ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/02/2020 12:26

PDK vendos: Kadri Veseli, kandidat për kryeministër të Kosovës

PDK vendos: Kadri Veseli, kandidat për kryeministër të Kosovës
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK-së për kryeministër të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas ...
BalkanWeb | 23-Aug-2019 21:58
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK-së për kryeministër të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas ...

PDK-ja e zyrtarizon, Kadri Veseli në garë për kryeministër
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK-së për kryeministër. Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas ...
BalkanWeb | 23-Aug-2019 20:37
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK-së për kryeministër. Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas ...

Veseli: Do t’i prij luftës kundër korrupsionit dhe nepotizmit
Pas zyrtarizimit nga Këshilli Drejtues si kandidat për kryeministër i PDK-së, Kadri Veseli tha se do t’i prijë luftës së pakompromis kundër korrupsionit dhe nepotizmit. “Si kandidat për kryeministër i zyrtarizuar nga ...
Telegrafi | 23-Aug-2019 21:48
Pas zyrtarizimit nga Këshilli Drejtues si kandidat për kryeministër i PDK-së, Kadri Veseli tha se do t’i prijë luftës së pakompromis kundër korrupsionit dhe nepotizmit. “Si kandidat për kryeministër i zyrtarizuar nga ...

Kuçi: Do të bashkëpunojmë me parti që kanë pretendime më të mëdha se 5 për qind
Partia Demokratike e Kosovës nuk ka menduar ende për ndonjë koalicion të mundshëm me partitë tjera politike, derisa është e hapur për bashkëpunim me të gjitha ato parti që kanë pretendime më të mëdha se 5%. Kështu tha ...
Telegrafi | 23-Aug-2019 21:34
Partia Demokratike e Kosovës nuk ka menduar ende për ndonjë koalicion të mundshëm me partitë tjera politike, derisa është e hapur për bashkëpunim me të gjitha ato parti që kanë pretendime më të mëdha se 5%. Kështu tha ...

Kadri Veseli zyrtarizohet si kandidat i PDK-së për kryeministër, Këshilli Drejtues i kërkon ta udhëheq luftën kundër korrupsionit
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK-së për kryeministër. Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas ...
Telegrafi | 23-Aug-2019 20:16
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK-së për kryeministër. Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas ...

Ismaili – Mustafës: Korrupsionin nuk mund ta luftojë dikush që u jep tenderë djemve të tij
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili i ka reaguar kreut të LDK-së Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-në, raporton Periskopi. Ismaili ka thënë për Periskopin se qytetarët presin një luftë të ...
Albportali | 24-Aug-2019 00:51
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili i ka reaguar kreut të LDK-së Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-në, raporton Periskopi. Ismaili ka thënë për Periskopin se qytetarët presin një luftë të ...

Kadri Veseli zyrtarizohet si kandidat i PDK-së për kryeministër
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK-së për kryeministër. Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas ...
Albportali | 24-Aug-2019 00:15
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK-së për kryeministër. Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas ...

Reagon Këshilli Drejtues i Muzeut Kombëtar të Kosovës
Këshilli Drejtues i Muzeut Kombëtar të Kosovës, nga mediat sot ka kuptuar se është shkarkuar jashtëligjshëm nga Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Z. Kujtim Gashi, prandaj me qëllim të informimit të drejt të ...
Arbresh | 24-Aug-2019 00:02
Këshilli Drejtues i Muzeut Kombëtar të Kosovës, nga mediat sot ka kuptuar se është shkarkuar jashtëligjshëm nga Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Z. Kujtim Gashi, prandaj me qëllim të informimit të drejt të ...

Veseli: Si kandidat për kryeministër do t’i prij luftës kundër korrupsionit
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se si kandidat për kryeministër i zyrtarizuar nga Këshilli Drejtues i PDK-së, nga gra dhe burra që e kanë udhëhequr luftën për liri, procesin e pavarësisë dhe shtetndërtimin, do ...
Medial | 23-Aug-2019 22:23
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se si kandidat për kryeministër i zyrtarizuar nga Këshilli Drejtues i PDK-së, nga gra dhe burra që e kanë udhëhequr luftën për liri, procesin e pavarësisë dhe shtetndërtimin, do ...

Kadri Veseli zyrtarisht kandidat i PDK-së për Kryeministër
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK’së për kryeministër. Nënkryetari i PDK’së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas ...
TetovaSot | 23-Aug-2019 22:19
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK’së për kryeministër. Nënkryetari i PDK’së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas ...

Ismaili-Mustafës: Korrupsionin nuk mund ta luftojë dikush që u jep tenderë djemve të tij
Ish-ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili i ka reaguar Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-në. Ismaili ka thënë se qytetarët presin një luftë të vërtetë kundër korrupsionit. E sipas tij, kjo nuk mund të ...
Gazeta Monitor | 23-Aug-2019 22:11
Ish-ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili i ka reaguar Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-në. Ismaili ka thënë se qytetarët presin një luftë të vërtetë kundër korrupsionit. E sipas tij, kjo nuk mund të ...

Veseli deklartohet pas zyrtarizimit si kandidat për Kryeministër: Do t’i prij luftës kundër korrupsionit dhe nepotizmit
Pas zyrtarizimit nga Këshilli Drejtues si kandidat për kryeministër i PDK-së, Kadri Veseli tha se do t’i prijë luftës së pakompromis kundër korrupsionit dhe nepotizmit. “Si kandidat për kryeministër i zyrtarizuar nga ...
Gazeta Monitor | 23-Aug-2019 22:11
Pas zyrtarizimit nga Këshilli Drejtues si kandidat për kryeministër i PDK-së, Kadri Veseli tha se do t’i prijë luftës së pakompromis kundër korrupsionit dhe nepotizmit. “Si kandidat për kryeministër i zyrtarizuar nga ...

Uran Ismaili-Isa Mustafës: Korrupsionin nuk mund ta luftoj dikush që u jep tenderë djemve të tij
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili i ka reaguar kreut të LDK-së Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-ën. Ismaili ka thënë për Periskopin se qytetarët presin një luftë të vërtetë kundër ...
Arbresh | 23-Aug-2019 22:07
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili i ka reaguar kreut të LDK-së Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-ën. Ismaili ka thënë për Periskopin se qytetarët presin një luftë të vërtetë kundër ...

Veseli: Si kandidat për kryeministër do t’i prij luftës kundër korrupsionit
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se si kandidat për kryeministër i zyrtarizuar nga Këshilli Drejtues i PDK-së, nga gra dhe burra që e kanë udhëhequr luftën për liri, procesin e pavarësisë dhe shtetndërtimin, do ...
Klan Kosova | 23-Aug-2019 22:05
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se si kandidat për kryeministër i zyrtarizuar nga Këshilli Drejtues i PDK-së, nga gra dhe burra që e kanë udhëhequr luftën për liri, procesin e pavarësisë dhe shtetndërtimin, do ...

Veseli: Do t’i prij luftës kundër korrupsionit dhe nepotizmit
Pas zyrtarizimit nga Këshilli Drejtues si kandidat për kryeministër i PDK-së, Kadri Veseli tha se do t’i prijë luftës së pakompromis kundër korrupsionit dhe nepotizmit. “Si kandidat për kryeministër i zyrtarizuar nga ...
Zeri | 23-Aug-2019 21:50
Pas zyrtarizimit nga Këshilli Drejtues si kandidat për kryeministër i PDK-së, Kadri Veseli tha se do t’i prijë luftës së pakompromis kundër korrupsionit dhe nepotizmit. “Si kandidat për kryeministër i zyrtarizuar nga ...

Ismaili – Mustafës: Korrupsionin nuk mund ta luftojë dikush që u jep tenderë djemve të tij
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili i ka reaguar kreut të LDK-së Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-në, raporton Periskopi. Ismaili ka thënë për Periskopin se qytetarët presin një luftë të ...
Gazeta Observer | 23-Aug-2019 21:48
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili i ka reaguar kreut të LDK-së Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-në, raporton Periskopi. Ismaili ka thënë për Periskopin se qytetarët presin një luftë të ...

Ismaili i përgjigjet Isa Mustafës: Korrupsionin nuk mund ta luftoj dikush që u jep tenderë djemve të tij
Ismaili ka thënë për Periskopin se qytetarët presin një luftë të vërtetë kundër korrupsionit. E sipas tij, kjo nuk mund të bëhet prej dikujt që djemëve të tij u jep tenderë dhe që ende ka në parti zyrtarë të lartë me ...
Lajminet | 23-Aug-2019 21:48
Ismaili ka thënë për Periskopin se qytetarët presin një luftë të vërtetë kundër korrupsionit. E sipas tij, kjo nuk mund të bëhet prej dikujt që djemëve të tij u jep tenderë dhe që ende ka në parti zyrtarë të lartë me ...

Ismaili-Mustafës: Korrupsionin nuk mund ta luftojë dikush që u jep tenderë djemve të tij
Ish-ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili i ka reaguar Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-në. Ismaili ka thënë se qytetarët presin një luftë të vërtetë kundër korrupsionit. E sipas tij, kjo nuk mund të ...
EkonomiaOnline | 23-Aug-2019 21:46
Ish-ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili i ka reaguar Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-në. Ismaili ka thënë se qytetarët presin një luftë të vërtetë kundër korrupsionit. E sipas tij, kjo nuk mund të ...

Uran Ismaili - Isa Mustafës: Korrupsionin nuk mund ta luftoj dikush që u jep tenderë djemve të tij
Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili i ka reaguar kreut të LDK-së Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-ën Ismaili ka thënë për Periskopin se qytetarët presin një luftë të vërtetë ...
Zeri | 23-Aug-2019 21:46
Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili i ka reaguar kreut të LDK-së Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-ën Ismaili ka thënë për Periskopin se qytetarët presin një luftë të vërtetë ...

Veseli: Besimi i partisë është i shenjtë për mua, do t’i prij luftës kundër korrupsionit e nepotizmit
Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se besimi i dhënë nga partia është i shenjtë për të, shkruan . Ai ka thënë se do t’i prijë luftës kundër korrupsionit dhe nepotizmit. “Besimi që sot më dha PDK-ja dhe që ...
Lajminet | 23-Aug-2019 21:41
Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se besimi i dhënë nga partia është i shenjtë për të, shkruan . Ai ka thënë se do t’i prijë luftës kundër korrupsionit dhe nepotizmit. “Besimi që sot më dha PDK-ja dhe që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved