ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 08:12

Ministria e Financave përgënjeshtron Ademin: Janë kryer pagesat

Ministria e Financave përgënjeshtron Ademin: Janë kryer pagesat
TIRANË Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar me një deklaratë për mediat në lidhje me situatën e krijuar në Shkodër. Ajo shpjegon se ditën e djeshme janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 12:10
TIRANË Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar me një deklaratë për mediat në lidhje me situatën e krijuar në Shkodër. Ajo shpjegon se ditën e djeshme janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e ...

Ministria e Financave: Nuk kemi bllokuar fondet e Bashkisë Shkodër
Një ditë më parë kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Demi dërgoi një letër ku thoshte se qeveria ka bllokuar fondet.
Top Channel | 21-Aug-2019 12:09
Një ditë më parë kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Demi dërgoi një letër ku thoshte se qeveria ka bllokuar fondet.

Qeveria i bllokoi financimet, PD Shkodër: Hakmarrje e Edi Ramës
Partia Demokratike dega Shkodër ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave, e cila vendosi të bllokojë financimet për bashkinë e metropolit verior. Selia blu e cilëson këtë si hakmarrja të Edi Ramës për ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 11:45
Partia Demokratike dega Shkodër ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave, e cila vendosi të bllokojë financimet për bashkinë e metropolit verior. Selia blu e cilëson këtë si hakmarrja të Edi Ramës për ...

PD paralajmëron Ramën: Fundi yt do të vijë nga Shkodra
Partia Demokratike, dega Shkodër kanë paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 11:36
Partia Demokratike, dega Shkodër kanë paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një ...

Bllokimi i fondeve për Shkodrën, Spahia-Ramës: Si ish-kryebashkiak e di që po u heq shërbimet qytetarëve
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia deklaron se me bllokimin e fondeve për bashkinë e Shkodrës janë qytetarët që dëmtohen. Fondet e Shkodrës janë bllokuar për shkak se Drejtoria e Thesarit thotë se Voltana ...
Top Channel | 20-Aug-2019 21:35
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia deklaron se me bllokimin e fondeve për bashkinë e Shkodrës janë qytetarët që dëmtohen. Fondet e Shkodrës janë bllokuar për shkak se Drejtoria e Thesarit thotë se Voltana ...

Qeveria i bllokoi firmën e fondet, Voltana hiqet sikur s’ka ndodhur gjë: Duhen zgjedhje të reja për Shkodrën, jo marrëveshje politike për të zgjidhur krizën
Kryetarja në ikje e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vijon të këmbëngulë në detyrën e saj, duke mos e dorëzuar mandatin. Dy ditë pas konstituimit të këshillit të ri ajo ka inspektuar punimet në qendrën ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 08:35
Kryetarja në ikje e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vijon të këmbëngulë në detyrën e saj, duke mos e dorëzuar mandatin. Dy ditë pas konstituimit të këshillit të ri ajo ka inspektuar punimet në qendrën ...

Bllokimi i fondeve, Bardh Spahia-Ramës: Mos e provoko Shkodrën!
Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i bllokuar të gjitha fondet Bashkisë së Shkodrës, me argumentin se ka përfunduar sot mandati i kryebashkiakes Voltana Ademi. ...
BalkanWeb | 20-Aug-2019 20:15
Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i bllokuar të gjitha fondet Bashkisë së Shkodrës, me argumentin se ka përfunduar sot mandati i kryebashkiakes Voltana Ademi. ...

VOA: Bllokohen fondet e Bashkisë së Shkodrës
Ministria e Financave dhe Ekonomisë bllokoi, në përfundim të orarit zyrtar të ditës së marte, fondet e Bashkisë së Shkodrës. Dega e Thesarit nuk pranoi të kryej veprime për likuidimin e faturave të shërbimeve të kësaj ...
BalkanWeb | 20-Aug-2019 20:12
Ministria e Financave dhe Ekonomisë bllokoi, në përfundim të orarit zyrtar të ditës së marte, fondet e Bashkisë së Shkodrës. Dega e Thesarit nuk pranoi të kryej veprime për likuidimin e faturave të shërbimeve të kësaj ...

Bardh Spahia kërcënon Ramën: Mos e provoko Shkodrën
Ish-deputeti demokrat i Shkodrës, Bardh Spahia, ka reaguar pas ankesës së Voltana Ademit, se Ministria e Financave i ka bllokuar fondet, duke qenë se asaj i mbaron mandati i kryebashkiakes. Spahia thotë se Rama është ...
GazetaTema | 20-Aug-2019 21:44
Ish-deputeti demokrat i Shkodrës, Bardh Spahia, ka reaguar pas ankesës së Voltana Ademit, se Ministria e Financave i ka bllokuar fondet, duke qenë se asaj i mbaron mandati i kryebashkiakes. Spahia thotë se Rama është ...

Nuk jemi dele të na vini me urdhra nga Balla
Rebelohen socialistët e Shkodrës, peticion kreut të PS-së: Stop, kandidatëve të importuar nga Tirana dhe na jepni llogari për personat e inkriminuar: VOA: Bllokimi i fondeve të Bashkisë së Shkodrës dhe paqartësitë ...
Telegraf | 21-Aug-2019 12:38
Rebelohen socialistët e Shkodrës, peticion kreut të PS-së: Stop, kandidatëve të importuar nga Tirana dhe na jepni llogari për personat e inkriminuar: VOA: Bllokimi i fondeve të Bashkisë së Shkodrës dhe paqartësitë ...

Ministria e Financave i përgjigjet Ademit: Janë ndjekur procedurat sipas legjislacionit
Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar për situatën e krijuar në Shkodër. Përmes një deklarate për mediat ministria shpjegon se janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e depozituara nga Bashkia ...
VizionPlus | 21-Aug-2019 12:33
Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar për situatën e krijuar në Shkodër. Përmes një deklarate për mediat ministria shpjegon se janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e depozituara nga Bashkia ...

Qeveria bllokon fondet e Shkodrës/ Thesari: Voltana Ademit i ka mbaruar mandati në 20 gusht, ora 16:30
Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka penguar funksionimin e Bashkisë Shkodër, përmes bllokimit të procedurave të likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet.
Top Channel | 20-Aug-2019 19:09
Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka penguar funksionimin e Bashkisë Shkodër, përmes bllokimit të procedurave të likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet.

“Bllokuan funksionimin e bashkisë”, Ademi letër Denajt dhe SHBA-BE
Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër publike Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, duke i shprehur shqetësimin se sot Ministria e Financave, Drejtoria e Përgjithshme e ...
BalkanWeb | 20-Aug-2019 18:54
Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër publike Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, duke i shprehur shqetësimin se sot Ministria e Financave, Drejtoria e Përgjithshme e ...

I bllokoi fondet Voltana Ademit, PD paralajmëron Ramën: Fundi yt do të vijë nga Shkodra
Partia Demokratike, dega Shkodër ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një deklaratë ...
Telegraf | 21-Aug-2019 11:28
Partia Demokratike, dega Shkodër ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një deklaratë ...

Voltana Ademi iu ankohet ambasadorëve: Më kanë bllokuar lekët. Thesari: Të ka mbaruar mandati
Voltana Ademi shprehet se Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka penguar funksionimin e Bashkisë Shkodër, përmes bllokimit të procedurave të likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet. Ajo i është ...
GazetaTema | 20-Aug-2019 19:13
Voltana Ademi shprehet se Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka penguar funksionimin e Bashkisë Shkodër, përmes bllokimit të procedurave të likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet. Ajo i është ...

Spahia-Ramës: Lëri provokimet, shërbimet ndaj qytetarëve janë detyrim kushtetues
Pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i bllokuar të gjitha fondet Bashkisë së Shkodrës, me argumentin se ka përfunduar sot mandati i kryebashkiakes Voltana Ademi, ka reaguar edhe ish-deputeti demokrat, Bardh ...
VizionPlus | 20-Aug-2019 22:30
Pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i bllokuar të gjitha fondet Bashkisë së Shkodrës, me argumentin se ka përfunduar sot mandati i kryebashkiakes Voltana Ademi, ka reaguar edhe ish-deputeti demokrat, Bardh ...

‘Po bllokohet Bashkia’: Ademi i shkruan ministres dhe ambasadorëve
mapo.al Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër publike Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj. Me anë të kësaj letre Ademi shpreh shqetësimin se sot Ministria e Financave, ...
Mapo | 20-Aug-2019 19:02
mapo.al Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër publike Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj. Me anë të kësaj letre Ademi shpreh shqetësimin se sot Ministria e Financave, ...

Shkodra me sytë nga KQZ: Kush do ta drejtojë bashkinë?!
Voltana Ademi ndodhet ende në krye të Bashkisë Shkodër së bashku me administratën e udhëhequr prej saj. Ndërkohë, prefekti i Shkodrës tha se Këshlli i ri Bashkiak ende nuk përfunduar plotësimin e dokumentacionit që ...
GazetaTema | 20-Aug-2019 13:19
Voltana Ademi ndodhet ende në krye të Bashkisë Shkodër së bashku me administratën e udhëhequr prej saj. Ndërkohë, prefekti i Shkodrës tha se Këshlli i ri Bashkiak ende nuk përfunduar plotësimin e dokumentacionit që ...

I bllokohen fondet për Bashkinë, Ademi letër Ministrisë së Financave
Voltana Ademi ka reaguar ndaj ministrisë së Financave dhe Ekonomisë e cila i ka bllokuar procedurar e likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet funksionimin Bashkisë Shkodër. Në arsyetimin e saj ...
VizionPlus | 20-Aug-2019 19:41
Voltana Ademi ka reaguar ndaj ministrisë së Financave dhe Ekonomisë e cila i ka bllokuar procedurar e likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet funksionimin Bashkisë Shkodër. Në arsyetimin e saj ...

Momenti kur kreu i FRPD del nga komisariati, kush e mori me makinë
Gazetari Senad Nikshiqi ka sjellë në redaksinë e “BalkanWeb” momentin kur është liruar nga Komisariati i Shkodrës, kreu i FRPD, Arvit Bushati. Bushati u shoqërua në polici, pas protestës së opozitës në Shkodër kundër ...
BalkanWeb | 19-Aug-2019 21:35
Gazetari Senad Nikshiqi ka sjellë në redaksinë e “BalkanWeb” momentin kur është liruar nga Komisariati i Shkodrës, kreu i FRPD, Arvit Bushati. Bushati u shoqërua në polici, pas protestës së opozitës në Shkodër kundër ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved