ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/02/2020 12:57

Voltana Ademi: Akti i bllokimit të fondeve ishte i paprecedentë

Voltana Ademi: Akti i bllokimit të fondeve ishte i paprecedentë
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar menjëherë pasi Ministria e Financave dhe Ekonomisë hodhi poshtë pretendimet e saj për bllokimin e fondeve për këtë bashki. Aj o tha se ky vendim është politik ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 13:12
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar menjëherë pasi Ministria e Financave dhe Ekonomisë hodhi poshtë pretendimet e saj për bllokimin e fondeve për këtë bashki. Aj o tha se ky vendim është politik ...

Ministria e Financave përgënjeshtron Ademin: Janë kryer pagesat
TIRANË Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar me një deklaratë për mediat në lidhje me situatën e krijuar në Shkodër. Ajo shpjegon se ditën e djeshme janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 12:10
TIRANË Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar me një deklaratë për mediat në lidhje me situatën e krijuar në Shkodër. Ajo shpjegon se ditën e djeshme janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e ...

Ministria e Financave: Nuk kemi bllokuar fondet e Bashkisë Shkodër
Një ditë më parë kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Demi dërgoi një letër ku thoshte se qeveria ka bllokuar fondet.
Top Channel | 21-Aug-2019 12:09
Një ditë më parë kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Demi dërgoi një letër ku thoshte se qeveria ka bllokuar fondet.

Qeveria i bllokoi financimet, PD Shkodër: Hakmarrje e Edi Ramës
Partia Demokratike dega Shkodër ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave, e cila vendosi të bllokojë financimet për bashkinë e metropolit verior. Selia blu e cilëson këtë si hakmarrja të Edi Ramës për ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 11:45
Partia Demokratike dega Shkodër ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave, e cila vendosi të bllokojë financimet për bashkinë e metropolit verior. Selia blu e cilëson këtë si hakmarrja të Edi Ramës për ...

Voltana Ademi nuk dorëzohet: Unë jam kryetarja e Bashkisë së Shkodrës
Voltana Ademi tha se ajo do të vijojë të jetë kryetare Bashkie, derisa qytetarëve tu ofrohet mundësia për të zgjedhur në një garë të vërtetë elektorale. Në një reagim sot për mediat, teksa u pyet se a do ta lirojë ajo ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 13:12
Voltana Ademi tha se ajo do të vijojë të jetë kryetare Bashkie, derisa qytetarëve tu ofrohet mundësia për të zgjedhur në një garë të vërtetë elektorale. Në një reagim sot për mediat, teksa u pyet se a do ta lirojë ajo ...

PD paralajmëron Ramën: Fundi yt do të vijë nga Shkodra
Partia Demokratike, dega Shkodër kanë paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 11:36
Partia Demokratike, dega Shkodër kanë paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një ...

Bllokimi i fondeve për Shkodrën, Spahia-Ramës: Si ish-kryebashkiak e di që po u heq shërbimet qytetarëve
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia deklaron se me bllokimin e fondeve për bashkinë e Shkodrës janë qytetarët që dëmtohen. Fondet e Shkodrës janë bllokuar për shkak se Drejtoria e Thesarit thotë se Voltana ...
Top Channel | 20-Aug-2019 21:35
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia deklaron se me bllokimin e fondeve për bashkinë e Shkodrës janë qytetarët që dëmtohen. Fondet e Shkodrës janë bllokuar për shkak se Drejtoria e Thesarit thotë se Voltana ...

Qeveria i bllokoi firmën e fondet, Voltana hiqet sikur s’ka ndodhur gjë: Duhen zgjedhje të reja për Shkodrën, jo marrëveshje politike për të zgjidhur krizën
Kryetarja në ikje e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vijon të këmbëngulë në detyrën e saj, duke mos e dorëzuar mandatin. Dy ditë pas konstituimit të këshillit të ri ajo ka inspektuar punimet në qendrën ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 08:35
Kryetarja në ikje e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vijon të këmbëngulë në detyrën e saj, duke mos e dorëzuar mandatin. Dy ditë pas konstituimit të këshillit të ri ajo ka inspektuar punimet në qendrën ...

Bllokimi i fondeve, Bardh Spahia-Ramës: Mos e provoko Shkodrën!
Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i bllokuar të gjitha fondet Bashkisë së Shkodrës, me argumentin se ka përfunduar sot mandati i kryebashkiakes Voltana Ademi. ...
BalkanWeb | 20-Aug-2019 20:15
Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i bllokuar të gjitha fondet Bashkisë së Shkodrës, me argumentin se ka përfunduar sot mandati i kryebashkiakes Voltana Ademi. ...

Bardh Spahia kërcënon Ramën: Mos e provoko Shkodrën
Ish-deputeti demokrat i Shkodrës, Bardh Spahia, ka reaguar pas ankesës së Voltana Ademit, se Ministria e Financave i ka bllokuar fondet, duke qenë se asaj i mbaron mandati i kryebashkiakes. Spahia thotë se Rama është ...
GazetaTema | 20-Aug-2019 21:44
Ish-deputeti demokrat i Shkodrës, Bardh Spahia, ka reaguar pas ankesës së Voltana Ademit, se Ministria e Financave i ka bllokuar fondet, duke qenë se asaj i mbaron mandati i kryebashkiakes. Spahia thotë se Rama është ...

VOA: Bllokohen fondet e Bashkisë së Shkodrës
Ministria e Financave dhe Ekonomisë bllokoi, në përfundim të orarit zyrtar të ditës së marte, fondet e Bashkisë së Shkodrës. Dega e Thesarit nuk pranoi të kryej veprime për likuidimin e faturave të shërbimeve të kësaj ...
BalkanWeb | 20-Aug-2019 20:12
Ministria e Financave dhe Ekonomisë bllokoi, në përfundim të orarit zyrtar të ditës së marte, fondet e Bashkisë së Shkodrës. Dega e Thesarit nuk pranoi të kryej veprime për likuidimin e faturave të shërbimeve të kësaj ...

Nuk jemi dele të na vini me urdhra nga Balla
Rebelohen socialistët e Shkodrës, peticion kreut të PS-së: Stop, kandidatëve të importuar nga Tirana dhe na jepni llogari për personat e inkriminuar: VOA: Bllokimi i fondeve të Bashkisë së Shkodrës dhe paqartësitë ...
Telegraf | 21-Aug-2019 12:38
Rebelohen socialistët e Shkodrës, peticion kreut të PS-së: Stop, kandidatëve të importuar nga Tirana dhe na jepni llogari për personat e inkriminuar: VOA: Bllokimi i fondeve të Bashkisë së Shkodrës dhe paqartësitë ...

Ministria e Financave i përgjigjet Ademit: Janë ndjekur procedurat sipas legjislacionit
Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar për situatën e krijuar në Shkodër. Përmes një deklarate për mediat ministria shpjegon se janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e depozituara nga Bashkia ...
VizionPlus | 21-Aug-2019 12:33
Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar për situatën e krijuar në Shkodër. Përmes një deklarate për mediat ministria shpjegon se janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e depozituara nga Bashkia ...

Qeveria bllokon fondet e Shkodrës/ Thesari: Voltana Ademit i ka mbaruar mandati në 20 gusht, ora 16:30
Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka penguar funksionimin e Bashkisë Shkodër, përmes bllokimit të procedurave të likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet.
Top Channel | 20-Aug-2019 19:09
Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka penguar funksionimin e Bashkisë Shkodër, përmes bllokimit të procedurave të likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet.

I bllokoi fondet Voltana Ademit, PD paralajmëron Ramën: Fundi yt do të vijë nga Shkodra
Partia Demokratike, dega Shkodër ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një deklaratë ...
Telegraf | 21-Aug-2019 11:28
Partia Demokratike, dega Shkodër ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një deklaratë ...

“Bllokuan funksionimin e bashkisë”, Ademi letër Denajt dhe SHBA-BE
Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër publike Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, duke i shprehur shqetësimin se sot Ministria e Financave, Drejtoria e Përgjithshme e ...
BalkanWeb | 20-Aug-2019 18:54
Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër publike Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, duke i shprehur shqetësimin se sot Ministria e Financave, Drejtoria e Përgjithshme e ...

Voltana Ademi iu ankohet ambasadorëve: Më kanë bllokuar lekët. Thesari: Të ka mbaruar mandati
Voltana Ademi shprehet se Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka penguar funksionimin e Bashkisë Shkodër, përmes bllokimit të procedurave të likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet. Ajo i është ...
GazetaTema | 20-Aug-2019 19:13
Voltana Ademi shprehet se Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka penguar funksionimin e Bashkisë Shkodër, përmes bllokimit të procedurave të likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet. Ajo i është ...

Spahia-Ramës: Lëri provokimet, shërbimet ndaj qytetarëve janë detyrim kushtetues
Pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i bllokuar të gjitha fondet Bashkisë së Shkodrës, me argumentin se ka përfunduar sot mandati i kryebashkiakes Voltana Ademi, ka reaguar edhe ish-deputeti demokrat, Bardh ...
VizionPlus | 20-Aug-2019 22:30
Pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i bllokuar të gjitha fondet Bashkisë së Shkodrës, me argumentin se ka përfunduar sot mandati i kryebashkiakes Voltana Ademi, ka reaguar edhe ish-deputeti demokrat, Bardh ...

‘Po bllokohet Bashkia’: Ademi i shkruan ministres dhe ambasadorëve
mapo.al Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër publike Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj. Me anë të kësaj letre Ademi shpreh shqetësimin se sot Ministria e Financave, ...
Mapo | 20-Aug-2019 19:02
mapo.al Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër publike Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj. Me anë të kësaj letre Ademi shpreh shqetësimin se sot Ministria e Financave, ...

Shkodra me sytë nga KQZ: Kush do ta drejtojë bashkinë?!
Voltana Ademi ndodhet ende në krye të Bashkisë Shkodër së bashku me administratën e udhëhequr prej saj. Ndërkohë, prefekti i Shkodrës tha se Këshlli i ri Bashkiak ende nuk përfunduar plotësimin e dokumentacionit që ...
GazetaTema | 20-Aug-2019 13:19
Voltana Ademi ndodhet ende në krye të Bashkisë Shkodër së bashku me administratën e udhëhequr prej saj. Ndërkohë, prefekti i Shkodrës tha se Këshlli i ri Bashkiak ende nuk përfunduar plotësimin e dokumentacionit që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved