ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/09/2019 16:56

Video/ Momenti kur Katica Janeva niset drejt burgut me makinë

Video/ Momenti kur Katica Janeva niset drejt burgut me makinë
Pasi gjykatësi i procedurës paraprake caktoi 30 ditë paraburgim, Katica Janeva është nisur për në burgun e Shutkës. Janeva u arrestua dje pasdite si e dyshuar e tretë në rastin “Reket”. Ajo ka të drejtë të ankimojë deri ...
BalkanWeb | 22-Aug-2019 08:31
Pasi gjykatësi i procedurës paraprake caktoi 30 ditë paraburgim, Katica Janeva është nisur për në burgun e Shutkës. Janeva u arrestua dje pasdite si e dyshuar e tretë në rastin “Reket”. Ajo ka të drejtë të ankimojë deri ...

“La Verita”: Katica Janeva është gjykuar për t’u bërë një rufe për të gjithë gjyqtarët dhe politikanët
Gazeta italiane “La Verita” paralajmëroi dëshmi plotësuese të cilat konfirmojnë kontroll të drejtpërdrejt nga ana e udhëheqësia shtetërore mbi aktivitetet e “haraçit”, në atë kohë kur të sigurohen burimet. “Deri ...
Telegrafi | 22-Aug-2019 09:41
Gazeta italiane “La Verita” paralajmëroi dëshmi plotësuese të cilat konfirmojnë kontroll të drejtpërdrejt nga ana e udhëheqësia shtetërore mbi aktivitetet e “haraçit”, në atë kohë kur të sigurohen burimet. “Deri ...

Seancë për rastin “Monstra”, PSP ka paralajmëruar dëshmi të reja
Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Monstra”, i cili ka të bëjë me vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës. Në seancën e fundit u dëgjua një dëshmitar, ndërsa kryetari i ...
Telegrafi | 22-Aug-2019 08:29
Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Monstra”, i cili ka të bëjë me vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës. Në seancën e fundit u dëgjua një dëshmitar, ndërsa kryetari i ...

Skandali në Maqedoni V, VMRO: Fundi i bashkëpunëtores së Zaevit
MAQEDONI VERIORE Zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski në një konferencë për shtyp pas arrestimit të prokurores speciale Katica Janeva deklaroi se sot përfundon karriera në Prokurori dhe karriera politike e ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 16:30
MAQEDONI VERIORE Zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski në një konferencë për shtyp pas arrestimit të prokurores speciale Katica Janeva deklaroi se sot përfundon karriera në Prokurori dhe karriera politike e ...

30 ditë paraburgim për Janevën, Prokuroria: Paraburgimi, i domosdoshëm
Gjykata Penale e Shkupit ka caktuar masën arrest me burg për 30 ditë për Katica Janevën. Prokurorja speciale u arrestua me dyshimet për abuzim me detyrën në atë që njihet si cështja “Zhvatja”. Gjykatësi i procedurës ...
ABCNews | 22-Aug-2019 09:12
Gjykata Penale e Shkupit ka caktuar masën arrest me burg për 30 ditë për Katica Janevën. Prokurorja speciale u arrestua me dyshimet për abuzim me detyrën në atë që njihet si cështja “Zhvatja”. Gjykatësi i procedurës ...

Ruskovska: Nuk do të kërkoja paraburgim për Janevën nëse nuk kisha dëshmi të mjaftueshme
Prokurorja Vilma Ruskovska pas vendimit të Gjykatës Penale ku i caktoi 30 ditë paraburgim Katica Janevës, thotë se kolegia e saj më herët nuk ka qenë e dyshuar në rastin ‘Haraçi’, për shkak se nuk ka pasur dëshmi të ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 21:49
Prokurorja Vilma Ruskovska pas vendimit të Gjykatës Penale ku i caktoi 30 ditë paraburgim Katica Janevës, thotë se kolegia e saj më herët nuk ka qenë e dyshuar në rastin ‘Haraçi’, për shkak se nuk ka pasur dëshmi të ...

Maqedoni V/ Pas arrestimit të vajzës, ndërron jetë nëna e prokurores
mapo.al ‘Ditën e sotme në Gjevgjeli ka ndërruar jetë e ëma e prokurores speciale Katica Janeva’ , raportojne mediat maqedonase. Kjo ka ndodhur pak pas lajmit se Janeva është arrestuar. Katica Janeva u mor sot nga ...
Mapo | 21-Aug-2019 16:45
mapo.al ‘Ditën e sotme në Gjevgjeli ka ndërruar jetë e ëma e prokurores speciale Katica Janeva’ , raportojne mediat maqedonase. Kjo ka ndodhur pak pas lajmit se Janeva është arrestuar. Katica Janeva u mor sot nga ...

Maqedoni/ Në pranga për 1.5 mln euro, ndërron jetë nëna e prokurores speciale
Pak pasi është njoftuar për arrestimin e prokurores speciale Katica Janeva në Maqedoninë e Veriut, mediat vendase raportojnë se nëna e saj ka ndërruar jetë. ‘Republika’ raporton se mamaja e Janevës ka ndërruar jetë ...
Top Channel | 21-Aug-2019 16:23
Pak pasi është njoftuar për arrestimin e prokurores speciale Katica Janeva në Maqedoninë e Veriut, mediat vendase raportojnë se nëna e saj ka ndërruar jetë. ‘Republika’ raporton se mamaja e Janevës ka ndërruar jetë ...

Tridhjetë ditë paraburgim për Katica Janevën
Prej sot, kryeprokurorja Katica Janeva ndodhet në burgun e Shkupit në Shuto Orizare. Gjykatësi në procedurë paraprake i caktoi 30 ditë paraburgim. Ajo në rastin ‘Haraçi’ është e dyshuara e tretë, përcjell Telegrafi ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 21:09
Prej sot, kryeprokurorja Katica Janeva ndodhet në burgun e Shkupit në Shuto Orizare. Gjykatësi në procedurë paraprake i caktoi 30 ditë paraburgim. Ajo në rastin ‘Haraçi’ është e dyshuara e tretë, përcjell Telegrafi ...

Ndërron jetë nëna e prokurores që u arrestua sot në Maqedoni V.
Mëngjesin e sotëm në Gjevgjeli ka ndërruar jetë e ëma e prokurores speciale Katica Janeva, raportojne mediat maqedonase, pak pas lajmit se Janeva eshte arrestuar. Duke u përgjigjur pyetje të gazetarëve në pres ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 15:56
Mëngjesin e sotëm në Gjevgjeli ka ndërruar jetë e ëma e prokurores speciale Katica Janeva, raportojne mediat maqedonase, pak pas lajmit se Janeva eshte arrestuar. Duke u përgjigjur pyetje të gazetarëve në pres ...

Kush do të udhëheq me PSP-në?
Ende nuk dihet se kush do të udhëheq me Prokurorinë Speciale Publike. Prokurori Ljubomir Joveski pas arrestimit të Katica Janevës si e dyshuar në aferën ‘Haraçi’ në pyetjen se kush do të udhëheq me PSP-në thotë se duhet ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 19:31
Ende nuk dihet se kush do të udhëheq me Prokurorinë Speciale Publike. Prokurori Ljubomir Joveski pas arrestimit të Katica Janevës si e dyshuar në aferën ‘Haraçi’ në pyetjen se kush do të udhëheq me PSP-në thotë se duhet ...

Ndihma e shpejtë arrin në Gjykatën ku gjendet Janeva
Para Gjykatës Penale në Shkup ka arritur një veturë e Ndihmës së Shpejtë. Për momentin prokurorja speciale publike, Katica Janeva është në godinën e Gjykatës Penale ku pritet që gjykatësi i procedurës paraprake të ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 19:07
Para Gjykatës Penale në Shkup ka arritur një veturë e Ndihmës së Shpejtë. Për momentin prokurorja speciale publike, Katica Janeva është në godinën e Gjykatës Penale ku pritet që gjykatësi i procedurës paraprake të ...

Ja çfarë bleu Janeva me milionat e “Zhvatjes”,detajet pas arrestimit
Prokuroria për Krim të Organizuar dhe Korrupsion (PKOK) mbajti konferencë për shtyp në të cilën sqaroi detajet e arrestimit të prokurores speciale, Katica Janeva në rastin “Reket“, njofton Portalb.mk. Sipas Joveskit, ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 15:35
Prokuroria për Krim të Organizuar dhe Korrupsion (PKOK) mbajti konferencë për shtyp në të cilën sqaroi detajet e arrestimit të prokurores speciale, Katica Janeva në rastin “Reket“, njofton Portalb.mk. Sipas Joveskit, ...

Avokati i Janevës: Ajo është viktimë në rastin ‘Haraçi’
Avokati Stevan Pavleski i cili mbron Katica Jaevë, për aferën ‘Haraçi’ thotë se ajo është viktimë në këtë rast dhe se do të vërtetohet kjo. Sipas tij, Janeva ka qenë liberale kur është dashur të vendosë nëse të ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 18:49
Avokati Stevan Pavleski i cili mbron Katica Jaevë, për aferën ‘Haraçi’ thotë se ajo është viktimë në këtë rast dhe se do të vërtetohet kjo. Sipas tij, Janeva ka qenë liberale kur është dashur të vendosë nëse të ...

ARRESTIMI I JANEVËS, paqartësi ligjore se kush do të udhëheq me PSP-në
Pas arrestimit të djeshëm dhe caktimit të masës së paraburgimit për Katica Janevën, mbetet e hapura çështja se kush do ta trashëgojë funksionin e shefit të PSP-së. Prokurori publik Lubomir Joveski duke u përgjigjur në ...
Medial | 22-Aug-2019 09:41
Pas arrestimit të djeshëm dhe caktimit të masës së paraburgimit për Katica Janevën, mbetet e hapura çështja se kush do ta trashëgojë funksionin e shefit të PSP-së. Prokurori publik Lubomir Joveski duke u përgjigjur në ...

Kërkohet paraburgim për Prokuroren Speciale të Maqedonisë Veriore
MAQEDONI E VERIUT Prokurorja speciale, Katica Janeva është ndaluar nga policia maqedonase si e dyshuar për rastin “Reket”, ka bërë të ditur Prokurori Publik, Lubomir Jovevski. Organi i akuzës kërkon masën e paraburgimit ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 15:30
MAQEDONI E VERIUT Prokurorja speciale, Katica Janeva është ndaluar nga policia maqedonase si e dyshuar për rastin “Reket”, ka bërë të ditur Prokurori Publik, Lubomir Jovevski. Organi i akuzës kërkon masën e paraburgimit ...

“Mostra”, vazhdon sot gjykimi në Gjykatën Penale
Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën “Monstra” të PSP-së, për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovcës më 12 prillit të vitit 2012, kur u vanë djemtë Kire Triçkovski, Filip Slavkovski, ...
Alsat-M | 22-Aug-2019 09:28
Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën “Monstra” të PSP-së, për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovcës më 12 prillit të vitit 2012, kur u vanë djemtë Kire Triçkovski, Filip Slavkovski, ...

Në Gjykatën Penale gjykim për rastin “Mostra”
Shkup, 22 gusht – Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën “Monstra” të PSP-së, për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovcës më 12 prillit të vitit 2012, kur u vanë djemtë Kire Triçkovski, Filip ...
Koha.mk | 22-Aug-2019 09:10
Shkup, 22 gusht – Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën “Monstra” të PSP-së, për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovcës më 12 prillit të vitit 2012, kur u vanë djemtë Kire Triçkovski, Filip ...

“Zhvatja” e përfshiu edhe Janevën, 30 ditë paraburgim për prokuroren speciale
Shkup, 22 gusht – Prokurorja special publike, Katica Janeva, zëri i të cilës është dëgjuar në incizimet e publikuara nga gazeta italiane “La Veritas”, në të cilat ajo të dyshuarit kryesor në rastin “Perandoria”, Orce ...
Koha.mk | 22-Aug-2019 09:08
Shkup, 22 gusht – Prokurorja special publike, Katica Janeva, zëri i të cilës është dëgjuar në incizimet e publikuara nga gazeta italiane “La Veritas”, në të cilat ajo të dyshuarit kryesor në rastin “Perandoria”, Orce ...

Paqartësi ligjore se kush do të udhëheq me PSP-në pas arrestimit të Janevës
Shkup, 22 gusht – Pas arrestimit të djeshëm dhe caktimit të masës së paraburgimit për Katica Janevën, mbetet e hapura çështja se kush do ta trashëgojë funksionin e shefit të PSP-së, njofton Koha.mk Prokurori publik ...
Koha.mk | 22-Aug-2019 09:08
Shkup, 22 gusht – Pas arrestimit të djeshëm dhe caktimit të masës së paraburgimit për Katica Janevën, mbetet e hapura çështja se kush do ta trashëgojë funksionin e shefit të PSP-së, njofton Koha.mk Prokurori publik ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved