ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 02:24

Foto/ Zjarri masiv në Shëngjin, 200 efektivë në “luftë”me flakët

Foto/ Zjarri masiv në Shëngjin, 200 efektivë në “luftë”me flakët
SHËNGJIN Zjarrfikësit në Shëngjin të Lezhës po luftojnë me vatrat e zjarrit, të cilat prej dy netësh vijojnë të djegin pa mëshirë kurorën e gjelbër në Shëngjin. Ministria e Mbrojtjes ka reaguar në lidhje me këtë ...
BalkanWeb | 23-Aug-2019 22:12
SHËNGJIN Zjarrfikësit në Shëngjin të Lezhës po luftojnë me vatrat e zjarrit, të cilat prej dy netësh vijojnë të djegin pa mëshirë kurorën e gjelbër në Shëngjin. Ministria e Mbrojtjes ka reaguar në lidhje me këtë ...

Ministria e Mbrojtjes: 200 trupa të FA dhe bashkia Lezhë mbajnë nën kontroll zjarrin në Shëngjin, asnjë banesë e rrezikuar
Efektivët e Forcave të Armatosura, në bashkëpunim dhe me bashkinë e Lezhës ia kanë dalë që për dy ditë dhe netë të mbajnë nën kontroll situatën e zjarrit në kuroren e gjelber ne Shëngjin. Duke evituar përhapjen e ...
GazetaTema | 23-Aug-2019 21:54
Efektivët e Forcave të Armatosura, në bashkëpunim dhe me bashkinë e Lezhës ia kanë dalë që për dy ditë dhe netë të mbajnë nën kontroll situatën e zjarrit në kuroren e gjelber ne Shëngjin. Duke evituar përhapjen e ...

Zjarri i afrohet qendrës së Shëngjinit, pushuesit nisin të largohen
Situatë e rënduar nga zjarret në Shnëgjin. Riaktivizimi I vatrës së zjarrit ka ngjallur panik tek banorët e pushuesit. Edhe pse në terren janë angazhuar rreth 200 efektivë që po përballen me zjarrin, flakët po I ...
VizionPlus | 23-Aug-2019 22:50
Situatë e rënduar nga zjarret në Shnëgjin. Riaktivizimi I vatrës së zjarrit ka ngjallur panik tek banorët e pushuesit. Edhe pse në terren janë angazhuar rreth 200 efektivë që po përballen me zjarrin, flakët po I ...

Riaktivizohet vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit në Lezhë
LEZHË Është riaktivizuar vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit në Lezhë. Terreni malor vështirëson izolimin e vatrës së zjarrit. Zjarrfikëset dhe policia në terren, kurse në ndihmë ka ardhur edhe ushtria. Në ndihmë për ...
BalkanWeb | 23-Aug-2019 20:51
LEZHË Është riaktivizuar vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit në Lezhë. Terreni malor vështirëson izolimin e vatrës së zjarrit. Zjarrfikëset dhe policia në terren, kurse në ndihmë ka ardhur edhe ushtria. Në ndihmë për ...

Shëngjin/ Vijon fikja e zjarrit, flakët shumë pranë banesave
Vazhdon procesi i shuarjes së zjarrit në malin me pisha, Shëngjin, në një kohë kur flakët gjenden shumë pranë banesave.
Top Channel | 23-Aug-2019 20:37
Vazhdon procesi i shuarjes së zjarrit në malin me pisha, Shëngjin, në një kohë kur flakët gjenden shumë pranë banesave.

Zjarri në Shëngjin, 200 efektivë të angazhuar në shuarjen e flakëve
Forcat zjarrfikëse ato të pushtetit vendor si dhe forcat e armatosura së abshku me banorë të shumtë po vijojnë punën për mbajtjen nën kontroll të zjarrit të rënë në kurorën e gjelbër të Shëngjinit. Sipas Ministrisë së ...
VizionPlus | 23-Aug-2019 21:54
Forcat zjarrfikëse ato të pushtetit vendor si dhe forcat e armatosura së abshku me banorë të shumtë po vijojnë punën për mbajtjen nën kontroll të zjarrit të rënë në kurorën e gjelbër të Shëngjinit. Sipas Ministrisë së ...

Video/ Zjarr masiv në Klos, flakët shkrumbojnë 1 hektar me pishë
KLOS Një zjarr i madh u shfaq këtë të premte në masivin pyjor me pishë në fshatin Patin të Bashkisë së Klosit. Vatra e zjarrit u përhap me shpejtësi për shkak të erës. Të parët që kanë nisur ndërhyrjen për shuarjen e ...
BalkanWeb | 23-Aug-2019 18:41
KLOS Një zjarr i madh u shfaq këtë të premte në masivin pyjor me pishë në fshatin Patin të Bashkisë së Klosit. Vatra e zjarrit u përhap me shpejtësi për shkak të erës. Të parët që kanë nisur ndërhyrjen për shuarjen e ...

Zjarr në Klos/ Në flakë 1 hektar pishë, era favorizon djegien
Një zjarr i madh ka rënë në masivin pyjor të mbjellë me pishë në fshatin Patin, Bashkia Klos.
Top Channel | 23-Aug-2019 17:18
Një zjarr i madh ka rënë në masivin pyjor të mbjellë me pishë në fshatin Patin, Bashkia Klos.

Lezhë, riaktivizohet vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit
Vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit në Lezhë është riaktivizuar sërish. Terreni malor e ka bërë të pamundur që forcat zjarrëfikëse të arrijnë ta izolojnë vatrën e zjarrit. Mësohet se në ndihmë të zjarrfikësve të ...
VizionPlus | 23-Aug-2019 21:00
Vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit në Lezhë është riaktivizuar sërish. Terreni malor e ka bërë të pamundur që forcat zjarrëfikëse të arrijnë ta izolojnë vatrën e zjarrit. Mësohet se në ndihmë të zjarrfikësve të ...

Foto/ Flakë masive në Cërrik, digjen 10 hektarë pyll dhe ullishte
CERRIK Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë një sipërfaqe me 2 dynym ullishte dhe 10 hektarë pyll në afërsi të fshatit shtepanjë në bashkinë Cerrik. Gazetari i “BalkanWeb” , Shkëlzen Henkoja raporton se zjarri ka qenë ...
BalkanWeb | 23-Aug-2019 17:00
CERRIK Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë një sipërfaqe me 2 dynym ullishte dhe 10 hektarë pyll në afërsi të fshatit shtepanjë në bashkinë Cerrik. Gazetari i “BalkanWeb” , Shkëlzen Henkoja raporton se zjarri ka qenë ...

VIDEO/ Situatë kritike nga zjarret në Shëngjin, alarm te pushuesit
Është riaktivizuar vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit në Lezhë. Terreni malor vështirëson izolimin e vatrës së zjarrit. Zjarrfikëset dhe policia ndodhen në terren. Në ndihmë të tyre ka ardhur edhe ushtria, por edhe ...
Lapsi | 23-Aug-2019 22:13
Është riaktivizuar vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit në Lezhë. Terreni malor vështirëson izolimin e vatrës së zjarrit. Zjarrfikëset dhe policia ndodhen në terren. Në ndihmë të tyre ka ardhur edhe ushtria, por edhe ...

Shëngjin, vijon fikja e zjarrit – flakët shumë pranë banesave
Vazhdon procesi i shuarjes së zjarrit në malin me pisha, Shëngjin, në një kohë kur flakët gjenden shumë pranë banesave. Zjarri masiv, i shkaktuar afër portit të Shëngjinit po mbahet nën kontroll nga zjarrfikësit dhe ...
Telegrafi | 23-Aug-2019 21:39
Vazhdon procesi i shuarjes së zjarrit në malin me pisha, Shëngjin, në një kohë kur flakët gjenden shumë pranë banesave. Zjarri masiv, i shkaktuar afër portit të Shëngjinit po mbahet nën kontroll nga zjarrfikësit dhe ...

Zjarr i madh në Roskovec, banorët në “luftë” me flakët
Temperaturat e larta kanë bërë që shumë zona në jug e veri të përfshihen nga zjarri. Gazetari i “BalkanWeb” , Ervis Kuçi raporton se një sipërfaqe e mbjellë me ullinj është përfshirë nga flakët në Roskovec, duke bërë që ...
BalkanWeb | 23-Aug-2019 15:44
Temperaturat e larta kanë bërë që shumë zona në jug e veri të përfshihen nga zjarri. Gazetari i “BalkanWeb” , Ervis Kuçi raporton se një sipërfaqe e mbjellë me ullinj është përfshirë nga flakët në Roskovec, duke bërë që ...

Flakët/ Situata në Shëngjin vazhdon të jetë problematike
Situata në Shëngjin të Lezhës vazhdon që të jetë problematike. Zjarrfikësit po luftojnë me vatrat e zjarrit, të cilat prej dy netësh vijojnë të djegin pa mëshirë kurorën e gjelbër në Shëngjin. Ministria e Mbrojtjes ka ...
Politiko | 24-Aug-2019 00:02
Situata në Shëngjin të Lezhës vazhdon që të jetë problematike. Zjarrfikësit po luftojnë me vatrat e zjarrit, të cilat prej dy netësh vijojnë të djegin pa mëshirë kurorën e gjelbër në Shëngjin. Ministria e Mbrojtjes ka ...

Zja.rri i afrohet qendrës së Shëngjinit, pushuesit nisin të largohen
Situatë e rënduar nga zjarret në Shnëgjin. Riaktivizimi I vatrës së zjarrit ka ngjallur panik tek banorët e pushuesit. Edhe pse në terren janë angazhuar rreth 200 efektivë që po përballen me zjarrin, flakët po I ...
Medial | 23-Aug-2019 23:24
Situatë e rënduar nga zjarret në Shnëgjin. Riaktivizimi I vatrës së zjarrit ka ngjallur panik tek banorët e pushuesit. Edhe pse në terren janë angazhuar rreth 200 efektivë që po përballen me zjarrin, flakët po I ...

Zjarr në pyjet e fshatit Patin, digjen 1 hektarë pishë/ FOTO
Një zjarr i madh u shfaq këtë të premte në masivin pyjor me pishë në fshatin Patin të Bashkisë së Klosit. Vatra e zjarrit u përhap me shpejtësi për shkak të erës. Të parët që kanë nisur ndërhyrjen për shuarjen e flakëve ...
VizionPlus | 23-Aug-2019 17:10
Një zjarr i madh u shfaq këtë të premte në masivin pyjor me pishë në fshatin Patin të Bashkisë së Klosit. Vatra e zjarrit u përhap me shpejtësi për shkak të erës. Të parët që kanë nisur ndërhyrjen për shuarjen e flakëve ...

Rrezikohen pushuesit në Shëngjin, zjarri i afrohet banesave
Vazhdon procesi i shuarjes së zjarrit në malin me pisha, Shëngjin, në një kohë kur flakët gjenden shumë pranë banesave. Zjarri masiv, i shkaktuar afër portit të Shëngjinit po mbahet nën kontroll nga zjarrëfikësit dhe ...
Gazeta Monitor | 23-Aug-2019 23:23
Vazhdon procesi i shuarjes së zjarrit në malin me pisha, Shëngjin, në një kohë kur flakët gjenden shumë pranë banesave. Zjarri masiv, i shkaktuar afër portit të Shëngjinit po mbahet nën kontroll nga zjarrëfikësit dhe ...

Shëngjin, vijon shuarja e zjarrit
Në kurorën e gjelbër të Shëngjinit vijon puna për për mbajtjen nën kontroll të zjarrit të rënë prej dy ditësh.
Kosova Press | 23-Aug-2019 23:13
Në kurorën e gjelbër të Shëngjinit vijon puna për për mbajtjen nën kontroll të zjarrit të rënë prej dy ditësh.

Reagon Presidenti pas zjarreve në disa vende të Shqipërisë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka thënë se është duke ndjekur me shumë shqetësim situatën aktuale të shkaktuar nga përhapja masive e zjarreve në disa qarqe të vendit, veçanërisht në Gjirokastër dhe Lezhë. ...
AlbInfo | 23-Aug-2019 22:37
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka thënë se është duke ndjekur me shumë shqetësim situatën aktuale të shkaktuar nga përhapja masive e zjarreve në disa qarqe të vendit, veçanërisht në Gjirokastër dhe Lezhë. ...

Bashkia Tiranë nis zjarrfikëset në Shëngjin, Veliaj: Solidaritet jo vetëm me fjalë, do bëjmë më të mirën
Tirana solidarizohet me Shëngjinin dhe Bashkinë e Lezhës për të përballuar situatën e vështirë të shkaktuar nga zjarri masiv që kanë përfshirë pyllin me pisha në afërsi të portit. Dhe nuk bëhet fjalë vetëm për ...
GazetaTema | 23-Aug-2019 15:42
Tirana solidarizohet me Shëngjinin dhe Bashkinë e Lezhës për të përballuar situatën e vështirë të shkaktuar nga zjarri masiv që kanë përfshirë pyllin me pisha në afërsi të portit. Dhe nuk bëhet fjalë vetëm për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved