ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2020 20:52

Shpërndahet sot Kuvendi i Kosovës, vendi drejt zgjedhjeve

Shpërndahet sot Kuvendi i Kosovës, vendi drejt zgjedhjeve
Kuvendi i Republikës së Kosovës sot do të mbajë seancen plenare, në të cilën do të shqyrtohet propozimi i grupit të deputetëve për shpërndarjen e Legjislaturës së gjashtë të Kuvendit. Të gjitha partitë politike ...
BalkanWeb | 22-Aug-2019 08:47
Kuvendi i Republikës së Kosovës sot do të mbajë seancen plenare, në të cilën do të shqyrtohet propozimi i grupit të deputetëve për shpërndarjen e Legjislaturës së gjashtë të Kuvendit. Të gjitha partitë politike ...

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës (Live)
Për pak minuta pritet të nisë seanca e Kuvendit të Kosovës ku pritet të bëhet shpërndarja e Kuvendit. Në rend dite në këtë seancë janë dy pika ” 1. Shqyrtimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për ...
Telegrafi | 22-Aug-2019 09:52
Për pak minuta pritet të nisë seanca e Kuvendit të Kosovës ku pritet të bëhet shpërndarja e Kuvendit. Në rend dite në këtë seancë janë dy pika ” 1. Shqyrtimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për ...

Blerta Deliu e nis mëngjesin me vrapim në Gërmi
Deputetja nga radhët e PDK-së, Blerta Deliu – Kodra, është shquar gjithmonë për paraqitjet e saj me elegancë në daljet publike. Për t’u dukur gjithnjë atraktive dhe në top formë, Deliu – Kodra duket se kujdeset që ...
Telegrafi | 22-Aug-2019 09:28
Deputetja nga radhët e PDK-së, Blerta Deliu – Kodra, është shquar gjithmonë për paraqitjet e saj me elegancë në daljet publike. Për t’u dukur gjithnjë atraktive dhe në top formë, Deliu – Kodra duket se kujdeset që ...

Pritet shpërndarja e Kuvendit të Kosovës, vendi drejt zgjedhjeve të parakohshme
Kuvendi i Republikës së Kosovës do të shqyrtojë në seancën plenare të ditës së sotme propozimin e një grupi deputetësh për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë. Njëzëri, përfaqësuesit e të gjitha partitë politike, ...
Lapsi | 22-Aug-2019 09:48
Kuvendi i Republikës së Kosovës do të shqyrtojë në seancën plenare të ditës së sotme propozimin e një grupi deputetësh për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë. Njëzëri, përfaqësuesit e të gjitha partitë politike, ...

Seancë e jashtëzakonshme e parlamentit të Kosovës
Seancë e jashtëzakonshme e parlamentit të Kosovës Deputetët nuk diskutojnë planin qeverisës. Haradinaj me ministrat largohen nga salla 02 tetor 2017 15:49 Ka nisur dhe ka vazhduar me debate seanca e jashtëzakonshme e ...
ABCNews | 02-Oct-2017 15:53
Seancë e jashtëzakonshme e parlamentit të Kosovës Deputetët nuk diskutojnë planin qeverisës. Haradinaj me ministrat largohen nga salla 02 tetor 2017 15:49 Ka nisur dhe ka vazhduar me debate seanca e jashtëzakonshme e ...

Këtu mund ta ndiqni live seancën për shpërndarjen e Kuvendit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës pritet të mblidhen në ora 10:00 kur edhe do të fillojë seanca e fundit e legjislaturës së gjashtë, shkruan Gazeta Express. Televizioni 7 me edicioni special është duke përcjellur ngjarjen ...
Gazeta Express | 22-Aug-2019 09:52
Deputetët e Kuvendit të Kosovës pritet të mblidhen në ora 10:00 kur edhe do të fillojë seanca e fundit e legjislaturës së gjashtë, shkruan Gazeta Express. Televizioni 7 me edicioni special është duke përcjellur ngjarjen ...

Sot pritet të ndodh shpërndarja e Kuvendit
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë për shpërndarjen e legjislaturës aktuale, gjë e cila do t’i hapë rrugë shkuarjes në zgjedhje të parakohshme. 93 deputetë që nënshkruan për thirrjen e kësaj seance, duhet të jenë ...
Telegrafi | 22-Aug-2019 07:21
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë për shpërndarjen e legjislaturës aktuale, gjë e cila do t’i hapë rrugë shkuarjes në zgjedhje të parakohshme. 93 deputetë që nënshkruan për thirrjen e kësaj seance, duhet të jenë ...

SPECIALE: Kuvendi i shpërndarjeve (VIDEO)
Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare për shpërndarjen e legjislaturës aktuale, gjë e cila do t’i hapë rrugë vendit drejt shkuarjes në zgjedhje të parakohshme. 93 deputetë që nënshkruan për thirrjen e kësaj ...
Klan Kosova | 22-Aug-2019 09:45
Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare për shpërndarjen e legjislaturës aktuale, gjë e cila do t’i hapë rrugë vendit drejt shkuarjes në zgjedhje të parakohshme. 93 deputetë që nënshkruan për thirrjen e kësaj ...

Sot seanca për shpërndarjen e Kuvendit- A do ta votojnë deputetët vetëshkarkimin?
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se sot do të mbajë seancë plenare duke filluar nga ora 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës.1. Shqyrtimi i ...
AlbInfo | 22-Aug-2019 09:43
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se sot do të mbajë seancë plenare duke filluar nga ora 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës.1. Shqyrtimi i ...

EPIK tregon se çfarë përfiton Kosova nga 90.5 milionë euro në IPA 2018
Në shtator 2018, Kosova dhe BE-ja dakorduan Marrëveshjen Financiare për Instrumentin e Para-Anëtarësimit 2018. Marrëveshja u nënshkrua nga BE-ja në shkurt dhe Kosova në prill 2019. Kostoja totale e vlerësuar e programit ...
InFokusi | 22-Aug-2019 09:43
Në shtator 2018, Kosova dhe BE-ja dakorduan Marrëveshjen Financiare për Instrumentin e Para-Anëtarësimit 2018. Marrëveshja u nënshkrua nga BE-ja në shkurt dhe Kosova në prill 2019. Kostoja totale e vlerësuar e programit ...

Sot pritet shpërbërja e Kuvendit të Kosovës
Prishtinë, 22 gusht 2019 – Kuvendi i Kosovës pritet t’i japë drejtim krizës qeveritare që ka shkaktuar dorëheqja e Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Në seancën e jashtëzakonshme që do të fillojë në orën 10, ...
Illyriapress | 22-Aug-2019 09:43
Prishtinë, 22 gusht 2019 – Kuvendi i Kosovës pritet t’i japë drejtim krizës qeveritare që ka shkaktuar dorëheqja e Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Në seancën e jashtëzakonshme që do të fillojë në orën 10, ...

Kuvendi ratifikon marrëveshjen financiare IPA 2018 (Drejtpërdrejt)
Kuvendi i Kosovës shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për IPA 2018.
Kosova Press | 22-Aug-2019 09:41
Kuvendi i Kosovës shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për IPA 2018.

Shpërndarja e legjislaturës së gjashtë, Bekim Haxhiu deputeti i parë që arrin në Kuvend
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka arritur në hollin e Kuvendit të Kosovës ku pritet të vendoset për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës.
Klan Kosova | 22-Aug-2019 09:39
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka arritur në hollin e Kuvendit të Kosovës ku pritet të vendoset për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës.

Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme, sot pritet shpërndarja e Parlamentit
Përmes një seance të jashtëzakonshme, Kuvendi i Kosovës pritet të shpërndajë legjislaturën aktuale, gjë e cila do t’i hapë rrugë zgjedhjeve të parakohshme. Seanca vjen pasi subjektet politike janë shprehur publikisht ...
Politiko | 22-Aug-2019 09:33
Përmes një seance të jashtëzakonshme, Kuvendi i Kosovës pritet të shpërndajë legjislaturën aktuale, gjë e cila do t’i hapë rrugë zgjedhjeve të parakohshme. Seanca vjen pasi subjektet politike janë shprehur publikisht ...

Këto janë fjalët e Haradinajt pak para seancës së fundit
Veç pak minuta para se të nisë seanca e shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është optimist që deputetët e kësaj legjislature do të votojnë pro shpërbërjes së këtij Kuvendi e më ...
Arbresh | 22-Aug-2019 09:33
Veç pak minuta para se të nisë seanca e shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është optimist që deputetët e kësaj legjislature do të votojnë pro shpërbërjes së këtij Kuvendi e më ...

AAK-ja mblidhet para seancës, flet Haradinaj
Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka mbledhur partinë e tij e më pas është deklaruar para seancës e cila fillon në orën 10:00 dhe i ka dy pika të rendit të ditës. Pika e dytë e kësaj seance është shpërndarja e ...
Indeks Online | 22-Aug-2019 09:30
Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka mbledhur partinë e tij e më pas është deklaruar para seancës e cila fillon në orën 10:00 dhe i ka dy pika të rendit të ditës. Pika e dytë e kësaj seance është shpërndarja e ...

Ja kur pritet të mbahen zgjedhjet e parakohshme në Kosovë?
Kosova po shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, pasi që sot pritet shpërbërja e Kuvendit. Datën më të mundshme të zgjedhjeve të parakohshme presidenti Hashim Thaçi ia ka përmendur të mërkurën kryetares së ...
Ina-Online | 22-Aug-2019 09:28
Kosova po shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, pasi që sot pritet shpërbërja e Kuvendit. Datën më të mundshme të zgjedhjeve të parakohshme presidenti Hashim Thaçi ia ka përmendur të mërkurën kryetares së ...

Këto janë fjalët e Haradinajt pak para seancës së fundit
Veç pak minuta para se të nisë seanca e shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është optimist që deputetët e kësaj legjislature do të votojnë pro shpërbërjes së këtij Kuvendi e më ...
InFokusi | 22-Aug-2019 09:23
Veç pak minuta para se të nisë seanca e shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është optimist që deputetët e kësaj legjislature do të votojnë pro shpërbërjes së këtij Kuvendi e më ...

EPIK tregon se çfarë përfiton Kosova nga 90.5 milionë euro në IPA 2018
Në shtator 2018, Kosova dhe BE-ja dakorduan Marrëveshjen Financiare për Instrumentin e Para-Anëtarësimit 2018. Marrëveshja u nënshkrua nga BE-ja në shkurt dhe Kosova në prill 2019.
Kosova Press | 22-Aug-2019 09:23
Në shtator 2018, Kosova dhe BE-ja dakorduan Marrëveshjen Financiare për Instrumentin e Para-Anëtarësimit 2018. Marrëveshja u nënshkrua nga BE-ja në shkurt dhe Kosova në prill 2019.

Sot pritet shpërndarja e Kuvendit të Kosovës, vendi drejt zgjedhje të reja
Deputetët e Kuvendit të Kosovës pritet të marrin sot vendim për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë ende pa i skaduar mandati kushtetues, prej katër vjetësh. Propozimi i deputetëve për shpërndarjen e Kuvendit, pason ...
Ina-Online | 22-Aug-2019 09:23
Deputetët e Kuvendit të Kosovës pritet të marrin sot vendim për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë ende pa i skaduar mandati kushtetues, prej katër vjetësh. Propozimi i deputetëve për shpërndarjen e Kuvendit, pason ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved