ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 01:54

Trump zbulon arsyen: Ja pse e anulova vizitën në Danimarkë

Trump zbulon arsyen: Ja pse e anulova vizitën në Danimarkë
Presidenti amerikan Donald Trump pohoi se e anuloi vizitën e planifikuar në Danimarkë, sepse kryeministrja daneze bëri një koment “të pahijshëm” si reagim ndaj sugjerimit të tij që danezët t’ia shesin Groenlandën ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 22:08
Presidenti amerikan Donald Trump pohoi se e anuloi vizitën e planifikuar në Danimarkë, sepse kryeministrja daneze bëri një koment “të pahijshëm” si reagim ndaj sugjerimit të tij që danezët t’ia shesin Groenlandën ...

Vriten dy ushtarë amerikanë në Afganistan
mapo.al Dy pjesëtarë të ushtrisë amerikane janë vrarë në Afganistan, njoftoi Aleanca Veri-Atlantike (NATO). Ata janë vrarë “gjatë një aksioni” tha misioni i NATO-s. Emrat e tyre nuk u bën të ditur, derisa të bëhet ...
Mapo | 21-Aug-2019 22:03
mapo.al Dy pjesëtarë të ushtrisë amerikane janë vrarë në Afganistan, njoftoi Aleanca Veri-Atlantike (NATO). Ata janë vrarë “gjatë një aksioni” tha misioni i NATO-s. Emrat e tyre nuk u bën të ditur, derisa të bëhet ...

Vriten dy ushtarë amerikanë në Afganistan
Dy pjesëtarë të ushtrisë amerikane janë vrarë në Afganistan, njoftoi Aleanca Veri-Atlantike (NATO). Ata janë vrarë “gjatë një aksioni” tha misioni i NATO-s. Emrat e tyre nuk u bën të ditur, derisa të bëhet identifikimi ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 21:37
Dy pjesëtarë të ushtrisë amerikane janë vrarë në Afganistan, njoftoi Aleanca Veri-Atlantike (NATO). Ata janë vrarë “gjatë një aksioni” tha misioni i NATO-s. Emrat e tyre nuk u bën të ditur, derisa të bëhet identifikimi ...

Donald Trump tregon pse anuloi vizitën në Danimarkë: Kryeministrja daneze u soll keq me mua, ajo refuzoi SHBA
Presidenti amerikan Donald Trump pohoi se e anuloi vizitën e planifikuar në Danimarkë, sepse kryeministrja daneze bëri një koment “të pahijshëm” si reagim ndaj sugjerimit të tij që danezët t’ia shesin Groenlandën ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 21:52
Presidenti amerikan Donald Trump pohoi se e anuloi vizitën e planifikuar në Danimarkë, sepse kryeministrja daneze bëri një koment “të pahijshëm” si reagim ndaj sugjerimit të tij që danezët t’ia shesin Groenlandën ...

Përse Donald Trump kërkon të blejë Groenlandën?
mapo.al BBC Lajm i keq Danimarkë, presidenti Donald Trump nuk do të vijë për vizitë në shtator, siç ishte planifikuar. Pse? Kryeministrja Mette Frederiksen ka thënë se ajo nuk do ia shesë atij Groenlandën- një ishull ...
Mapo | 21-Aug-2019 21:32
mapo.al BBC Lajm i keq Danimarkë, presidenti Donald Trump nuk do të vijë për vizitë në shtator, siç ishte planifikuar. Pse? Kryeministrja Mette Frederiksen ka thënë se ajo nuk do ia shesë atij Groenlandën- një ishull ...

Hesapet e akullta të Donald Trump
Me ofertën për të blerë Groenlandën, Donald Trump është duke u përpjekur edhe një herë të prishë rendin perëndimor të pasluftës. Nga Oliver Sallet Presidenti i SHBA, është i njohur për skepticizmin e tij kur bëhet fjalë ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 18:26
Me ofertën për të blerë Groenlandën, Donald Trump është duke u përpjekur edhe një herë të prishë rendin perëndimor të pasluftës. Nga Oliver Sallet Presidenti i SHBA, është i njohur për skepticizmin e tij kur bëhet fjalë ...

Vriten dy ushtarë amerikanë në Afganistan
Dy pjesëtarë të ushtrisë amerikane janë vrarë në Afganistan, njoftoi Aleanca Veri-Atlantike (NATO). Ata janë vrarë “gjatë një aksioni” tha misioni i NATO-s. Emrat e tyre nuk u bën të ditur, derisa të bëhet identifikimi ...
VizionPlus | 21-Aug-2019 21:21
Dy pjesëtarë të ushtrisë amerikane janë vrarë në Afganistan, njoftoi Aleanca Veri-Atlantike (NATO). Ata janë vrarë “gjatë një aksioni” tha misioni i NATO-s. Emrat e tyre nuk u bën të ditur, derisa të bëhet identifikimi ...

Refuzoi të shesë Groenlandën, Trump anulon vizitën ne Danimarkë
Presidenti i Shteteve te Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka anuluar vizitën në Danimarkë pasi kryeministrja e këtij vendi refuzoi t’ia shesë Groenlandën SHBA-së. Presidenti Trump pritej të shkonte në Danimarkë më 2 ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 15:48
Presidenti i Shteteve te Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka anuluar vizitën në Danimarkë pasi kryeministrja e këtij vendi refuzoi t’ia shesë Groenlandën SHBA-së. Presidenti Trump pritej të shkonte në Danimarkë më 2 ...

“Groenlanda mollë sherri”, kryeministrja e Danimarkës: E befasuar nga anulimi i vizitës të Trump, s’ka krizë me SHBA
Kryeministrja e Danimarkës, Mette Fredriksen u shpreh sot e befasuar nga anulimi i një vizite të presidenit amerikan, Donald Trump pas refuzimit të ofertës së tij për blerjen Groenlandës, territor autonom danez duke ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 17:29
Kryeministrja e Danimarkës, Mette Fredriksen u shpreh sot e befasuar nga anulimi i një vizite të presidenit amerikan, Donald Trump pas refuzimit të ofertës së tij për blerjen Groenlandës, territor autonom danez duke ...

Refuzoi të shiste Groenlandën, Trump anulon vizitën në Danimarkë
mapo.al Presidenti Donald Trump ka anuluar takimin me Kryeministren e Danimarkës, pasi ajo nuk pranon të diskutojë mundësinë që Danimarka t’u shesë Shteteve të Bashkuara Groenlandën. Të martën Presidenti postoi në ...
Mapo | 21-Aug-2019 16:54
mapo.al Presidenti Donald Trump ka anuluar takimin me Kryeministren e Danimarkës, pasi ajo nuk pranon të diskutojë mundësinë që Danimarka t’u shesë Shteteve të Bashkuara Groenlandën. Të martën Presidenti postoi në ...

Afganistan, vriten dy pjesëtarë të ushtrisë amerikane
Dy pjesëtarë të ushtrisë amerikane janë vrarë në Afganistan të mërkurën, njoftuan nga Aleanca Veriatlantike (NATO), sipas deklaratës së këtij misioni thuhet se ata janë vrarë gjatë një aksioni. Sipas Reuters, deklarata ...
Klan Kosova | 22-Aug-2019 00:43
Dy pjesëtarë të ushtrisë amerikane janë vrarë në Afganistan të mërkurën, njoftuan nga Aleanca Veriatlantike (NATO), sipas deklaratës së këtij misioni thuhet se ata janë vrarë gjatë një aksioni. Sipas Reuters, deklarata ...

Trump e pranon: E anulova vizitën në Danimarkë pas komenteve të kryeministres
Presidenti amerikan Donald Trump e pranoi se e anuloi vizitën e planifikuar në Danimarkë, pasi kryeministrja daneze reagoi jo në mënyrë të hijshme pas propozimit të tij që danezët t’ia shesin Groenlandën Shteteve të ...
Politiko | 21-Aug-2019 23:58
Presidenti amerikan Donald Trump e pranoi se e anuloi vizitën e planifikuar në Danimarkë, pasi kryeministrja daneze reagoi jo në mënyrë të hijshme pas propozimit të tij që danezët t’ia shesin Groenlandën Shteteve të ...

Trump heq dorë nga Groenlanda, inatoset dhe anulon vizitën në Kopenhagen
Më pak se dy javë para udhëtimit të tij të planifikuar në Danimarkë, Presidenti Donald Trump njoftoi në Twitter se e ka shtyrë vizitën e tij në Kopenhagën pasi kryeministrja e këtij vendi kundërshtoi idenë e tij për ...
VizionPlus | 21-Aug-2019 15:33
Më pak se dy javë para udhëtimit të tij të planifikuar në Danimarkë, Presidenti Donald Trump njoftoi në Twitter se e ka shtyrë vizitën e tij në Kopenhagën pasi kryeministrja e këtij vendi kundërshtoi idenë e tij për ...

Trump anulon vizitën në Danimarkë për shkak të komenteve për Grenlandën
“Kryeministri ishte në gjendje të kursente një shpenzim dhe përpjekje të madhe për Shtetet e Bashkuara dhe Danimarkën duke qenë kaq i drejtpërdrejtë. Unë e falënderoj atë për këtë dhe mezi pres që të rindërtojë diku në ...
AlbInfo | 21-Aug-2019 22:26
“Kryeministri ishte në gjendje të kursente një shpenzim dhe përpjekje të madhe për Shtetet e Bashkuara dhe Danimarkën duke qenë kaq i drejtpërdrejtë. Unë e falënderoj atë për këtë dhe mezi pres që të rindërtojë diku në ...

Vriten dy ushtarë amerikanë në Afganistan
Dy pjesëtarë të ushtrisë amerikane janë vrarë në Afganistan, njoftoi Aleanca Veri-Atlantike (NATO). Ata janë vrarë “gjatë një aksioni” tha misioni i NATO-s. Emrat e tyre nuk u bën të ditur, derisa të bëhet identifikimi ...
Koha.mk | 21-Aug-2019 21:46
Dy pjesëtarë të ushtrisë amerikane janë vrarë në Afganistan, njoftoi Aleanca Veri-Atlantike (NATO). Ata janë vrarë “gjatë një aksioni” tha misioni i NATO-s. Emrat e tyre nuk u bën të ditur, derisa të bëhet identifikimi ...

Vriten dy ushtarë amerikanë në Afganistan
Forca e NATO-s në Afganistan tha se dy ushtarë amerikanë u vranë gjatë kryerjes së një operacioni. Në një deklaratë të lëshuar të premten, NATO nuk i publikoi emrat e viktimave dhe nuk dha detaje të tjera. Dhuna në ...
Alsat-M | 22-Mar-2019 08:34
Forca e NATO-s në Afganistan tha se dy ushtarë amerikanë u vranë gjatë kryerjes së një operacioni. Në një deklaratë të lëshuar të premten, NATO nuk i publikoi emrat e viktimave dhe nuk dha detaje të tjera. Dhuna në ...

Presidenti Trump pohon se anuloi vizitën në Danimarkë pas komenteve të kryeministres së vendit
Presidenti amerikan Donald Trump pohoi se e anuloi vizitën e planifikuar në Danimarkë, sepse kryeministrja daneze bëri një koment “të pahijshëm” si reagim ndaj sugjerimit të tij që danezët t’ia shesin Groenlandën ...
Zeri Amerikes | 21-Aug-2019 20:23
Presidenti amerikan Donald Trump pohoi se e anuloi vizitën e planifikuar në Danimarkë, sepse kryeministrja daneze bëri një koment “të pahijshëm” si reagim ndaj sugjerimit të tij që danezët t’ia shesin Groenlandën ...

Trump anulon vizitën në Danimarkë për shkak të Grenlandës
Presidenti amerikan, Donald Trump ka anuluar një vizitë shtetërore në Danimarkë, pasi kryeminsitrja e këtij shteti, Mette Frederiksen, ka thënë se Grenlanda nuk është në shitje. Presidenti amerikan kishte planfikuar të ...
Shenja | 21-Aug-2019 19:34
Presidenti amerikan, Donald Trump ka anuluar një vizitë shtetërore në Danimarkë, pasi kryeminsitrja e këtij shteti, Mette Frederiksen, ka thënë se Grenlanda nuk është në shitje. Presidenti amerikan kishte planfikuar të ...

Kryeministrja nuk pranon të diskutojë për Grenlandën, Trump anulon vizitën në Danimarkë
Kur kanë mbetur më pak se dy javë nga vizita e planifikuar e Presidentit të SHBA, Donald Trump në Danimarkë, ky i fundit ka anuluar vizitën për shkak se kryeministrja e Danimarkës Mette Frederiksen ka refuzuar të ...
Dritare | 21-Aug-2019 17:29
Kur kanë mbetur më pak se dy javë nga vizita e planifikuar e Presidentit të SHBA, Donald Trump në Danimarkë, ky i fundit ka anuluar vizitën për shkak se kryeministrja e Danimarkës Mette Frederiksen ka refuzuar të ...

Nuk pranon t’i shesë Groenlandën, Trump anulon takimin me kryeministren daneze
Çështja e Groenlandës tashmë ndërhyn dhe në marrëdhëniet diplomatike mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Danimarkës. Presidenti amerikan Tramp anuloi takimin e parashikuar prej dy javësh me kryeministren daneze, ...
ABCNews | 21-Aug-2019 13:00
Çështja e Groenlandës tashmë ndërhyn dhe në marrëdhëniet diplomatike mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Danimarkës. Presidenti amerikan Tramp anuloi takimin e parashikuar prej dy javësh me kryeministren daneze, ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved