ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 13:31

Fitonin milionat nga kreditë, si funksiononte grupi i “zhvatësve”

Fitonin milionat nga kreditë, si funksiononte grupi i “zhvatësve”
TIRANË Policia e Tiranës vuri sot në pranga shtatë persona dhe një tjetër e shpalli në kërkim. Ata dyshohen se përmes skemave të kredive fiktive, përfituan shumën prej 3.7 milionë eurove. Por si funksiononte skema e ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 10:56
TIRANË Policia e Tiranës vuri sot në pranga shtatë persona dhe një tjetër e shpalli në kërkim. Ata dyshohen se përmes skemave të kredive fiktive, përfituan shumën prej 3.7 milionë eurove. Por si funksiononte skema e ...

DETAJET: Jepin kredi fiktive në Tiranë, 7 të arrestuar, nga oficerët tek drejtoresha e bankës. Ja si funksiononte skema
Policia ka vënë në pranga 7 persona dhe ka shpallur në kërimin një tjetër pasi ky grup jepte kredi fiktive. Pas një punë hetimore njëjavore, është zbuluar se “shtetasja A.I., në pozicionin e drejtoreshës së njërës nga ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 10:05
Policia ka vënë në pranga 7 persona dhe ka shpallur në kërimin një tjetër pasi ky grup jepte kredi fiktive. Pas një punë hetimore njëjavore, është zbuluar se “shtetasja A.I., në pozicionin e drejtoreshës së njërës nga ...

Përfituan 3.7 milionë euro nga kreditë fiktive, në pranga shtatë persona
Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Kredia”, ku janë vënë në pranga 7 persona dhe një është shpallur në kërkim pasi kanë dhënë kredi fiktive. Arrestimet janë bërë pas kallëzimit të bërë nga drejtuesit ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 10:53
Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Kredia”, ku janë vënë në pranga 7 persona dhe një është shpallur në kërkim pasi kanë dhënë kredi fiktive. Arrestimet janë bërë pas kallëzimit të bërë nga drejtuesit ...

Përfituan 3.7 mln € nga kreditë fiktive, 7 në pranga, 1 në kërkim
Polica ka vënë në pranga shtatë persona dhe një tjetër e ka shpallur në kërkim, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ata kishin përfituar një shumë prej 3.7 milionë euro nga kreditë fiktive. Njoftimi i ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 09:57
Polica ka vënë në pranga shtatë persona dhe një tjetër e ka shpallur në kërkim, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ata kishin përfituar një shumë prej 3.7 milionë euro nga kreditë fiktive. Njoftimi i ...

Fondacioni, mashtrim me kreditë – Vodhën 3.7 milionë euro me hua fiktive, në pranga 7 persona, 1 në kërkim
7 persona janë vënë në pranga, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim, si rezultat i një operacioni të Drejtorisë së Krimit Ekonomik të Policisë së Tiranës, pas zbulimit të një skeme mashtrimi me kreditë nga një ...
ScanTv | 21-Aug-2019 12:51
7 persona janë vënë në pranga, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim, si rezultat i një operacioni të Drejtorisë së Krimit Ekonomik të Policisë së Tiranës, pas zbulimit të një skeme mashtrimi me kreditë nga një ...

Përfituan 3.7 milionë euro nga kreditë fiktive, arrestohen 7 persona në Tiranë
Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Kredia”, ku janë vënë në pranga 7 persona dhe një është shpallur në kërkim pasi kanë dhënë kredi fiktive. Arrestimet janë bërë pas kallëzimit të bërë nga drejtuesit ...
InFokusi | 21-Aug-2019 11:28
Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Kredia”, ku janë vënë në pranga 7 persona dhe një është shpallur në kërkim pasi kanë dhënë kredi fiktive. Arrestimet janë bërë pas kallëzimit të bërë nga drejtuesit ...

Skema, ja si fitonin milionat nga kreditë punonjësit e fondacionit
Policia e Tiranës vuri sot në pranga shtatë persona dhe një tjetër e shpalli në kërkim. Ata dyshohen se përmes skemave të kredive fiktive, përfituan shumën prej 3.7 milionë eurove. Por si funksiononte skema e grupit ...
Lajmi i Fundit | 21-Aug-2019 11:28
Policia e Tiranës vuri sot në pranga shtatë persona dhe një tjetër e shpalli në kërkim. Ata dyshohen se përmes skemave të kredive fiktive, përfituan shumën prej 3.7 milionë eurove. Por si funksiononte skema e grupit ...

Përfituan 3.7 milion euro nga kreditë fiktive, në pranga 7 persona
Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Kredia”, ku janë vënë në pranga 7 persona dhe një është shpallur në kërkim pasi kanë dhënë kredi fiktive. Arrestimet janë bërë pas kallëzimit të bërë nga drejtuesit ...
Alsat-M | 21-Aug-2019 11:28
Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Kredia”, ku janë vënë në pranga 7 persona dhe një është shpallur në kërkim pasi kanë dhënë kredi fiktive. Arrestimet janë bërë pas kallëzimit të bërë nga drejtuesit ...

Zbulohet skema piramidale, mashtrimi 3.7 milionë euro
Policia ka arrestuar 7 persona dhe ka shpallur në kërkim një tjetër, të cilët kanë përfituar nëpërmjet mashtrimit 3.7 milionë euro kredi fiktive. Sipas njoftimit zyrtar të Policisë së Shtetit ata janë pjesë e stafit të ...
Monitor | 21-Aug-2019 10:41
Policia ka arrestuar 7 persona dhe ka shpallur në kërkim një tjetër, të cilët kanë përfituar nëpërmjet mashtrimit 3.7 milionë euro kredi fiktive. Sipas njoftimit zyrtar të Policisë së Shtetit ata janë pjesë e stafit të ...

Përfituan 3.7 milionë euro nga kreditë  fiktive, 7 punonjësit e një fondacioni në pranga
Shtatë persona janë vënë në pranga, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë përfituar një shumë prej 3.7 milionë euro nga kreditë fiktive. Policia ka njoftuar se këta persona ishin pjesë e stafit të një ...
Dritare | 21-Aug-2019 11:18
Shtatë persona janë vënë në pranga, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë përfituar një shumë prej 3.7 milionë euro nga kreditë fiktive. Policia ka njoftuar se këta persona ishin pjesë e stafit të një ...

Përfituan 3.7 milion euro nga kreditë fiktive, në pranga 7 persona
Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Kredia”, ku janë vënë në pranga 7 persona dhe një është shpallur në kërkim pasi kanë dhënë kredi fiktive.
Top Channel | 21-Aug-2019 09:56
Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Kredia”, ku janë vënë në pranga 7 persona dhe një është shpallur në kërkim pasi kanë dhënë kredi fiktive.

Përfituan 3.7 milionë euro nga kreditë fiktive, arrestohen 7 zyrtarë të Fondacionit “Besa”
Tiranë, 21 gusht 2019 – Shtatë persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi akuzohen se përfituan 3.7 milionë euro nga kreditë fiktive Të arrestuarit janë pjesë e stafit të Fondacionit “Besa” dhe ...
Illyriapress | 21-Aug-2019 11:18
Tiranë, 21 gusht 2019 – Shtatë persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi akuzohen se përfituan 3.7 milionë euro nga kreditë fiktive Të arrestuarit janë pjesë e stafit të Fondacionit “Besa” dhe ...

Zbulohet skema piramidale në Tiranë, si u vodhën 3.7 milionë euro
mapo.al Dy dekada pas rënies së piramidave, zbulohet në Tiranë një skemë e pastër piramidale ku janë vjedhur mbi 3.7 milionë euro. Policia tha se pjesë e kësaj skeme janë 5 gra dhe 2 burra, të cilët janë arrestuar. ...
Mapo | 21-Aug-2019 09:56
mapo.al Dy dekada pas rënies së piramidave, zbulohet në Tiranë një skemë e pastër piramidale ku janë vjedhur mbi 3.7 milionë euro. Policia tha se pjesë e kësaj skeme janë 5 gra dhe 2 burra, të cilët janë arrestuar. ...

Përfituan 3.7 milionë euro nga kreditë fiktive, arrestohen 7 persona në Tiranë
Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Kredia”, ku janë vënë në pranga 7 persona dhe një është shpallur në kërkim pasi kanë dhënë kredi fiktive.
Kosova Press | 21-Aug-2019 10:59
Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Kredia”, ku janë vënë në pranga 7 persona dhe një është shpallur në kërkim pasi kanë dhënë kredi fiktive.

Tiranë, goditet “banda” që jepte kredi fiktive, pranga 7 personave
Shtatë persona janë vënë në pranga dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi ishin pjesë e stafit të një fondacioni për dhënie kredie fiktive me qëllim përfitimin. Përfitimet nga kreditë fiktive, në total, deri tani ...
VizionPlus | 21-Aug-2019 09:59
Shtatë persona janë vënë në pranga dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi ishin pjesë e stafit të një fondacioni për dhënie kredie fiktive me qëllim përfitimin. Përfitimet nga kreditë fiktive, në total, deri tani ...

Përfituan 3.7 milion euro nga kreditë fiktive, në pranga 7 persona
Arrestimet janë bërë pas kallëzimit të bërë nga drejtuesit e një fondacioni për dhënie kredie. Denoncuesi kishte thënë se një pjesë e stafit të këtij fondacioni kishin dhënë kredi fiktive, me qëllim përfitimin, si dhe ...
Lajminet | 21-Aug-2019 10:50
Arrestimet janë bërë pas kallëzimit të bërë nga drejtuesit e një fondacioni për dhënie kredie. Denoncuesi kishte thënë se një pjesë e stafit të këtij fondacioni kishin dhënë kredi fiktive, me qëllim përfitimin, si dhe ...

Përfituan 2 mln € me skema mashtrimi, shpërbëhet banda që jepte kredi fiktive në Tiranë
Shpërbëhet grupi i strukturuar prej 8 personash, 7 prej të cilëve kanë rënë në pranga, ndërsa 1 tjetër është shpallur në kërkim, si pjesë e stafit të një fondacioni për dhënie kredish fiktive në Tiranë me qëllim ...
Lapsi | 21-Aug-2019 10:05
Shpërbëhet grupi i strukturuar prej 8 personash, 7 prej të cilëve kanë rënë në pranga, ndërsa 1 tjetër është shpallur në kërkim, si pjesë e stafit të një fondacioni për dhënie kredish fiktive në Tiranë me qëllim ...

Përfituan 3.7 milion euro nga mashtrimi me kreditë, arrestohen 7 punonjësit e fondacionit, 1 në kërkim
7 punonjës të një fondacioni që jepte kredi kanë rënë në pranga mbrëmjen e djeshme, ndërsa një tjetër është shpllur në kërkim, për shkak se akuzohen se kanë përfituar një shumë prej 3.7 milion eurosh. Të arrstuari janë, ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 10:50
7 punonjës të një fondacioni që jepte kredi kanë rënë në pranga mbrëmjen e djeshme, ndërsa një tjetër është shpllur në kërkim, për shkak se akuzohen se kanë përfituar një shumë prej 3.7 milion eurosh. Të arrstuari janë, ...

Në kërkim për kanosje, pranga 31-vjeçarit në Fier (Emri)
FIER Policia e Fierit ka vënë në pranga një 31-vjeçar, i cili rezultonte i shpallur në kërkim për veprat penale “”Armbajtje pa leje” dhe “Kanosje”. Bëhet fjalë për Denis Mollaj. Ky i fundit është dënuar me një vit burg ...
BalkanWeb | 20-Aug-2019 13:19
FIER Policia e Fierit ka vënë në pranga një 31-vjeçar, i cili rezultonte i shpallur në kërkim për veprat penale “”Armbajtje pa leje” dhe “Kanosje”. Bëhet fjalë për Denis Mollaj. Ky i fundit është dënuar me një vit burg ...

3.7 milionë euro përfitime me “Skema mashtruese dhe piramidale”- Policia vë në pranga 7 punonjësit e Fondacionit në Tiranë
Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Tiranë, organizuan dhe zhvilluan operacionin policor të koduar “Kredia”, duke e finalizuar me ndalimin e 7 personave. Ky operacion, ‘goditi’ një pjesë të ...
ScanTv | 21-Aug-2019 10:27
Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Tiranë, organizuan dhe zhvilluan operacionin policor të koduar “Kredia”, duke e finalizuar me ndalimin e 7 personave. Ky operacion, ‘goditi’ një pjesë të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved