ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 08:12

Punonjësit grevë në aeroportin e Prishtinës

Punonjësit grevë në aeroportin e Prishtinës
Punonjësit e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, protestuan të mërkurën për herë të tretë me radhë duke kërkuar paga më të larta dhe kushte më të mira të punës. Kryetari i sindikatës së pavarur të ...
Top Channel | 21-Aug-2019 20:32
Punonjësit e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, protestuan të mërkurën për herë të tretë me radhë duke kërkuar paga më të larta dhe kushte më të mira të punës. Kryetari i sindikatës së pavarur të ...

Përfundon protesta e punëtorëve të Aeroportit të Prishtinës
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 14:00. Gjashtë orë sa ka zgjatur greva nuk ka pasur ndonjë ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 17:19
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 14:00. Gjashtë orë sa ka zgjatur greva nuk ka pasur ndonjë ...

Paralajmërohet sërish grevë në ANP “Adem Jashari”
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, greva vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...
Telegrafi | 22-Aug-2019 08:09
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, greva vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...

Paralajmërohet grevë e përgjithshme, të dielën mund të bllokohet tërësisht Aeroporti i Prishtinës
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, tani e disa ditë kanë zhvilluar grevë disa orëshe duke e bllokuar punën. Por, gjerat duket se do të vështirësohen edhe më shumë gjatë fundjavës. ...
Monitor | 22-Aug-2019 09:36
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, tani e disa ditë kanë zhvilluar grevë disa orëshe duke e bllokuar punën. Por, gjerat duket se do të vështirësohen edhe më shumë gjatë fundjavës. ...

Përfundon greva në ANP “Adem Jashari”, Gara thotë se nëntë punëtorëve iu suspenduan vetëm ID kartat
Ka përfunduar greva gjashtë orëshe e punëtorëve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Në një konferencë për media, zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara ka bërë të ditur se nuk ka pasur pengesa në ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 14:43
Ka përfunduar greva gjashtë orëshe e punëtorëve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Në një konferencë për media, zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara ka bërë të ditur se nuk ka pasur pengesa në ...

Punëtorët e aeroportit nga e diela në grevë të përgjithshme pa afat të caktuar
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...
Gazeta Observer | 22-Aug-2019 08:51
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...

Punëtorët e aeroportit nga e diela në grevë të përgjithshme pa afat të caktuar
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...
Medial | 22-Aug-2019 08:29
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...

Punëtorët e aeroportit nga e diela në grevë të përgjithshme pa afat të caktuar
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...
AlbInfo | 22-Aug-2019 08:29
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...

Punëtorët e aeroportit nga e diela në grevë të përgjithshme pa afat të caktuar
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...
Arbresh | 22-Aug-2019 08:21
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...

Punëtorët e aeroportit nga e diela në grevë të përgjithshme pa afat të caktuar
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...
Klan Kosova | 22-Aug-2019 08:11
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...

Paralajmërohet grevë tjetër në Aeroportin “Adem Jashari”
Sipas njoftimit të Sindikatës, greva vazhdon të dielën dhe nuk do ndalet deri në realizimin e kërkesave. Njoftim për rifillim të grevës: Te nderuar kolege, Ju falenderoj per pjesmarrjen dhe perkrahjen e te gjithe atyre ...
Lajminet | 22-Aug-2019 07:59
Sipas njoftimit të Sindikatës, greva vazhdon të dielën dhe nuk do ndalet deri në realizimin e kërkesave. Njoftim për rifillim të grevës: Te nderuar kolege, Ju falenderoj per pjesmarrjen dhe perkrahjen e te gjithe atyre ...

Paralajmërohet grevë tjetër në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...
Indeks Online | 22-Aug-2019 07:43
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...

SINKON përkrah kërkesat e punëtorëve grevistë të aeroportit, kërkojnë nga institucionet që të gjejnë zgjidhje
Shoqata Sindikale e Kontrollorëve të Trafikut Ajror të Kosovës (SINKON), përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se i përkrahin kërkesat e punëtorëve të aeroportit të cilët kanë hyrë në grevë. “Bazuar në ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 14:05
Shoqata Sindikale e Kontrollorëve të Trafikut Ajror të Kosovës (SINKON), përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se i përkrahin kërkesat e punëtorëve të aeroportit të cilët kanë hyrë në grevë. “Bazuar në ...

Të dielën mos ia mësyni Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...
Gazeta Express | 22-Aug-2019 07:37
Sindikata e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP) ka paralajmëruar grevë të përgjithshme dhe pa afat ditëve në vazhdim. Sipas komunikatës së Sindikatës, grava vazhdon të dielën dhe vazhdon deri në realizimin e ...

Punëtorët e aeroportit paralajmërojnë grevë 24 orëshe për nesër
Sindikata e punëtorëve të aeroportit ndërkombëtar “Adem Jashari” do të vazhdojë grevën edhe nesër. Këtë për Klan Kosova e deklaroi kryetari i sindikatës, Bashkim Latifi, ai tha se greva nesër do të fillojë nga ora 07:00 ...
Gazeta Monitor | 21-Aug-2019 20:32
Sindikata e punëtorëve të aeroportit ndërkombëtar “Adem Jashari” do të vazhdojë grevën edhe nesër. Këtë për Klan Kosova e deklaroi kryetari i sindikatës, Bashkim Latifi, ai tha se greva nesër do të fillojë nga ora 07:00 ...

Aeroporti në telashe, grevojnë punëtorët (VIDEO)
500 punëtorë të aeroportit ndërkombëtar “Adem Jashari” mbajtën sot grevë gjashtë-orëshe. Pati edhe anulime të fluturimeve dhe tollovi tek sportelet për dorëzimin e bagazheve. Punëtorët e kësaj kompanie po kërkojnë rroga ...
Medial | 21-Aug-2019 20:24
500 punëtorë të aeroportit ndërkombëtar “Adem Jashari” mbajtën sot grevë gjashtë-orëshe. Pati edhe anulime të fluturimeve dhe tollovi tek sportelet për dorëzimin e bagazheve. Punëtorët e kësaj kompanie po kërkojnë rroga ...

Aeroporti në telashe, grevojnë punëtorët (VIDEO)
500 punëtorë të aeroportit ndërkombëtar “Adem Jashari” mbajtën sot grevë gjashtë-orëshe. Pati edhe anulime të fluturimeve dhe tollovi tek sportelet për dorëzimin e bagazheve. Punëtorët e kësaj kompanie po kërkojnë rroga ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 20:22
500 punëtorë të aeroportit ndërkombëtar “Adem Jashari” mbajtën sot grevë gjashtë-orëshe. Pati edhe anulime të fluturimeve dhe tollovi tek sportelet për dorëzimin e bagazheve. Punëtorët e kësaj kompanie po kërkojnë rroga ...

Punëtorët e aeroportit paralajmërojnë grevë 24 orëshe për nesër
Sindikata e punëtorëve të aeroportit ndërkombëtar “Adem Jashari” do të vazhdojë grevën edhe nesër. Këtë për Klan Kosova e deklaroi kryetari i sindikatës, Bashkim Latifi, ai tha se greva nesër do të fillojë nga ora 07:00 ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 20:22
Sindikata e punëtorëve të aeroportit ndërkombëtar “Adem Jashari” do të vazhdojë grevën edhe nesër. Këtë për Klan Kosova e deklaroi kryetari i sindikatës, Bashkim Latifi, ai tha se greva nesër do të fillojë nga ora 07:00 ...

Përfundoi protesta e punëtorëve të Aeroportit të Prishtinës
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 14:00, transmeton REL Gjashtë orë sa ka zgjatur greva nuk ka ...
Portalb | 21-Aug-2019 18:42
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 14:00, transmeton REL Gjashtë orë sa ka zgjatur greva nuk ka ...

Gara: Fluturimet u realizuan ashtu siç ishin planifikuar
Pas grevës gjashtorëshe të punonjësve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara, mohoi se ka pasur ndryshim të fluturimeve apo anulime. Ajo tha se të gjitha ...
AlbInfo | 21-Aug-2019 18:01
Pas grevës gjashtorëshe të punonjësve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara, mohoi se ka pasur ndryshim të fluturimeve apo anulime. Ajo tha se të gjitha ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved