ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 05:09

Përfundon protesta e punëtorëve të Aeroportit të Prishtinës

Përfundon protesta e punëtorëve të Aeroportit të Prishtinës
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 14:00. Gjashtë orë sa ka zgjatur greva nuk ka pasur ndonjë ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 17:19
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 14:00. Gjashtë orë sa ka zgjatur greva nuk ka pasur ndonjë ...

Përfundon greva në ANP “Adem Jashari”, Gara thotë se nëntë punëtorëve iu suspenduan vetëm ID kartat
Ka përfunduar greva gjashtë orëshe e punëtorëve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Në një konferencë për media, zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara ka bërë të ditur se nuk ka pasur pengesa në ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 14:43
Ka përfunduar greva gjashtë orëshe e punëtorëve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Në një konferencë për media, zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara ka bërë të ditur se nuk ka pasur pengesa në ...

SINKON përkrah kërkesat e punëtorëve grevistë të aeroportit, kërkojnë nga institucionet që të gjejnë zgjidhje
Shoqata Sindikale e Kontrollorëve të Trafikut Ajror të Kosovës (SINKON), përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se i përkrahin kërkesat e punëtorëve të aeroportit të cilët kanë hyrë në grevë. “Bazuar në ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 14:05
Shoqata Sindikale e Kontrollorëve të Trafikut Ajror të Kosovës (SINKON), përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se i përkrahin kërkesat e punëtorëve të aeroportit të cilët kanë hyrë në grevë. “Bazuar në ...

Përfundon greva e punëtorëve të aeroportit, sot merret vendimi për hapat e ardhshëm
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në ANP “Adem Jashari”, grevë, e cila nisi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti Bashkim Latifi ka thënë se kësaj greve ...
Gazeta Observer | 21-Aug-2019 16:13
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në ANP “Adem Jashari”, grevë, e cila nisi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti Bashkim Latifi ka thënë se kësaj greve ...

Gara thotë se greva e sotme në Aeroport nuk pengoi në realizmin e fluturimeve
Pas përfundimit të ditës së tretë të grevës së punëtorëve të sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “ Adem Jashari”, zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara, tha se greva e sotme ka ...
InFokusi | 21-Aug-2019 16:05
Pas përfundimit të ditës së tretë të grevës së punëtorëve të sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “ Adem Jashari”, zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara, tha se greva e sotme ka ...

Udhëheqësia e aeroportit e pautoritet, duhet ta zgjidh problemin me grevën
Sa po shtohen orët e grevës nga 1 në 9 aq më tepër po rritet koha e pritjes së udhëtarëve brenda objektit të Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari”. Këtë kaos e ka shkaktuar greva 3 ditëshe e punëtorëve të “Adem ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 15:30
Sa po shtohen orët e grevës nga 1 në 9 aq më tepër po rritet koha e pritjes së udhëtarëve brenda objektit të Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari”. Këtë kaos e ka shkaktuar greva 3 ditëshe e punëtorëve të “Adem ...

KMDLNj i quan të drejta kërkesat e punëtorëve të Aeroportit
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’. KMDLNj i quan të drejta kërkesat e ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 12:38
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’. KMDLNj i quan të drejta kërkesat e ...

Aeroporti i Prishtinës: Fluturimet janë kryer sipas planit
Vetëm Policia e Kosovës është duke u përkujdesur për mbarëvajtjen dhe sigurinë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”. Kështu ka deklaruar para gazetarëve zyrtarja për media e aeroportit, Valentina Gara, e cila ka ...
Medial | 21-Aug-2019 15:27
Vetëm Policia e Kosovës është duke u përkujdesur për mbarëvajtjen dhe sigurinë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”. Kështu ka deklaruar para gazetarëve zyrtarja për media e aeroportit, Valentina Gara, e cila ka ...

Përfundon protesta e punëtorëve të Aeroportit të Prishtinës
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 14:00. Gjashtë orë sa ka zgjatur greva nuk ka pasur ndonjë ...
Zeri | 21-Aug-2019 15:20
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 14:00. Gjashtë orë sa ka zgjatur greva nuk ka pasur ndonjë ...

Gara thotë se greva e sotme në Aeroport nuk pengoi në realizmin e fluturimeve
Pas përfundimit të ditës së tretë të grevës së punëtorëve të sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “ Adem Jashari”, zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara, tha se greva e sotme ka ...
Kosova Press | 21-Aug-2019 15:20
Pas përfundimit të ditës së tretë të grevës së punëtorëve të sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “ Adem Jashari”, zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara, tha se greva e sotme ka ...

Mbyllet greva e punëtorëve të aeroportit, pritet vendimi për hapat e ardhshëm
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, grevë kjo e cila filloi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti ...
Zeri | 21-Aug-2019 15:13
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, grevë kjo e cila filloi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti ...

Përfundon protesta e punëtorëve të Aeroportit të Prishtinës
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 14:00. Gjashtë orë sa ka zgjatur greva nuk ka pasur ndonjë ...
Radio Evropa e Lire | 21-Aug-2019 15:08
Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kanë përfunduar grevën e tretë më radhë, që ka nisur nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 14:00. Gjashtë orë sa ka zgjatur greva nuk ka pasur ndonjë ...

Aeroporti i Prishtinës: Fluturimet janë kryer sipas planit
Vetëm Policia e Kosovës është duke u përkujdesur për mbarëvajtjen dhe sigurinë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”. Kështu ka deklaruar para gazetarëve zyrtarja për media e aeroportit, Valentina Gara, e cila ka ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 15:05
Vetëm Policia e Kosovës është duke u përkujdesur për mbarëvajtjen dhe sigurinë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”. Kështu ka deklaruar para gazetarëve zyrtarja për media e aeroportit, Valentina Gara, e cila ka ...

Mbyllet greva e punëtorëve të aeroportit, paralajmërohet vendim tjetër për hapat e ardhshëm
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, grevë kjo e cila filloi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti ...
AlbInfo | 21-Aug-2019 15:01
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, grevë kjo e cila filloi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti ...

Përfundon greva e punëtorëve të aeroportit, sot merret vendimi për hapat e ardhshëm
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në ANP “Adem Jashari”, grevë, e cila nisi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti Bashkim Latifi ka thënë se kësaj greve ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 14:54
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në ANP “Adem Jashari”, grevë, e cila nisi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti Bashkim Latifi ka thënë se kësaj greve ...

Përfundon greva në Aeroport, fluturimet u realizuan sipas planifikimeve
Valentina Gara, zëdhënëse në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ka thënë se të gjitha fluturimet e ditës së sotme kanë shkuar sipas planifikimeve dhe pa pengesa. Ajo tha se pasi greva ishte e ...
Arbresh | 21-Aug-2019 14:53
Valentina Gara, zëdhënëse në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ka thënë se të gjitha fluturimet e ditës së sotme kanë shkuar sipas planifikimeve dhe pa pengesa. Ajo tha se pasi greva ishte e ...

Përfundon greva në Aeroportin e Prishtinës, mirren masa ndaj nëntë punëtorëve
Zëdhënësja e Aeroportit, Valentina Gara, ka bërë të ditur se nuk ka pasur asnjë pengesë në realizimin e fluturimeve, shkruan . Ajo ka tëhënë se ka pasur problem në kryerjen e detyrave nga punëtorët që nuk kanë qenë ...
Lajminet | 21-Aug-2019 14:53
Zëdhënësja e Aeroportit, Valentina Gara, ka bërë të ditur se nuk ka pasur asnjë pengesë në realizimin e fluturimeve, shkruan . Ajo ka tëhënë se ka pasur problem në kryerjen e detyrave nga punëtorët që nuk kanë qenë ...

Mbyllet greva e punëtorëve të aeroportit, pritet vendimi për hapat e ardhshëm
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, grevë kjo e cila filloi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 14:43
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, grevë kjo e cila filloi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti ...

Përfundon greva e punëtorëve të aeroportit, pritet vendimi për hapat e ardhshëm
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, grevë kjo e cila filloi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti ...
InFokusi | 21-Aug-2019 14:43
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, grevë kjo e cila filloi që nga ora 08:00 e mëngjesit. Kryesindikalisti ...

Mbyllet greva e punëtorëve të aeroportit, pritet vendimi për hapat e ardhshëm
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, grevë kjo e cila filloi që nga ora 08:00 e mëngjesit.
Kosova Press | 21-Aug-2019 14:34
Ka përfunduar dita e tretë e grevës së punëtorëve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, grevë kjo e cila filloi që nga ora 08:00 e mëngjesit.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved