ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 08:12

Vuçiç takon Pompeon, kërkon ndihmë që Kosova të heqë taksën ndaj Serbisë

Vuçiç takon Pompeon, kërkon ndihmë që Kosova të heqë taksën ndaj Serbisë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.
Top Channel | 21-Aug-2019 11:02
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Pompeo pas takimit me Vuçiç: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën, forcon përparimin e Serbisë
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, shkroi të martën në rrjetin twitter se “normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin e Serbisë, Ballkanit Perëndimor dhe komunitetit ...
Top Channel | 20-Aug-2019 22:46
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, shkroi të martën në rrjetin twitter se “normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin e Serbisë, Ballkanit Perëndimor dhe komunitetit ...

Takimi Pompeo – Vuçiç, sekretari amerikan i shtetit: Të rifilloje dialogu me Kosovën
Gjatë takimit me presidentin e Serbisë Aleksandër Vucic në Uashngton, Sekretari Amerikan i Shtetit Majk Pompeo kërkoi ri[fillimin e dialogut me Kosovën. Ai theksoi se njohja reciproke duhet të vijë në bazë të ...
ABCNews | 21-Aug-2019 10:22
Gjatë takimit me presidentin e Serbisë Aleksandër Vucic në Uashngton, Sekretari Amerikan i Shtetit Majk Pompeo kërkoi ri[fillimin e dialogut me Kosovën. Ai theksoi se njohja reciproke duhet të vijë në bazë të ...

Vuçiq: Vazhdimi i dialogut, jo para dhjetorit
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë drejtim, sipas mediave ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 09:18
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë drejtim, sipas mediave ...

“Takimi Pompeo-Vuçiq konfirmoi angazhimin amerikan për stabilitetin rajonal”
“Takimi midis sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq konfirmoi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të angazhuara bashkë me të gjithë liderët e Ballkanit të ...
Lajminet | 21-Aug-2019 12:38
“Takimi midis sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq konfirmoi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të angazhuara bashkë me të gjithë liderët e Ballkanit të ...

Vuçiq mori porosinë e qartë nga Departamenti i Shtetit
Pompeo dhe Vuçiq kanë ë biseduar mbi vizionin e përbashkët për Ballkanit Perëndimor stabil të sigurt dhe të zhvilluar, si dhe për vazhdimin e përkrahjes amerikane për arritjen e marrëveshjes në mes të Kosovës dhe ...
Gazeta Monitor | 21-Aug-2019 12:12
Pompeo dhe Vuçiq kanë ë biseduar mbi vizionin e përbashkët për Ballkanit Perëndimor stabil të sigurt dhe të zhvilluar, si dhe për vazhdimin e përkrahjes amerikane për arritjen e marrëveshjes në mes të Kosovës dhe ...

Vuçiq: Dialogu me Prishtinën mund të vazhdojë në dhjetor
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...
Portalb | 21-Aug-2019 11:57
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...

Vuçiq: Dialogu me Prishtinën mund të vazhdojë në dhjetor
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...
Radio Evropa e Lire | 21-Aug-2019 11:44
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...

Pompeo – Vuçiqit: Dialogu me Kosovën të përfundojë me njohje reciproke
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka takuar në New York presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ku temë kryesore ka qenë Kosova. Sipas komunikatës së Departamentit të Shtetit, Sekretari Pompeo ka porositur që ...
Zeri | 21-Aug-2019 11:28
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka takuar në New York presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ku temë kryesore ka qenë Kosova. Sipas komunikatës së Departamentit të Shtetit, Sekretari Pompeo ka porositur që ...

Lista Serbe: “SHBA pranon se për Kosovën duhet të gjendet një zgjidhje kompromisi”
Beograd, 21 gusht 2019 – Lista Serbe e cilëson si ditë të veçantë në historinë e marrëdhënieve midis SHBA-së dhe Serbisë takimin e Prersidentit serb, Aleksandar Vuçiq, me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. ...
Illyriapress | 21-Aug-2019 11:28
Beograd, 21 gusht 2019 – Lista Serbe e cilëson si ditë të veçantë në historinë e marrëdhënieve midis SHBA-së dhe Serbisë takimin e Prersidentit serb, Aleksandar Vuçiq, me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. ...

Vuçiq: Bidedimet Kosovë-Serbi do të rifillojnë në dhjetor
Bisedimet për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë pritet të rifillojnë në fillim të dhjetorit. Kështu është shprehur presidenti serb Aleksandar Vuçiq pas një takimi me me sekretarin e shtetit amerikan, Mike ...
Ina-Online | 21-Aug-2019 10:50
Bisedimet për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë pritet të rifillojnë në fillim të dhjetorit. Kështu është shprehur presidenti serb Aleksandar Vuçiq pas një takimi me me sekretarin e shtetit amerikan, Mike ...

Takimi me Pompeo, ja çfarë iu premtua Vuçiç nga SHBA për Kosovën
Një takim pas shumë viteve dhe nder i është bërë Serbisë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), madje për presidentin serb Aleksandar Vucic, është shtruar një drekë nga ana e sekretarit të shtetit amerikan, Mike ...
Lexo | 21-Aug-2019 10:48
Një takim pas shumë viteve dhe nder i është bërë Serbisë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), madje për presidentin serb Aleksandar Vucic, është shtruar një drekë nga ana e sekretarit të shtetit amerikan, Mike ...

Pompeo zbardh takimin me Vuçiç, ja tema “e nxehtë” e diskutimit
Ka përfunduar takimi në në Nju Jork në mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, dhe sekretarit të shtetit amerikan, Mike Pompeo. Kjo është bërë e ditur nga Pompeo përmes një postimi në Twitter, ku edhe njoftoi për ...
BalkanWeb | 20-Aug-2019 21:56
Ka përfunduar takimi në në Nju Jork në mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, dhe sekretarit të shtetit amerikan, Mike Pompeo. Kjo është bërë e ditur nga Pompeo përmes një postimi në Twitter, ku edhe njoftoi për ...

Vuçiq: Vazhdimi i dialogut, jo para dhjetorit
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë drejtim, sipas mediave ...
Zeri | 21-Aug-2019 10:43
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë drejtim, sipas mediave ...

Vuçiq pas Pompeo do të takohet edhe me Palmer dhe Wilson
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq për ditën e dytë me radhë do të zhvillojë takime të nivelit të lartë derisa po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai sot do të takohet me Zëvendësndihmës Sekretarin e ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 10:19
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq për ditën e dytë me radhë do të zhvillojë takime të nivelit të lartë derisa po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai sot do të takohet me Zëvendësndihmës Sekretarin e ...

Pompeo: Raportet normale Kosovë-Serbi, të rëndësishme për Rajonin
mapo.al Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, shkroi të martën në rrjetin twitter se “normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin e Serbisë, Ballkanit Perëndimor dhe ...
Mapo | 20-Aug-2019 22:05
mapo.al Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, shkroi të martën në rrjetin twitter se “normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin e Serbisë, Ballkanit Perëndimor dhe ...

Çka iu premtua Vuçiqit nga SHBA-ja për Kosovën, këto janë detajet
Një takim pas shumë viteve dhe nder i është bërë Serbisë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), madje për presidentin serb Aleksandar Vucic, është shtruar një drekë nga ana e sekretarit të shtetit amerikan, Mike ...
Albportali | 21-Aug-2019 10:15
Një takim pas shumë viteve dhe nder i është bërë Serbisë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), madje për presidentin serb Aleksandar Vucic, është shtruar një drekë nga ana e sekretarit të shtetit amerikan, Mike ...

Dialogu mund të rifillojë në dhjetor
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha në New York pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo se dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës, në rastin më të mirë, do të rifillonte në fillim të dhjetorit. I ...
AlbInfo | 21-Aug-2019 10:02
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha në New York pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo se dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës, në rastin më të mirë, do të rifillonte në fillim të dhjetorit. I ...

Vuçiq thotë se kërkoi nga SHBA-ja presion më të fortë mbi Kosovën për taksën
Presidenti i Serbisë, AleksandAr Vuçiq tha sonte pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo në New York, se ka kërkuar nga administrata amerikane të ushtrojë ndikim më të fortë te shqiptarët e Kosovës ...
Telegrafi | 20-Aug-2019 23:45
Presidenti i Serbisë, AleksandAr Vuçiq tha sonte pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo në New York, se ka kërkuar nga administrata amerikane të ushtrojë ndikim më të fortë te shqiptarët e Kosovës ...

Vuçiq: Vazhdimi i dialogut, jo para dhjetorit
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë drejtim, sipas mediave ...
Arbresh | 21-Aug-2019 10:02
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë drejtim, sipas mediave ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved