ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 18:15

Pompeo: Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi forcon stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

Pompeo: Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi forcon stabilitetin në Ballkanin Perëndimor
mapo.al Ministri i Jashtëm amerikan, Michael Pompeo pati të martën, 21.08 një drekë pune me presidentin serb Aleksandar Vuçiç. Ministri Pompeo ndodhej në Nju Jork për të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Sigurimit ...
Mapo | 21-Aug-2019 13:48
mapo.al Ministri i Jashtëm amerikan, Michael Pompeo pati të martën, 21.08 një drekë pune me presidentin serb Aleksandar Vuçiç. Ministri Pompeo ndodhej në Nju Jork për të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Sigurimit ...

Vuçiç pas takimit me Pompeo: Dialogu me Kosovën mund të vazhdojë në dhjetor
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 13:24
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...

Vuçiç takon Pompeon, kërkon ndihmë që Kosova të heqë taksën ndaj Serbisë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.
Top Channel | 21-Aug-2019 11:02
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Vuçiç-Kosovës: “Hiqni taksën që të nisim dialogun”, SHBA shton presionin
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar Shteteve te bashkuara që të shtojnë presionin ndaj Prishtinës për heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Vuçiç deklaroi se është gati ...
VizionPlus | 21-Aug-2019 16:30
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar Shteteve te bashkuara që të shtojnë presionin ndaj Prishtinës për heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Vuçiç deklaroi se është gati ...

Hoxhaj mirëpret deklaratën e Sekretarit Pompeo lidhur me njohjen e ndërsjellë
Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të përqendrohet në njohjen e ndërsjellë. Lexo ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 16:30
Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të përqendrohet në njohjen e ndërsjellë. Lexo ...

Takimi Pompeo – Vuçiç në New York, marrëveshje për njohje reciproke me Kosovën
Sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë. Aleksandër Vuçiç. Pompeo u shpreh se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin ...
ABCNews | 21-Aug-2019 15:27
Sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo, u takua të martën në Nju Jork me Presidentin e Serbisë. Aleksandër Vuçiç. Pompeo u shpreh se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin ...

Pacolli shprehet mirënjohës ndaj Pompeo për pozicionin parimor në mbështetje të Kosovës
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka komentuar qëndrimet e Sekretarit Amerikan të Shtetit Mike Pompeo karshi shtetit të Kosovës. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Pacolli ka shprehur ...
Arbresh | 21-Aug-2019 17:08
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka komentuar qëndrimet e Sekretarit Amerikan të Shtetit Mike Pompeo karshi shtetit të Kosovës. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Pacolli ka shprehur ...

Pacolli: Mirënjohës ndaj Pompeo për pozicionin parimor në mbështetje të Kosovës
Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur mirënjohjen e tij ndaj Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo për qëndrimin e tij karshi Kosovës. “Dje Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 16:43
Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur mirënjohjen e tij ndaj Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo për qëndrimin e tij karshi Kosovës. “Dje Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo ...

Pompeo pas takimit me Vuçiç: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën, forcon përparimin e Serbisë
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, shkroi të martën në rrjetin twitter se “normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin e Serbisë, Ballkanit Perëndimor dhe komunitetit ...
Top Channel | 20-Aug-2019 22:46
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, shkroi të martën në rrjetin twitter se “normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë qëndrueshmërinë dhe përparimin e Serbisë, Ballkanit Perëndimor dhe komunitetit ...

Hoxhaj: Mirëpres qëndrimin e Pompeo për dialogun Kosovë-Serbi
Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka mirëpritur qëndrimin e Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo rreth dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë. “Marrëveshja përfundimtare duhet të ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 16:30
Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka mirëpritur qëndrimin e Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo rreth dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë. “Marrëveshja përfundimtare duhet të ...

Takimi Pompeo – Vuçiç, sekretari amerikan i shtetit: Të rifilloje dialogu me Kosovën
Gjatë takimit me presidentin e Serbisë Aleksandër Vucic në Uashngton, Sekretari Amerikan i Shtetit Majk Pompeo kërkoi ri[fillimin e dialogut me Kosovën. Ai theksoi se njohja reciproke duhet të vijë në bazë të ...
ABCNews | 21-Aug-2019 10:22
Gjatë takimit me presidentin e Serbisë Aleksandër Vucic në Uashngton, Sekretari Amerikan i Shtetit Majk Pompeo kërkoi ri[fillimin e dialogut me Kosovën. Ai theksoi se njohja reciproke duhet të vijë në bazë të ...

Hoxhaj mirëpret deklaratën e Sekretarit Pompeo lidhur me njohjen e ndërsjellë
?Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të përqendrohet në njohjen e ndërsjellë. Hoxhaj, përmes ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 16:14
?Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të përqendrohet në njohjen e ndërsjellë. Hoxhaj, përmes ...

Vuçiq: Vazhdimi i dialogut, jo para dhjetorit
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë drejtim, sipas mediave ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 09:18
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë drejtim, sipas mediave ...

Hoxhaj mirëpret deklaratën e Sekretarit Pompeo lidhur me njohjen e ndërsjellë
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të përqendrohet në njohjen e ndërsjellë. Hoxhaj, përmes ...
InFokusi | 21-Aug-2019 15:55
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të përqendrohet në njohjen e ndërsjellë. Hoxhaj, përmes ...

Hoxhaj mirëpret deklaratën e Sekretarit Pompeo lidhur me njohjen e ndërsjellë
?Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të përqendrohet në njohjen e ndërsjellë.
Kosova Press | 21-Aug-2019 15:55
?Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të përqendrohet në njohjen e ndërsjellë.

Hoxhaj mirëpret deklaratën e Sekretarit Pompeo lidhur me njohjen e ndërsjelltë
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të përqendrohet në njohjen e ndërsjellë. Hoxhaj, përmes ...
Arbresh | 21-Aug-2019 15:55
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të përqendrohet në njohjen e ndërsjellë. Hoxhaj, përmes ...

Jeremiq ia bën një pyetje të sikletshme Vuçiqit për takimin e djeshëm me Pompeon
Ish –Ministri i Jashtëm i Serbisë Vuk Jeremic e ka vënë në siklet shefin e shtetit serb Aleksandar Vuçiq rreth takimit të djeshëm në Nju Jork me Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo. Vuçiq dhe Jeremiq janë dy ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 15:55
Ish –Ministri i Jashtëm i Serbisë Vuk Jeremic e ka vënë në siklet shefin e shtetit serb Aleksandar Vuçiq rreth takimit të djeshëm në Nju Jork me Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo. Vuçiq dhe Jeremiq janë dy ...

Hoxhaj mirëpret deklaratën e Sekretarit Pompeo lidhur me njohjen e ndërsjellë
Hoxhaj, përmes një shkrimi i rrjetin social Twitter, ka thënë se e mirëpret deklaratën e Sekretarit Pompeo lidhur me dialogun Kosovë-Serbi. “E mirëpres deklaratën e Sekretarit Pompeo për dialogun Kosovë-Serbi. ...
Lajminet | 21-Aug-2019 15:55
Hoxhaj, përmes një shkrimi i rrjetin social Twitter, ka thënë se e mirëpret deklaratën e Sekretarit Pompeo lidhur me dialogun Kosovë-Serbi. “E mirëpres deklaratën e Sekretarit Pompeo për dialogun Kosovë-Serbi. ...

Vuçiç pas takimit me Pompeo: Dialogu me Kosovën mund të vazhdojë në dhjetor
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...
Lexo | 21-Aug-2019 13:48
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. “Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të ...

Pompeo ia bën me dije Vuçiqit: Marrëveshja Kosovë – Serbi të rezultojë me njohje të ndërsjellë
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq mbrëmë ka pasur një drekë pune me Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo. Ai pas takimit ka thënë se ka arritur të sigurojë mbëhstetjen amerikane për t’i bërë presion Kosovës ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 13:11
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq mbrëmë ka pasur një drekë pune me Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo. Ai pas takimit ka thënë se ka arritur të sigurojë mbëhstetjen amerikane për t’i bërë presion Kosovës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved