ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 14:01

Zgjedhjet e jashtëzakonshme, takohen Thaçi e Daka

Zgjedhjet e jashtëzakonshme, takohen Thaçi e Daka
Presidenti Thaçi ka theksuar se menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendit, dhe pas dekretimit të datës së zgjedhjeve, është e rëndësishme që të bëhen përgatitjet për të siguruar një proces zgjedhor fer dhe demokratik . ...
Lajminet | 21-Aug-2019 13:34
Presidenti Thaçi ka theksuar se menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendit, dhe pas dekretimit të datës së zgjedhjeve, është e rëndësishme që të bëhen përgatitjet për të siguruar një proces zgjedhor fer dhe demokratik . ...

Thaçi dhe Daka bisedojnë për organizimin e zgjedhjeve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar rëndësinë e përgatitjeve teknike, dhe sigurimit të mjeteve buxhetore për të organizuar zgjedhjet, të cilat sipas tij, duhet të përmbushin kriteret më të larta demokratike. ...
Radio Evropa e Lire | 21-Aug-2019 13:00
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar rëndësinë e përgatitjeve teknike, dhe sigurimit të mjeteve buxhetore për të organizuar zgjedhjet, të cilat sipas tij, duhet të përmbushin kriteret më të larta demokratike. ...

Pas takimit me Dakën Thaçi flet për zgjedhjet si për një punë të kryer
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Menjëherë pas takimit, Thaçi ka sqaruar se çka u fol aty. Në faqen zyrtare të presidencës, ai ka treguar se në këtë takim ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 12:51
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Menjëherë pas takimit, Thaçi ka sqaruar se çka u fol aty. Në faqen zyrtare të presidencës, ai ka treguar se në këtë takim ...

Thaçi takon Dakën, flasin për përgatitjet për zgjedhjet
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive politike parlamentare ...
Alsat-M | 21-Aug-2019 12:38
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive politike parlamentare ...

Thaçi takon Dakën në prag të shpërndarjes së Kuvendit
Një ditë para seancës në të cilën pritët të shpërndahet Kuvendi – Presidenti Hashim Thaçi e ka ftuar në takim Valdete Dakën, kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për ...
Zeri | 21-Aug-2019 12:33
Një ditë para seancës në të cilën pritët të shpërndahet Kuvendi – Presidenti Hashim Thaçi e ka ftuar në takim Valdete Dakën, kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për ...

Pas takimit me Dakën, flet Thaçi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive politike parlamentare ...
InFokusi | 21-Aug-2019 12:33
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive politike parlamentare ...

Presidenti Thaçi priti në takim kryetaren e KQZ-së
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive politike ...
EkonomiaOnline | 21-Aug-2019 12:22
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive politike ...

Thaçi takon kryetaren e KQZ-së, kërkon nisjen e përgatitjeve për zgjedhje
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në njoftimin e bërë për media nga presidenca thuhet se në takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 12:14
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në njoftimin e bërë për media nga presidenca thuhet se në takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, ...

Thaçi takon Dakën në prag të shpërndarjes së Kuvendit
Një ditë para seancës në të cilën pritët të shpërndahet Kuvendi – Presidenti Hashim Thaçi e ka ftuar në takim Valdete Dakën, kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Takimin për Klan Kosova e ka konfirmuar ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 12:22
Një ditë para seancës në të cilën pritët të shpërndahet Kuvendi – Presidenti Hashim Thaçi e ka ftuar në takim Valdete Dakën, kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Takimin për Klan Kosova e ka konfirmuar ...

Presidenti Thaçi i kërkon kryetares së KQZ-së të përgatiten për zgjedhje
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive politike ...
Arbresh | 21-Aug-2019 12:20
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive politike ...

Presidenti Thaçi priti në takim kryetaren e KQZ-së
Presidenti Thaçi priti në takim kryetaren e KQZ-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka pritur në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, ...
Gazeta Observer | 21-Aug-2019 12:20
Presidenti Thaçi priti në takim kryetaren e KQZ-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka pritur në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, ...

Mosmarrëveshjet e Nismës dhe të AAK-së për ulësen e dytë në KQZ
Në rast të shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës, më 22 gusht (e enjte), Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është i gatshëm t’i fillojë përgatitjet menjëherë pasi presidenti Hashim Thaçi ta caktojë datën e zgjedhjeve të ...
Zeri | 21-Aug-2019 12:16
Në rast të shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës, më 22 gusht (e enjte), Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është i gatshëm t’i fillojë përgatitjet menjëherë pasi presidenti Hashim Thaçi ta caktojë datën e zgjedhjeve të ...

Presidenti Thaçi i kërkon kryetares së KQZ-së të përgatiten për zgjedhje
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive politike ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 12:12
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive politike ...

Presidenti Thaçi priti në takim kryetaren e KQZ-së
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive ...
Gazeta Monitor | 21-Aug-2019 12:12
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas paralajmërimit te partive ...

Thaçi takon Dakën, flasin për përgatitjet për zgjedhjet
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka.
Kosova Press | 21-Aug-2019 12:12
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka.

Presidenti Thaçi takon Valdete Dakën, ja çka u bisedua për zgjedhje
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, mëngjesin e sotëm e ka takuar kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka në presidencë. Temë e diskutimit ka qenë buxheti për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme. Teksa nesër deputetët ...
InFokusi | 21-Aug-2019 11:42
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, mëngjesin e sotëm e ka takuar kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka në presidencë. Temë e diskutimit ka qenë buxheti për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme. Teksa nesër deputetët ...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sa do t’i kushtojë buxhetit të shtetit?
Rreth 4 milion euro është shuma që mendohet se do të duhet për organizimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Kosovë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shprehet i gatshëm për të nisur punën, nëse të enjten do të ...
ABCNews | 21-Aug-2019 11:28
Rreth 4 milion euro është shuma që mendohet se do të duhet për organizimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Kosovë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shprehet i gatshëm për të nisur punën, nëse të enjten do të ...

Aktori i “O sa mirë” i bashkohet AAK-së
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka postuar sot një fotografi, teksa në përshkrimin e saj shkruante: lajme të mira. Të njëjtin veprim e kanë bërë edhe kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri dhe po ...
GazetaBlic | 21-Aug-2019 11:42
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka postuar sot një fotografi, teksa në përshkrimin e saj shkruante: lajme të mira. Të njëjtin veprim e kanë bërë edhe kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri dhe po ...

Thaçi e thërret Dakën në takim, a u caktua data e zgjedhjeve?
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së Valdete Dakën, mëson Gazeta Express Me të njëjtën kanë biseduar edhe për datën e zgjedhjeve, kjo një ditë para se të votohet në Kuvend të ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 11:18
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim kryetaren e KQZ-së Valdete Dakën, mëson Gazeta Express Me të njëjtën kanë biseduar edhe për datën e zgjedhjeve, kjo një ditë para se të votohet në Kuvend të ...

KQZ-ja e gatshme për zgjedhje
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, në një prononcim për Telegrafin ka sqaruar se ata si KQZ janë të përgatitur për zgjedhje kurdo që do të mbaheshin ato. Sipas saj, buxheti i cilin do të ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2016 13:28
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, në një prononcim për Telegrafin ka sqaruar se ata si KQZ janë të përgatitur për zgjedhje kurdo që do të mbaheshin ato. Sipas saj, buxheti i cilin do të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved