ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2020 22:14

Vuçiç flet pas takimit me Pompeon: Negociatat me Kosovën në dhjetor

Vuçiç flet pas takimit me Pompeon: Negociatat me Kosovën në dhjetor
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor.
Top Channel | 21-Aug-2019 17:14
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor.

Vuçiq: Nuk ka ndryshuar qëndrimi amerikan për pavarësinë e Kosovës, ata kërkojnë njohje reciproke
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se gjatë bisedave me zyrtarët amerikanë për të ishte e rëndësishme të paraqiste pikëpamjet e Serbisë. “Unë thashë se nuk mund të ndodhë që shqiptarët të marrin gjithçka, e ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 22:35
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se gjatë bisedave me zyrtarët amerikanë për të ishte e rëndësishme të paraqiste pikëpamjet e Serbisë. “Unë thashë se nuk mund të ndodhë që shqiptarët të marrin gjithçka, e ...

Petrich paralajmëron një konferencë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës
Ish-emisari i BE-së për Kosovën, Wolfgang Petrich, thotë se ka një iniciativë të re politike të SHBA-së dhe se ka pasur një ndryshim të qëndrimit ndaj Prishtinës në Uashington, i cili është parë në mënyrë më kritike nga ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 18:47
Ish-emisari i BE-së për Kosovën, Wolfgang Petrich, thotë se ka një iniciativë të re politike të SHBA-së dhe se ka pasur një ndryshim të qëndrimit ndaj Prishtinës në Uashington, i cili është parë në mënyrë më kritike nga ...

Vuçiq takohet me Palmer dhe Wilson, temë kryesore marrëdhëniet Kosovë-Serbi
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka pasur takime të ndara në Nju Jork me zëvendësndihmës sekretarin e Shtetit amerikan Matthew Palmer dhe zëvendëspresidentin ekzekutiv të Këshillit Atlantik, Damon Wilson. “Një ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 18:47
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka pasur takime të ndara në Nju Jork me zëvendësndihmës sekretarin e Shtetit amerikan Matthew Palmer dhe zëvendëspresidentin ekzekutiv të Këshillit Atlantik, Damon Wilson. “Një ...

Pompeo: Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi forcon stabilitetin në Ballkanin Perëndimor
mapo.al Ministri i Jashtëm amerikan, Michael Pompeo pati të martën, 21.08 një drekë pune me presidentin serb Aleksandar Vuçiç. Ministri Pompeo ndodhej në Nju Jork për të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Sigurimit ...
Mapo | 21-Aug-2019 13:48
mapo.al Ministri i Jashtëm amerikan, Michael Pompeo pati të martën, 21.08 një drekë pune me presidentin serb Aleksandar Vuçiç. Ministri Pompeo ndodhej në Nju Jork për të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Sigurimit ...

Vuçiç pas takimit me Pompeo: Dialogu me Kosovën mund të vazhdojë në dhjetor
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 13:24
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...

Vuçiç-Kosovës: “Hiqni taksën që të nisim dialogun”, SHBA shton presionin
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar Shteteve te bashkuara që të shtojnë presionin ndaj Prishtinës për heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Vuçiç deklaroi se është gati ...
VizionPlus | 21-Aug-2019 16:30
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar Shteteve te bashkuara që të shtojnë presionin ndaj Prishtinës për heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Vuçiç deklaroi se është gati ...

Vuçiç takon Pompeon, kërkon ndihmë që Kosova të heqë taksën ndaj Serbisë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.
Top Channel | 21-Aug-2019 11:02
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Vuçiq: Nuk ka ndryshuar qëndrimi amerikan për pavarësinë e Kosovës, ata kërkojnë njohje reciproke
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se gjatë bisedave me zyrtarët amerikanë për të ishte e rëndësishme të paraqiste pikëpamjet e Serbisë. “Unë thashë se nuk mund të ndodhë që shqiptarët të marrin gjithçka, e ...
Shenja | 21-Aug-2019 23:44
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se gjatë bisedave me zyrtarët amerikanë për të ishte e rëndësishme të paraqiste pikëpamjet e Serbisë. “Unë thashë se nuk mund të ndodhë që shqiptarët të marrin gjithçka, e ...

Vuçiç: Unë nuk ia ndryshoj dot qëndrimin SHBA-së, por shqiptarët nuk mund t’i kenë të gjitha
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha në një intervistë për programin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës se është i ndërgjegjshëm që nuk do të ndryshojë qëndrimin amerikan në mbështetje të pavarësisë së Kosovës, ...
Politiko | 21-Aug-2019 23:26
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha në një intervistë për programin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës se është i ndërgjegjshëm që nuk do të ndryshojë qëndrimin amerikan në mbështetje të pavarësisë së Kosovës, ...

Vuçiq: E kuptojmë pozicionin e SHBA-së, por do të luftojmë për interesat tona
Shtetet e Bashkuara janë duke bërë presion për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe që nga vendosja e saj, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës në gjuhën serbe, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. “A mundet ...
Radio Evropa e Lire | 21-Aug-2019 23:20
Shtetet e Bashkuara janë duke bërë presion për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe që nga vendosja e saj, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës në gjuhën serbe, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. “A mundet ...

Pacolli: Mirënjohës sekretarit amerikan për pozicionin parimor në mbështetje të Kosovës
Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur mirënjohjen e tij ndaj sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo për qëndrimin e tij karshi Kosovës. Pacolli, përmes një postimi në Facebook, ka ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 17:27
Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur mirënjohjen e tij ndaj sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo për qëndrimin e tij karshi Kosovës. Pacolli, përmes një postimi në Facebook, ka ...

Vuçiç: Ëndrrat tona boshe nuk kanë lidhje me realitetin
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha në një intervistë për programin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës se është i ndërgjegjshëm që nuk do të ndryshojë qëndrimin amerikan në mbështetje të pavarësisë së Kosovës, ...
Zeri Amerikes | 21-Aug-2019 23:17
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha në një intervistë për programin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës se është i ndërgjegjshëm që nuk do të ndryshojë qëndrimin amerikan në mbështetje të pavarësisë së Kosovës, ...

Vuçiq: Do të shitja mjegull po të thosha se SHBA heq dorë nga Kosova e pavarur
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka marrë sinjale të qarta në takime me zyrtarët e lartë të shtetit amerikan sa i përket Kosovës. Ai ka thënë se SHBA kërkon njohje reciproke të Beogradit dhe Prishtinës, teksa ka ...
Gazeta Observer | 21-Aug-2019 23:02
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka marrë sinjale të qarta në takime me zyrtarët e lartë të shtetit amerikan sa i përket Kosovës. Ai ka thënë se SHBA kërkon njohje reciproke të Beogradit dhe Prishtinës, teksa ka ...

Vuçiq: Do të shitja mjegull po të thosha se SHBA heq dorë nga Kosova e pavarur
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka marrë sinjale të qarta në takime me zyrtarët e lartë të shtetit amerikan sa i përket Kosovës. Ai ka thënë se SHBA kërkon njohje reciproke të Beogradit dhe Prishtinës, teksa ka ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 22:43
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka marrë sinjale të qarta në takime me zyrtarët e lartë të shtetit amerikan sa i përket Kosovës. Ai ka thënë se SHBA kërkon njohje reciproke të Beogradit dhe Prishtinës, teksa ka ...

Vuçiq: Do të shitja mjegull po të thosha se SHBA heq dorë nga Kosova e pavarur
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka marrë sinjale të qarta në takime me zyrtarët e lartë të shtetit amerikan sa i përket Kosovës. Ai ka thënë se SHBA kërkon njohje reciproke të Beogradit dhe Prishtinës, teksa ka ...
TetovaSot | 21-Aug-2019 22:35
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka marrë sinjale të qarta në takime me zyrtarët e lartë të shtetit amerikan sa i përket Kosovës. Ai ka thënë se SHBA kërkon njohje reciproke të Beogradit dhe Prishtinës, teksa ka ...

Këshilltari i Ramës shoqëroi presidentin serb në SHBA? Ish kryediplomati pyet Vuçiç
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ndodhet për një vizitë pune në SHBA, por reagimi i ish-ministrit të jashtëm Vuk Jeremiç duket se e ka vënë në siklet shefin e Beogradit. Vuçiç dhe Jeremiç janë rivalë në politikë, ...
Lapsi | 21-Aug-2019 18:08
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ndodhet për një vizitë pune në SHBA, por reagimi i ish-ministrit të jashtëm Vuk Jeremiç duket se e ka vënë në siklet shefin e Beogradit. Vuçiç dhe Jeremiç janë rivalë në politikë, ...

Vuçiq: Do të shitja mjegull po të thosha se SHBA heq dorë nga Kosova e pavarur
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka marrë sinjale të qarta në takime me zyrtarët e lartë të shtetit amerikan sa i përket Kosovës. Ai ka thënë se SHBA kërkon njohje reciproke të Beogradit dhe Prishtinës, teksa ka ...
Alsat-M | 21-Aug-2019 22:31
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka marrë sinjale të qarta në takime me zyrtarët e lartë të shtetit amerikan sa i përket Kosovës. Ai ka thënë se SHBA kërkon njohje reciproke të Beogradit dhe Prishtinës, teksa ka ...

Vuçiq: Do të shitja mjegull po të thosha se SHBA heq dorë nga Kosova e pavarur
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka marrë sinjale të qarta në takime me zyrtarët e lartë të shtetit amerikan sa i përket Kosovës. Ai ka thënë se SHBA kërkon njohje reciproke të Beogradit dhe Prishtinës, teksa ka ...
Kosova Press | 21-Aug-2019 22:26
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka marrë sinjale të qarta në takime me zyrtarët e lartë të shtetit amerikan sa i përket Kosovës. Ai ka thënë se SHBA kërkon njohje reciproke të Beogradit dhe Prishtinës, teksa ka ...

Jeremiq ia bën një pyetje të sikletshme Vuçiqit për takimin e djeshëm me Pompeon
Ish –Ministri i Jashtëm i Serbisë Vuk Jeremic e ka vënë në siklet shefin e shtetit serb Aleksandar Vuçiq rreth takimit të djeshëm në Nju Jork me Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo. Vuçiq dhe Jeremiq janë dy ...
TetovaSot | 21-Aug-2019 22:12
Ish –Ministri i Jashtëm i Serbisë Vuk Jeremic e ka vënë në siklet shefin e shtetit serb Aleksandar Vuçiq rreth takimit të djeshëm në Nju Jork me Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo. Vuçiq dhe Jeremiq janë dy ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved