ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 13:00

Vuçiç pas takimit me Pompeo: Dialogu me Kosovën mund të vazhdojë në dhjetor

Vuçiç pas takimit me Pompeo: Dialogu me Kosovën mund të vazhdojë në dhjetor
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 13:24
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...

Vuçiç takon Pompeon, kërkon ndihmë që Kosova të heqë taksën ndaj Serbisë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.
Top Channel | 21-Aug-2019 11:02
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Lista Serbe ende pa vendim nëse merr pjesë në “seancën për shpërndarjen” e Kuvendit të Kosovës
Lista Serbe ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të vendosin nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të parlamentit të Kosovës, e cila duhet të vendosë për shpërbërjen e këtij organi më të lartë legjislativ. ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 11:42
Lista Serbe ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të vendosin nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të parlamentit të Kosovës, e cila duhet të vendosë për shpërbërjen e këtij organi më të lartë legjislativ. ...

Pompeo pas takimit me Vuçiç: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën, forcon përparimin e Serbisë
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, shkroi të martën në rrjetin twitter se “normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin e Serbisë, Ballkanit Perëndimor dhe komunitetit ...
Top Channel | 20-Aug-2019 22:46
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, shkroi të martën në rrjetin twitter se “normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin e Serbisë, Ballkanit Perëndimor dhe komunitetit ...

Takimi Pompeo – Vuçiç, sekretari amerikan i shtetit: Të rifilloje dialogu me Kosovën
Gjatë takimit me presidentin e Serbisë Aleksandër Vucic në Uashngton, Sekretari Amerikan i Shtetit Majk Pompeo kërkoi ri[fillimin e dialogut me Kosovën. Ai theksoi se njohja reciproke duhet të vijë në bazë të ...
ABCNews | 21-Aug-2019 10:22
Gjatë takimit me presidentin e Serbisë Aleksandër Vucic në Uashngton, Sekretari Amerikan i Shtetit Majk Pompeo kërkoi ri[fillimin e dialogut me Kosovën. Ai theksoi se njohja reciproke duhet të vijë në bazë të ...

Vuçiq: Vazhdimi i dialogut, jo para dhjetorit
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë drejtim, sipas mediave ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 09:18
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë drejtim, sipas mediave ...

Pompeo ia bën me dije Vuçiqit : Marrëveshja Kosovë –Serbi të rezultojë me njohje të ndërsjellë
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq mbrëmë ka pasur një drekë pune me Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo. Ai pas takimit ka thënë se ka arritur të sigurojë mbëhstetjen amerikane për t’i bërë presion Kosovës ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 13:11
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq mbrëmë ka pasur një drekë pune me Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo. Ai pas takimit ka thënë se ka arritur të sigurojë mbëhstetjen amerikane për t’i bërë presion Kosovës ...

“Takimi Pompeo-Vuçiq konfirmoi angazhimin amerikan për stabilitetin rajonal”
“Takimi midis sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq konfirmoi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të angazhuara bashkë me të gjithë liderët e Ballkanit të ...
Lajminet | 21-Aug-2019 12:38
“Takimi midis sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq konfirmoi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të angazhuara bashkë me të gjithë liderët e Ballkanit të ...

A do të jenë deputetët e listës Serbe të enjtën në Kuvend?
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...
InFokusi | 21-Aug-2019 12:16
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...

A do të votojë Lista Serbe shpërndarjen e Kuvendit? Flet Simiq
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...
Gazeta Monitor | 21-Aug-2019 12:12
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...

Vuçiq mori porosinë e qartë nga Departamenti i Shtetit
Pompeo dhe Vuçiq kanë ë biseduar mbi vizionin e përbashkët për Ballkanit Perëndimor stabil të sigurt dhe të zhvilluar, si dhe për vazhdimin e përkrahjes amerikane për arritjen e marrëveshjes në mes të Kosovës dhe ...
Gazeta Monitor | 21-Aug-2019 12:12
Pompeo dhe Vuçiq kanë ë biseduar mbi vizionin e përbashkët për Ballkanit Perëndimor stabil të sigurt dhe të zhvilluar, si dhe për vazhdimin e përkrahjes amerikane për arritjen e marrëveshjes në mes të Kosovës dhe ...

Vuçiq: Dialogu me Prishtinën mund të vazhdojë në dhjetor
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...
Portalb | 21-Aug-2019 11:57
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...

Vuçiq: Dialogu me Prishtinën mund të vazhdojë në dhjetor
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...
Radio Evropa e Lire | 21-Aug-2019 11:44
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...

A do të votojë Lista Serbe shpërndarjen e Kuvendit? Flet Simiq
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...
Gazeta Observer | 21-Aug-2019 11:28
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...

Pompeo – Vuçiqit: Dialogu me Kosovën të përfundojë me njohje reciproke
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka takuar në New York presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ku temë kryesore ka qenë Kosova. Sipas komunikatës së Departamentit të Shtetit, Sekretari Pompeo ka porositur që ...
Zeri | 21-Aug-2019 11:28
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka takuar në New York presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ku temë kryesore ka qenë Kosova. Sipas komunikatës së Departamentit të Shtetit, Sekretari Pompeo ka porositur që ...

Lista Serbe: “SHBA pranon se për Kosovën duhet të gjendet një zgjidhje kompromisi”
Beograd, 21 gusht 2019 – Lista Serbe e cilëson si ditë të veçantë në historinë e marrëdhënieve midis SHBA-së dhe Serbisë takimin e Prersidentit serb, Aleksandar Vuçiq, me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. ...
Illyriapress | 21-Aug-2019 11:28
Beograd, 21 gusht 2019 – Lista Serbe e cilëson si ditë të veçantë në historinë e marrëdhënieve midis SHBA-së dhe Serbisë takimin e Prersidentit serb, Aleksandar Vuçiq, me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. ...

Lista Serbe vendos, sot, për pjesëmarrjen në seancën për shpërndarje të Kuvendit
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 11:22
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...

A do të votojë Lista Serbe shpërndarjen e Kuvendit? Flet Simiq
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 11:11
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...

Lista Serbe sot vendos për pjesëmarrjen në seancën për shpërndarjen e Kuvendit
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...
Zeri | 21-Aug-2019 11:11
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...

Lista Serbe sot vendos për pjesëmarrjen në seancën për shpërndarjen e Kuvendit
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 10:59
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka njoftuar se do të vendosin sot nëse do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku është paraparë votimi për shpërndarjen e këtij organi më të lartë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved