatërruar nga shpyllëzimi dhe zjarret është jashtë kontrollit, denoncoi militantja ekologjiste braziliane Marina Silva, duke akuzuar qeverinë ultra të djathtë të presidentit, Jair Bolsonaro se ka ...
GazetaTema | 23-Aug-2019 10:26
Situata në Amazonë, shkatërruar nga shpyllëzimi dhe zjarret është jashtë kontrollit, denoncoi militantja ekologjiste braziliane Marina Silva, duke akuzuar qeverinë ultra të djathtë të presidentit, Jair Bolsonaro se ka ...

Presidenti i Brazilit akuzon Macronin se shfrytëzoi krizën e Amazonës për përfitime politike
Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se numri rekord i zjarreve në pyjet në Amazon është një “krizë ndërkombëtare” që duhet të kryesojë axhendën në samitin e G7 të kësaj fundjave. “Shtëpia jonë po digjet”, ka ...
TetovaSot | 23-Aug-2019 18:23
Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se numri rekord i zjarreve në pyjet në Amazon është një “krizë ndërkombëtare” që duhet të kryesojë axhendën në samitin e G7 të kësaj fundjave. “Shtëpia jonë po digjet”, ka ...

Brazili nuk ka resurse për të luftuar me zjarret në Amazon
Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, tha se vendi i tij nuk ka resurse për të luftuar me zjarret në Amazon, pyjet e shiut më të mëdha në botë, transmeton AA. Sipas lajmit të mediave të Brazilit, Bolsonaro ka njoftuar ...
Shenja | 23-Aug-2019 18:17
Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, tha se vendi i tij nuk ka resurse për të luftuar me zjarret në Amazon, pyjet e shiut më të mëdha në botë, transmeton AA. Sipas lajmit të mediave të Brazilit, Bolsonaro ka njoftuar ...

Përplasje Macron-Bolsonaro në lidhje me zjarret në Amazonë
Ka filluar një përplasje e fortë në “Twitter” mes Emanuel Macron dhe Jair Bolsonaro në lidhje me mbrojtjen e Amazonës.
Kosova Press | 23-Aug-2019 18:05
Ka filluar një përplasje e fortë në “Twitter” mes Emanuel Macron dhe Jair Bolsonaro në lidhje me mbrojtjen e Amazonës.

BRAZIL – Bolsonaro studion dërgimin e ushtrisë për shuarjen e Zja.rreve në Amazonë
BRAZILIA, 23 gusht /MEDIAL-AFP/ – Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, nën presion të fortë ndërkombëtar, deklaroi se po studionte dërgimin e ushtrisë për të luftuar kundër zjarreve të pakontrolluara që kanë përfshirë ...
Medial | 23-Aug-2019 16:38
BRAZILIA, 23 gusht /MEDIAL-AFP/ – Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, nën presion të fortë ndërkombëtar, deklaroi se po studionte dërgimin e ushtrisë për të luftuar kundër zjarreve të pakontrolluara që kanë përfshirë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved