ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 08:32

KMDLNj i quan të drejta kërkesat e punëtorëve të Aeroportit

KMDLNj i quan të drejta kërkesat e punëtorëve të Aeroportit
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’. KMDLNj i quan të drejta kërkesat e ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 12:38
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’. KMDLNj i quan të drejta kërkesat e ...

Gara: Aeroporti nuk është mbyllur, vijojnë fluturimet
Greva e punëtorëve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës sot ka hyrë në ditën e tretë. Nëse në dy ditët e kaluara ka pasur greva më të shkurtra në kohë, sot e njëjta do të vijojë deri në ora 14:00. Pas qarkullimit të ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 11:49
Greva e punëtorëve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës sot ka hyrë në ditën e tretë. Nëse në dy ditët e kaluara ka pasur greva më të shkurtra në kohë, sot e njëjta do të vijojë deri në ora 14:00. Pas qarkullimit të ...

KMDLNJ i quan të drejta kërkesat e punëtorëve të Aeroportit
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’. KMDLNj i quan të drejta kërkesat ...
Arbresh | 21-Aug-2019 13:21
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’. KMDLNj i quan të drejta kërkesat ...

"Plotësoni këto 5 kërkesa dhe do ta ndalojmë grevën"
Kryetari i Sindikatës së Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari”, Bashkim Latifi ka treguar arsyet e grevës. "Kërkesat e punëtorëve janë të artikulume shumë mirë. Janë të mbështetura në Ligjin e punës", tha ai për ...
Zeri | 21-Aug-2019 13:21
Kryetari i Sindikatës së Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari”, Bashkim Latifi ka treguar arsyet e grevës. "Kërkesat e punëtorëve janë të artikulume shumë mirë. Janë të mbështetura në Ligjin e punës", tha ai për ...

KMDLNj i quan të drejta kërkesat e punëtorëve të Aeroportit
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’. KMDLNj i quan të drejta kërkesat e ...
Gazeta Monitor | 21-Aug-2019 13:14
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’. KMDLNj i quan të drejta kërkesat e ...

Flet kryetari i Sindikatës së Aeroportit të Prishtinës, tregon 5 kërkesat
Kryetari i Sindikatës së aeroportit të prishtinës “Adem Jashari”, Bashkim Latifi në një intervistë për “Indeksonline” ka treguar arsyen e grevës. Kërkesat e punëtorëve janë të artikulume shumë mirë. Janë të mbështetura ...
Arbresh | 21-Aug-2019 13:11
Kryetari i Sindikatës së aeroportit të prishtinës “Adem Jashari”, Bashkim Latifi në një intervistë për “Indeksonline” ka treguar arsyen e grevës. Kërkesat e punëtorëve janë të artikulume shumë mirë. Janë të mbështetura ...

KMDLNJ i quan të drejta kërkesat e punëtorëve të Aeroportit
KMDLNj i quan të drejta kërkesat e punëtorëve. “Është dita e tretë kur një numër i të punësuarve në aeroportin “Adem Jashari” po bëjnë grevë për realizimin e të drejtave që iu takojnë dhe të cilat iu mohohen nga ...
Lajminet | 21-Aug-2019 13:11
KMDLNj i quan të drejta kërkesat e punëtorëve. “Është dita e tretë kur një numër i të punësuarve në aeroportin “Adem Jashari” po bëjnë grevë për realizimin e të drejtave që iu takojnë dhe të cilat iu mohohen nga ...

Aeroporti suspendon nëntë nga punëtorët që mbanin grevën
Bazuar në zhvillimet e fundit brenda Aeroportit Ndërkombëtar ”Adem Jashari”, me vendim të zyrtarit të Sigurisë së Aeroportit, disa punëtorë të cilët po zhvillonin grevën, janë suspenduar. LEXO EDHE: Ministri i ...
Zeri | 21-Aug-2019 12:52
Bazuar në zhvillimet e fundit brenda Aeroportit Ndërkombëtar ”Adem Jashari”, me vendim të zyrtarit të Sigurisë së Aeroportit, disa punëtorë të cilët po zhvillonin grevën, janë suspenduar. LEXO EDHE: Ministri i ...

Flet kryetari i Sindikatës së Aeroportit të Prishtinës, tregon 5 kërkesat
Kryetari i Sindikatës së aeroportit të prishtinës “Adem Jashari”, Bashkim Latifi në një intervistë për “Indeksonline” ka treguar arsyen e grevës. Kërkesat e punëtorëve janë të artikulume shumë mirë. Janë të mbështetura ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 12:52
Kryetari i Sindikatës së aeroportit të prishtinës “Adem Jashari”, Bashkim Latifi në një intervistë për “Indeksonline” ka treguar arsyen e grevës. Kërkesat e punëtorëve janë të artikulume shumë mirë. Janë të mbështetura ...

Aeroporti: S’kemi mbyllur operimet – procedojmë të gjitha fluturimet
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës. Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...
Arbresh | 21-Aug-2019 12:51
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës. Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...

MPB thotë se po e heton rastin në aeroport të krijuar nga greva e punëtorëve
Ministria e Punëve të Brendshme përmes një njoftimi, thotë se është duke e hetuar rastin e krijuar në aeroportin e Prishtinës pas grevës së punëtorëve. “Ministria e Punëve të Brendshme respektivisht Departamenti për ...
Arbresh | 21-Aug-2019 12:51
Ministria e Punëve të Brendshme përmes një njoftimi, thotë se është duke e hetuar rastin e krijuar në aeroportin e Prishtinës pas grevës së punëtorëve. “Ministria e Punëve të Brendshme respektivisht Departamenti për ...

Aeroporti: S’kemi mbyllur operimet – procedojmë të gjitha fluturimet
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës . Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...
Gazeta Observer | 21-Aug-2019 12:40
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës . Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...

KMDLNj përkrahë kërkesat e drejta të punëtorëve në aeroportin ”Adem Jashari”
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, ka dalur me një reagim lidhur me zhvillimet aktuale të cilat po ndodhin në Aeroportin Ndërkombëtar ”Adem Jashari”. Përmes një kumtese të lëshuar, KMDLNj ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 12:33
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, ka dalur me një reagim lidhur me zhvillimet aktuale të cilat po ndodhin në Aeroportin Ndërkombëtar ”Adem Jashari”. Përmes një kumtese të lëshuar, KMDLNj ...

Ministri i Brendshëm: Menaxhmenti i ANP-së duhet t’i evitojë shkeljet, përndryshe aeroporti s’ka si të funksionojë
Për grevën në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ka ndërhyrë edhe Ministria e Punëve të Brendshme. Kjo e fundit ka identifikuar 11 shkelje nga ANP-ja, për të cilat është kërkuar intervenim urgjent, në të kundërtën ...
Zeri | 21-Aug-2019 12:33
Për grevën në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ka ndërhyrë edhe Ministria e Punëve të Brendshme. Kjo e fundit ka identifikuar 11 shkelje nga ANP-ja, për të cilat është kërkuar intervenim urgjent, në të kundërtën ...

Aeroporti suspendon nëntë nga punëtorët që mbanin grevën
Sipas një mesazhi elektronik të dërguar në adresë të nëntë grevistëve, të njëjtëve iu është ndaluar qasja në Zonat e Kufizuara të Sigurisë dhe iu janë pezulluar ID-kartelat e aeroportit, njofton Klan Kosova. Rreth ...
Lajminet | 21-Aug-2019 12:33
Sipas një mesazhi elektronik të dërguar në adresë të nëntë grevistëve, të njëjtëve iu është ndaluar qasja në Zonat e Kufizuara të Sigurisë dhe iu janë pezulluar ID-kartelat e aeroportit, njofton Klan Kosova. Rreth ...

Aeroporti: S’kemi mbyllur operimet – procedojmë të gjitha fluturimet
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës. Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...
Medial | 21-Aug-2019 12:24
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës. Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...

Aeroporti suspendon nëntë nga punëtorët që mbanin grevën
Bazuar në zhvillimet e fundit brenda Aeroportit Ndërkombëtar ”Adem Jashari”, me vendim të zyrtarit të Sigurisë së Aeroportit, disa punëtorë të cilët po zhvillonin grevën, janë suspenduar. Sipas një mesazhi elektronik ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 12:22
Bazuar në zhvillimet e fundit brenda Aeroportit Ndërkombëtar ”Adem Jashari”, me vendim të zyrtarit të Sigurisë së Aeroportit, disa punëtorë të cilët po zhvillonin grevën, janë suspenduar. Sipas një mesazhi elektronik ...

Ministri i Brendshëm: Menaxhmenti i ANP-së duhet t’i evitojë shkeljet, përndryshe aeroporti s’ka si të funksionojë
Për grevën në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ka ndërhyrë edhe Ministria e Punëve të Brendshme. Kjo e fundit ka identifikuar 11 shkelje nga ANP-ja, për të cilat është kërkuar intervenim urgjent, në të kundërtën ...
AlbInfo | 21-Aug-2019 12:20
Për grevën në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ka ndërhyrë edhe Ministria e Punëve të Brendshme. Kjo e fundit ka identifikuar 11 shkelje nga ANP-ja, për të cilat është kërkuar intervenim urgjent, në të kundërtën ...

KMDLNj i quan të drejta kërkesat e punëtorëve të Aeroportit
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’.
Kosova Press | 21-Aug-2019 12:20
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’.

Greva e çon Njësinë Speciale në Aeroport
Njësitet speciale të Policisë së Kosovës kanë shkuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” ndërsa punëtorët e Aeroportit kanë hyrë në ditën e tretë të grevës. Policia është ftuar në aeroport shkaku i ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 12:18
Njësitet speciale të Policisë së Kosovës kanë shkuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” ndërsa punëtorët e Aeroportit kanë hyrë në ditën e tretë të grevës. Policia është ftuar në aeroport shkaku i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved