ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2019 01:20

AAK: Nesër votojmë pro shpërndarjes së Kuvendit

AAK: Nesër votojmë pro shpërndarjes së Kuvendit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 16:47
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit fillon nesër në orën 10:00
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 16:41
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme, Thaçi takon kryetaren e KQZ
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, këtë të mërkurë është takuar me kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Presidenca bën me dije se në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas ...
VizionPlus | 21-Aug-2019 14:46
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, këtë të mërkurë është takuar me kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka. Presidenca bën me dije se në këtë takim është biseduar për përgatitjet për organizmin e zgjedhjeve, pas ...

Të enjten seancë e jashtëzakonshme e Parlamentit të Kosovës
Të enjten në Kosovë pritet seanca për shpërbërjen e parlamentit. Ndërkohë partitë politike kanë vazhduar me takime me qytetarë si dhe aderime në parti. Deputetëve u ka mbetur më pak se 24 orë deri në shpërbërjen e ...
ABCNews | 21-Aug-2019 16:47
Të enjten në Kosovë pritet seanca për shpërbërjen e parlamentit. Ndërkohë partitë politike kanë vazhduar me takime me qytetarë si dhe aderime në parti. Deputetëve u ka mbetur më pak se 24 orë deri në shpërbërjen e ...

Thaçi dhe Daka biseduan për organizimin e zgjedhjeve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi , ka theksuar rëndësinë e përgatitjeve teknike, dhe sigurimit të mjeteve buxhetore për të organizuar zgjedhjet, të cilat sipas tij, duhet të përmbushin kriteret më të larta ...
Portalb | 21-Aug-2019 17:39
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi , ka theksuar rëndësinë e përgatitjeve teknike, dhe sigurimit të mjeteve buxhetore për të organizuar zgjedhjet, të cilat sipas tij, duhet të përmbushin kriteret më të larta ...

Deputetët pritet të votojnë për vetëshkarkim
Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar mandati kushtetues, pason dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit të Kosovës. Haradinaj, pati dhënë dorëheqje pas ftesës që ...
Lajminet | 21-Aug-2019 17:29
Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar mandati kushtetues, pason dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit të Kosovës. Haradinaj, pati dhënë dorëheqje pas ftesës që ...

Nesër shpërndahet parlamenti i Kosovës, prej 2001 asnjë qeveri nuk ka përfunduar mandatin
Ditën e nesërme në orën 10:00 në Kosovë do të nisë seanca parlamentare, ku ndër të tjera do të votohet edhe shpërndarja e kuvendit. Do të duhen 80 vota për shpërndarjen e kuvendit, ndërsa aktualisht të gjitha partitë ...
Dritare | 21-Aug-2019 17:29
Ditën e nesërme në orën 10:00 në Kosovë do të nisë seanca parlamentare, ku ndër të tjera do të votohet edhe shpërndarja e kuvendit. Do të duhen 80 vota për shpërndarjen e kuvendit, ndërsa aktualisht të gjitha partitë ...

Deputetët pritet të votojnë për vetëshkarkim
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...
Zeri | 21-Aug-2019 17:27
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...

Deputetët pritet të votojnë për vetëshkarkim
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...
Arbresh | 21-Aug-2019 17:27
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...

Çka nëse nesër nuk arrihen votat për shpërndarje të Kuvendit? Flasin nga KDI
Nesër pritet të mbahet seanca plenare në të cilën pritet të ndodhë shpërndarja e legjislaturës së gjashtë e Kuvendit të Kosovës. Rreth kësaj ngjarje, Artan Murati nga KDI, ka sqaruar proceduralisht votimin lidhur me ...
Gazeta Monitor | 21-Aug-2019 17:24
Nesër pritet të mbahet seanca plenare në të cilën pritet të ndodhë shpërndarja e legjislaturës së gjashtë e Kuvendit të Kosovës. Rreth kësaj ngjarje, Artan Murati nga KDI, ka sqaruar proceduralisht votimin lidhur me ...

AAK konfirmon edhe njëherë se nesër voton pro shprëndarjes së Kuvendit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...
Gazeta Monitor | 21-Aug-2019 17:24
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...

Deputetët pritet të votojnë për vetëshkarkim
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...
Radio Evropa e Lire | 21-Aug-2019 17:22
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...

Deputetët pritet të votojnë për vetëshkarkim
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 17:20
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...

Çka ndodhë nëse nesër nuk arrihen votat për shpërndarje të Kuvendit
Nesër pritet të mbahet seanca plenare në të cilën pritet të ndodhë shpërndarja e legjislaturës së gjashtë e Kuvendit të Kosovës. Rreth kësaj ngjarje, Artan Murati nga KDI, ka sqaruar proceduralisht votimin lidhur me ...
EkonomiaOnline | 21-Aug-2019 17:14
Nesër pritet të mbahet seanca plenare në të cilën pritet të ndodhë shpërndarja e legjislaturës së gjashtë e Kuvendit të Kosovës. Rreth kësaj ngjarje, Artan Murati nga KDI, ka sqaruar proceduralisht votimin lidhur me ...

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit fillon nesër në orën 10:00
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...
Gazeta Observer | 21-Aug-2019 17:08
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...

Shpërndarja e Kuvendit, KDI tregon çka ndodh nëse nuk votohet mocioni
Artan Murati, hulumtues në KDI, ka sqaruar procedurën për votim lidhur me shpërndarjen potenciale të legjislaturës së gjashtë. Ai në një shkrim në Facebook shkruan se 93 deputetët që nënshkruan për të thirrur seancën e ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 16:59
Artan Murati, hulumtues në KDI, ka sqaruar procedurën për votim lidhur me shpërndarjen potenciale të legjislaturës së gjashtë. Ai në një shkrim në Facebook shkruan se 93 deputetët që nënshkruan për të thirrur seancën e ...

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit fillon nesër në orën 10:00
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 16:58
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...

AAK: Nesër votojmë pro shpërndarjes së Kuvendit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 16:56
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...

A do t’i bashkohet Imer Mushkolaj, AAK-së
Nesër Kuvendi i Kosovës pritet të shpërndahet dhe vendi të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Data e zgjedhjeve mund të jetë 29 shtatori ose 6 tetori. Këtë do ta vendos presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas ...
EkonomiaOnline | 21-Aug-2019 16:54
Nesër Kuvendi i Kosovës pritet të shpërndahet dhe vendi të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Data e zgjedhjeve mund të jetë 29 shtatori ose 6 tetori. Këtë do ta vendos presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas ...

Këto janë procedurat që duhet ndjekur në rast se nesër dështon shpërndarja e Kuvendit
Legjislatura e VI e Kuvendit të Kosovës pritet të shpërndahet nesër në një seancë të jashtëzakonshme, e cila është paraparë që të fillojë nga ora 10:00. Disa nga partitë politike si LDK, PDK, AAK, PSD dhe Vetëvendosje ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 13:34
Legjislatura e VI e Kuvendit të Kosovës pritet të shpërndahet nesër në një seancë të jashtëzakonshme, e cila është paraparë që të fillojë nga ora 10:00. Disa nga partitë politike si LDK, PDK, AAK, PSD dhe Vetëvendosje ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved